Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 11:33   #281
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
šta to znači da su saprofiti u urinu 10 na 3? tj manje od 10 na 3.
jel to nešto opasno?

jesam glupa, trebala sam odmah onu ženu sve ispitati. sad moram čekati do pregleda još tjedan dana argh.
Quote:
pure evil kaže: Pogledaj post
Imam problema sa urinom, molim Vas za savjete/pomoć.
Danas sam podigla nalaz od urinokulture, piše mi SAPROFITI u 1ml urina < 10 na treću MIKROORGANIZAMA

Nalaz od urina kaže sljedeće:
izgled: ZAMUĆEN (treba biti bistar)
boja : ŽUTA (treba biti svjetlo žuta)
leukociti : 3-5 (odrasli: 0-2)
stanice pločastog epitela: 10-20 ( odrasli :0-1)
bakterije: 1
sluz: 2

bila sam kod doktorice u zadnjih par mjeseci dosta puta, svaki put mi daje antibiotike
jel zna netko u čemu je problem?
di da se idem lječit?
pijem dosta čaja od brusnice i jedem suhu brusnicu...

dosta mi je više antibiotika,kaj da radim?

na početku uvjek imam bolove nakon obavljanja nužde, nakon 2-3 tablete to prođe...

edit: tek sad vidim da sam na topicu o trudnicama,a ja nisam trudna, preko googla sam tražila rješenje za ovaj problem pa sam otvorila ovu temu...molim da se prebaci pitanje na prikladno mjesto ako ne smije tu ostat
ja jučer bila kod doktorice,kaže da je sve oke...živi bili pa vidjeli...
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 17:45   #282
podizem temu, imam leukocita u urinu, pise 5-10, citam da je do 5 normalno, pa jos pise mnogo plocastog epitela, okruglog epitela po koja, bakterija-nesto. jel mi moze koja reci dal se trebam zabrinuti, jer idem ginu na sljedeci pregled za 2 tj, sad sam 10 tj trudna.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 18:39   #283
I ja sam imala nešto povišene leukocite i rekli su mi da se ništa ne uzrujavam i da samo malo bolje jedem i pijem. kao da je to normalno.
Doduše nisam imala nikakve bakterije.
... i da, da... sedimentacija mi je bila high... ali evo nakon tjedan dana spustila se u normalu.

Zbilja sam jela puno voća, povrća i pila čajeva. Međutim izgledam ko smrt na dopustu, blijeda ko krpa
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 18:49   #284
ja sam zbog tih leukocita i povišenog CRP-A poludjela.... leukociti su mi 120, a dozvoljeno 2, a CRP je bio 340, a dozvoljeno 5. bila u bolici 15 dana, dobila abnormalne količine antibiotika( u venu, infuzija, inekcije protiv bolova)... nakon što se to smanjilo, bila na uzv i doktori rekli da je sa bebom sve ok.... stoga, nemojte se odmah živcirati i brinuti, u svakom slučaju otići kod liječnika, ali sve će biti dobro!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:20   #285
thx!
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:10   #286
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
podizem temu, imam leukocita u urinu, pise 5-10, citam da je do 5 normalno, pa jos pise mnogo plocastog epitela, okruglog epitela po koja, bakterija-nesto. jel mi moze koja reci dal se trebam zabrinuti, jer idem ginu na sljedeci pregled za 2 tj, sad sam 10 tj trudna.
Hej, imam sličan problem,
u urinu leukociti 5-10 i bakterije. Odmah sam radila i urinokulturu koja je bila sterilna. Mene to upućuje samo na jedno - vaginalna infekcija, tako mi je bilo prije nekolliko godina. Dakle, ako se jave leukociti u urinu, a urinokultura sterilna, radi se o "zagađenju" koje dolazi iz vaginalnoga iscjetka. Meni stalno nešto curka (u 9. tjednu sam trudnoće), žućkasto, ali bez mirisa i sigurna sam da je neka upala vaginalna. Stoga idem sljedeći tjedan tražiti brisove.

