Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 17:58   #3861
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kao "staropečena" vlasnica, moram ti reći kako ti je zapravo svejedno, sve dok se pas ozbiljno ne razboli. Mi idemo u VetPoint, najviše zato što su povezani s dr. Matkom u Sloveniji gdje je Sitko operirala laktove, a imaju i kvalitetan RTG. U relativnoj blizini imaš i Veterinu Branimir - sposobni i ljubazni, ali pomalo stara škola, a i nemaju ili bar svojevremeno nisu imali svu aparaturu, nego su slali pacijente na Veterinarski fakultet. Tu je i Buba, s kojom nemam pretjerano puno iskustva pa radije ne bih ništa govorila, a tu je svojevremeno radio i dr. Šegota kojemu je moja frendica najradije išla, ali sada ima vlastitu ambulantu, no mislim da ni on još nema svu opremu, nego šalje na Faks.

Tebi zapravo treba samo cijepljenje, a to možeš obaviti kod bilo kojeg veta.
cijepljenje smo obavili- kod Bube

ali sam preventivno pitala da znam kuda trcati ako nedaj Boze zapne.. tada necu imat vremena za istrazivat po forumu :/

ustvari me nerviralo kod Bube sta smo dugo cekali.. a termin nisam sama birala pa da mi ona moze rec eto danas nam se bas tako desilo da je velika guzva. nerviralo me jer s obzirom da je psic malen prilagodis sve njemu i tom cjepljenju a onda cekas.. predugo

nista onda, imat cu na umu ove nabrojane, za nedaj Boze.. a cjepivo i cekanje jednom u par mj mogu otrpit onda..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 18:03   #3862
I moje je iskustvo kod Bube isto kao i tvoje - naručeni pa čekali sto hiljada godina plus gužvetina. A ostalo, ovisi o kojoj se boleštini radi. Za ovo općenito svi su podjednako dobri.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 18:35   #3863
ocito im je to praksa.. -.-
dobro, svakako hvala )
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 19:50   #3864
Za redovito odrzavanje i povremene "kvarove" Pet-It u Zapresicu, doktor je odlican i ne voli nepotrebno trovati. A kad zagusti svakako Vetpoint.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:54   #3865
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Za redovito odrzavanje i povremene "kvarove" Pet-It u Zapresicu, doktor je odlican i ne voli nepotrebno trovati. A kad zagusti svakako Vetpoint.
Za ovog prvog čuo sam totalno suprotno mišljenje od osobe koja je tamo radila.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:43   #3866
Ja moram pohvaliti Veterinarsku Šegota.
Od pristupa komunikacije usluge zaista sve pet.
Stime da ja uvijek trazim bas Šegotu,jer smo i u Bubi isli njemu.
I svaka cast ne sokira cijenom a znalo mi se desiti u drugim veterinarskim da ne vjerujem koliko opale cijenu.
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 23:37   #3867
Mi smo prvo bili u Bubi, kratko...nakon toga, Segota. Stvarno su ljubazni i susretljivi i trude se no on mi je ostavio dojam da nekad ne zna sto radi. Macak je imao specifican problem s ocima, Segota ga nije znao rijesiti te je eksperimentirao svaki put s drugim kapima (umjetnim suzama) i svim mogucim, jasno da je htio pomoci, napravio je sve sto je u njegovoj moci. Na kraju kad nije vise nista znao, preporucio je da potrazimo oftalmologa. To je super al ipak, treba platit sve te kontrole i lijekove. Andyca, ne znam sto mislis pod prihvatljive cijene kod Segote, svaka kontrola je oko 90 kn a kapi koje mi je propisivao su bile sve 60-100 kn.
Kastraciju macka smo platili s krvnim pretragama 600 i nesto kuna no to smo sami zeljeli (krvne pretrage). Kad mi je tumacio nalaz krvi nakon mackove kastracije, sve mi je objasnio na tako smuckan nacin da vise nisam ni sama znala sto je pisac htio reci. Zadnje sto smo bili kod njega je prosle zime kad su mi macke dobile giardiu tj dobila sam novu macku koja je dosla s giardiom. Preporucio je Panacur no proljev i dalje nije stajao ni nakon 8 dana uzimanja tog lijeka koji je btw 160 kn...onda sam otisla do Cirica u VetPoint, prepisao mi je Medazol nakon cega je mackama bilo bolje. Tako da, ne znam iskreno, Segota mi nije odbojan dapace jako mi je simpa kao osoba i svi djelatnici su super, prostor ugodan, lokacija super ali mislim da bi kao vet malo morao poraditi na nastupu jer ostavlja dojam da nije siguran u ono sto govori.

Posjetili smo na kratko i vet amb Bojanic na Kneziji, nismo nesto ekstra bili zadovoljni. Nakon njega i VetPointa (nisam ni s njima zadovoljna jer mi Ciric ostavlja dojam "lako cemo" sa svim i prehiperaktivan je, a kad smo kod njega, prosli su mjeseci a nije mi u mejlu poslao ime kapljica za oci koje mi je obecao da ce pogledati i zvati nekog u Njemacku) isli smo k vet amb Markovic i nasli oftalmologa Borosaka koji nam je napravio najbolju dijagnozu i ostavio najbolji dojam no otisao je u drugu drzavu na specijalizaciju tako da se nismo ni tamo stacionirali. Nedavno smo dobili preporuku za veticu Ivu u vet amb Vetiva vezano za kardioloske probleme...i eto, niz se nastavlja.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 23:53   #3868
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
Stvarno su ljubazni i susretljivi i trude se no on mi je ostavio dojam da nekad ne zna sto radi.
ja mu nakon svojih iskustava ne bi više dala psa ni nacrtanog. divan, krasan, simpa i ljubazan, ali možda za popt kavu, za prčkat mi po živini - yok.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 08:27   #3869
LOL e tako nekako No dobro, ni ja tad nisam znala, mogla sam odmah potrazit specijalista al nisam znala da mi macak ima tako specifican problem nit sam znala da ne znaju svi veterinari sve
I nije mi jasno kak na fejsu imaju 5.0 u reviewsima.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:48   #3870
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
LOL e tako nekako No dobro, ni ja tad nisam znala, mogla sam odmah potrazit specijalista al nisam znala da mi macak ima tako specifican problem nit sam znala da ne znaju svi veterinari sve
I nije mi jasno kak na fejsu imaju 5.0 u reviewsima.

kod mene čak nije u pitanju bilo nešto za specijalista. čovjek se jednostavno po mom mišljenju ne zna snaći u škakljivim situacijama. dva psa bi uginula da nismo otišli drugom koji ih je izvukao (Ćirić), nakon trećeg iskustva (ne opasnog po život, ali opasnog) rekoh - nikad više, hvala.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 11:11   #3871
Uh nije mi bas svejedno sad to procitati.
Istina je da dok nije nis ozbiljno puno veta je dobro.
Tek kad je frka vidis znanje samog veterinara.

Sto se cijene tice sto sam napisala 270kn je bio pregled ultrazvuk i punkcija kvrzice i slanje nalaza na fax
Mislim da bi bilo gdje drugdje prosla sa minimalnk 400kn
No sta to znaci ak netko zajebe zivotinju.

Jednom su mi je u Bubi krivo ljecili tvrdili uganuce zgloba,sepala je danima,da joj jastucice nisu ni pogledali.Nakraju sam ja nakon 50x dnevno sta sam ju pregledavala nasla rupicu iz koje je krenuo gnoj stala je na nesto.A ja ju filala cijeli tjedan tbl za nis.

Svakako hvala cure cijenim vase iskustvo
andyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 16:41   #3872
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
Mi smo prvo bili u Bubi, kratko...nakon toga, Segota. Stvarno su ljubazni i susretljivi i trude se no on mi je ostavio dojam da nekad ne zna sto radi. Macak je imao specifican problem s ocima, Segota ga nije znao rijesiti te je eksperimentirao svaki put s drugim kapima (umjetnim suzama) i svim mogucim, jasno da je htio pomoci, napravio je sve sto je u njegovoj moci. Na kraju kad nije vise nista znao, preporucio je da potrazimo oftalmologa. To je super al ipak, treba platit sve te kontrole i lijekove. Andyca, ne znam sto mislis pod prihvatljive cijene kod Segote, svaka kontrola je oko 90 kn a kapi koje mi je propisivao su bile sve 60-100 kn.
Kastraciju macka smo platili s krvnim pretragama 600 i nesto kuna no to smo sami zeljeli (krvne pretrage). Kad mi je tumacio nalaz krvi nakon mackove kastracije, sve mi je objasnio na tako smuckan nacin da vise nisam ni sama znala sto je pisac htio reci. Zadnje sto smo bili kod njega je prosle zime kad su mi macke dobile giardiu tj dobila sam novu macku koja je dosla s giardiom. Preporucio je Panacur no proljev i dalje nije stajao ni nakon 8 dana uzimanja tog lijeka koji je btw 160 kn...onda sam otisla do Cirica u VetPoint, prepisao mi je Medazol nakon cega je mackama bilo bolje. Tako da, ne znam iskreno, Segota mi nije odbojan dapace jako mi je simpa kao osoba i svi djelatnici su super, prostor ugodan, lokacija super ali mislim da bi kao vet malo morao poraditi na nastupu jer ostavlja dojam da nije siguran u ono sto govori.

Posjetili smo na kratko i vet amb Bojanic na Kneziji, nismo nesto ekstra bili zadovoljni. Nakon njega i VetPointa (nisam ni s njima zadovoljna jer mi Ciric ostavlja dojam "lako cemo" sa svim i prehiperaktivan je, a kad smo kod njega, prosli su mjeseci a nije mi u mejlu poslao ime kapljica za oci koje mi je obecao da ce pogledati i zvati nekog u Njemacku) isli smo k vet amb Markovic i nasli oftalmologa Borosaka koji nam je napravio najbolju dijagnozu i ostavio najbolji dojam no otisao je u drugu drzavu na specijalizaciju tako da se nismo ni tamo stacionirali. Nedavno smo dobili preporuku za veticu Ivu u vet amb Vetiva vezano za kardioloske probleme...i eto, niz se nastavlja.
Ja sam isto bila par puta kod segote jer mi je bilo usput..ugl nije znao prepoznati da pas ima zulj na sapici nego je vec poceo sa nekim sumnjama da ce trebati mozda punkciju jeli dobrocudno..uglavnom strasno!najbolji ikad su mi na kustosiji vet ljubimac..nikad fulana dijagnoza!sefica im je ja mislim cak i strucnjak za oci kod malih zivotinja..mozda pomogne

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:45   #3873
@Andyca, cijena se zaista cini dobra, ja sam kod Segote isto slala uzorke na koprolosku analizu jer su povoljniji od ostalih. Valjda ovisi kako koja pretraga. Mi smo sad u Vetivi platiti UZV+EKG srca 400 kn, ostali koje sam zvala su 500.

@fashfit, sad si me podsjetila na LJUBIMAC - zaboravih da smo i njih posjetili i nisam ni najmanje bila zadovoljna doktoricom (vlasnicom) koja je oftalmolog kako si i napisala. Ostavila sam joj 180 kn a nista mu nije napravila osim pogledala u oci pod svjetlom i stavila mu u kapak test za mjerenje produkcije suza. Mozda sam i ja napravila gresku jer sam joj rekla dijagnozu koju smo dobili od vet.Borosaka, trebala sam se praviti blesava. Njegova dijagnoza je neaktivne ili cak mozda zakrzljale zlijezde u kapku, one bi trebale vlaziti oko ali ne funkcioniraju i macak stalno skilji. Oko nije ni osteceno ni nista, jos i Segota je radio te testove (fluoresceinski itd) ali nije znao kako dalje. Zamolila sam dakle vet iz LjJubimca da pogleda, donese misljenje i plus da mi napravi test ekspresije Meibomovih zlijezda (u oko se stavi anestezija u obliku kapi i s pincetom se stisne rub kapka, Borosak je to radio i na macki s normalnim ocima mi usput pokazao kako bi trebalo izgledati) i onak...zaboravila je. Summa summarum, citiram, "ako je Borosak dao dijagnozu neaktivnih Meibomovih zlijezda da to mora bit tako jer je on najbolji oftalmolog u ZG". I to je to. Odjeb. :klap: A Borosak mi pobjego u Svicarsku ili gdje li je vise, al dobro, stanje je takvo da mogu samo ili pustiti ili dozivotno ukapavati umjetne suze..

