Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 14:56   #541
Quote:
Miss Gavella kaže: Pogledaj post
Nikad nije kasno za redemption arc.

I ja sam se kasno uključila u serijal, a kako sam prvo filmove gledala, nisu me zainteresirali ni najmanje i mrzila sam 97% likova. Sad su mi vrlo vjerojatno najdraže knjige ikad pročitane. I ne samo to nego odmah nakon prvog čitanja, krenula sam na drugo.

Al je tužno što je taj val HP zaluđenosti prošao, nekako je usamljeno čitat to sa svojih 20 i nešto godina.
A ja sam mislio da sam se kasno uključio tamo negdje 2004. možda Pošto su svi krenuli kupovati knjige i čitati čim je izašlo koju godinu ranije i bilo je opće ludilo.I također sam u početku bio hejter...jednom prilikom u gostima uzeo knjigu u ruke,pročitao možda poglavlje-dva i pomislio kakva budalaština.Srećom,iz razloga koje danas ne pamtim,sam se kasnije ponovno dočepao knjige i od tada mi je taj serijal sve ikad.Neke dijelove sam pročitao i po 5 puta...ove prve dok sam iščekivao nastavke.Zadnjih nekoliko godina ništa tako da ne bi bilo loše ovo ljeto obnovit gradivo i proć kroz sve dijelove.Znaš sve što će se događat,a opet su knjige na svako novo čitanje sve bolje i bolje.
__________________
...Perché per noi niente è mai normale. Né sconfitta né vittoria. Che tanto è sempre la stessa storia...
Leeds United is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:36   #542
Nikad nije kasno da se ljubi strasno Kao što sam već rekao, serijal sam počeo čitati tek na ljeto 2014 i oduševio se. A bio sam više manje glavni hejter. I napokon sam prije dva mj. uspio naći i kupiti tvrdo izdanje Princ miješane krvi. Tako da sad imam svih 7 knjiga na polici.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:19   #543
Quote:
Leeds United kaže: Pogledaj post
I također sam u početku bio hejter...jednom prilikom u gostima uzeo knjigu u ruke,pročitao možda poglavlje-dva i pomislio kakva budalaština.
LOL, pa ja nisam baš bila hejterica knjiga, ali uglavnom ravnodušna, plus mislila sam da su to neke dječje gluposti. Sad mi nema ništa mrže nego kad netko izvali upravo to, da je HP dječja glupost.

Bilo bi fora da svi ponovo čitamo i komentiramo ovdje skupa. :klap:

Btw. baš ne želim da Rowling išta dalje piše, samo hoću da ostavi tu priču na miru.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:14   #544
Quote:
Miss Gavella kaže: Pogledaj post
Btw. baš ne želim da Rowling išta dalje piše, samo hoću da ostavi tu priču na miru.
Podijeljen sam između toga da više ništa ne napiše jer ne žečim da mi kvari sjećanja na najdraže knjige koje sam pročitao 7 ili 8 puta.
i toga da mi nije dosta harry potter svijeta i da želim još knjiga. ^^
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:30   #545
Sjećam se kada sam prvi put pročitao HP knjigu. Bilo je to prije prvog filma. Znam da nisam imao Internet u kući tada, nikad nisam niti čuo za Pottera. Mater mi donijela neku knjigu i rekla ajde probaj ovo, ovo je zanimljivo. Nisam imao što raditi i krenuo čitati i od prvih stranica doslovno gutao. Znam da je ta knjiga bila Odaja tajni. Odmah nakon što sam je pročitao, jednostavno sam krenuo ispočetka, a sutradan doslovno srušio rekord na 100m bez prepona trčeći prema knjižnici po kamen mudraca. I onda ono isčekivanje pete knjige. I onda taj dolazak pete, mislim da je bilo neko Božićno vrijeme. Znam da sam bio na praznicima u Austriji. Progutao sam je u dan-dva. Nisam jeo, nisam spavao, nisam disao. I onda još Sirius pogine. Buljio sam u zid jedno par sati haha.

