Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2008., 22:17   #61
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ovo nije zajebancija. Već neko vrijeme razmišljam da se ubijem, ali još nemam hrabrosti za takav čin. Ono čega se najviše bojim je da ću ostati živ ili da ću ostati nekakva biljka prikopčana za aparate u komi. Jednostavno se bojim. Imam odredenih privatnih problema koji su nerijesivi. Malo sam trazio po internetu teme vezane uz smrt, samoubojstvo,... Mene zanima dali znate neke web stranice koje podrzavaju samoubojstvo? Pokusavam naci preko interneta emocionalnu potporu za takav čin, ljude koji su odlučili isto kako bi jedan drugog potpomagali i davali si razne savjete.
Takoder me zanima nesto vezano uz samu smrt, kakav je osjećaj, sta kazu ljudi koji su prezivjeli kliničku smrt i nekako su se vratili, njihova iskustva?
Npr. Bernard Grujic (čovjek koji se izvuko iz kliničke smrti 3 puta) kaze da smrt nije nista strasno da je to jedan osjećaj blaženstva i ugode. Da smrt nije nesto cega se treba bojati nego zivot? Sta kazu ostali? Imate li kakve stranice za pronaci nesto na tu temu? Zelim saznat sto vise o onome s cim se planiram suočiti. Jednostavno bol i patnja je prevelika. Ovako jednim potezom rjesavam sve, ali jos nemam hrabrosti za to ucinit. Moze se reci da sam dvostruka kukavica. S jedne strane nemogu rjesiti svoje probleme, a s druge strane nemam hrabrosti uciniti to. Trenutno sam na sredini. Da ili ne? Ako su drugi mogli valjda cu moc i ja. Tesko je biti sam bez emocionalne potpore, a moja obitelj je dolje. Imam 24g. Mozda je vrijeme da joj se pridruzim svojoj majci u grobu. Bit cemo obitelj ponovno.
A koji je to nerješiv problem? Zapamti da se svaki problem može riješiti.
Ali tebi to trenutno nije jasno. Moraš što prije po stručnu pomoć.
Kažeš, bol je prevelika. Zapamti da ti ne želiš prekinuti svoj život, već tu bol koja je u tebi, i očito je prevelika. A to je sasvim nešto drugo.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:18   #62
Ztrew, samoubojstvom ne rješavaš ništa. Ne znam zašto se potičeš pričama ljudi koji također planiraju smrt ili iskustvima onih koji su bili na rubu? Zašto sebi ne dopustiš da te motiviraju ljudi koji vjeruju u život? Koliko god ti se tvoja trenutna situacija činila preteška i/ili nerješiva, to ne znači da već sutra neće biti bolje. U svakom slučaju, mislim da je puno hrabrije, a u jednu ruku i lakše izabrati život i boriti se.

Što te to konkretno muči? Postoji li netko ili nešto zbog čega se isplati ostati na ovom svijetu? Ma, sve da i ne postoji, isplati se ostati živ zbog samoga sebe. Piši na forumu, povjeri se nekom, potraži stručnu pomoć. Učini bilo što osim samoubojstva. Bog i roditelji nikoga nisu donijeli na svijet da bi to isto dijete sebi oduzelo život.

P.S. Pogledaj moj potpis.
__________________
za one koji razmišljaju o samoubojstvu, zapamtite: iz problema su se izvukli mnogi, iz groba se nije izvukao nitko.
matija-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:23   #63
Quote:
matija-123 kaže: Pogledaj post
Ztrew, samoubojstvom ne rješavaš ništa. .
Otkud znas?
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:41   #64
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ovo nije zajebancija. Već neko vrijeme razmišljam da se ubijem, ali još nemam hrabrosti za takav čin. Ono čega se najviše bojim je da ću ostati živ ili da ću ostati nekakva biljka prikopčana za aparate u komi. Jednostavno se bojim.
Uvijek sam mislila da nikada ne bih mogla dići ruku na sebe baš zbog toga što sam smatrala da sam prevelika kukavica za to. i onda, u najkriznijem trenutku u svom životu sam shvatila da ti za samoubojstvo uopće ne treba hrabrost, već unutarnja bol koja je prešla granicu podnošljivosti. onda ti je svejedno, hoćeš li uspjeti ili nećeš, hoćeš li ostati invalid ili nećeš, misliš samo na bol koja je nepodnošljiva, i kako je se rješiti.

Ja sam do tog zaključka došla za vrijeme psihoterapije. Imala sam suicidalnih misli, mislila sam da je smrt jedini izlaz. sada sam daleko od toga, čak više potpuno mi je neshvatljivo da sam razmišljala o samoubojstvu.

ako misliš da ne možeš sam, potraži stručnu pomoć.
imaš valjda u svojoj okolini neku osobu od povjerenja, nekoga kome vjeruješ, obrati se toj osobi, zamoli je da ti da podršku i bude uz tebe u trenucima kada se bojiš biti sam.

Uvijek postoji izlaz.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:42   #65
Samoubojstvo je trajno riješenje za privremene probleme.
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 23:11   #66
Prevrijedna si ti osoba da bi uopće tako razmišljao. Razumijem da postoje problemi koji su kako ti kažeš neriješivi, ali isto tako trebaš znato da su oni takvi samo zato jer ih ti gledaš kao neriješive. Vjeruj mi, sve se može izvući. Možda ne možeš uspjeti u tome sam, ali pitaj nekoga da ti pomogne, počni se boriti i kad izađeš kao pobjednik divit ćeš se životu više nego mi. nek ti pomogne prijatelj, prijateljica, netko tebi blizak ili drag da podijeliš s njim dio svog tereta. pravom prijatelju to neće biti teško. ako ih nemaš, mi smo uz tebe.

Moja mama je trenutno u psihijatrijskoj bolnici jer je došla do ruba samoubojstva. nema hrabrosti ubiti se, ali pije tablete i alkohol u velikim količinama i ubija se- živa. Znaš što je najgore: što kad učiniš tako nešto iza toga ostaje samo gorčina- možda tebi ne, ali svima drugima da. prištedi sebi i drugima dodatnu patnju i misli o smrti jer čovjeku je suđeno da umre star...

Uz tebe sam.
lucyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 00:06   #67
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ovo nije zajebancija. Već neko vrijeme razmišljam da se ubijem, ali još nemam hrabrosti za takav čin. Ono čega se najviše bojim je da ću ostati živ ili da ću ostati nekakva biljka prikopčana za aparate u komi. Jednostavno se bojim. Imam odredenih privatnih problema koji su nerijesivi. Malo sam trazio po internetu teme vezane uz smrt, samoubojstvo,... Mene zanima dali znate neke web stranice koje podrzavaju samoubojstvo? Pokusavam naci preko interneta emocionalnu potporu za takav čin, ljude koji su odlučili isto kako bi jedan drugog potpomagali i davali si razne savjete.
Takoder me zanima nesto vezano uz samu smrt, kakav je osjećaj, sta kazu ljudi koji su prezivjeli kliničku smrt i nekako su se vratili, njihova iskustva?
Npr. Bernard Grujic (čovjek koji se izvuko iz kliničke smrti 3 puta) kaze da smrt nije nista strasno da je to jedan osjećaj blaženstva i ugode. Da smrt nije nesto cega se treba bojati nego zivot? Sta kazu ostali? Imate li kakve stranice za pronaci nesto na tu temu? Zelim saznat sto vise o onome s cim se planiram suočiti. Jednostavno bol i patnja je prevelika. Ovako jednim potezom rjesavam sve, ali jos nemam hrabrosti za to ucinit. Moze se reci da sam dvostruka kukavica. S jedne strane nemogu rjesiti svoje probleme, a s druge strane nemam hrabrosti uciniti to. Trenutno sam na sredini. Da ili ne? Ako su drugi mogli valjda cu moc i ja. Tesko je biti sam bez emocionalne potpore, a moja obitelj je dolje. Imam 24g. Mozda je vrijeme da joj se pridruzim svojoj majci u grobu. Bit cemo obitelj ponovno.
ma super, sad ti nas tu pitas da li da se ubijes ili ne?
bas kreativno od tebe
kaj ako kazemo da? mi cemo snositi odgovornost zakaj se je neka ...da ne velim ruznu i uvredljivu rijec ubila (sumnjam da ces to uciniti jer ne bi otvorio ovu temu, al nikad se ne zna..u kojoj si sad fazi)

obitelj ponovo od kud ti to, nitko se jos nije vratio sa onog svijeta..da veli kak je , jel se obitelj okupila ili nije
ne brij gluposti o samoubojstu , vec pocni razmisljati kako da rjesis pobleme koji te muce, ili ako nemas trenutno ideju postavi novu temu mozda porocitas tu na forumu "neki pametni biser", a ostali "nepametni" barem ce te nasmijati...


-------------------
a ako je ovaj post jos jedna od zajeba**** , bravo ,uspio si me dovuci na temu..blabla
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:11   #68
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
...Pokusavam naci preko interneta emocionalnu potporu za takav čin, ljude koji su odlučili isto kako bi jedan drugog potpomagali i davali si razne savjete...


davali si savjete oko...? emocionalna potpora za samoubojstvo?

a da ja sad tebe nešto pitam; dok si ovo pisao, dal ti je u jednom trenu možda palo na pamet koliko ima klinaca tu na forumu, na internetu opčenito, koji će pročitati tvoj post i dobiti priliku da i njima padne ovakva ideja na pamet...

vezano uz tvoju želju za samoubojstvom, nemam ti namjeru držati prodike, već bih ti savjetovala da radije podijeliš svoje probleme sa nekim (možeš prvo tu na forumu) i sagledaš situaciju sa drugog stajališta....

sad ti se čini da je kraj svijeta, sve je crno, život je kurva bla bla ali ja dajem ruku u vatru da se tvoji problemi mogu riješiti, samo ako to želiš...

ti biraj, želiš li biti kukavica ili uzeti život u svoje ruke. život je konstantna borba, dušo, ali ima milijun stvari zbog kojih se upravo i vrijedi boriti
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 12:12   #69
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post


davali si savjete oko...? emocionalna potpora za samoubojstvo?

a da ja sad tebe nešto pitam; dok si ovo pisao, dal ti je u jednom trenu možda palo na pamet koliko ima klinaca tu na forumu, na internetu opčenito, koji će pročitati tvoj post i dobiti priliku da i njima padne ovakva ideja na pamet...
Bravo bobby-j!!!
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 12:12   #70
čim si ti svoje misli ovako javno iznjeo znači da ništa od tvog nauma...iskreno baš me zanima kakve ti imaš probleme da bi se ubio...meni je dijete umrlo u meni i morala sam ga roditi prirodno i svjesno...e ako se ja nisam ubila onda stvarno ne znam koji je tvoj problem za samoubojstvo...daj čovjeće mlad se
Živi život
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 17:38   #71
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Otkud znas?
Kakav odgovor očekuješ na ovo? Otkud znam da samoubojstvo ništa ne rješava? Ne rješava ništa osim života. A, život sam po sebi sigurno nije problem.

Kakav bi ovo svijet bio kad bi se problemi rješavali samoubojstvom?
__________________
za one koji razmišljaju o samoubojstvu, zapamtite: iz problema su se izvukli mnogi, iz groba se nije izvukao nitko.
matija-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 18:20   #72
Ne mislim se ubit jos sam dovoljno jak, ali zelim istraziti i tu opciju koja zvuci primamljivo. Ogroman je pritisak. Zavrsis fax i imas opcije: ne dobijes posao i nemozes nista, dobijes posao na neodredeno i nemozes nista, dobijes posao za stalno i placa ti je takva mala crkavica (ono sto sin tajkuna potrosi u dva izlaska) da opet nemozes nista. Pokusat cu otici van, zelim u Njemacku ili Kanadu zapoceti zivot. Nemozes si ni pristojan auto priustit (ne neki luksuz, obicna srednja klasa), dok se drugi hvale kako imaju po 3 auta. Da mi je znat odkud vade svu tu lovu. A svi znamo kakav je balkanski mentalitet: ne vrijedis nista ako nemas nista tj. vrijedis onolko kolko imas. Bez love te nijedna ne zeli pogledat. Radis po cijele dane i nemas nista. U Kanadi multimiljarderi normalno šeću cestom i druze se s "obicnim" ljudima, a ovdje se ponasaju kao nekakvi feudalci i vlasnici svega. "Vazal mog vazala nije i moj vazal". To je sve sto sam naucio iz one jebene povijesti, a to je nasa stvarnost. Ovo je 15. st. feudalizam.
Zelim procitat iskustva ljudi koji su vec bili na onoj strani, kakav je osjecaj umirati, ako je to super feeling zasto ne.
ztrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 18:32   #73
Znaš to je super feeling? Biti živ, zdrav i sretan!

Nećeš se valjda ubiti zbog inflacije ili činjenice da netko ima tri ili 333 auta?

Mlad si, zvučiš prilično bistro (ako zanemarimo ovu pretjeranu zainteresiranost za smrt ) i stvarno nema razloga da ne ostvariš sve svoje snove.

