Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 22:35   #8621
Moram pohvaliti prodavacicu na parfemima danas na trgu, brineta, duga kosa, svezana u rep...naime, frendica i ja pokupovale hrpu stvari za kucanstvo i tako natovarene otisle vidjeti do parfema kaj ima novo i zena nam je pokazala 10tak parfema, s povremenim snjofanjem kave radi mirisa, uglavnom, bila je bas ljubazna i simpa
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:40   #8622
Evo info, molim da ju uzmete s rezervom i provjerite: četvrtkom je na RBA kartice (ne znam na koje točno, mislim na kreditne) popust 10% na sve.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:59   #8623
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Kažeš da su neuke...zašto onda očekuješ znanje engleskog.😂

Nikada nisam omalovažavala tuđi posao i mislim da ste pretjerale, a opet kao da osjećam tračak ljubomore iz nekih upisa.

Ne radim niti sam ikad radila u trogovini.
očekujem znanje engleskog od svakog tko radi u prodaji, pogotovo u trgovini koja je dio velikog (stranog) lanca.

Ja ne omalovažavam tuđi posao, samo omalovažavam bahato i seljačko ponašanje u uslužnoj djelatnosti.

Odeš u dućan s namjerom da ćeš tamo potrošiti veću količinu novaca a dočeka te neinformiranost, nepristojnost i neutemeljeno gledanje s visoka.

Valjda su mišljenja da ako one stoje tamo u štiklama, a netko uđe u .. zamisli sad ... jesi spremna? .... trenirci da nije worthy njihove pažnje
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:13   #8624
Ma dobro, mi smo pametan narod pa svi govorimo engleski, ali u pravilu one engleski ne moraju znat (inace prilikom zaposljavanja konkretno u Mulleru prednost je znanje njemackog, voditelji moraju znati njemacki jer cesto komuniciraju s Mullerom u Njemackoj telefonski i mailom, roba dolazi iz De pa su deklaracije na njemackom, a engleski nije uopce bitan). Talijani su vrhunski trgovci pa nitko od njih ne govori nijedan jezik, Amerikanci da ne govorimo. Pa ne rade u restoranu u Dubrovniku pa da se to od njih ocekuje. To je radno mjesto sa trogodisnjom srednjom skolom, ne pretjerujte.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:09   #8625
Po mom iskustvu Talijani uopće ne pričaju engleski, ali u boljim trgovinama su sa mnom bez problema pričali na engleskom.
Anastasia15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:50   #8626
Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
očekujem znanje engleskog od svakog tko radi u prodaji, pogotovo u trgovini koja je dio velikog (stranog) lanca.

Ja ne omalovažavam tuđi posao, samo omalovažavam bahato i seljačko ponašanje u uslužnoj djelatnosti.

Odeš u dućan s namjerom da ćeš tamo potrošiti veću količinu novaca a dočeka te neinformiranost, nepristojnost i neutemeljeno gledanje s visoka.

Valjda su mišljenja da ako one stoje tamo u štiklama, a netko uđe u .. zamisli sad ... jesi spremna? .... trenirci da nije worthy njihove pažnje
Potpis na ovo.
Općenito, u hrvata je problem i hrvatski a o stranim jezicima da ne govorimo.
I tu mislim na neki banalni nivo.

Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ma dobro, mi smo pametan narod pa svi govorimo engleski, ali u pravilu one engleski ne moraju znat (inace prilikom zaposljavanja konkretno u Mulleru prednost je znanje njemackog, voditelji moraju znati njemacki jer cesto komuniciraju s Mullerom u Njemackoj telefonski i mailom, roba dolazi iz De pa su deklaracije na njemackom, a engleski nije uopce bitan). Talijani su vrhunski trgovci pa nitko od njih ne govori nijedan jezik, Amerikanci da ne govorimo. Pa ne rade u restoranu u Dubrovniku pa da se to od njih ocekuje. To je radno mjesto sa trogodisnjom srednjom skolom, ne pretjerujte.
Ne slažem se s boldanim, niti jednim.
Piđn ingliš nije engleski.
I ja sam bila u više situacija gdje trgovci doslovno beknut ne znaju. Beknut.
Nitko ne traži level pro al hebote daj osnovno poznavanje engleskog.

Ali to je do sustava i školstva, nema veze s trgovcima kao strukom.

