Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 20:00   #781
Moje isprike onda!

Nisam pobornik tih gradacija u velicini pa eto, ni ne pratim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 09:19   #782
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Upravo tako: link.

Ne znam za uzgajivačnice, najbolje je pitati HKS.
hvala. bio je jedan na njuuškalu, sa podacima o uzgajivačnici, sada ga više nema. budem onda na stranicama hks. ili ako opet vidim da netko šeta minija, raspitat ću se.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:31   #783
Iva Raic i Marko Ljutic, sve preporuke
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:58   #784
Dugo nisam bila na forumu jer se bavim (svojim) cistokrvnim psima i vidim topic...i ne mogu si pomoci....

Ajmo malo pogledati srz problema napustenih pasa i pokusat cu vrlo jednostavno "skicirati" situacije...
A. osoba nabavi psa djetetu za rodendan. Pas im dosadi nakon godinu dana i zavrsi na ulici/azilu
B. osoba nade psa i sazali se nad njim, ali kad veterinarski troskovi (i oni za hranu) krenu, pas biva izbacen
C. osoba nabavi psa jer je sad hit udomiti ili kupiti odredenu pasminu i kad vise da treba nesto znanja o psima (ne mogu se nositi s karakterom psa, bas biva izbacen)
i mogu tako pisati razne situacije do sutra, ali kasno je pa necu vise.

Srz problema je u neodgovornim vlasnicima. XY puta sam vidjela kako volonteri iz azila idu po psa kojeg su udomili... i XY puta sam vidjela uzgajivace kako idu po psa kojeg su prodali. Svi smo mi ljudi i svi radimo greske, ne mozemo uvijek 100% procjeniti covjeka kojem prodajemo/dajemo psa...ali ono sto mozemo je dati sve od sebe.

Kao buduceg uzgajivaca, osobno me vrijeda sto XY osobe si daju za pravo diktirati ljudima da UDOME (,NE KUPUJ). Pas se treba birati po katakteru jer ne odgovara svaki karakter psa svakom buducem vlasniku. Npr... osobno nikada ne bih uvela terijera u svoje dvoriste. Pa da je ne znam koliko puta izbacen/u azilu/prodan/kupljen i sve ostalo.... a to pisem iz jednog razloga....poznavajuci sebe, ne bih mogla se nositi sa takvim karakterom i taj pas ne bi bio sretan.
Ne vidim razlog zasto se prozivaju odgovorni uzgajivaci? Zar pobornici slogana UDOMI zele da cistokrvne pasmine nestanu? Necete s tim srediti problem brojnosti napustenih pasa u azilu, nego s edukacijom ljudi, s podizanjem savjesti kad uzmete zivo bice, onda ste i odgovorni za njega, a to ne znaci samo dati mu hrane i vode!!!



Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
kaj onda na cucku može koštat 1000-1500 eura??? ili 500 eura , ili 300 eura? objasni mi slovima i brojevima!!
SORRY smartie, UOPĆE NE PLJUJEM I OVO NIJE PLJUVANJE. POŠTUJEM SVAKI POSAO I ZANIMANJE. zakaj se osjećate popljuvanim u svakom mišljenju koje se razilazi s vašim??????????
niti se trebate branit , niti ikoga napadat, samo budite realni . sad idem pročitat tvoj post do kraja.

i molim te nemoj o razvijenim zemljama. to kaj su "razvijene" , ne znači da su u pravu. zakaj HR ne bi bila prva u svijet sa nečim pametnim. samo se iz "razvijenih" skupljaju govna koja se prerađuju za "naše" standarde.
u "razvijenima" se plaća i nekakav namet na cucke, kolko ja znam. možda bi to i tu trebalo uvest?? i prijavit ih kao dodatne članove u stanovima??? eh, svašta.
i , nisi komentirao najvažnije, naglašeni dio mog posta, kak su nastajale pojedine pasmine

