Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 14:15   #161
želim ti puno sreće nadam se da nije ništa strašno,ako možeš nazovi ju da ti bude lakše
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:36   #162
hoću...hvala ti puno....

ma ja se nadam da je sve ok...bila sam na ultrazvuku i doktorica je rekla da je beba super, već je i pohvale dobila koliko je pametna, a tek nam je 12 tjedan prošlo.....

ma valjda je sve to normalno.....
edita29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:41   #163
trudnicama mogu biti povišeni neki parametri i to može bit sasvim normalno....
~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da je sve ok
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 18:10   #164
Meni se čini (ponavljam: čini) da leukociti u trudnoći budu povišeni. Nedavno sam bila na sistematskom i ginekologica mi je rekla da ne obraćam pažnju na leukocite jer da su ionako "poremećeni"
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:47   #165
Quote:
edita29 kaže: Pogledaj post
hm.....nadam se da je tako......nisam neki stručnjak, ali pretpostavljam da u trudnica i jesu malo neobični nalazi...s povišenjima, ali ipak....

kažem brinu me samo ti leukociti i ostalo što sam navela, jer znam da za bakteriju dobijem antibiotik određeni i to bu ok.....

hvala ti puno...
Takvo sam objasnjenje i ja dobila od gin. Referentne vrijednosti koje su navedene na nalazima, odnose se na zene koje nisu trudne, tako da se ne trebas uzrujavati
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 21:09   #166
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Meni se čini (ponavljam: čini) da leukociti u trudnoći budu povišeni. Nedavno sam bila na sistematskom i ginekologica mi je rekla da ne obraćam pažnju na leukocite jer da su ionako "poremećeni"
ja mislim da je točno to i meni moja rekla, meni su bili točno na granici
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 08:04   #167
ja sam jučer bila kod gin zbog nalaza urina samo što su meni leukociti 500 i dala mi za urinokulturu da pravim. imam i nešto bakterija i puno stanica pločastog ep. pa ćemo vidjet kad dođu ovi nalazi.
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 08:10   #168
evo ja sam baš danas ujutro otišla i napravila urinokulturu.....
sigurna sam da je to sve ok, jer prije nisam nikad iamla tako povišeno, i nikakvih problema nije bilo....sa nalazima krvi mi je sve uredu tako da pretpostavljam da ću dobiti neke tabletice i to je to....

kad smo bili na pregledu (ultrazvuku) rekli su nam da je sve ok.....veliki smo koliko i trebamo biti za 12 tjedana.....pa se nadam da ćemo i ovo riješiti...

hvala Vam....
edita29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 08:23   #169
Quote:
edita29 kaže: Pogledaj post
evo ja sam baš danas ujutro otišla i napravila urinokulturu.....
sigurna sam da je to sve ok, jer prije nisam nikad iamla tako povišeno, i nikakvih problema nije bilo....sa nalazima krvi mi je sve uredu tako da pretpostavljam da ću dobiti neke tabletice i to je to....

kad smo bili na pregledu (ultrazvuku) rekli su nam da je sve ok.....veliki smo koliko i trebamo biti za 12 tjedana.....pa se nadam da ćemo i ovo riješiti...

hvala Vam....
i meni je rekla bitno da u krvi nema leukocita povišenih. bit će ok
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:04   #170
Quote:
vukovarka kaže: Pogledaj post
ja sam jučer bila kod gin zbog nalaza urina samo što su meni leukociti 500 i dala mi za urinokulturu da pravim. imam i nešto bakterija i puno stanica pločastog ep. pa ćemo vidjet kad dođu ovi nalazi.
Za ispravan nalaz treba se oprati se onom ljubičastom tekućinom (kojoj sad ne znam ime), razmaknuti/raširiti hm.. pipicu i dati srednji mlaz U protivnom je uobičajen nalaz epitela i bakterija u mokraći
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:07   #171
Quote:
edita29 kaže: Pogledaj post
hm.....nadam se da je tako......nisam neki stručnjak, ali pretpostavljam da u trudnica i jesu malo neobični nalazi...s povišenjima, ali ipak....

