Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 11:41   #641
stigao tonik sa glikolnom kiselinom 7% naručila odmah 2 i jedan Granactive Retinoid 2% in Squalane jako mi je dobar, nemam nikakvih iritacija, pa, rekoh, da se opskrbim do iza nove godine
__________________
Jass blog za njegu kože: njegakožeiznad35, za njegu duše se sluša: divinska glazba i čita (opet i opet) jer knjiga je ista, ali ja nisam <3
Jassica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:28   #642
Jel ima možda netko ovdje tko koristi Bourjois Healthy Mix puder u nijansi 50 (nje nema kod nas) i da si je našao odgovarajuću nijansu u The Ordinary puderima? Također, masnokošci sa povremenom dehidracijom, koja je formulacija bolja od njihova dva pudera?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:34   #643
Da li netko koristi granactive retinol 2% in squalane? Na koji nacin ga koristite (kao dio rutine ili samostalno) i da li ste imali fazu ciscenja na pocetku? Ja ga koristim vec jedno 2 tjedna svaki dan i sporadicno mi izbijaju sitni pristici. Ne znam da li je purging faza ili me brejka nesto od novih sastojaka (istovremeno sam uvela retinol i vitamin c od the ordinary i skintegra hydra b)
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 17:00   #644
budući pretpostavljam da ovdje ima dosta ljudi koji koriste retinol i glikolnu - da li koristite SPF
ja cijeli vikend stavljamu košaricu, vadim kombiniram i ludim

jutros sam stavila spf 50 (neki tester otvorila, da lakše odlučim što sve naručiti) i sad idem vani na ovo sunce i opet ću ponoviti sloj

Maria Flores, ja koristim Granactive Retinoid 2% in Squalane - sada nekih mjesec - mjesec i pol. divan mi je i nemam nikakvih nuspojava. stavljam prije njega hidratantni tonik, nakon njega serum s ceramidima ili ulje, kremu i sleeping pack. ne koristim ga tako često kao ti, nego recimo 2, 3x tjedno plus jednom glikolna kiselina serum. u međuvremenu tonik (ne ordinary) s glikolnom, znači slabija koncentracija. rutine su mi žešće

glikolnu kiselinu 10% u serumu koristim jedno tri tjedna jednom tjedno od jednog drugog proizvođača (pisala sam par stranica prije, ali su mi se cure poslije javile u inbox oko te glikolne kiseline i rekle da su dosta stroga prvila oko off topica pa da ne ponovim grešku).
sljedeći tjedan će mis tići glikolni tonik 7% od ordinarya - pa ću njega češće koristiti na večer, ne znam da li je pametno preko Granactive Retinoid 2% in Squalane. dobila jesam jedan potkožni prišt kada sam uvela glikolnu kiselinu 10% u serumu

na tvome mjestu bih prorijedila, probaj jednom tjedno pa 2x, 3x itd. pogotovo ako nisi nikada koristila retinol.

nadam se da sam pomogla
__________________
Jass blog za njegu kože: njegakožeiznad35, za njegu duše se sluša: divinska glazba i čita (opet i opet) jer knjiga je ista, ali ja nisam <3
Jassica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 17:35   #645
Da, uvijek spf.
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 17:55   #646
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Da li netko koristi granactive retinol 2% in squalane? Na koji nacin ga koristite (kao dio rutine ili samostalno) i da li ste imali fazu ciscenja na pocetku? Ja ga koristim vec jedno 2 tjedna svaki dan i sporadicno mi izbijaju sitni pristici. Ne znam da li je purging faza ili me brejka nesto od novih sastojaka (istovremeno sam uvela retinol i vitamin c od the ordinary i skintegra hydra b)
Koji si vitamin c uvela (sa ili bez silikona) i kojim redoslijedom sve to koristis?
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:45   #647
Ovaj: Ascorbyl Tetraisopalmitate Solution 20% in Vitamin F, bez silikona
Jednom tjedno aha 30% + bha 2%
Drugi dan nista
Ostale dane navecer umivanje, cekanje, retinol
Svaki drugi dan ujutro umivanje, cekanje, vitamin c, cekanje, azijska (3 tonera, hydra b, galactomyces, propolis, mizon crna krema od puza)
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:16   #648
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Ovaj: Ascorbyl Tetraisopalmitate Solution 20% in Vitamin F, bez silikona
Jednom tjedno aha 30% + bha 2%
Drugi dan nista
Ostale dane navecer umivanje, cekanje, retinol
Svaki drugi dan ujutro umivanje, cekanje, vitamin c, cekanje, azijska (3 tonera, hydra b, galactomyces, propolis, mizon crna krema od puza)
Znaci vitamin c prije tonera? Ok
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:21   #649
Pa tako sam ja nekako shvatila da bi trebalo ic... E sad, da li konkretno ovaj koji ja koristim ide prvi i da li je potrebno cekanje, nemam pojma.