Kad se sjetim onda premijere prvog filma. Isčekivanja kako će to izgledati na platnu, kako će isfurati metloboj, sve one čarolije itd. Ne moram niti pričati da sam i danas zaljubljen u Hermionu haha, a sve mi je to bilo još zanimljivije kada su glumci koji su glumili likove oko mog godišta(ja sam 90').

I dan danas mi ovaj serijal kojeg sam, ne želim lagati, ali sigurno pročitao po 7-8 puta svaku knjigu, ostaje u sjećanju na djetinjstvo(iako je HP serijal sve samo ne dječja knjiga), na ono neko bolje doba, nemam pojma. Sav taj magični HP svijet... Kad se sjetim ludila isčekivanja knjiga od 5 do 7 dijela. Sedmi sam morao čitati na engleski jer nisam imao živaca.

E sad slijedi i pitanje. Dali zna netko gdje bi mogao naručiti knjige od 1-4 dijela, ove od pete pa nadalje sam kupovao?
__________________
https://attinianum.com/

Zadnje uređivanje Kiseli : 21.08.2017. at 13:42.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:40   #546
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Sjećam se kada sam prvi put pročitao HP knjigu. Bilo je to prije prvog filma. Znam da nisam imao Internet u kući tada, nikad nisam niti čuo za Pottera. Mater mi donijela neku knjigu i rekla ajde probaj ovo, ovo je zanimljivo. Nisam imao što raditi i krenuo čitati i od prvih stranica doslovno gutao. Znam da je ta knjiga bila Odaja tajni. Odmah nakon što sam je pročitao, jednostavno sam krenuo ispočetka, a sutradan doslovno srušio rekord na 100m bez prepona trčeći prema knjižnici po kamen mudraca. I onda ono isčekivanje pete knjige. I onda taj dolazak pete, mislim da je bilo neko Božićno vrijeme. Znam da sam bio na praznicima u Austriji. Progutao sam je u dan-dva. Nisam jeo, nisam spavao, nisam disao. I onda još Sirius pogine. Buljio sam u zid jedno par sati haha.

Kad se sjetim onda premijere prvog filma. Isčekivanja kako će to izgledati na platnu, kako će isfurati metloboj, sve one čarolije itd. Ne moram niti pričati da sam i danas zaljubljen u Hermionu haha, a sve mi je to bilo još zanimljivije kada su glumci koji su glumili likove oko mog godišta(ja sam 90').

I dan danas mi ovaj serijal kojeg sam, ne želim lagati, ali sigurno pročitao po 7-8 puta svaku knjigu, ostaje u sjećanju na djetinjstvo(iako je HP serijal sve samo ne dječja knjiga), na ono neko bolje doba, nemam pojma. Sav taj magični HP svijet... Kad se sjetim ludila isčekivanja knjiga od 5 do 7 dijela. Sedmi sam morao čitati na engleski jer nisam imao živaca.

E sad slijedi i pitanje. Dali zna netko gdje bi mogao naručiti knjige od 1-4 dijela, ove od pete pa nadalje sam kupovao?
imas na fejsu grupu : Second hand KNJIŽARA i tamo se cesto nađu knjige Harry Potter u pola cijene pa cak i nize.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:35   #547
Hvala
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 23:19   #548
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Hvala
danas su objavljena dva nova posta sa HP knjigama pa skicnite
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:05   #549
Još kada bi me prihvatili u grupu bilo bi lijepo

Još uvijek je zahtjev u tijeku
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 00:15   #550
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
Još kada bi me prihvatili u grupu bilo bi lijepo

Još uvijek je zahtjev u tijeku
malo su spori, ako te ne stave u grupu za dan-dva javi mi se privatnom porukom
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:53   #551
Pozdrav ekipa,
ako može mala pomoć. Da li netko zna gdje u Splitu ili negdje u okolici kupiti cijeli set (7+1) knjiga o H.Potteru? Svaka pomoć mi je dobrodošla

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
star12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:56   #552
Kao i dosta kolega na temi, imao sam vrlo slična iskustva sa Harryem. Počeo sam čitati kao klinac i bio sam zadivljen sa prve dvije knjige i sve drugo je naprosto dolazilo samo od sebe (mislim da su tri knjige već izašle dok sam počeo čitati, a za četvrtu sam čekao hrvatsko izdanje koliko se sjećam). Peta je za mene nepremostivi vrh. I film je genijalan, ali knjiga je bez premca najbolja ikad. Šesta knjiga isto jako dobra, prva na engleskom (taman kad sam i bio mjesec dana u Engleskoj gdje sam je i kupio), ali sam primio brutalan spoiler da je Dumbledore gotov .
Neću reć da je sedma knjiga loša, ali više sam volio film što mi je tad bilo prvi i očito zadnji puta da je tako ispalo.

