Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 09:01   #1681
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
Hoćemo o 100 €?
Možemo dodat i koju 0.daj link gdje jb gleda tko ima putovnicu i kakva je/čija je slika na njoj.
Old Jučer, 08:30   #1682
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možemo dodat i koju 0.daj link gdje jb gleda tko ima putovnicu i kakva je/čija je slika na njoj.
nema linka jer je riječ o upitu u sustav mup-a (zatvoreni web). nije vidljivo čija je slika nego je li dokument važeći ili nije.
PabloN is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:05   #1683
Normalno da nema linka jer je tajna a JB nije državno tijelo.
imaš čl.60 https://www.zakon.hr/z/188/Zakon-o-j...%BEni%C5%A1tvu
i čl.48 https://www.zakon.hr/z/448/Zakon-o-p...r%C5%BEavljana
Old Jučer, 12:33   #1684
Quote:
Normalno da nema linka jer je tajna a JB nije državno tijelo.
imaš čl.60 https://www.zakon.hr/z/188/Zakon-o-j...%BEni%C5%A1tvu
i čl.48 https://www.zakon.hr/z/448/Zakon-o-p...r%C5%BEavljana
nije državno ali ima javne ovlasti. ako imaš sto eura brzo ti dokažem da si u krivu
PabloN is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:45   #1685
Čl 48 je nedvojbeno jasan.Kao i čl.60.

Javne ovlasti ima i komunalni redar pa mu nitko neće dozvolit da provjerava nečije dikumente.
Old Jučer, 20:36   #1686
Brat mi je sa 18 godina polozio "lovački" ispit ....i sad hoce oruzije kupit sebi...nismo jos isli na policiju ali međutim na više mjesta smo nasli zakon da ne moze prije 21 godine.Može li mi to netko potvrdit ?
Old Jučer, 20:50   #1687
Quote:
Čl 48 je nedvojbeno jasan.Kao i čl.60.

Javne ovlasti ima i komunalni redar pa mu nitko neće dozvolit da provjerava nečije dikumente.
Dobro, ti si pametniji pa ćeš me učiti vlastitom poslu.
PabloN is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:19   #1688
Zna li netko postoji li konkretan zakon koji kaže da osoba koja ima ugovor o radu ne može biti redovni student? Naime, upisala sam diplomski kao redovan student, a zaposlena sam u jednoj firmi. I sad su mi neki ljudi rekli da to ne bih smjela i da sam zapravo ilegalac. U referadi su mi samo potvrdili tu priču i rekli da ne bih smjela bit redovni student i zaposlena, na hzzo mi kažu da to njih baš briga jer ja sam osigurana preko poslodavca, na poreznoj me žena blijedo pogledala i rekla pa ko tebi može zabranit da budeš student iako si zaposlena. A na mirovinsko još nisam stigla.

Pa me zanima znate li vi išta o ovom fenomenu? U firmi ne želim ništa nikoga pitati
Old Jučer, 23:15   #1689
Quote:
DougMacRay kaže: Pogledaj post
Brat mi je sa 18 godina polozio "lovački" ispit ....i sad hoce oruzije kupit sebi...nismo jos isli na policiju ali međutim na više mjesta smo nasli zakon da ne moze prije 21 godine.Može li mi to netko potvrdit ?
lovac sa 18 može dobit oružje.

Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
Dobro, ti si pametniji pa ćeš me učiti vlastitom poslu.
Ili ga ne znaš ili slabo objašnjavaš.I btw putovnica je važeća po roku i ako je nisam prijavio da sam je izgubio ili mi je ukradena.Tako da slika može bit svačija a jb neće moći provjerit.
Old Danas, 07:23   #1690
Quote:
lovac sa 18 može dobit oružje.

Ili ga ne znaš ili slabo objašnjavaš.I btw putovnica je važeća po roku i ako je nisam prijavio da sam je izgubio ili mi je ukradena.Tako da slika može bit svačija a jb neće moći provjerit.
Točno, slika u putovnici je zalijepljena na stranicu ko u pokazima prije dvadeset godina
PabloN is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.