Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2008., 18:19   #61
Imam 27godina, i prije godinu dana su mi dijagnosticirali "post neuronitidem vestibularem" uglavnom upala 8 živca (poremećaj centra za ravnotežu)-uglavnom lijeka nema za tu bolest (pije se samo betaserc koji ublažava vrtoglavice i dramina za mučnine)! Neki neurolozi/audiolozi govore da to samo od sebe prođe a neki pak govore da je to za cijeli život, al živit stim je prava noćna mora-ne možeš normalno funkcionirat jer ti je 24h na dan slabo,mućno i naravno vrtoglavice koje su stalno prisutne. Obavila sam sve moguće preglede,ali nikako da to prođe-molim vas ako netko zna nekakav biljni preparat koji može pomoć il boluje od iste bolesti da mi se javi jer nekako je lakše pričat s osobom koja zna kroz što prolazim
ANTIGONA 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 02:26   #62
meni se dogada to da kad pojedem nesto nakon par min.mi se pocne uzasno vrtit!!u zadnjih par mj su mi poceli ti problemi sa zelucem-mucnine i sl.i vrtoglavice.no doktori ne vide poveznicu izmedu zeluca i vrtoglavica ima li tko slicnih iskustava?tnx
-Adele- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:08   #63
Dubra lijep pozdrav,
moram ti reći da sam ja prije par godina doživjela šok jedno jutro kad sam se probudila, vrtilo me i počela sam povraćat, ležala sam sama u kupaoni i polijevala se ledenom vodom da budem pri svijesti. Nazvala sam doktora koji mi je propisao torocan i na dalje pretrage. NO PO BOLNICAMA NARUČIVANJE I VIŠEMJESEĆNO ČEKANJE TE IH NISAM NIKADA ZAVRŠILA ALI TO MI SE PONAVLJA U BLAŽEM OBLIKU I TRAJE PO PAR DANA KADA OPET UZMEM TE ČEPIĆE TOROCANA I ETO PRESTANE. pOZDRAV I DRŽI SE
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 16:12   #64
Pozdrav Adela,
mislim da tvoj doktor nije u pravu. Svi problemi vezani uiz mozak i ravnotežu se reflektiraju na želućane tegobe pa i sama upala mozga koja nije slućaj kod tebe nego navodim kao primjer. Svakako bih ti savjetovala posjet neurologu koji če napravit detaljnu obradu i ukljućit terapiju.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 20:07   #65
Quote:
budabudimir kaže: Pogledaj post
Pozdrav Adela,
mislim da tvoj doktor nije u pravu. Svi problemi vezani uiz mozak i ravnotežu se reflektiraju na želućane tegobe pa i sama upala mozga koja nije slućaj kod tebe nego navodim kao primjer. Svakako bih ti savjetovala posjet neurologu koji če napravit detaljnu obradu i ukljućit terapiju.
Puno hvala!
ja stvarno neznam sta bi mi moglo biti,to stanje traje sad vec 4 mj.pocelo je sa bolovima u trbuhu i crijevima,proljevima koji su trajali i trajali,mucninama,bolom u zelucu-kiselost,bol cijelog abdomena i naravno KONSTANTNA vrtoglavica.bila dva puta na hitnoj rekli ,nalazi su ok,na zaraznoj isto ok,dva puta na uzv cijelog abdomena -ok i rtg-mala napuhnuca crijeva,nista drugo.nakon 2mj se malo smirilo,no svaka 2,3 tj bi mi se vracale mucnine,zgaravice i tu i tamo vrtoglavice.kulminacija je svega sad preko vikenda -toliko mi se vrti nakon unosa bilo kakve hrane ili tekucine,a i puno poslije da nemogu funkcionirati nikako.sutra idem doktorici pa cu vidjeti kamo i kako dalje,ali opet,voljela bi cuti i druga iskustva!tnx
-Adele- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 13:37   #66
Moje iskustvo