Ako išta mrzim, to je nonšalancija liječnika "ma nije to ništa", "to je normalno", vraga je normalno, da je normalno ne bi pisale sa strane normalne vrijednosti, preporučljive, koje za leukocite nisu sigurno od 5 do 10. Prva trudnoća mi je propala zbog takve nonšalancije. Nije da plašim, sigurno će biti u redu, trudnoća je tek počela i nema bojazni, no ja sam inzistiram na svakoj sitnici. Dosta mi je tih odrađivanja trudnica kao na traci. Neke imaju leukocite cijelu trudnoću sve 5 na kraju, a neke su osjetljive i svaki vrag im smeta - kao meni npr. Pa ti sad znaj u koju skupinu spadaš.

preporučujem ti urinokulturu, a ako je ona sterilna, onda traži detaljnije vaginalne pretrage.

Sretno.
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:12   #287
Quote:
Mar@ kaže: Pogledaj post
Čestitam Iva na bebici.
Što se tiče nalazi, moji su bili još i gori i poslije išla na urinokulturu i ono sve sterilno. Dr kaže da je to normalno u početku trudnoće. Stanice pločastog epitela se nalaze na površini mjehura pa se uslijed pojačanog mokrenja (na početku trudnoće) ljušte i zato ih ima dosta u nalazu. Ja sam ih imala puno više. Sada mi je mokraća u redu (26 tj). Nemoj se ništa plašiti sve će biti u redu.
Pločasti epitel je u redu, ali radi se i o povišenim leukocitima - oni se ne povise bez razloga - oni se protiv nečega bore. Ne treba se plašiti, ali treba provjeriti.
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:28   #288
borjana, nisi vidjela, napisala sam da sam dala i urinokulturu, a sto se tice briseva, to sam obavila prije trudnoce a i sada u trudnoci, prije koji tjedan i sve mi je ok. imam iscjedak mrvicu zuckasti, al bez mirisa i to je ok. ajde, ja imam dosta iscjetka ali ne mogu biti primjer, jer stavljam utrogestane, pa je to od njih. svakako je dobro provjeriti briseve prije t, al ak se ne stigne i u t se moze. ma ja sam ti sve zive pretrage radila jer sam isla na vise ivf-ova
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:54   #289
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
borjana, nisi vidjela, napisala sam da sam dala i urinokulturu, a sto se tice briseva, to sam obavila prije trudnoce a i sada u trudnoci, prije koji tjedan i sve mi je ok. imam iscjedak mrvicu zuckasti, al bez mirisa i to je ok. ajde, ja imam dosta iscjetka ali ne mogu biti primjer, jer stavljam utrogestane, pa je to od njih. svakako je dobro provjeriti briseve prije t, al ak se ne stigne i u t se moze. ma ja sam ti sve zive pretrage radila jer sam isla na vise ivf-ova
Kakav ti je bio rezultat urinokulture?
Ja sa prije nego što smo se počeli "truditi" bila u Modernoj dijagnostici i sve je bilo u redu, svi brisovi uredni. No u trudnoći mi se počeo javljati žuti iscjedak, bez mirisa, ali katkad i vodenast. To mi je čudno, nikad nisam imala takav. Zbog toga sam oprezna. Ja pijem utrogestane, ne stavljam ih jer mi nije praktično. Može li se promijeniti iscjedak i samo kod pijenja utrića - zbog razine progesterona?
Bez obzira na brisove, nekako sam primijetila da se ta flora preko noći promijeni, bakterije domaćini počnu se brže razmnožavati, gljivice i sl., što je često u trudnoći.
sad stavljam Vivag vaginalete da mi floru ukiseli, do pregleda ću tako pa ćemo vidjeti...
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 23:15   #290
nemam ti pojma to za utrice. ja cekam nalaze urinokulture, pa cu biti pametnija, toplo se nadam da nemam nikakve bestije koje se moraju lijeciti. ja sam docici rekla za iscjedak, poceo je biti mrvicu zelenkastozuti i imao neki miris cudan, i dala mi je plimicol vaginalete, u stvari, kada sada bolje gledam na dnevni ulozak, bijelo je. docica je rekla da se to pocela raditi upalica, sto je uobicajeno u trudnoci, al smo ocito na vrijeme sprijecili. sad jos urin da vidimo.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 23:16   #291
da, i citam okolo da je zuti iscjedak u t normalan, tzv suncani iscjedak, progooglaj malo, mozda nadjes nesto zanimljivo. znam da ga je dosta cura imalo s foruma, islo je pod normalno, sve dok nema neki miris dobro je
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 00:24   #292
I ja imam taj pojačani raztezljivi bjelkasto, blijedo žućkasti iscjedak, bez mirisa...to je potpuno normalno, koliko ja znam
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:21   #293
Citrobacter koseri