Za mene je knjiga bila genijalna jer je nekako pratila moje djetinjstvo. Do četvrte knjige bio sam klinac i teme koje su bile u prve tri knjige nisu bile premračne, sve je nekako bilo dječje radi čega se HP i smatra knjigama za djecom. U 4. se dogodi prvo pravo wow ubojstvo Cedrica, a od 5. nadalje klanje je redovita stvar što mi je osobno također izrazito odgovaralo. Općenito volim knjige i filmove gdje jedan od glavnih likova umre

Uglavnom također sam veliki fan ili kako da to već kažem i još uvijek povremeno na youtubeu pogledam neke scene. Snapeovo svjedočanstvo je po meni vjerojatno najbolja scena ikad snimljena. U knjizi to nije bilo toliko emotivno i šokantno koliko je u filmu prikazano uz onu muziku u pozadini.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:18   #553
Potpisujem sve. I meni je peta knjiga vrh.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:44   #554
Teško mi se odlučiti za najbolju knjigu iz serijala ali mislim da bi mi ovo bio poredak. 6,7,4,5,3,1,2

Bio sam nedavno u Berlinu i naišao na super fantasy-comic-movie dučan. Morao sam si kupiti ovo



Ne znam zašto se ne vidi slika. Uglavnom radi se o Basilisku.

Ima ih nekoliko.
https://www.google.hr/search?espv=2&...I8cmVXAjOWMMM:
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:42   #555
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
Bio sam nedavno u Berlinu i naišao na super fantasy-comic-movie dučan. Morao sam si kupiti ovo
ovo je odlično! xD nisam znao da postoji.
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 21:22   #556
Aj nek neko čita ovo opet i komentira tu samnom, ajde.

AJDE!
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 22:34   #557
Ja bi samo napisala da sam zaradila kratkovidnost krajem osnovne škole zbog tog serijala i opsesivnog čitanja po noći uz malo svijetla.
5 dio sam valjda više od 5 puta pročitala ,taj dio mi je najdraži ,premda je Snape dio u zadnjoj knjizi
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 23:44   #558
Quote:
Miss Gavella kaže: Pogledaj post
Aj nek neko čita ovo opet i komentira tu samnom, ajde.

AJDE!
Ajde.
Kad počinjemo?
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 19:34   #559
Quote:
Nevera HC kaže: Pogledaj post
5 dio sam valjda više od 5 puta pročitala ,taj dio mi je najdraži ,premda je Snape dio u zadnjoj knjizi
Snape fanovi su baš rijetkost na internetu, najmanje sam njih srela. (pogotovo na tumblru i sličnim stranicama)

Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Ajde.
Kad počinjemo?
Ne mogu vjerovat da je neko odgovorio i to još pozitivno. Evo od sutra ako hoćeš, nadam se da ti je kolekcija spremna.

Koji ti je reread?
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 20:22   #560
Quote:
Miss Gavella kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovat da je neko odgovorio i to još pozitivno. Evo od sutra ako hoćeš, nadam se da ti je kolekcija spremna.

Koji ti je reread?
Nisam ni ja dugo čitao pa mi dobro došlo da krenem.

Ali nikad nisam čitao čitavu kolekciju odjednom. Nisam sve knjige imao odjednom.
Reread:
1 knjiga x 2
2 knjiga x 3
3 knjiga x 2
4 knjiga x 4
5 knjiga x 10(nije normalno znam , ali to je većinom bilo u stanci dok sam čekao šestu knjigu da izađe)
6 knjiga x 5
7 knjiga x 5

Ajde riješi test da vidimo gdje te svrstava. Mene je jednom u Hufflepuff, a jednom u Slytherin.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.