Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 16:29   #4321
Quote:
blacky7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jedno pitanjce što se tiče slobodnih dana, to se može iskoristiti max 4 puta godišnje (za muškarce)? Budući da je separator nešto drugo sumnjam da bi tu dali 12 slobodnih dana za svaki mjesec zar ne?
Danas pri darivanju dva kreveta od mene je netko tako nešto pitao...

Odgovorili su mu da po zakonu za darivanje na separatoru ne može dobiti slobodan dan prema važećem zakonu.
Pokušavali su urgirati da se to izmjeni, nekome ranije su pisali potvrde da se i to prizna, ali da tome tko je to tražio nisu priznali.

Nisam čuo o kojoj se firmi radi.
__________________
"Ljudi cijeli život traže mir, spokoj, sreću i zdravlje, a mogu jednostavno kupiti bicikl." I.T.
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 01:06   #4322
Sve ovisi o poslodavcu. Kod pojedinih firmi je dan darivanja krvi + još jedan dan po izboru (najčešće, a možda i jedino određena poduzeća u državnom vlasništvu). U privatnom sektoru zna biti i 0 dana.

Kod moje firme je 4 dana, što je meni sasvim ok, ne bih se bunio da je više, no da je i 0 ne bi me spriječilo u darivanju. 4 dana mi je praktički na godišnjoj bazi tjedan dana odmora više.

Kad sam bio mlađi i nisam toliko cijenio odmor bilo mi je svejedno, no sad mi baš super dođe taj tjedan više.

Živjeli.
PeroH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:46   #4323
Quote:
ossasa kaže: Pogledaj post
Danas pri darivanju dva kreveta od mene je netko tako nešto pitao...

Odgovorili su mu da po zakonu za darivanje na separatoru ne može dobiti slobodan dan prema važećem zakonu.
Pokušavali su urgirati da se to izmjeni, nekome ranije su pisali potvrde da se i to prizna, ali da tome tko je to tražio nisu priznali.

Nisam čuo o kojoj se firmi radi.
To jednostavno nije tocno. Darivanje na separatoru se takodjer racuna kao darivanje ali druga je stvar sto sve radne organizacije to ne postuju, krivo interpretiraju uredbe ili pak u kolektivnim ugovorima imaju ogranicen broj slobodnih placenih dana koje tijekom godine mogu/zele dati.
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:35   #4324
Ne pucaj u glasnika, samo prenosim što sam čuo

Kada sam se raspitivao u svojoj firmi (radim kod privatnika) imam li pravo na slobodne dane za darivanje krvi (pune), rekli su mi da u zakonu o radu nema takve odredbe nego da to neke firme imaju regulirano kolektivnim ugovorom. Kako mi nemamo kolektivni ugovor, na darivanje krvi ne dobijem dodatne slobodne dane...
To me ne spriječava da i dalje darujem krv (jučer 61.)

Osim toga, ovo su riječi ženskice iz računovodstva, a ako trebam slobodno pola ili cijeli dan, mogu pitati šefa i to obično ni ne odbija od godišnjeg, tako da nisam dalje kopao...

Što točno piše u zakonu ne znam i ne zanima me previše, samo sam prenio što sam jučer čuo
Ako ne vjeruješ, pitaj slijedeći put kada budeš u Petrovoj pa napiši
__________________
"Ljudi cijeli život traže mir, spokoj, sreću i zdravlje, a mogu jednostavno kupiti bicikl." I.T.
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 22:19   #4325
Iz Zakona o radu:

Radnik po osnovi darivanja krvi, ostvaruje pravo na jedan plaćeni slobodan dan, koji koristi na dan darivanja krvi, osim ako kolektivnim ugovorom, sporazumom sklopljenim između radničkog vijeća i poslodavca ili ugovorom o radu nije drukčije uređeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:08   #4326
Ma dajte molim vas

dajem krv redovito svaka 3 mjeseca i svaki put dobijem slobodni dan (nije niti upitno hocu li ga dobiti) ali prvi ne bi uopce imao obraza pitati poslodavca (govorim o privatniku) da mi daje 12 dana slobodno godišnje na račun davanja krvi

..to bi po meni bilo čisto iskorištavanje i sustava i samog humanog čina..


s druge strane...kad govorimo o javnom sektoru...

..za ista 4 slobodna dana koja ja dobijem godišnje za 4 davanja krvi u privatnom sektoru (a budimo realni trebam biti sretan da uopce dobijem slobodne dane jer radim u velikom multinacionalnom poduzeću koje se strogo drzi slova zakona i internih pravila i procedura) u javnom sektoru radnici dobiju 8 slobodnih dana odnosno duplo

i sad da jedan takav radnik ide na separator svaki mjesec i da ima pravo na 24 slobodna (radna) dana plus još otprilike 25 do 30 dana godišnjeg odmora....


dođe mi muka od same pomisli na to




..mislim da je negdje propisano da radnik ne moze dobiti više od 4 dana placenog dopusta godišnje (javni sektor ima pravo i na slobodni dan u kojem se daruje krv ili krvni pripravak pa od tuda dupli dani) na racun davanja krvi ali bez obzira na to po meni je grijeh uopce i razmišljati na išta više od toga

