Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 12:53   #221
Pozdrav!

Prije 2 tjedna sam isla kod kirurga na uklanjanje ateroma (nije bio pod upalom), sve proslo ok, pokazali su mi kako izgleda to sto su izvadili

Medjutim, sad sam skinula sve zavoje i flastere i napokon mogu dirati ranu bez straha - i napipala sam jednaku kvrzicu kao i prije :/

Je li moguce da se aterom u tako kratkom roku vratio?
Ili je to ona "cahura" o kojoj se prica?

Je li itko to dozivio ili ima nekakve savjete sta da radim?
143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 22:32   #222
odi za početak kod svog doktora opće prakse da ti to pogleda, nemoguće da ti se vratio kroz dva tjedna, po mome mišljenju..

mene su rezali prije oko tri tjedna i izvadili aterom veličine lješnjaka skoro, to bi trebala biti ta čahura i rana zarasta, ožiljak zacijeljuje i uglavnom sve je "ravno" na dodir..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 22:43   #223
I meni isto zvuci cudno, pogotovo jersam vidjela koliko je ogromna stvar izasla van

Znaci, tebi nije ostala cahura? :/

Ja jos uvijek mogu "uzeti" kuglicu i malo ju micati uokolo - samo imam osjecaj da je sad dublje zbog savova i vise koze na tom mjestu :P Sve je jednake velicine kao i prije vadjenja :/ Ali mozda je samo prazna cahura - ne znam je li moguc takav slucaj

Doktoricu isto gnjavim svakako :/ Ali bas me zanimalo imali itko slicno iskustvo
143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 22:48   #224
Eh da, prije ovoga sam rijesila jos dva ateroma koja vise ne osjetim, tako da - nije da si umisljam, znam kakav je osjecaj kad ih vise nema ispod savova :P

Za oba prethodna slucaja sam isla na Merkur (sve super, ljubaznost na 1000%, brzo i bezbolno - osim ove zgode sa "zaostatkom") :P
143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 23:32   #225
a gle mene kad su zrezali i stavili flaster operater mi je pokazao tu kuglicu i to je to, kad sam skinuo flaster, sve ravno sa šavovima koje sam skinuo za tjedan dana.. tu kuglicu koju spominješ sam ja mogao micati prije operacije i nju su mi izvadili - valjda je to čahura nemam pojma..

ovo tvoje mi onda ne zvuči dobro, ako su te operirali prije 2 tjedna onda si već vadila šavove, ja sam za to išao na merkur isto - što su ti rekli gore?
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:44   #226
Na vadjenju savova su rekli da sve dobro izgleda, ali nisu bas "pipkali" stvari iznutra i mislim da su vise gledali stanje savova Tek kad mi je sve solidno zaraslo sam se usudila dirati stvari tako da zagrabim cijeli komad koze :/ I tako sam i napipala tu kuglicu
Ne znam, bas cudno :/
143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:54   #227
Jel netko od vas bio kod dermatologa i ima dijagnozu hidradenitis suppurativa?

Meni od ranih 20ih povremeno izbijaju ateromi, najviše na preponama, obično su sami pukli ili se povukli, sama sam sanirala i sve ok. U nazad 2 godine su počeli izbijat i po licu, ispod cica, prepone, guzica, popila sam hrpu antibiotika i samo su mi govorili da je to jednostavno takav organizam i neka radim na imunitetu. Obavila sam sve nalaze, hormoni, štitnjača, krv, urin - sve uredno.