Sto se tice spf-a, ja ga ne stavljam jer se vozim 5 min do posla i nazad a na poslu sam stalno u kancelariji. Tih 5 x 5 minuta dnevno smatram da ne treba spf, pogotovo u ovo doba godine. Ali jucer i danas sam recimo cijele dane brala masline na suncu i spf sam obnavljala par puta u toku dana
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:24   #650
Quote:
royal blue kaže: Pogledaj post
Da, uvijek spf.


jedna od mojih dražih youtuberica je okrivila i žarulje za zračenje i ona uvijek i u kući nosi SPF, a ako je već noćna rutina na licu - stavi šešir kaže da je muž zeza ali ga ona ne ferma ima 52 godine, izgleda mi oko 15-20 godina mlađe

Maria Flores - dobro ti to izdržiš, meni bi se koža sasušila
ja stavim granactive retionid 2% i nakon dobrih sat vremena, kada osjetim da me koža zateže (ne onaj "tingeling", nego baš zatezanje) stavljam ostatak rutine, pazim samo da nemam nikakovg retionida dalje u rutini
__________________
Jass blog za njegu kože: njegakožeiznad35, za njegu duše se sluša: divinska glazba i čita (opet i opet) jer knjiga je ista, ali ja nisam <3
Jassica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:58   #651
Ti si stranicu ranije napisala da si dobila advanced umjesto granactive a granactive ima ulja i squalane koji je hidratantan
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:45   #652
sorry, u pravu si nego kako sam si sada s ovim glikonim tonikom naručivala granactive 2% - pobrkalo mi se.
doduše, i prošli put sam ja isto granactive naručila pa mi je stigao advanced i to me nisu ni pitali da li može zamjena, samo su ga poslali i bok. očito im je tolika navala da svi pristaju na daj šta daš pa me valjda zato nisu ni pitali
__________________
Jass blog za njegu kože: njegakožeiznad35, za njegu duše se sluša: divinska glazba i čita (opet i opet) jer knjiga je ista, ali ja nisam <3
Jassica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:41   #653
Quote:
Jassica kaže: Pogledaj post
sorry, u pravu si nego kako sam si sada s ovim glikonim tonikom naručivala granactive 2% - pobrkalo mi se.
doduše, i prošli put sam ja isto granactive naručila pa mi je stigao advanced i to me nisu ni pitali da li može zamjena, samo su ga poslali i bok. očito im je tolika navala da svi pristaju na daj šta daš pa me valjda zato nisu ni pitali
Ima Granative Retinoid 2% in Squalane i Granative Retinoid 2% Emulsion koji je prije bio pakiran kao Advanced Retinoid 2%. Promijenili su ime sada, vjerojatno je to pakovanje od prije. Jesi narucila Squalane ili Emulsion?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
*Angel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:28   #654
da pojednostavimo: naručila sam oba puta prvi na listi od pet
__________________
Jass blog za njegu kože: njegakožeiznad35, za njegu duše se sluša: divinska glazba i čita (opet i opet) jer knjiga je ista, ali ja nisam <3
Jassica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:03   #655
Quote:
Jassica kaže: Pogledaj post
da pojednostavimo: naručila sam oba puta prvi na listi od pet
Da..kompliciram znam.
Čudi me da tako rade, da ne obavijeste da nema i pošalju nešto drugo.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
*Angel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:38   #656
Ne mogu naci na temi,kakvi su vam dojmovi za ulje argana i šipka?!

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 06:05   #657
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Ne mogu naci na temi,kakvi su vam dojmovi za ulje argana i šipka?!

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
ulje šipka je postao moj HG proizvod

stavim 3 kapi u kremu navečer i ujutro nahranjena i meka koža
inače imam suhu i dehidriranu i savršeno mi paše
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:39   #658
Da li je netko imao/ima Lactic Acid 5% + HA 2% i na koji način ga koristi? I rezultati naravno.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:45   #659
Meni stigao i testirala sam The Ordinary Coverage Foundation...

Ne znam sta bih rekla. Vec dugo nisam probala tako los puder. Ne znam ni opisati šta mi je sve loše kod njega, valjda ukupan dojam.
Najveća mana je preslikavanje. Ako sam dodirnula lice pa papir ostavljala sam otisak prsta a to bas ne volim i tu sam ga prekrižila.
Osjetim ga na licu, nekako masno/kremasto. Možda ga treba fiksirati, možda je bolji za suhu kožu... puno toga možda, ali meni je bio toliko loš da ga uopće ne želim ponovno probati.

Nijansu sam čak pogodila, kupila sam 2.0YG. Malo je svjetlije djelovao na prvu, ali se fino stopio s tenom tako da ono čega me najviše bilo strah je na kraju jedini plus tog pudera.

Ne kuzim da su toliko loš puder napravili. Nakon ovog fijaska izgubila sam volju probati nešto drugo od njih. Možda je samo puder loš, ali generalno s preparativom, posebno kiselinama, je teže brzo vidjeti dojam pa onda mi je puder ipak neka smjernica.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:08   #660
da, nakon nekog vremena, složila bih se draga.....:///
sad kad je malo toplije i koža je umjereno masna-primjećujem da silikoni ispadaju na površinu lica i čine ju vrlo sjajnom...
zakzaključila bih da je možda najbolji za suhu kožu i to jako suhu...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.