I bezveze mi je da se stalno uspoređujemo s lošijima od nas. Šta se ne počnemo uspoređivati s boljima?
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:21   #8627
Ne znam kako je u drugim dijelovima Hrvatske, ali mi tu u Rijeci bogme svi barem natucamo engleski. Moja mama koja ga nikad nije ucila sve razumije i moze se sporazumjeti. I vecina nas prica talijanski jer smo blizu Trsta.
A s kim da se usporedimo? Sto se jezika tice jedino su nordijci bolji, oni svi pricaju engleski i to dobro. Njemci, Austrijanci i Svicarci beknut ne znaju. Talijani uglavnom isto. Francuzi ako i znaju ne zele, oni su uzasni nacionalisti. Spanjolci slabo. Puno sam putovala i to je moje iskustvo, mi smo zaista sto se toga tice pri samom vrhu.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:28   #8628
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je u drugim dijelovima Hrvatske, ali mi tu u Rijeci bogme svi barem natucamo engleski. Moja mama koja ga nikad nije ucila sve razumije i moze se sporazumjeti. I vecina nas prica talijanski jer smo blizu Trsta.
A s kim da se usporedimo? Sto se jezika tice jedino su nordijci bolji, oni svi pricaju engleski i to dobro. Njemci, Austrijanci i Svicarci beknut ne znaju. Talijani uglavnom isto. Francuzi ako i znaju ne zele, oni su uzasni nacionalisti. Spanjolci slabo. Puno sam putovala i to je moje iskustvo, mi smo zaista sto se toga tice pri samom vrhu.
Nordijci, da, mislim da bi nam oni trebali biti uzorom (i to u svemu bogme ako se mene pita).
Za ove ostale mogu samo potpisati. Tj kako gdje, od slučaja do slučaja.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:29   #8629
....bogami odoh danas u Mueller pa ću pitati na njemačkom (11 godina učenja) nešto...bekne li ijedna-režite me posrid sride.....
da se mene pita(a ne pita me se ali ipak jel konstruktivno razgovaramo), posao prodavačice na odjelu kozmetike bi OBAVEZNO trebao zahtjevati od osoblja:

1. da poznaju i to dobro engleski jezik...dakle ne znaš engleski-papa bejbi...
2. da su pismene i ako su određene za određeni brand, da znaju izgovoriti naziv branda i opisati proizvod
3. da se ponašaju kulturno i ne slijede kupca ili klijenta po dućanu bez svrhe i razloga
4. da su prisutne ali ne nametljive, a kaaaamoli bahate....ja bih znala jer se stalno kačim s njima...jbg.zabavno mi

ako prodavačica u puno zahtjevnijim uvjetima može imati osnove kulture, dajte mi jedan razlog zašto je prodavačica u parfumeriji u silnoj nemogućnosti imati iste...?
po meni,nema opravdanja....jedini je nažalost ishod-otići u Martimex gdje te prodavačice dočekuju ko kraljicu...doslovno i to svaki put.A kamoli ući u Chanel studio pa naučiti što je upućenost i ljubaznost...

Boktemazo toliko je ljudi, fakultetski obrazovanih koji bi mogli puno bolje i predanije raditi taj posao.....wtf ...?
a valjda je situacija takva da gdje se troši, kriteriji nisu pre-potrebni...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:39   #8630
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
.A kamoli ući u Chanel studio pa naučiti što je upućenost i ljubaznost...
ja ovo stvarno im svaka čast. nekad mi bude pomalo neugodno zbog tretmana... samo sam došla kupiti parfem
najčešće vrlo brzo i odem jer koliko su ljubazni imam dojam da bih im plaću ostavila za 20min tamo
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:44   #8631
Ajme....uspoređivati Chanel i Muller.
Mislim stvarno.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:51   #8632
Oprosti, ali ja sa svojim fakultetom ne zelim raditi u trgovini bilo kakvoj. Nije mi to ciljno radno mjesto ni po obrazovanju ni po primanjima. Pa cak ni u Chanelu. Nisam zato studirala.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:30   #8633
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ja sa svojim fakultetom ne zelim raditi u trgovini bilo kakvoj. Nije mi to ciljno radno mjesto ni po obrazovanju ni po primanjima. Pa cak ni u Chanelu. Nisam zato studirala.
Nisi jedina koja tako razmislja ali usprkos borbi tako je kako je jer mi nazalost ne odlucujemo o tome. Mogu ti i osobnim primjerom to pokazati gdje sam zavrsila 5 godina jednog fakulteta smjer managament i poduzetnistvo (po sistemu 3+2) povucena sa 20 godina sa roditeljskim savjetima te istrazivanjem buduceg zaposlenja,da bi upisala drugi cijom diplomom bi se jednog dana i htjela radije a mozda i lakse baviti,te iako sam redovan student ne mogu naci neki normalan posao (osim konobarenja i slicno bez uvrede ikome ali za to nisam) ili su satnice premale. Hvala Bogu uspjela sam na prijasnjem faksu steci preko tog istog student servisa poslove u raznim sektorima od ureda,zamjenice tajnice,pa do same trgovine gdje te bukvalno iskoristavaju za jako malo satnicu a o placi da ni ne pricamo,ali ti jednostavno neovisan zelis nesto raditi i to je ono sto ti pruzi (ukoliko naravno prodjes "selekciju", da "selekciju" izmedju preko 100 molbi ili koliko vec bude primljeno taj dan,sto naravno nije ravnalo da si ti ili bilo tko drugi za taj posao kad krenes to isto raditi). Isto tako znam puno svojih kolegica koje zavrse faks (a neke i napuste) pa zasnuju obitelj ili rade u trgovackim lancima tipa Mueller,Deichmann itd jer je njima to super sto meni mozda i nije bas zbog svih tih muka kako financijskih tako i ljudskih da bi dosao do svog cilja.. Mozda sam se malo razduzila ali iako se u potpunosti slazem sa prethodno napisanim i borila se oko toga,shvatila sam da se nesto drugo treba promijeniti sto nazalost nikad nece a to je SUSTAV u svakom pogledu.