Pozdrav...jel mi itko može išta reći o ovoj bakteriji?
U 29 tjednu trudnoće sam i u urinokulturi mi je pronađena ova bakterija...pošto su informacije na internetu prilično šture, je li netko imao ikakvih iskustva i koliko ona može utjecati na bebu...propisana mi je terapija Xorimax-om...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 14:35   #294
Zar nitko ništa ne zna?
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:15   #295
Ja sam trudna 12 tjedana i meni je nađena ta bakterija. Nikad čula za nju. Koliko je opasna za bebu? Molim da se jave one koje su je imale..Dajci, što su tebi rekli?
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 16:15   #296
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Ja sam trudna 12 tjedana i meni je nađena ta bakterija. Nikad čula za nju. Koliko je opasna za bebu? Molim da se jave one koje su je imale..Dajci, što su tebi rekli?
Meni nitko ništa konkretno nije rekao, osim da je to bakterija koja se inače nalazi u crijevima, ali eto nekim slučajem došla u mokraćni trakt...ja uzimala Xeromax antibiotike kroz 10 dana i nakon toga UK nalaz sterilan..mislim da i nije baš bezopasna, zato oodmah pitaj savjet svoje gin i poslušaj je, ona ipak najbolje zna što i kako...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 16:28   #297
Koliko miligrama su tvoje tablete bile? Evo ja konačno dobila Klavocin BID jer imam i enterococcus, moram piti 2x1000 mg, 10 dana. To mi se čini konjska doza. Dr. rekao da je citrobacter rijetka bakterija i ne šteti plodu.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:26   #298
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Koliko miligrama su tvoje tablete bile? Evo ja konačno dobila Klavocin BID jer imam i enterococcus, moram piti 2x1000 mg, 10 dana. To mi se čini konjska doza. Dr. rekao da je citrobacter rijetka bakterija i ne šteti plodu.
Meni je isto najprije u UK nađen enterococcus i za to sam popila jednu turu Klavocin BID-a isto 2x1000mg na dan (mislim da ih je bilo 14 u kutiji, znači 7 dana)...nakon toga išla radit novu UK za kontrolu i onda mi je nađen citrobacter koseri i za to sam popila 2 ture Xorimax doza 2x500mg na dan (u kutiji ih bilo 10, znači 10 dana) i nakon toga mi je UK sterilna...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 15:59   #299
Jel šteti taj Klavocin BID za plod? Ništa u uputstvu ne piše.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 16:12   #300
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Jel šteti taj Klavocin BID za plod? Ništa u uputstvu ne piše.
Ne znam, ali mislim da na temi Antibiotici u trudnoći piše da su neke cure isto uzimale klavocin za neke druge bakterije i da je sve bilo ok...ja mislim da je svaki antibiotik štetan, ali u svakom slučaju manje nego bakterije...i uzimaj ga na pun želudac, i pij puno tekućine (ja sam pila čaj od brusnice) jer zna izazvat proljev...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.