Pa da dodam i ja nešto. Dakle, negdje u 5. mjesecu 2008. imao sam prvo iskustvo jake vrtoglavice.... Ujutro probao ustati iz kreveta, no nije išlo... Ne da nisam mogao hodat, nisam mogao ni sjedit, a bome ni ležat.... Gdje got pogledaš sve se vrti, zažmiriš, bude još gore.... Uglavnom, puzao sam po stanu, glavom gurao kantu ispred sebe i usput povraćao u nju... Sada zvuči komično al vjerujte, nije baš neki prizor. Sve skupa trajalo je 8 sati. Nakon tih mučnih osam sati, ništa.... Dva tjedna nakon prve vrtoglavice, javio mi se šum u ušima i jako čudan osjećaj pritiska u glavi. Nekako s početkom EP u nogometu, vozio sam kombi gradom i razgovarao na mob. koji sam pritisnuo glavom na rame. Trenutak kad sam izravnao vrat, BUM, početak vrtoglavice... Odmah sam se zaputio prema najbližoj bolnici. Krenuh ja tako prema Sv. Duhu a vozim kao s 3 promila alkohola u krvi. Tri kruga oko bolnice a nikako nać parking, a vrtoglavica sve jača. Od parkinga do bolnice trebalo je hodat. Nekako puzeći uz ograde i zidove dokopao sam se bolnice. Primili me na hitnu... Bio na promatranju par sati a onda me premjestili na neurologiju. Pri pregledu neurologa, opet sam ispovraćao sve što sam mogao.... Ostao sam u bolnici 8 dana. Napravio pretrage. Uglavnom, doktori rekli: "S vama je sve u redu", Naravno ja sam se i dalje manje više osjećao kao s tri piva previše u sebi. Čudan osjećaj dok hodaš, pogledaš se u ogledalo, vidiš sebe a kao gledaš nekog drugog.... I tako me otpustilo iz bolnice bez neke čvrste dijagnoze. Kazali, vjerojatno kralježnica, sredit će se, imajte strpljenja i polako, hehe... Vrtilo to mene još tjedan dana. Onda sam očajan odlučio posjetiti kiropraktičara. Inače, tog gospodina posjećujem već nekih 15-tak godina, uglavnom zbog problemom donjeg dijela kralježnice (prolaps diska). I svaki put je popravio stvar. namjesti, ja odmorim tjedan dana, i skoro ko nov. Ovo je bilo prvi put da sam ga posjetio zbog vratnog djela kralježnice. No, osječaj vrtoglavica je bio toliko mučan da sam pomislio, zašto ne, možda pomogne. Nakon prvog poravnavanja, vrtoglavice su nestale, ali sam se još malo čudno osjećao. Tjedan dana nakon prvog otišao sam i drugi put kod njega. 45 minuta nakon njegovog tretmana, nestali su svi dotadašnji problemi. Teško za opisat. Odjednom mi se razbistrilo u glavi, i ne mogu vam opisat kakvo je to olakšanje bilo.
Da zaključim. Kod mene je problem bio u uklještenju živaca negdje u vratnom djelu kralježnice. Usljed uklještenja, mišiči i sve ostalo tkivo se refleksno stegne. Oslabi normalan protok krvi do mozga.... itd Nekom se vrti, neko ostane bez svijesti, neko ima migrene....
A okidač vrtoglavica je bio čudan položaj glave u nekim trenucima. Spavanje (visi ti glava, i sl. položaji), držanje moba na ramenu za vrijeme vožnje....

A za kraj...
Može li mi netko tko je bio na namještanju atlasa prenjeti svoja osobna iskustva bez dodatne propagande....
biljarski-stolovi.co is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 16:36   #67
Biljarski-stolovi, mogu li te zamoliti da mi na pm pošalješ ime (i broj telefona) kiropraktičara koji te namjestio?
Hvala ti unaprijed!
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 22:47   #68
Adela si bila kod doktora.? Ma te tvoje tegobe da nisu slućajno povezane sa nekom autoimunom bolesti kao kod mene, ja sam upravo na pretragama za lupus, a tegobe su mi bile slićne tvojim, imam glomerulonefritis i zbog njega povračam, imam bolove u trvbuhu. Porazgovaraj sa svojom doktoricom da ti napravi bar za poćetak Reuma faktore i svakako neurološku obradu . Znaš jako je ponekad teško doći do dijagnoze, ne strašim te ali eto i meni je poćetak bio slićan tvom , vrtoglavice, i eto sada autoimuna bolest. Zahvatila mi je bubrege, zglobove te promjene na mozgu i sada i kožu, MA MOŽDA JE KOD TEBE nešto sasvim drugo ali nemoj odustajati samo odi da se vidi što je uzrok tim tegobama, Želim ti svako dobro za blagdane i ponajprije zdravlja ,
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:18   #69
kako protiv vertiga

Quote:
martas kaže: Pogledaj post
narode,ako tko ima iskustva s tim,pomagajte. Jucer ujutro mi se prvi put dogodilo,krenula ustati i bum nazad. ponovo pokusala,katastrofa,kao osjecaj pijanstva da se tjelo nemoze odvojit od kreveta.cak i kad su oci zatvorene sve se okrece. Imala sam stresno razdoblje,i privatno i na poslu,ma imala sam i prije al nikad mi se ovo nije dogodilo. zvala hitnu,oni dosli,malo pogledali dali injekciju torecan,zovi opet ako se pogorsa... klasika,nase zdravstvo. Nije mi bolje,moja dr.mi je propisala jutros torecan,i uputnicu za eeg glave i rtg vrata a to mogu krepat dok docekam po nasim bolnicama,a nema me ko ni odvesti a sam jedva dodjem do wc. Nadam se da ce s lijekovima biti bole pa da necu morat na pretrage. ako netko ima iskustva s ovim i koliko traje nek se javi.popizdicu
Draga moja, ja se izljecila od vroglavice- Vertiga, tako da sam prestala jesti masniju i slaniju hranu, piti alkohol i gazirana pića, prestala roniti.