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
wannaiphone4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:41   #8634
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
Boktemazo toliko je ljudi, fakultetski obrazovanih koji bi mogli puno bolje i predanije raditi taj posao.....wtf ...?
a valjda je situacija takva da gdje se troši, kriteriji nisu pre-potrebni...
Najsmješnije je što sam jednom naišla na tako ljubaznu prodavačicu da mi je odmah bilo sumnjivo... nakon duljeg razgovora sam saznala da žena ima doktorat i da je sasvim slučajno završila kao prodavačica nakon otkaza u firmi.
Anastasia15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:57   #8635
I tako...složili smo se da su najbolji prodavači doktori znanosti i odlični znalci stranog jezika.

Eto prilike, amo svi u Mullera, sadašnje prodavačice nek čiste wc.
Svi zadovoljni....i dr....mr....a plaća je 3000 kn.
Nema veze, važno je radit ....sve na zadovoljstvo hrvatskog kupca.

Al zašto samo u Mullera, imamo i Konzum pa Interspar.....
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:57   #8636
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
Potpis na ovo.


Ali to je do sustava i školstva, nema veze s trgovcima kao strukom.
pa i nije do školstva .. do osobe je rekla bih. Ako u zabiti u selu u Lici cura na blagajni trgovine mješovitom robom može pričat izvrstan engleski (a nekak sunjam da je školstvo tamo na nekom brutalnom nivou i da se ima izbora napretek) onda može i neka koja radi u Mulleru, a ako ne zna onda nek ne radi u parfumeriji. Svi nazivi su tamo na stranom jeziku i posijedim kad ne zna što tražim pa mi izgovori Ives Sant Ljoret il tak neku glupost

Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
....bogami odoh danas u Mueller pa ću pitati na njemačkom (11 godina učenja) nešto...bekne li ijedna-režite me posrid sride.....
da se mene pita(a ne pita me se ali ipak jel konstruktivno razgovaramo), posao prodavačice na odjelu kozmetike bi OBAVEZNO trebao zahtjevati od osoblja:

1. da poznaju i to dobro engleski jezik...dakle ne znaš engleski-papa bejbi...
2. da su pismene i ako su određene za određeni brand, da znaju izgovoriti naziv branda i opisati proizvod
3. da se ponašaju kulturno i ne slijede kupca ili klijenta po dućanu bez svrhe i razloga
4. da su prisutne ali ne nametljive, a kaaaamoli bahate....ja bih znala jer se stalno kačim s njima...jbg.zabavno mi

ako prodavačica u puno zahtjevnijim uvjetima može imati osnove kulture, dajte mi jedan razlog zašto je prodavačica u parfumeriji u silnoj nemogućnosti imati iste...?
po meni,nema opravdanja....jedini je nažalost ishod-otići u Martimex gdje te prodavačice dočekuju ko kraljicu...doslovno i to svaki put.A kamoli ući u Chanel studio pa naučiti što je upućenost i ljubaznost...