Zadnje uređivanje Paskaneman : 07.10.2017. at 01:35.
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:18   #4327
Pozdrav, da li imam ikakvo ograničenje za darivat krv ako sam prošli tjedan bio na putovanju izvan države?
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:27   #4328
ovisi u koju državu si išao
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:32   #4329
30 dana najmanje za zemlje EU

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
vinko33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:31   #4330
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
ovisi u koju državu si išao
Mađarska
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 00:18   #4331
30 dana

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
vinko33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:08   #4332
Quote:
vinko33 kaže: Pogledaj post
30 dana najmanje za zemlje EU

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
Svakih par dana u Petrovu dolazi izvjesce tj upute za koliko dana se mora prolongirati darivanje krvi zbog posjete odredjenim zemljama. Tako da nema pravila nego se sve odradjuje po uputstvima, cini mi se iz Beca.
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:45   #4333
uddk.hr

vidi rafe kako daje krv, jebateled ne vidim ga godinama i onda ovako iskoci
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:51   #4334
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
uddk.hr

vidi rafe kako daje krv, jebateled ne vidim ga godinama i onda ovako iskoci
Covjek je postao pravi humanitarac, legenda koja je spremna svakome uskocit ako zatreba......
Inace:

Udruga darivatelja krvi u ponedjeljak 23.10. izmedju 15 i 18h po prvi put u svom novom prostora na adresi Tomasiceva 12 (izmedju Marticeve i Trga zrtava fasizma) organizira akciju darivanja krvi. Kao predsjednik imam cast pozvati sve darivatelje da nam se pridruze. Dakako, kao i u Petrovoj 3,uz zakusku i prigodne pokloncice, svi ce dobiti potvrdu o darivanju.
U prostoru Udruge, koja svaki radni dan sljaka od 8 do 20h, imamo i igraonicu u kojoj se oni malo mladji mogu zabaviti na toboganu, u satoru, s mnogo igracaka...... a oni malo stariji i na PC-u 4.
Navali narode
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:21   #4335
Quote:
ossasa kaže: Pogledaj post
Ne pucaj u glasnika, samo prenosim što sam čuo

Kada sam se raspitivao u svojoj firmi (radim kod privatnika) imam li pravo na slobodne dane za darivanje krvi (pune), rekli su mi da u zakonu o radu nema takve odredbe nego da to neke firme imaju regulirano kolektivnim ugovorom. Kako mi nemamo kolektivni ugovor, na darivanje krvi ne dobijem dodatne slobodne dane...
To me ne spriječava da i dalje darujem krv (jučer 61.)

Osim toga, ovo su riječi ženskice iz računovodstva, a ako trebam slobodno pola ili cijeli dan, mogu pitati šefa i to obično ni ne odbija od godišnjeg, tako da nisam dalje kopao...

Što točno piše u zakonu ne znam i ne zanima me previše, samo sam prenio što sam jučer čuo
Ako ne vjeruješ, pitaj slijedeći put kada budeš u Petrovoj pa napiši
Imaš po zakonu pravo na te slobodne dane i nije u redu da trebaš nešto posebno pitati i ovisiti o nečijoj dobroj volji.

I ja radim kod privatnika pa sam šefu prvo iznijela što je moje pravo po članku tom i tom i da bih voljela to pravo i iskoristit. Pa nek mi na to kaže da ne mogu.

Sve ljubazno i kulturno.
Ako me nešto naučilo u poslu to je činjenica da moraš znati i više od ostalih da bi ostvario neka svoja prava, a ne čekati da ti ih netko da.

Znam da sve ovisi o firmi i šefu, ali eto, treba makar pokazati da znaš da znaš
Missy Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:04   #4336
Vidio sam ono što je Mayo izvukao iz Zakona o radu, ali može li netko točno navesti o kojem se članku radi
__________________
"Ljudi cijeli život traže mir, spokoj, sreću i zdravlje, a mogu jednostavno kupiti bicikl." I.T.
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 05:50   #4337
Quote:
ossasa kaže: Pogledaj post
Vidio sam ono što je Mayo izvukao iz Zakona o radu, ali može li netko točno navesti o kojem se članku radi
Google kaže:

https://www.zakon.hr/z/307/Zakon-o-radu

Članak 86. Točka 6.
PeroH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:41   #4338
Tnx
__________________
"Ljudi cijeli život traže mir, spokoj, sreću i zdravlje, a mogu jednostavno kupiti bicikl." I.T.
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 10:35   #4339
Zna li netko ako se cijepi protiv gripe mora li se pauzirati s darivanjem krvi

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
vinko33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:19   #4340
Evo nešto oko slobodnih dana.
Na prijašnjem poslu sam dobivao 8h, koje sam tu i tamo mogao potrošit, ali naravno ne 8h u komadu, nego recimo da par sati izađem ranije sa posla.
Sada sam promijenio posao i tu ne dobijam ništa. Ali dobro da me puste van sa posla kada imam darivanje. Nisam još u poziciji da se sa privatnikom svađam oko slobodnih dana. :-)
Ali bez obzira na to, tko šiša slobodne dane, glavno da se daruje krv!
darioklc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger