Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2017., 01:20   #41
Quote:
rintintina kaže: Pogledaj post
ako još možeš reći da li je operacija radjena na Vet.faksu ili u nekoj privatnoj ordinaciji. Nas većina ljudi upućuje na Veterinu u Zg.
Mislim da je pravo pitanje postavila. Naime, srela sam nekoliko pasa, jako dobrih pasa, koje su upropastili operacijom. Znaci upropastili. Tako da fakat teba jako dobro razmisliti kod koga otici, i koju metodu odabrati.

Tu je dodatno otezavajuce sto ima toliko metoda, sto svaki hirurg obicno radi po jednu, i naravno bas nju preporucuje.. Tesko je dobiti podrobnu strucnu informaciju zasto bas tu i tu metodu, a ne neku drugu, dodatno jer i to vec postaje trgovina. I to vrlo unosna.

U svakom slucaju, cvrsto verujem da treba birati hirurga koji ima rutinu, znaci da uradi 5 operacija nedeljno, a ne da je nekad nekom to uspesno uradio..
Mala Ci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:06   #42
Mi smo operaciju obavili u vetpointu, iz ovog razloga kojeg Mala Ci kaže, tražili smo kirurga koji je obavio već nebrojeno takvih operacija i zna što radi. Tamo rade TTO metodu (iako zna i TPLO), a faks ti radi TPLO. Obje metode imaju svojih prednosti, tako da je odluka na tebi. U periodu fizikalnih terapija koje smo obavljali na faksu vidjela sam pasa koji su operirali istu stvar, ali premalo sam vidjela da bih ti mogla išta reći.

Neodgojeni vlasnici su priča za sebe i o njima bi se roman mogao napisati, i onda kad ti kažu ne budi živčan i ne skači na prvu, pa kad 20 puta prođeš istu stvar onda već unaprijed znaš da su velike šanse da imaš posla s kretenom. I da je pas 100% zdrav odakle ti potreba da puštaš psa na drugog koji je svezan na lajni i za to očito ima razloga, bilo u ponašanju ili sa zdravljem. Meni se doslovno počelo povraćat svaki put kad bi vidjela da netko ide prema nama.
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:45   #43
Mi smo nocas stigli sa revizije - ponovne operacije one prve neuspene noge.. Naravno zahvat je mnogo komplikovaniji, skuplji, tezi i sa neizvesnijim prognozama, ali eto resila sam da joj dam sansu, i nadamo se da ce ipak uspeti..Drzite nam fige!
Mala Ci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 19:46   #44
Hoće, bit će sve OK, mlada je i jaka. Mislimo na vas
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:26   #45
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Hoće, bit će sve OK, mlada je i jaka. Mislimo na vas
Hvala Lehane!

E pa ovako stoje stvari: noga je operisana, dobra stvar je sto je menisk ocuvan, kao i zglobne povrsine. Losa je sto ne znamo kolika ce biti funkcionalnost kolena; to cemo videti na kontroli 6 nedelja posle operacije. U svakom slucaju opcija je da ce ostati isto ili biti bolje..

Sto se postoperativnog toka tice, rana je u redu, ali mislim da je noga mnogo bolnija nego prethodni put, i vecu dozu analgetika je dobila i slabije je koristi..ali zato ima jos 3noge i trcala bi na te 3 do iznemoglosti Prosli put ipak nije tako koristila ovu nogu, bila je nesto mirnija , tako da pretpostavljam da je to zbog slabije funkcionalnosti ove noge.. Ali zato sad bar znamo da je desna dobro uradjena D
Mala Ci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:13   #46
Vec sam objasnila da se moja iskustva negde dramaticno razlikuju od onih koje je Lehane iznela, pa taman sad kad ponovo prolazimo kroz to, detaljnije cu opisati postoperativni tok:

- BITI / NE Biti sa psom: operacija je teska inace, ne znamo sta nas ocekuje kad se pas probudi, i prirodno je da zelimo da to tesko vreme od nekoliko nedelja provodimo sa svojim psom. ALI moj pas je izrazito prezastitnicki, njen najvazniji zadatak je da me cuva od svega i svih, prolaznika , pasa, ptica, vetra, lisca , vozila koji se krecu preko 50 km/h... bilo sta od ovih stvari zahteva hitnu proveru, skace trci na terasu, pa onda jos neko vreme patrolira...kada je sama, pak, legne i spava, mislim da bi bilo ko mogao uci, i odneti je zajedno sa kucom. Kavez donekle amortizuje to, ali ona i dalje neprekidno leze, ustaje. Pretpostavljam da je strasno za pse koji nisu naviknuti na kavez, s druge strane. I bas kad smo mi bili na operaciji, uletela je porodica uspanicena, noseci psa. pre neki dan su operisali koleno, pa su psa koji nije naviknut stavili u kavez. Toliko je histerisao, ba cao se da je uspeo da polomi jednu od neoperisanih nogu.. Tako da na zalost, moj pas mora veci deo vremena da bude sam.. Vreme kad smo zajedno, provodimo u masazama, oblozima, vezbama koncentracije, i tako. Ovo je bitna stavka i treba je imati u vidu; znaci budite svesni karaktera vaseg psa.

- FIZIKALNA TERAPIJA: mi ovde nemamo mogucnost za tako necim, izuzev ultrazvuka. Posle prve operacije smo radili UV i PROM vezbe (passiv range of movments, ima dobrih tutorijala na jutjubu), te stavljali obloge. Na zalost, nista nije pomoglo, niti je sacuvalo ligament druge noge; posle prve TPLO operacije, hirurg je rekao da nista ne treba, samo mirovanje. Ipak, s obzirom na tezak put koji smo do tad presli, kao i cenu svega, nije mi bilo tesko da izdvojim nekoliko min dnevno.. I za to postoje prirucnici na netu, u pccetku se svode na pomenute masaze, prom vezbe i obloge. Potom se postepeno uvode vezbe koje imaju z acilj, istezanje i jacanje muskulature citavog tela ,a posebno noge. Znaci rade se vezbe da se krece u osmicama, pored sedi ustani vezba, da stoji i glavom prati vasu ruku sa poslasticom da jednog kuka, pa nazad , pa drugi kuk, stojanje na 3 noge najpre na cvrstoj podlozi pa onda na nekoj nestabilnoj, te jacanje noge, gde treba sto sporije da se krece i sto vise podize nogu: hodanje po podlogama poput vode /peska/snega/visoke trave,hodanje sa preprekama Lehane rece da cu koristili urolane carsave, mi smo merdevine postavili na zemlju pa 2x dnevno prelazili preko njih.. u svakom slucaju eto u periodu tih ogranicenih aktivnosti, ako nista dobra je zabava i za psa i vlasnika, i zaista razvija kvalitetnu vezu psa i vlasnika.

- FLEKSI: neki su protiv toga, jer se nema tako dobra kontrola. I upravu su. E sad, fleksi je ipak moj izbor bio i ostao, imam vise raazloga za to, i u principu sam zadovoljna

-IZBOR METODE: od sustinskog je znacaja za ishod; neadekvatna metoda i nista, nikakvo mirovanje, nikave vezbeni fizikalna, ni posvecenost ni zelja nece pomoci da sve bude ok. Na zalost, ovo je za mene bio naveci izazov, a cenu smo platili skupu, preskupu. U novcanom smislu, i jos vise u vremenu. Tome su doprineli veterinari sa losom obavescenoscu i nemanjem odgovarajucih iskustava, kao i hirurzi koji se slepo drze jedne metode. U nasem konkretnom slucaju, s obzirom na tempperamnt psa, iako ne radi agiliti, svaki pokret joj je zapravo mnogo zahtevniji, i cini mi se da tplo zaista jeste jedina odgovarajuca metoda, sto je nekoliko strucnjaka i sugerisalo. Lehane, spominjala si dobija koji sepa jako me zanima koju su metodu oni radili?
Mala Ci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:08   #47
Quote:
Mala Ci kaže: Pogledaj post
dobra stvar je sto je menisk ocuvan, kao i zglobne povrsine. Losa je sto ne znamo kolika ce biti funkcionalnost kolena; to cemo videti na kontroli 6 nedelja posle operacije. U svakom slucaju opcija je da ce ostati isto ili biti bolje..
Imaš sreće s ovim, kod nas je zglob već bio načet i vidjele su se degenerativne promjene. Situacija se sad malo iskristalizirala, i vidi se da će imati problema, jer ju već sad muči artritis nakon jače fizičke aktivnosti. Baš neki dan smo bili na kontroli, i vet nam je rekao da se to stanje nažalost ne može ispraviti, i da će morati piti lijekove u slučaju pojačane fizičke aktivnosti ili bolova.
Ali dobra vijest je da smo operacijom bitno usporili propadanje zglobova.
Mislim da sam već napisala, često psi u starosti, kad nastupe problemi s ostalim zglobovima, počnu više koristiti operiranu nogu, jer je ta noga najmanje zahvaćena artrozom.

Žao mi ju je, ali pokušavam to realno prihvatiti, i ne umatat ju u vatu zbog problema koje ima. I moj dragi od 25. godine života ima dijagnozu vezanu uz kralježnicu i mora paziti na puno stvari, kao i puno mladih ljudi, pa to ne znači da moraju sjedit doma na memorijskoj pjeni.
Prilagodit ćemo se situaciji.

Quote:
Mala Ci kaže: Pogledaj post
Lehane, spominjala si dobija koji sepa jako me zanima koju su metodu oni radili?
TPLO. Ali kod njega šepanje nije rezultat metode, pa ni traljavo odrađene operacije, nego isključivo loše, odnosno nepostojeće, postoperativne njege.
Ne možeš 2 tj nakon operacije odmah po skidanju šavova pustit psa da radi što hoće i očekivat bajan rezultat.
Kao što sam napisala, znam da se ne mogu svi angažirat oko psa kao mi, koji smo stvarno svaku minutu života posvetili tome da bi ta operacija imala smisla, ali nekakav minimum vremena i opreza ne košta ništa.
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 09:47   #48
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
kod nas je zglob već bio načet i vidjele su se degenerativne promjene. Situacija se sad malo iskristalizirala, i vidi se da će imati problema, jer ju već sad muči artritis nakon jače fizičke aktivnosti.

Zao mi je zbog ovog Lehane, zaista. Ali mislim da nije smak sveta, sve se to da ublaziti, samo polako.. I da, kazu da operacija bitno usporava taj proces, i da ti zglobovi zaista traju. Kao golf 2 Da li dajete neke dodatke za zglobove i hrskavicu? Ja sam najzadovoljnija konektenom (dr sekiz je proizvodjac), dobar sastav i pristupacna cena, i mislim da bas dobro radi posao. Na par meseci razbijem to pa uvedem vetokinolov proizvod, basnoslovno je skup ali eto 2 puta godisnje je pocastim. I na to joj dajem govedji zelatin..



TPLO. Ali kod njega šepanje nije rezultat metode, pa ni traljavo odrađene operacije, nego isključivo loše, odnosno nepostojeće, postoperativne njege.
Ne možeš 2 tj nakon operacije odmah po skidanju šavova pustit psa da radi što hoće i očekivat bajan rezultat.
Bas me cudi ovo sto si napisala... Pa sta mu se desilo? Meni su objasnili da kod TPLO od aktivnosti moze samo da se uspori srastanje kosti... A kasnije eventualno, moze da ispadne implant ali to je jako jako retko.
Mala Ci is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:53   #49
Quote:
Mala Ci kaže: Pogledaj post
Bas me cudi ovo sto si napisala... Pa sta mu se desilo? Meni su objasnili da kod TPLO od aktivnosti moze samo da se uspori srastanje kosti... A kasnije eventualno, moze da ispadne implant ali to je jako jako retko.
A može se rasklimati koljeno, može loše zarasti... kad smo išli na fizikalne na fakultet kirurzi su nam rekli da muku muče s vlasnicima koji jednostavno ne žele slušat. Čim bi malo pregledali mog psa prvo pitanje je odmah bilo: "ona je stalno na lajni, jelda?"