kažem brinu me samo ti leukociti i ostalo što sam navela, jer znam da za bakteriju dobijem antibiotik određeni i to bu ok.....

hvala ti puno...
u trudnoci nalazi znaju bit poviseni ali neznatno, svako veliko povercanje u pravilu nesto znaci pa se zato rade i dodatne pretrage a opet jako cesto se desava da je uzorak neprimjereno uzet
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:01   #172
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Za ispravan nalaz treba se oprati se onom ljubičastom tekućinom (kojoj sad ne znam ime), razmaknuti/raširiti hm.. pipicu i dati srednji mlaz U protivnom je uobičajen nalaz epitela i bakterija u mokraći
koja ljubičasta tekućina?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:45   #173
Vjerojatno misli na hipermagan (mislim da se tako i piše), ali ja iskreno nisam ni čula da se s tom tekučinom pere..
A povišeni leukociti su normalna pojava u trudnoći..


10 +
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:46   #174
Verovatno misli na hipermangan..(KMnO4 i H2O)
damdaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:55   #175
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Vjerojatno misli na hipermagan (mislim da se tako i piše), ali ja iskreno nisam ni čula da se s tom tekučinom pere..
A povišeni leukociti su normalna pojava u trudnoći..


10 +

ma tko se time pere... i ja sam cula za neka trkeljanja oko hipermangana a su mi u dva labosa rekli da se samo treba dobro oprat sa nekim sredstvo (sapun itd) i to je dovoljno, tada se ispusta prvi mlaz i uzima se samo onaj srednji

U trudnoci je noramlno da su vrijednosti povecane ali ne toliko kao sto je autorici jer ipak 50-100 leukocita nije isto kao i 1-2 ...a BTW: a opet losa sedimentacijea ne mora znacit da ce i urinokultura bit losa kao i obrnuto, a to vrijedi i kod briseva
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 15:07   #176
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ma tko se time pere... i ja sam cula za neka trkeljanja oko hipermangana a su mi u dva labosa rekli da se samo treba dobro oprat sa nekim sredstvo (sapun itd) i to je dovoljno, tada se ispusta prvi mlaz i uzima se samo onaj srednji

U trudnoci je noramlno da su vrijednosti povecane ali ne toliko kao sto je autorici jer ipak 50-100 leukocita nije isto kao i 1-2 ...a BTW: a opet losa sedimentacijea ne mora znacit da ce i urinokultura bit losa kao i obrnuto, a to vrijedi i kod briseva


Da u pravu si sorry zaboravila napisati kad su normalno povišeni leukociti

I za urinokulturu vrijedi to što si napisala....
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 16:32   #177
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Vjerojatno misli na hipermagan (mislim da se tako i piše), ali ja iskreno nisam ni čula da se s tom tekučinom pere..
A povišeni leukociti su normalna pojava u trudnoći..


10 +
Točno, hipermagan Do sada su mi ga svaki put kad sam radila urinokulturu dali da se operem njime.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 07:54   #178
Trudnice jedno pitanje... koliko često radite Urinokulturu a koliko često sediment urina???

Kako vam to često vaši ginekolozi daju da uradite?!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 09:32   #179
. . sediment urina radim 1-2 puta mjesećno , jer su mi nalazi uvijek koma , popila danas zadnji antibiotik pa ću sljedeći tjedan opet do Breyera ponoviti nalaz al ovaj put moram napraviti i urinokulturu jer nisam već jedno tri mjeseca
dama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 09:33   #180
Quote:
dama19 kaže: Pogledaj post
. . sediment urina radim 1-2 puta mjesećno , jer su mi nalazi uvijek koma , popila danas zadnji antibiotik pa ću sljedeći tjedan opet do Breyera ponoviti nalaz al ovaj put moram napraviti i urinokulturu jer nisam već jedno tri mjeseca
znači plaćaš si sama u Breyer-u.
A kaj ti socijalni ginekolog kaže na to? koliko on često smatra da je ok ići?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.