Doktorica mi je prepisala tablete.

No to su bili samo mali koraci, koji su mi malo poboljšali stanje, ali vrtoglavica se opet znala javiti, i znala je trajati do osam dana. Takva sam išla na posao i držala predavanja, a nisam mogla se naglo niti okretati niti naglo spuštati pogled na učenike.

Već sam bila polu-luda i otšla sam kupiti ortopetski jastuk Tempur i neki super madrac marke Leiner, koji ti omogućava da se ujutro probudiš odmorna. a tamo mi je prodavačica dala savjet, da nikako ne smijem ležati na stomaku, što sam ja prakticirala od malena, već na desnom boku ili na leđima, jer se opterećuju vratne žile i kralježnica, i to me je spasilo.

Bila sam četiri puta na običnoj masaži kod maserke, da mi razbije masne nakupine ispod vrata, jer cilj ti je poboljšati cirkulaciju glave, odnosno centra za ravnotežu!

Sada mi je sve po starom, već tri i po godine! Jupi!
Medo Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:32   #70
način spavanja

Osim prevelikog stresa i prehrane, vrtoglavicu uzrokuje nepravilan način spavanja: kralježnica i glava moraju biti ravno, bez opterećenja.

Najvažnije je da se ne spava na trbuhu, jer leđa pritiskaju kralježnicu i taj gornji dio tijela postane tvrđi. Te masne nakupine se mogu razbiti, ali se treba promijeniti način života: više spotra i svakodnevnog razgibavanja.

Ako se spava na boku, bolje je na desnom, jer spavanjem na lijevom boku, otežava se rad aorte, odnosno srca i cirkulacija je onda, podrazumijeva se, lošija.
Ja nisam stručnjak, ali to je moje iskustvo, i vrtoglavice mi se više ne javljaju.
Puno sreće!
Medo Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:07   #71
Ima u tome nešto.
I ja sam cijeli život spavala na stomaku.
A jedna od stvari koju sam promijenila prija par godina kad su počeli problemi s vratnom kralježnicom je i način spavanja - prebacila sam se (teškom mukom) na bok.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 19:15   #72
Vrtoglavica i utrnulost glave

imam 24 god. Zadnja 3 dana muce me neke cudne vrtoglavice...vise stanje hiperventilacije ili pripijenosti... naime mislio sam da je od promjena vremena ali vec 3 dan ne prolazi a danas mi i glava i usi trnu.... zanima me sta bi moglo bit..
vadio sam krv prije 3 tjedna zbog nekih drugih pretraga sve je uredno, tlak savrsen, disanje normalno ... uzimao sam terapiju za helycobakter pylori amoxil i mikcin i cijelo vrijeme pijem controloc zbog GERB-a.. mucilo me i pritiskanje u prsima za sta je doktor rekao da je na nervnoj bazi i dao mi misar najslabiju dozu i pomoglo je.... isao bi na rengen al me strah nalaza a i vec sam bio na masu pretraga u ovih mjesec dva..... pa me zanimaju misljenja.
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:02   #73
Hej! Te vrtoglavice bi ti mogle biti od vratne kralježnice, jesi nekada imao tih problema? Mislim da se rtg-a ne trebaš bojati, sigurno ti neće pokazati njišta strašno. Hrpa ljudi ima takvih problema! Jesi možda provjerio cirkulaciju u krvnim žilama stražnjeg dijela vrata?
njkdsv is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:28   #74
pa imo sam problema zgrcili su mi se misici bar je tako reko kiroprakticar neki mali koji sluze za podizanje prsnog kosa neki koji idu ful uz vratnu kraljesnicu.... proso sam tretman i jos uvjek osjetim kako me malo boli kad rotiram glavu unazad goredesno... ali vratna kraljesnica da je OK bio sam i kod Dr.Martinovica i kod Bolkovca ... danas su mi cijeli dan utrnute ne jako ali onako ko da svrbe... cudno nekako a i glava me popratno lagano boli ta 3 dana navecer iznad cela prednje tjeme.. s naglaskom da me uvijek od kad znam za sebe vise boli lijeva strana glave.. ici cu pregledat vid da nije s tim povezano.. ali ova zima mi je katastrofa zdravstveno od 11 mjeseca stalno mi neki vrag nije u redu.
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:38   #75
Daj nemoj ići kod kiropraktičara! Totalno nisam pobornik toga... Jel ti prije ti njegovih tretmana tražio rtg snimke kralježnice? Mislim da bi ti bilo dobro napraviti uzv krvnih žila iza na vratu, ima jedno snimanje TCD VB funkcionalne snimke. Gleda se protok kroz stražnje vertebralne arterije prilikom određenih položaja glave (u desno, lijevo, unazad sagnute glave...) možda imaš nekakvog poremećaja u protoku pa da ti izazivaju takve smetnje.
njkdsv is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 02:28   #76
pobornik ili ne prije 3 god sjebo sam kicmu i 4 mjeseca nisam mogao od bolova spavati nikako osim na leđima i to ful ravno .. otiso kod Martinovica i za 200 kuna u 2 terapije ko nov... a do tad pokuso i kreme i kod doktora i vjezbe ...
a s ovim vratom me doktor poslao kod kiroprakticara ... inace nemam vecih problema .. tu i tamo glavobolja kao i kod svih .. vrtoglavice mozda 5 puta u zivotu tako da nisam inace problematican s tim .. zato me ovo i brine...
osim toga svi su me vec prozvali hipohondrom pa i lijecnik jer da je nemoguce imat sve simptome koje sam mu ja nabrojao u mjesec dana a da mi je i krvna slika, i tlak, i disanje u redu... i da nek sacekam dan dva.
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 02:36   #77
Quote:
trendkill kaže: Pogledaj post
imam 24 god. Zadnja 3 dana muce me neke cudne vrtoglavice...vise stanje hiperventilacije ili pripijenosti... naime mislio sam da je od promjena vremena ali vec 3 dan ne prolazi a danas mi i glava i usi trnu.... zanima me sta bi moglo bit..
vadio sam krv prije 3 tjedna zbog nekih drugih pretraga sve je uredno, tlak savrsen, disanje normalno ... uzimao sam terapiju za helycobakter pylori amoxil i mikcin i cijelo vrijeme pijem controloc zbog GERB-a.. mucilo me i pritiskanje u prsima za sta je doktor rekao da je na nervnoj bazi i dao mi misar najslabiju dozu i pomoglo je.... isao bi na rengen al me strah nalaza a i vec sam bio na masu pretraga u ovih mjesec dva..... pa me zanimaju misljenja.
isti problem, uz blago pulsiranje sljepoočnica..i to već tjedan dana. doduše bilo je trenutaka kad sam mislila da ću past u nesvjest.
ja to pripisujem niskom tlaku (neki kažu da može i od visokog), a i gornji dio leđa točnije vrat kao da mi je nasađen na kamen..

te mislim da je to uslijed nedostatka cirkulacije krvi kroz vratne žile a što dovodi do manjka kisika u mozgu, a to onda može izazvati narečena stanja.

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 11:56   #78
ma ne znam.... jos nes sto mi se događa zadnja 2 mjeseca je znate ono kad vam titra obrva ili poskakuje neki misic ... to mi se ful cesto događa i to po cijelom tijelu.. malo na rebrima.. trbuhu... nozi... na rukama.. doktor mi je rekao da je to povezano s zivciranjem i da je također na nervnoj bazi ...
stari mi kaze da je on imao takve probleme u mladosti.. inace on se bori vec godinama s depresijom od svoje 25 valjda.. a po nekim simptomima i ja spadam u tu vrstu ..
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 12:28   #79
To ne mora imati nikakve veze sa deprsijom. To kada doktor nema pojma što bi ti rekao i dao, tada kaže da je to na psihičkoj bazi, depra i sl. Mislim da bi trebao otići kod specijaliste, neurologa (koji se bavi neuromuskularnim bolestima) na pregled. To titranje mišića se naziva fascikulacija. Mogu se ponekad javiti i kod zdravih osoba a mogu biti i znak neuralnih oštećenja. To sve bi ipak trebao procjeniti liječnik specijalista a ne obiteljski liječnik.
njkdsv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 00:57   #80
daj sad sam se usro neke skleroze se spominju i tako.... sad me jos vise strah ic doktoru ... iso sam na gastroskopiju ustanovljen mi je GERB i ostecen jednjak, vadio sam krv ustanovljen helycobakter pylori.... strah me jebemu da nes gadno ne bude
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.