Nestrpljivim ljudima je možda TTO bolja metoda, jer je manje invanzivna i noga brže zaraste.
Evo tu video oporavka nakon TTO operacije, s tim da je moja već i puno prije ovako hodala.
Ignoriraj užasnu ogrlicu i glupo trzanje psa po sklizavoj površini.

Za usporedbu, ovo je primjer oporavka nakon TPLO metode.
Znajući sve što znam danas, po meni je ovo loš rezultat operacije. I nakon 12 tjedana pas vidljivo šepa i drži nogu nekako ukočeno. Ne mogu znat razlog, ali činjenica što je 14. dan nakon operacije pušten da hoda bez lajne i radi što hoće, a zatim i puno prerano da jurca, sigurno nije pomogla situaciji

Ako je pas stariji i mirniji, možda je TTO metoda bolja jer je manje zahtjevna. TPLO je odličan izbor za mlade i aktivne pse. Mi smo dosta vagali ali na kraju smo se ipak odlučili za TTO, iako je pas mlad i aktivan, iz razloga jer smo htjeli nešto manje invanzivno, a i narav našeg psa je malo... paaa "specijalna"

Kako je tvoja cura? Jel se oporavlja? Ako nije tajna, koliko si ti platila TPLO? Možeš i na PM
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 01:27   #50
Bas nisam iskusni forumas, citati i umetanje videa mi malo teze ide.. ne znam sta da kazem, osim da su ovakve povrede bas, bas losa sreca i sudbina.. eto...

Uglavnom u celoj situaciji mislim da je operacija vrlo.. mali deo cele te avanture, da jako puno zavisi od post.op perioda, ali takodje karaktera psa, gradje, opsteg stanja (kakav je zglob, kukovi, kicma, itd).

Kod nas je,kao sto rekoh vise puta sve jako specificno, jer je bila bas bas mlada, i jer je i dalje tako luda.. mislim ona je divan pas, ume da bude nezna, strasno je odana i neverovatno inteligentna.. ali je ne hiperaktivan pas, nego ne znam sta da kazem.,, znaci kad pretrci oko 40 km, e onda je idealna za rad (npr policija). Znaci prosto je fiziki prazahtevna, a i mentalno. Na sve to je neverovatno munjevita , eksplozivna, iz lera ona ubacuje odmah u 5. Imajuci sve to u vidu, nadam se da ce sve ostati samo na kolenima..

Tako da i za tog dobermana, ne znam mozda je i kicma, kuk, menisk... Mozda.. Prosli put (znaci operisana je desna sa parcijalnom rupturom, usled preopterecenosti, jer ta leva prvobitno povredjena nije u potpunosti stabilizovana) je sve teklo skolski, ali cinjenica je da je leva zapinjala, i da prosto sa obe kljakave zadnje noge bas i nije imala alternativu.. Ali posle 2.5 meseci sam je prvi put pustila, e sad ta kontrolisana bez povoca carijanta nije moguca..Upalila se patelarna tetiva. Proslo je uz terapiju, ali sam umrla od straha. objasnjenje je bilo da se zglob i noga nisu jos navikli na mehaniku novu. Sad smo dakle radili reviziju te prve noge, vidim da je mnog, mnogo agresivnija operacija, mnogo bolnija, vise sepa, cak je i podize kad stoji, ali bi ona trcala najstrasnije.. i sad to obuzdati je.. veliki problem... ali mislim da znaci da je desna noga ok cim moze tako da je koristi. sa ovom nogom ne znamo sta ce ispasti, ni hirurg ne znam jer je ipak revizija, tako da koliko ce je koristiti, videcemo na kontroli
Mala Ci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 01:40   #51
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
Ako nije tajna, koliko si ti platila TPLO?
sto se mene tice nije tajna, mislim da treba o tome da se prica, da bi ljudi imali siru predstavu, da se ne bi ustrucavali da se obrate nekima, te da ih drugi vet ne bi sisali.. Tako da bih ovde iznela sve cenovnike i osobe koje sam imala u opcijama, a ako je moj post nepogodan, slobodno ga izbrisite.