Ispravak...moji stenci ce biti 2000eura. Znas zasto?! Zato sto moj jedan pas pojede mjesecno cca 1500-2000kn hrane (meso raw) i imam 3 psa.
Zato sto moj svaki pas prolazi trening socijalizacije. Zato sto moj svaki pas se tretira od unutarnjih nametnika svakih 2 tjedna pa to svakih 6 mjeseci (ovisno o starosti psa). Zato sto me najjeftinija izlozba dode 500 eura (ako je u Hrvatskoj). Zato sto moj svaki pas ide na sistemaski pregled jednom godisnje. Zato sto moj svaki pas ima DNA test, test kukova, laktova i ociju. Zato sto zelim uzgajati tu divnu pasminu, zdravu i ne zelim da svaka budala ima moje stene. Zato sto volim te bestije i ulazem svaku sekundu u njih. Zato sto su moji psi, sretni psi. Zato sto dajem po 90-100 eura samo za izlozbenu ogrlicu (70eura povodac izlozbeni) za tu pasminu. Zato sto parenje dode od 1500 pa cak i do 3000 eura. Zato sto se moji psi klimatiziraju kad su paklene vrucine i budu imali ventilatore u vanjskim boskovima. Zato sto moji psi meni znace vise od bilo koga i njihovo zdravlje/sreca su na prvom mjestu.

Sad fino uzmi i sve zbroji, te pomnozi mjesecne/godisnje troskove, troskove parenja x starost psa. Pa onda zbroji troskove parenja. Pa zbroji recimo 5 stenaca po 2000 eura i javi se s racunico...objasni nam slovima i brojevima!
__________________
Everyone thinks they have the best dog. And none of them are wrong.
Chilling is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:51   #785
+ veterinarski troskovi prije i nakon parenja.
Moguci carski rez. Komplikacije.

Uzgojni pregled. Lampa da stencima nije hladno. Minimalno mjesec dana godisnjeg i nespavanja jer se ustanes na svako mrdanje steneta a nedaj boze da zacvili. Veterinarski pregledi stenaca, cipiranje, cijepljenje. U svemu ovome doslovno minimalni troskovi izrade rodovnika.

Parenje dode u pravilu isto koliko i stene + putni i veterinarski troskovi.

Ono. Sitnica.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:10   #786
Quote:
Chilling kaže: Pogledaj post
Srz problema je u neodgovornim vlasnicima. XY puta sam vidjela kako volonteri iz azila idu po psa kojeg su udomili... i XY puta sam vidjela uzgajivace kako idu po psa kojeg su prodali. Svi smo mi ljudi i svi radimo greske, ne mozemo uvijek 100% procjeniti covjeka kojem prodajemo/dajemo psa...ali ono sto mozemo je dati sve od sebe.

Kao buduceg uzgajivaca, osobno me vrijeda sto XY osobe si daju za pravo diktirati ljudima da UDOME (,NE KUPUJ). Pas se treba birati po katakteru jer ne odgovara svaki karakter psa svakom buducem vlasniku. Npr... osobno nikada ne bih uvela terijera u svoje dvoriste. Pa da je ne znam koliko puta izbacen/u azilu/prodan/kupljen i sve ostalo.... a to pisem iz jednog razloga....poznavajuci sebe, ne bih mogla se nositi sa takvim karakterom i taj pas ne bi bio sretan.
Ne vidim razlog zasto se prozivaju odgovorni uzgajivaci? Zar pobornici slogana UDOMI zele da cistokrvne pasmine nestanu? Necete s tim srediti problem brojnosti napustenih pasa u azilu, nego s edukacijom ljudi, s podizanjem savjesti kad uzmete zivo bice, onda ste i odgovorni za njega, a to ne znaci samo dati mu hrane i vode!!!
Znaci ajme potpis na sve I s brojkama se slazem. I s raw foodom