U 12 mj sam na preporuku jedne privatne dermatologinje otišla u Vinogradsku kod dr. Bolanča - dijagnoza hidradenitis suppurativa
S obzirom da je to poprilično rijetka bolest (svega 1% svjetske populacije) i doktori (posebno naši) je teško otkrivaju, zanima me jel ima na ovim našim prostorima netko tko se bori s time?
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 00:35   #228
Prije nekih mjesec dana upalio mi se aterom na glavi ( imao sam ga 5 godina). Otisao sam u bolnicu merkur i zakazali su mi operaciju 6.2. ali u medjuvremenu aterom je pukao pa sam odmah sljedece jutro bio u merkuru. Napravili su mi mali rez i radili po tome bez ikakve anestezije ( bol je bila uzasna). Sljedeca tri dana sam dolazio svako jutro gdje bi mi mladi doktori ( stazisti, koliko sam primjetio) kopali po tome. Nisu mi sivali iako je izvadjen aterom promjera 2 cm. Uglavnom kapsula ateroma je ostala unutra i sada osjecam da mi se stvara novi. Ali to nije jedini problem. Na tom mjestu sam ostao bez kose i to cak oko 4 cm u promjeru. To je bilo prije mjesec dana i jos uvijek nema naznake da ce mi kosa na tom mjestu ponovo rasti. Ne znam sto da radim... Zanima me jel netko imao slicnih problema s ateromom na glavi i kako su ga rijesili. Unaprijed hvala na odgovorima.
zoolander10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:16   #229
Evo jedno iskustvo sa uklanjanjem ateroma.
Imala sam 4 godine aterom na lijevom obrazu. Nikad se nije upalio. Povremeno bi izbijao pa se povlačio. Narasao je do 2cm , tako da sam ga konačno odlučila maknuti. Zahvat sam obavila privatno kod estetskog kirurga. Nazalost pukao je kod vadenja pa je malo duze potrajalo ciscenje. Sve zajedno oko sat vremena. Bolno nije, no ipak dosta neugodno. Osjeca se cupanje i rezanje. Rana je zasivena samorazgradivim koncima. Uzimam antibiotik zbog moguce upale. Dva tjedna moram nosit flaster. Nakon tjedan dana smijem prat lice. Nakon tri tjedna pocinjem mazat kremom Cellucur. Cijena 1000kn.
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 09:41   #230
Evo moje iskustvo s ateromima.
U 9.om mjesecu prošle god mi je došlo na lijevoj strani obraza,izgledalo je kao čir,tako sam i tretirala. I doktorica je mislila da je čir. Izgledalo je kao da na obrazu imam lopticu za golf. Negdje oko nove godine je to puknulo,iscurio gnoj. U međuvremenu se pojavilo i na desnom obrazu. Isto tako,nateknulo pa puknulo. Dali su mi klimicin,hidrogen i rivanol. Mazala sa čajevcem, aloe verom, i još nekim preparatima od biljaka. Ali to je i dalje izgledalo jako ružno. Svako malo bi puknulo,iscurilo,ali nije se smanjivalo. Kirurg mi je rekao da ne zna šta da mi kaže.
Ljetos odem u Zg kod plastičnog kirurga da bi saznala da imam aterome i da to rješava ORL.
Vratim se u Pulu,i odlučim otići na skidanje toga.
8.9.2017.sam otišla na rezanje u lokalnoj. Kaže doktor da je to jako veliko,sat i pol sam bila na stolu. Nije bolilo. S lijeve strane sam imala 6 šavova,a s desne 5.
Nakon 10 dana odem kod svoje doktorice(jer doktor koji nd operirao je otišao u Zagreb), dodjem kući,skinem gaze,a na gazama krv i gnoj. Dodjem na ORL, doktor mi da antibiotike. 10 dana sam ih pila,da bi on vidio da imam šavove ispod kože koji se gnoje. Čekali smo da dodju blizu reza da ih izvadi bez rezanja. Izvadi mi šavove te zaostale,kaže za 7 dana kontrola. Meni za par dana sve otečeno,pogledam u to,a kroz rez vidim tamnoplavo. Opet dodjem na Orl,doktor kaže moramo u salu,da mi lokalnu,razreže opet na istom rezu i vadi još 3 zaostala šava. I zašije me iz vana. Doktor je zvao druge ORL doktore da im pokaže koliko mi je ovaj što je otišao u Zagreb zeznuo lice. Sada opet imam gaze,previjanje svaka 2 dana,a lice mi je katastrofa. Uz to,formirali su se novi koje doktor ne bi sada vadio da mi ne radi dodatne rezove. Tako da moje iskustvo je stvarno jako jako loše.
Danas je 21.10,a ja od 8.9.imam gaze,flastere,previjanja,antibiotici..
pula1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 07:15   #231
Ljudi, molim vas savjet!
Imam aterom na gluteusu (dupetu), upaljen je po nez vec koji x, ogroman, trebala sam na kirurgiju vadit no uvijek su mi davali klavocin da se smiri, savjetovali slikanje jer je jako duboko (zbog anestezije);
SAd sam u 37.tjednu trudnoce, opet je upaljen, sepam, ne mogu sjedit, spavat, imam doma kutiju klavocina i nez da li da pocnem piti jer ovo je neizdrzivo a ak odem na hitnu dat ce mi ili isto antibiotik ili rezat?

Pls savjet !!!
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 07:17   #232
(Nikad nije curio sadrzaj iz tog, ali bukti)
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:51   #233
Yeli, daj odi kod svog doktora, ako ne želiš ići na hitnu.
Pa nešto će ti valjda savjetovati/dati/napraviti.
Ne pij antibiotike na svoju ruku.
Ipak si trudnica, trebaš se čuvati.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 13:46   #234
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Yeli, daj odi kod svog doktora, ako ne želiš ići na hitnu.
Pa nešto će ti valjda savjetovati/dati/napraviti.
Ne pij antibiotike na svoju ruku.
Ipak si trudnica, trebaš se čuvati.
Bila kod ginice, nije njeno podrucje, rekla da dovrsim klavocin, prvo opcoj praksi pa na kirurgiju. Opca me narucila iduci tjedan, guzva.
Preksinoc je aterom puko, 1 x nakon 10 god upala...cistim ranu i imam sterilne gaze koje mjenjam.
Sutra imam pregled u trudnickoj, vidjet cu sta ona misli, al vjerojatno ce me poslati odmah kirurgu na hitnu...
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:06   #235
Ako netko zna nekog ženskog kirurga tj. kirurginju neka preporuči.
ForumGirll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 22:19   #236
jel se može zbog upaljenog ateroma otić na hitnu? i na koju u zagrebu?
da se skrati cijeli put narucivanja blabla...
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 11:23   #237
da li aterom može nestati ukoliko se počne aktivno i redovno vježbati te pravilnom i zdravijom prehranom, ima li to kakvog utjecaja ili je jedino moguće kirurškim zahvatom?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 23:45   #238
rezanje
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 00:07   #239
U 3 mj idem odstranit aterom na tjenenu u kbc Dubrava kod Dr Aljinovic. Ima netko iskustva sa doktoricom? Koja je procedura kod odstranjivanja, dobije se lokalna anestezija u inekciji ili se sprica/ maze da utrne?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 09:44   #240
Pozdrav! U srijedu su mi u KB Merkur uklonili upaljeni aterom. U cetvrtak i petak sam bila kod njih na ispiranju rane i previjanju. Buduci da je sve jos upaljeno doktor je inzistirao da ranu previjam kod dezurnog doktora za vikend, a onda jos par dana kod svoje doktorice opce prakse. Kad sam jucer dosla kod dezurnog doktora po njemu to nema smisla vise previjat. Stavio mi je samo cistu gazu i poslao me doma. Ne znam sto da mislim. Je li netko uklanjao takav upaljeni aterom pa da ima iskustva s oporavkom?
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.