Dakle ovde (u Srbiji) imamo opcije lateralni sav oko 300 evrica, i TTA klasican, variari od 500 kod manje iskusnih do oko 800 kod iskusnog hirurga. Onda sam pocela po Zg da gledam, tu su me najpre usmerili na TPLO - Prof Maticic sa fakulteta cena je ok 1300 evra plus bismo 3 dana morali da budemo tamo, sa neznatno uvecanim troskovima stacionara; dr Ciric - ovo je zanimljivo, vec sam negde pisala o tome; on je insistirao na TPLO, po ceni od svega 700 evra; bila mi je vrlo simptomaticna razlika u ceni u odnosu na fakultet. Pogodilo se da su moji veterinari imali kongres u Zg, zamolim ih da odu, i popricaju sa njim. Uglavnom, izlanuo se pred njima da on zapravo tek uzima alat za TPLO, nije do sad to radio, ali eto planira da krene. Naravno da sam odmah odustala: to je vrlo ozbiljna operacija, a pogoditi ugao zahteva mnogo prakse i osecaja.. I konacno smatram vrlo neeticki sto meni nije na neki nacin predocio da zapravo i nije tako iskusan. i onda smo otisli kod dr Matka, i zaista i sad mislim ako treba iko da operise Kacu, da je zaista najiskusniji i merodavniji, a pogotovo za ovu reviziju. Cena je oko 1200-1230 evra (!!jeftinije nego na vet fakultetu!!). Tako da eto.
Mala Ci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 01:54   #52
Quote:
Lehane kaže: Pogledaj post
A može se rasklimati koljeno, može loše zarasti...
Ne znam, nisam bas strucnjak.. Ali objasnili su mi da aktivnost usporava proces zarastanja; do loseg zarastanja dodje samo ako ispadne implant , sto je navodno manje od 1% slucajeva. Takodje, mozda hirurg nije dobro ugao pogodio. A moguce i da je zbog grceva i ukocenosti misica.. Ne znam stvarno.. Ali sam se za tPLO odlucila zato sto je tako bezbedna.

Inace, video koji si okacila za TPLO, pa gledam ga i mislim da li bih uopste radila operaciju da mi je tako misran pas. Inace Kaca nikad nije tako isla sa podignutom nogom skroz, ona je samo drzala nogu podignutu kad stoji, a u hodu je malo skracivala korak. Cak je svaki put po budjenju iz anestezije odmah stajala na operisanu nogu sto kod vecine metoda ne sme da se desi.zato nam je dodatno TPLO izgledao kao obecana stvar.
Mala Ci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:02   #53
h
Bluegs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2019., 22:36   #54
Zna li netko iz prve ruke koliko košta na veterinarskom faksu operacija prednjeg križnog ligamenta kod velikih pasa?

kod privatnika je znam da je oko 6000kn
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2019., 06:58   #55
Isto otprilike. Imaš eventualno drugu tehniku operacije "lateralni šav" koja je jeftinija, a neki kažu kod velikih pasa manje pouzdana.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2021., 22:15   #56
Question

Pozdrav, trebam pomoć.

Imam omanjeg psa, 12 kg, koji je pao sa suhozida visokog 2 metra, u lovu na mačku... i polomio prednji križni ligament na zadnjoj nozi. Jedva da se može osloniti na nogu, gotovo stalno je u zraku.

Mješanac border kolija i još nečega, ženski. Vrlo poslušan, vrlo umiljat i miran kad mu se kaže.

Pošto sam na moru, na odmoru, nisam doma u Zg, nisam u mogućnosti otići svom veterinaru, no telefonski vet Bojanić za manje pse preporuča metodu lateralnog šava (MRIT).

Trebam hitno odabrati metodu, pa molim za savjet? Trebam li ipak neku moderniju metodu, tipa TPLO?

Također, koliko smijem čekati? Vet kaže mjesec, dva, čak i više, no to mi se čini pogubno jer vidim koliko pas šepa... Trebam li prekidati odmor, što mi nije problem ako će psu pomoći.