Zaboravih da nam je na pocetku naseg puta u Bubi receno da macak ima entropion i da cemo morati na operaciju i da je skupa itd itd
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:25   #3874
Ono što mogu sama riješiti, riješim sama, ono što ne mogu, zbog dijagnostike idem kolegama u Šegotu, budući da smo iste struke znam kad me neko mulja i ne vodim svoje pse bilo kome, tako da same riječi pohvale za cijeli tim
petsonlyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:55   #3875
Quote:
petsonlyzg kaže: Pogledaj post
Ono što mogu sama riješiti, riješim sama, ono što ne mogu, zbog dijagnostike idem kolegama u Šegotu, budući da smo iste struke znam kad me neko mulja i ne vodim svoje pse bilo kome, tako da same riječi pohvale za cijeli tim
Muljanje nitko nije niti spominjao, već snalažljivost i stručnost.

Zadnje uređivanje Smartie : 03.11.2017. at 00:31.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:29   #3876
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Muljanje nitko nije niti spominjao, već snalažljivost i stručnost.

kažem, iste smo struke, znam kad netko zna ili ne zna, a opet, na faksu nas ne uče SVE da moramo znati tako da ono koje ne znam odem specijalisti koji zna bolje nego ja i ne prčkam, a i Šegota se u više navrata pokazao fer i ono što mu nije uže područje je preporučio kolege, a točno tako su nas učili i na faksu
petsonlyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:49   #3877
Quote:
petsonlyzg kaže: Pogledaj post
kažem, iste smo struke, znam kad netko zna ili ne zna, a opet, na faksu nas ne uče SVE da moramo znati tako da ono koje ne znam odem specijalisti koji zna bolje nego ja i ne prčkam, a i Šegota se u više navrata pokazao fer i ono što mu nije uže područje je preporučio kolege, a točno tako su nas učili i na faksu
A dobro, ja i meni bliske osobe nemamo takvo iskustvo s njim. Meni je skoro pas uginuo jer je on iz dana u dan slijegao ramenima jer nije znao šta mu je. I to je OK da ne zna, jer ne znamo svi sve. Ali nije nikoga dalje preporučao niti slao nekom drugom niti zvao kolege koji bi eventualno mogli znati ili bar za mišljenje. Frendici je skoro pas uginuo jer se nije znao snaći kod davanja transfuzije. Da ne velim da je pas donor bio izboden ko vreća jer nije mogao izvaditi krv, a vene debele ko moj prst (drugi vet koji je psa izvukao izvadio je krv ko iz puške, iz prve). Isto slijeganje ramenima bez pokušavanja zvanja nekog drugog upomoć. A točka na "i" je bila kad je psu išao čačkati po oku škaricama sa šiljatim vrhovima (ko one za rezanje ljudskih noktiju). Sreća bog pa je pas bio takav da je bio super miran i nije se bojao. Bojim se i pomisliti šta bi bilo da nije. Ima toga još... Hvala lijepa ali ne želim više s njim eksperimentirati koliko god drag i simpatičan bio. Tko voli, nek izvoli.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:52   #3878
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Meni je skoro pas uginuo jer je on iz dana u dan slijegao ramenima jer nije znao šta mu je. I to je OK da ne zna, jer ne znamo svi sve. Ali nije nikoga dalje preporučao niti slao nekom drugom niti zvao kolege koji bi eventualno mogli znati ili bar za mišljenje.
u Bubi ili svojoj amb?

i što je na kraju bilo?
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:57   #3879
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
u Bubi ili svojoj amb?

i što je na kraju bilo?
Zar je bitno gdje??? Oba su psa peživjela zahvaljujući drugom vetu. Treći nije bio po život opasan slučaj, no zahvaljujući vrlo stabilnoj naravi sačuvala je oko
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 00:16   #3880
zapravo i malo kriva formulacija mog pitanja
jer nije isto što se dogodilo prije 10 ili prije 2 god... ljudi se mijenjaju/razvijaju

al kužim i osobni stav, kad se naruši povjerenje teško ga je dobiti nazad...
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.