Inace sam ljubitelj macaka i slabo mi je vise od ekipe koja te razapne ko snoba ako imas rasnu macku/psa a to udomi/ne kupuj majko mila...svatko ima pravo odabrati i odluciti sto zeli..tako barem cinimo sa svime sto nam je na raspolaganju, zasto ne i sa zivotinjama? Jedino sto ne mozes birati u zivotu jeste roditelji i vlastito dijete. I bolesti koje ce te zadesiti. Sve ostalo mozes. Bitno je biti odgovoran uzgajivac i dobar vlasnik a ne govno od covjeka...ja sam veliki ljubitelj sphynx pasmine i u stranim grupama, narocito Americkim, sphynx se nadje u azilu svako malo..a upravo je ta pasmina zestoko unistena "backyard breedingom" iltiga stancanjem, hipertroficna kardiomiopatija se toliko rasirila da je bolesno, zivotni vijek sphynxa je 8-10 godina i to ako si sretan. Vecina ih ugiba izmedju 2 i 4 godine. Troskovi za podizanje legla i svako malo UZV pregledi roditelja su naravno veliki.. zato i cijena sphynxa ide u nebesa ali nazalost, nitko ne moze garantirati da se bolest nece pojaviti, sto se vise pregledavaju macke i sto im se bolje znaju preci, sigurniji ste..
Osobno sam izgubila jednog (nesluzbeni uzg), drugi kojeg imam od iste osobe je upravo prekjucer dobio dijagnozu da mozda ima HCM u nastajanju. Treci sphynx je iz sluzbene uzg, zdrava, ima 3 godine. Mozda je sve to samo sreca a mozda se i potvrdjuje pravilo. Jedino znam da ne bih nikad vise uzela zivotinju "bez papira". Prije tri godine nisam shvacala neke stvari ali nakon sto mi je ovaj prvi uginuo, potrudila sam se informirati o svemu.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:42   #787
Quote:
Chilling kaže: Pogledaj post
Ispravak...moji stenci ce biti 2000eura. Znas zasto?! Zato sto moj jedan pas pojede mjesecno cca 1500-2000kn hrane (meso raw)
Sve je to ok, uzimas psa na 10-15 godina, 2000€ nije nerealno ako si zapeo za pasminu tipa Akitu. U startu se ti nemas sta opravdavat, pogotovo ako imas za svakog stenca kupca, kak znaju imat i prije neg se pasic okoti. Glupo bi bilo da drzis cijenu a pesa nemres prodat pa ti onda ostane cijelo leglo koje na kraju skoro pa poklanjas u starosti od 10 mjeseci. Dok god imas kupce nema mjesta opravdavanju. Al kad si vec pisala brojke, cisto da pitam jel ti hranis pse biftecima ili u najmanju ruku ramstecima . Sori, malo zezam ali jedna akita nemre niti 1kg mesa pojest na dan a ovdje spominjes prek 60kn na dan da placas meso...
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:21   #788
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Sori, malo zezam ali jedna akita nemre niti 1kg mesa pojest na dan a ovdje spominjes prek 60kn na dan da placas meso...
Pas veličine akite itekako pojede kilu mesa dnevno. Čak i više ako je u punoj kondiciji, o štenetu/mladom psu u razvoju da ne pričamo. Kila Hermanna je oko 30 kn manje-više. Računaj koliko je to kad imaš više pasa. Čak i da sam radiš svoj barf opet te skupo dođe.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:20   #789
Quote:
Chilling kaže: Pogledaj post
Ispravak...moji stenci ce biti 2000eura. Znas zasto?! Zato sto moj jedan pas pojede mjesecno cca 1500-2000kn hrane (meso raw) i imam 3 psa.
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Sori, malo zezam ali jedna akita nemre niti 1kg mesa pojest na dan a ovdje spominjes prek 60kn na dan da placas meso...
Itekako može, pogotovo ako su psi prema gornjoj granici standarda - računa se da sirove hrane pas pojede 2% od svoje težine, štenci 8%, a skotnim kujama i onima koje doje uopće se ne računa, nego im se daje jesti koliko hoće, to jest koliko im treba.