Ako te privlači ideja o životu u Kanadi, odi u Kanadu. Ako želiš biti astronaut učini sve da bi to i ostvario, ali ostavi se ideja o samoubojstvu. Smrt nas ionako sve čeka, nema smisla trčati joj u susret prije vremena.
__________________
za one koji razmišljaju o samoubojstvu, zapamtite: iz problema su se izvukli mnogi, iz groba se nije izvukao nitko.
matija-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:41   #74
oces da ti kazem kakav je filing umirati i biti mrtav?! zamisli si najgoru i najtezu bol i patnju, mucenje, sve najodvratnije stvari na ovom svijetu, mozda i ta tvoja bol koju osjecas i sad to pomnozi sa 1000. eto, to te ceka! pakao i jos 100 puta gora situacija od ove!

sad me mozes pitat otkud znam da je to istina.. a ja tebi kazem odkud znas da nije? i sad kad bi imao opciju ili pristati na sigurnu patnju ili se suociti sa ovom koja se moze promijeniti, sta je bolje?

ne osudjujem te, stvarno ne. i necu ti govorit gluposti tipa sta bi bilo da neki klinac na forumu ovo procita ili kakva gorcina ostaje ljudima nakon sto umres jer ako stvarno pomisljas na samoubojstvo, onda su drugi ono o cem najmanje mislis. sto je i razumljivo jer ti jedina misao u glavi prekinuti patnju, bol, rijesiti te probleme koji te pritiscu 24 sata dnevno. netko tko to nije dozivio ne moze razumijeti!

ne vjerujem da ce ti ista sto ti ja kazem ili bilo tko od nas na forumu pomoci i odgovoriti te od samoubojstva. pomoci si mozes sam. potrazi strucnu pomoc! sta mozes izgubiti ako to ucinis? bas nista, kad si vec odlucio skoncati zivot. i onda, zar ti ne treba puno manje hrabrosti i odlucnosti da odes psihijatru nego da se ubijes? probaj s tim, pa ak ne uspije onda cini sta te volja.

vjerujem da mozes postupiti na ispravan nacin jer mi se cinis kao razumna i pametna osoba. a ako ti zatreba razgovor, pomoc ili bilo sta drugo slobodno mi se javi. ako zelis mozemo se nac i porazgovarat. ili iznesi probleme tu na forumu, uvjerena sam da ces nac neki dobar savjet. sretno!
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:17   #75
Quote:
samonesto kaže: Pogledaj post
oces da ti kazem kakav je filing umirati i biti mrtav?! zamisli si najgoru i najtezu bol i patnju, mucenje, sve najodvratnije stvari na ovom svijetu, mozda i ta tvoja bol koju osjecas i sad to pomnozi sa 1000. eto, to te ceka! pakao i jos 100 puta gora situacija od ove!
odakle ti to znaš molimmte? pročitala u bibliji? ljudi ohladite, ak se neko hoće ubit ima svoje pravo i nitko mu nema pravo to oduzeti, ako vidi to kao najbolju opciju zašto ne? ja sam čitala knjigu koju je napisao čovjek koji je bio u kliničkoj smrti i sve je lijepo napisao o smrti koju je doživio. savršeni filing, i zato bi se svi trebali ubiti ali nitko nema muda za to
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:39   #76
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
odakle ti to znaš molimmte? pročitala u bibliji? ljudi ohladite, ak se neko hoće ubit ima svoje pravo i nitko mu nema pravo to oduzeti, ako vidi to kao najbolju opciju zašto ne? ja sam čitala knjigu koju je napisao čovjek koji je bio u kliničkoj smrti i sve je lijepo napisao o smrti koju je doživio. savršeni filing, i zato bi se svi trebali ubiti ali nitko nema muda za to
a otkud znas da nije?! sta je vrijedno riskirati?!

i samo sam cekla da netko dodje s takvim savjetom. nikom ne pomazes i bilo bi dobro da preispitas svoje misljenje ili ga zadrzis za sebe jer vecina (normalni ljudi) smatra da je samoubojstvo lose!
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:40   #77
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
ak se neko hoće ubit ima svoje pravo i nitko mu nema pravo to oduzeti
Ovo ti je dobar vic

a sad se uozbilji i racionaliziraj
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:47   #78
Quote:
HexMaster kaže: Pogledaj post
Ovo ti je dobar vic

a sad se uozbilji i racionaliziraj
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:48   #79
Quote:
samonesto kaže: Pogledaj post
a otkud znas da nije?! sta je vrijedno riskirati?!

i samo sam cekla da netko dodje s takvim savjetom. nikom ne pomazes i bilo bi dobro da preispitas svoje misljenje ili ga zadrzis za sebe jer vecina (normalni ljudi) smatra da je samoubojstvo lose!
znam zato što sam čitala knjigu

a za život svi znaju da je u kurcu...
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:51   #80
Ma da to saznaš najbolja je spoznaja iz osobnog iskustva. a ovo kako nemas dovoljno para za mnogo želja to si već osjetio i počni vjerovati u Djeda Mraza.


Svevišnji
pikado is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.