Osim Bojanića, molim preporuku za veterinara? Zagreb, ili najbliže mi je Split.

Unaprijed hvala...
Danijel Domazet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2021., 07:35   #57
Dobar će biti lateralni šav, najjednostavnija, najmanje invazivna, najjeftinijija metoda, a učinkovita. Sama metoda operacije nije presudna, bitno je da se izvadi ostatak strganog ligamenta, a to je zajedničko svim metodama i bitan je postoperativni tijek opet neovisno o metodi. Operacija nije hitna, nekoliko tjedana možeš slobodno odgoditi, eventualno daš psu nešto protiv bolova.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2021., 00:58   #58
Quote:
Danijel Domazet kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebam pomoć.



Imam omanjeg psa, 12 kg, koji je pao sa suhozida visokog 2 metra, u lovu na mačku... i polomio prednji križni ligament na zadnjoj nozi. Jedva da se može osloniti na nogu, gotovo stalno je u zraku.



Mješanac border kolija i još nečega, ženski. Vrlo poslušan, vrlo umiljat i miran kad mu se kaže.



Pošto sam na moru, na odmoru, nisam doma u Zg, nisam u mogućnosti otići svom veterinaru, no telefonski vet Bojanić za manje pse preporuča metodu lateralnog šava (MRIT).



Trebam hitno odabrati metodu, pa molim za savjet? Trebam li ipak neku moderniju metodu, tipa TPLO?



Također, koliko smijem čekati? Vet kaže mjesec, dva, čak i više, no to mi se čini pogubno jer vidim koliko pas šepa... Trebam li prekidati odmor, što mi nije problem ako će psu pomoći.



Osim Bojanića, molim preporuku za veterinara? Zagreb, ili najbliže mi je Split.



Unaprijed hvala...
Preporuka u Splitu ide za doktora Marija Gavranovića - Vet Vision.Ortoped,strucan i sve lipo objasni kako treba i sto treba.Obijasni svaku mogucnost i pluseve i minuse tih mogucnosti.Mojoj kuji je prije cca 2 mj operirao koljeno i skoro ko nova je .Ovo skoro je samo radi moje panike inace ko nova.Također tehnicarke koje rade s njim su jako ljubazne.I sto je meni zgodno nalazi se kraj Županijskog suda tako da ima veeeliki parking i ne treba se mislit oko toga.
Uz njega za ortopediju u Splitu (a i ostalo) preporucam dokroricu Martinu Gancevic (Split Vet).Ona je jako dobar vet i ima najopremljeniju ambulantu u Splitu.Preporuka je nju nazvat kroz jutro jer popodne je u operacijama pa nije toliko dostupna

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2021., 00:59   #59
.
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2021., 12:52   #60
Quote:
Flokithedog kaže: Pogledaj post
Ne znam kod kojeg si veterinara bila, ali moji bi redoslijed za drugo mišljenje bio Alan Jurca iz Fabele i Matko u Sloveniji. Koje ''vrhunske'' vetove bih izbjegavala može u pp.
daj me nemoj nasmijavati radi tebe sam isao tamo i pozalio fuj kako se covjek ponio a kao drugo njegovo strucno misljenje je na nivou nekoga skolarca a savjet koji mi je dao je nevjerojatno glup, na strgane ligamnt u obje strazne noge on bi psu stvio stabilizator a nebi na operaciju, pes star 6god.. da ne govorim koje gluposti je izvadao sa psom kao vrsi on pregled ma dao bi ja njemu svoj preged i poslao nekom osnovskolskom kirurgu da ga ljeci kao sto bi on moga psa, a da ne govorim da je to sve fino naplatio i jos racn nije dao ili da smo u nutra cekali oko pola sata dok je on sjedio iza u sobi a narucio nas sta budala smo ja i moj pas a on je pametan a ono maltetiranje moga psa mu nemogu oprostiti jer to govori da je glumio kao neki pregled samo da uzme novac ma znas sta ima jos toga ali neda mi se vise uglavnom prijavil bum ga
FABULA NULA I nije zasluzio da radi taj posao
gora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.