Boktemazo toliko je ljudi, fakultetski obrazovanih koji bi mogli puno bolje i predanije raditi taj posao.....wtf ...?
a valjda je situacija takva da gdje se troši, kriteriji nisu pre-potrebni...
to. sve. Ne znaju ni njemački .. to što je stric ili tata bio u Njemačkoj devedestsedme pa su pokupile "hendi", "biro", "ja" se ne računa kao znanje njemačkog jezika
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:01   #8637
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
I tako...složili smo se da su najbolji prodavači doktori znanosti i odlični znalci stranog jezika.

Eto prilike, amo svi u Mullera, sadašnje prodavačice nek čiste wc.
Svi zadovoljni....i dr....mr....a plaća je 3000 kn.
Nema veze, važno je radit.
kaj si sarkastična i vučeš van sve iz konteksta? Fakat ću pomislit da radiš u Mulleru iako si u startu napomenula da ne radiš

Pričamo o tome da tamo uglavnom rade cure / žene koje se ne znaju ponašati prema kupcima. jesi li čitala primjere gore? Bi voljela da ti se prodavačica tako ponaša ako im već daješ novce?
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:07   #8638
Quote:
Anastasia15 kaže: Pogledaj post
Najsmješnije je što sam jednom naišla na tako ljubaznu prodavačicu da mi je odmah bilo sumnjivo... nakon duljeg razgovora sam saznala da žena ima doktorat i da je sasvim slučajno završila kao prodavačica nakon otkaza u firmi.
Nemojte me krivo shvatiti, ali ako si dozvoliš to da s doktoratom radiš kao prodavačica onda ga nisi ni zavrijedila.

Imam doktoranda u kući, dapače, radila je magisterij po starom sustavu a sad doktorat i znam (ako se radi ozbiljno, iz ljubavi i želje a ne pukom zadovoljenju forme na faksu koji ti financira doktorat i radiš ga samo da bi zadržao posao) koji je to trud i posao.

Nikad, ali nikad ne bih radila posao ispod svoje razine zvanja (osim ako sam ga u startu odabrala i ne želim se baviti svojom strukom). Makar morala na drugi kraj svijeta da bih radila ono za što sam se školovala ali živjeti ovakvo poniženje na koje sam pristaneš - nisi ni zavrijedio bolje.

Jer, ako već ne uzmem u obzir svoj osobni trud, a onda moram uzeti u obzir odricanje mojih roditelja koji su mi omogućili studij u gradu izvan mojeg rodnog grada, i to mi je kao da sam pljunula na njih i njihove novce.
Mogli su se dobro naputovati za te pare

I da, nema tu "slučajno sam završila u trgovini" jer nije. To je odabrala.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:13   #8639
Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
pa i nije do školstva .. do osobe je rekla bih. Ako u zabiti u selu u Lici cura na blagajni trgovine mješovitom robom može pričat izvrstan engleski (a nekak sunjam da je školstvo tamo na nekom brutalnom nivou i da se ima izbora napretek) onda može i neka koja radi u Mulleru, a ako ne zna onda nek ne radi u parfumeriji. Svi nazivi su tamo na stranom jeziku i posijedim kad ne zna što tražim pa mi izgovori Ives Sant Ljoret il tak neku glupost

to. sve. Ne znaju ni njemački .. to što je stric ili tata bio u Njemačkoj devedestsedme pa su pokupile "hendi", "biro", "ja" se ne računa kao znanje njemačkog jezika
Ma u pravu si, ali generalno gledano, hrvati niti svoj materinji jezik nisu savladali a kamoli će strani.
Facebook je divno mjesto koje sam otkrila tek prošle godine, uživam u novootkrivenim spoznajama

E da, jučer u Douglasu: "hoćete skinuti miceralnom?"
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:15   #8640
Drugačije je kad imaš 20 i nešto godina i možeš samo tako odseliti. Gospođa je imala pedesetak godina i tad je tek par mjeseci bila na tom radnom mjestu. A znamo kolika je mogućnost zapošljavanja žena u tim godinama.

Mislim da stvarno pretjeruješ. I ja radim posao daleko ispod svoje struke. I radim ga bolje od neobrazovanih kolegica. A mogla bih biti doma i kukati. Umjesto toga zarađujem i tražim nešto bolje.

Nije da se prostituiramo pa da radimo nešto ponižavajuće. Samo je šokantno kad vidiš kakav odnos prema poslu imaju ljudi bez obrazovanja. Odmah ti je jasno zašto nisu uspjeli završiti neki doktorat.
Anastasia15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.