Judita je labrador i do godine dana jela je kilo AnimaBARF-a dnevno, a labovi su daleko manji od akita.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:06   #790
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pas veličine akite itekako pojede kilu mesa dnevno. Čak i više ako je u punoj kondiciji, o štenetu/mladom psu u razvoju da ne pričamo. Kila Hermanna je oko 30 kn manje-više. Računaj koliko je to kad imaš više pasa. Čak i da sam radiš svoj barf opet te skupo dođe.
Ok tek sad vidim da mogu imat i preko 45 kg, kad god smo sreli akitu nije bila veca od moje 30kilasice, isprike .
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:11   #791
Mužjaci američke idu do 60 kg a japanske do 50. Ženke su manje.
Ali jede to
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 12:53   #792
Ne znam dali sam na pravom mjestu.

Trebam dva muska stenca Srednjeazijskog ovcara ili Kangala, posto se o pasima ne kuzim bas previse ok, ali imam dva Hrvatska ovcara koji su mi na selu i sudjeluju u cuvanju stada ovaca i koza. Tako da o psima nesto i znam.
Psi bi sluzili cuvanju stada i odvracanju vuka.

Gledao sam u kinoloslom savezu nema prijavljenih legla iako bih najradije tako kupio pse.

Molim pomoc gdje, kako da se informiram.

Hvala unaprijed!
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:31   #793
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Ne znam dali sam na pravom mjestu.

Trebam dva muska stenca Srednjeazijskog ovcara ili Kangala, posto se o pasima ne kuzim bas previse ok, ali imam dva Hrvatska ovcara koji su mi na selu i sudjeluju u cuvanju stada ovaca i koza. Tako da o psima nesto i znam.
Psi bi sluzili cuvanju stada i odvracanju vuka.

Gledao sam u kinoloslom savezu nema prijavljenih legla iako bih najradije tako kupio pse.

Molim pomoc gdje, kako da se informiram.

Hvala unaprijed!
Možda nema sad prijavljenih legla, ali bude. Pitaj u HKS-u ili još bolje u pasminskom klubu (klub ovčarskih i pastirskih pasmina) da ti daju popis dobrih uzgajivača. Ono što bi mene jedino brinulo je to da su moooožda ti psi više za izložbe, a ne radni, no svejedno - pitaj.

Po društvenim mrežama se dosta u zadnje vrijeme udomljavaju azijati, šarci, nađe se i kangala. Tu je opet problem što udruge ne daju pse za čuvanje stada (što mi je suludo ako se netko dobro brine o psima).

Treća opcija je da tražiš van Hrvatske, samo budi jako oprezan sa Srbijom i Bosnom. Tamo ima super uzgajivača, ali ima jako puno i loših, a problem je što je teže saznati koji je dobar, a koji loš. To moooožda znaju i neki iz klubova i hks-a.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:38   #794
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Možda nema sad prijavljenih legla, ali bude. Pitaj u HKS-u ili još bolje u pasminskom klubu (klub ovčarskih i pastirskih pasmina) da ti daju popis dobrih uzgajivača. Ono što bi mene jedino brinulo je to da su moooožda ti psi više za izložbe, a ne radni, no svejedno - pitaj.

Po društvenim mrežama se dosta u zadnje vrijeme udomljavaju azijati, šarci, nađe se i kangala. Tu je opet problem što udruge ne daju pse za čuvanje stada (što mi je suludo ako se netko dobro brine o psima).

Treća opcija je da tražiš van Hrvatske, samo budi jako oprezan sa Srbijom i Bosnom. Tamo ima super uzgajivača, ali ima jako puno i loših, a problem je što je teže saznati koji je dobar, a koji loš. To moooožda znaju i neki iz klubova i hks-a.
Hvala procackat cu, ja imam veliki dvor na selu i tor ograden, pas svaki dan ide 10 km u setnju mislim da su to idealni uvijeti za pse.
Svijez zrak, priroda, tu covijek daje svu ljubav i paznju zivotinjama onako kako je bilo oduvijek.

Sve ostalo po meni je za psa zatvor.

Sve sam te razumio ja bi radije kupio pse u RH jer zelim da to bude sigurna kombinacija, kako treba.

Navikao bi se on na rad,to mu je u genima, to je u njemu, to mu odgovara.

Hvala ti!
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:10   #795
marko - m; ne vidim ništa loše u vašim stavovima držanja pasa ali evo i da vas otvoreno pitam.......zaista ste ozbiljan lik? Jer, mogu vam poslati kontakt od ljudi koji se bave uzgojem Kangala. Ozbiljno se bave njima, psi im generacijama već rade. No, to mi je bliska osoba i nebih voljela da nekoga neozbiljnog spajam s njima.

Kangala vam svakako prije preporučam nego SAO-a. Deset puta prije za ovo što vama treba.

Ako ste full ozbiljnjak, javite mi se u inbox pa ću vam dati kontakt.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:25   #796
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Kangala vam svakako prije preporučam nego SAO-a. Deset puta prije za ovo što vama treba.
Mene zanima zašto.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:31   #797
Po onome što gledam kako rade Kangali i koliko sam upoznata sa Srednjeazijskima; Kangal je , izraziti ću se totalno neprimjereno, više "ovčarski" nastrojen, kako da velim - nešto je manje brutalan u svakodnevnom životu.

Plus, SAO u sebi nosi Tibetanskog psa pa mu daje u karakteru to što tibetanski pas je. Svakako, ni jedna od navedenih pasmina nije za " zajebanciju " , ozbiljni su to i vrlo radni psi, no eto.....smatram da bi netko poput @marko-m zericu lakše , a da tako velim " u hodu " dobio od Kangala nego od SAO-a.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:10   #798
Pa njemu treba pas za ovce čuvati, a ne za svakodnevni život. Tako da je tu nekako svejedno kojeg će pastirca nabaviti jer generalno, ako ćemo iskreno, svi su brutalni kad je čuvanje u pitanju.

Pod tibetanskim psom smatraš tibetskog mastifa? Ne znam počemu je taj "brutalniji" od recimo, kavkazca. Svi pastirci mogu biti savršene maze i beskrajno brutalni, što ne ovisi samo o genima već i o odgoju, socijalizaciji i još mnogočemu. Ako će psi koje nabavlja biti s ovcama, izolirani od svakodnevnog života i ljudi, onda mislim da neće imati problema s čuvanjem i obavljanjem funkcije za koju su namijenjeni. Da meni treba pas za takvo nešto, sigurno ga ne bi nabavljala iz gradskog uzgoja već od roditelja koji to već rade. Psi koji služe za tu namjenu od najranijih dana trebaju biti uz ovce/stoku, a uče od roditelja i pasa s kojima borave. Ovčar je jedno (okuplja stoku, npr. hrvatić), pastirac drugo (čuva stoku). Nema sumnje da će i hrvatski o. čuvati, lajati i sl., no taj pred vukom ima šanse otprilike 0 %. Nešto više ako uspije zbrisati.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:39   #799
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pod tibetanskim psom smatraš tibetskog mastifa? Ne znam počemu je taj "brutalniji" od recimo, kavkazca.
Da, svi su brutalni i čuvarski nastrojeni, međutim, svojevremeno sam od frendice koja je imala takav tibetski par, i to još davno dok se valjda kod nas za tu pasminu nije ni znalo, čula da su današnji tibetski mastifi, ovi koji su krenuli na Zapad, uzgojeni od linije čuvara hramova, dakle, nije se od njih očekivalo da paze na stoku da se ne raštrka ili da je obrane od vuka, nego da stražare.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:04   #800
Zaboravljas da u tom svakodnevnom zivoti taj las boravi svakodnevno sa svakodnevnim ljudima.

Plus, ne razmisljas malo sirije. Tko su ljudi kojima treba pas , gdje zive, kakva im je okolina?!

Tocno sam i njusila ( a gospodin mi je i potvrdio nakon sto sam mu poslala kontakt u inbox ) o kojem dijelu drzave se radi. Dalm.zagora nije Zagreb.

Malo vise vjere i povjerenja , ne lupam na pamet.

Kada sam napisala da su Kangali vise "ovcarskiji" mislila sam upravo na ovo sto Didi pise. SAO je mastifski "ovcar" , i danas se kod nas ponajmanje koriste za stocarenje.

Ali, đabe mi tu trkeljamo, posao se odvija na terenu. A na terenu je terenski.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.