Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2008., 16:44   #61
Quote:
Put primjene lijeke je ultimativno intravenski. Odakle tvrdnja da se ne treba trošiti vrijeme tražeći venski put?! Pa to je suludo.
Vene su kolabirane. Nisam doktor no ovo znam. Zar si ti završila medicinu?

3 su stadija anafilaksije..
U 1 se daju solumedroli i deksići..Blagi su simptomi i nema potrebe nabijati adrenalin osobi sa takvim simptomima..
Tek u 2 i 3 stadiju, kada se stanje pogorša, onda se daje adrenalin..

No ovo prvo mi nije jasno..Definitivno sam siguran..Piše u knjigama a i provjeravao sam. Čak i na netu..Ali bilo je u jednoj epizodi Dr. Housa isto..
Definitivno se adrenalin daje intramuskulaturno..
Vene su kolabirane..Nema smisla..Adrenalin onda daje maksimalan učinak nakon 10 ili 15 minuta..toliko vremena se nema..
Deltoidni mišić ili kvadribiceps...Najprokrvljeniji su i nakon 5 minuta dolazi do maksimalnog učinka..

Što se tiče intubiranja to je točno..Ali ovo nikako
The Dutchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 23:04   #62
ufff, ne znam odakle da počnem....

Vidi, ne sumnjam u dobru namjeru da se ovdje podjeli neka saznanja. Ipak je ovo prvenstveno laprdana nerezervirana na strogo stručno medicinska zapažanja i komentare mada se ovdje kvalitetnih i uistinu dobrih savjeta može itekako naći.
No nadam se da se debelo šališ kad u argumentiranju svojih navoda referiraš se na Dr Housa!?

Što se tiče ove tematike hajde da prvo razjasnimo neke pojmove. Urtikarija je kožna manifestacija nekog alergijskog zbivanja. Anafilaksija je širi pojam ove tematike koji označava sindrom ( skup simptoma ) koji su nastali opet usljed nekog alergijskog zbivanja. Pa tu može biti opet urtikarija, pa svrbež, crvenilo, mučnina, pad tlaka, nemir, ....recimo ono što si ti naveo u svom postu....više-manje...
Jedno je liječiti neku urtiku, crvenilo ili svrbež a sasvim drugo anafilaktiki šok a o njemu smo počeli debatu.

E sad, anafilaktički šok je nešto sasvim drugo. Ovdje je naglasak na riječi ŠOK što predstavlja nešto sasvim drugo. Puno je definicija ŠOKA ali možemo pojednostavljeno reći da je šok stanje gdje usljed nekog agensa ili zbivanja organizam otvara perifene shuntove, centralizira krvotok na vitalne organa i kompromitira perifernu ( tkivnu ) cirkulaciju. Pa ako čovjek izgubi puno intravaskularnog volumena ( krvarenje, dehidracija, opsežne opekotine...) nastaje hipovolemijski ili hemoragijski šok. Ako pak uzrok bude neka bakterija ili toksin nastaje septički šok ( razlikujte sepsu od septičkog šoka! ). I dolazimo do naše teme, ako čovjek razvije jaku alergijsku reakciju može nastati anafilaktički šok.
Za ovo stanje može se reći da je i neka vrsta obrambenog refleksa organizma gdje su krvlju adekvatno opskrbljeni samo vitalni organi.

I to štima neko vrlo kratko vrijeme. Međutim na nivou periferne ( tkivne ) cirkulacije usljed nepostojanja cirkulacije stanice i tkiva ne dobivaju kisik i šećer za normalan život pa se vrlo brzo razvija anaerobni metabolizam koji brzo vodi smrti stanica i posljedično ( narodski rečeno ) velike količine "smeća" - produkata anaerobnog metabolizma, CO2 i još svačega što za posljedicu ima brzi nastanak metaboličke acidoze ( kiselosti ) koja pak u začaranom krugu uzrokuje daljnje propadanje stanica, još više "smeća", još više kiselosti....i tako u krug dok sve to "ne zagadi" organizam do te mjere da čovjek zapadne u ireveverzibilo stanje šoka.
Klinički gledano, bolesnik u samom početku zbivanja može imati i povišeni tlak usljed snažne vazokonstrikcije ( centralizacija cirkulacije ) no uvijek to ide, nekad rapidno brzo, prema dolje jer takvo stanje za organizam održivo kratko vrijeme kako sam već prije naveo...
OK, sad smo previše otišli u patofiziologiju pa da ovdje malo stanemo i rezimirano - stanje šoka je OK kao obrambena reakcija organizma ali vrlo kratko vrijeme te nakon toga u više začaranih krugova vodi do teškog stanja gdje čovjek umre ko muha ako se odmah, pravilno ne reagira

Vratimo se na tvoje tvrdnje.....Nemoj se ljutiti ali o venama i bodenju istih u raznim stanjima mislim da imam puno više iskustva.
Vene ne da nisu kolabrirane nego se u stanju reanimacije MORAJU kanilirati! Hitno i odmah i kako god znaš! Svaki anestezijski tehničar koji trči na reanimaciju negdje to radi s vrata bolesničke sobe odmah po dolasku. Štoviše, ako je stanje takvo da treba više venskih puteva odmah se nabodu i dvije - tri braunile. Vene šake, vene u kubitalnoj jami, vanjska ili unutarnja jugularka, femoralna vena....u sve to se može plasirati kanila i uspostaviti venski put. U produžetku postupka, ili odmah ako reanimatolog tako procjeni, postavlja se i centralni venski kateter.
Muskularna injekcija, vjeruj mi na riječ, nema svoju primjenu ali baš nikako ovdje. To je puko teoretiziranje nekog tko nikad u životu nije vidio anafilaktički šok i dramatičnost tog stanja.
Što se tiče lijekova, opet ću ponoviti - adrenalin, pa adrenalin, pa opet adrenalin! Zašto? Zato što sistemska vazodilatacija koja promptno nastupa najbolje može se "stisnuti" adrenalinom. Noradrenalin i dopamin koji dolaze u obzir idu eventualno kasnije kad i ako se uspije dobiti stabilniji sistolički tlak. Ukoliko odgovor na reanimaciju nije dobar, daju se bikarbonati da se korigira sasvim sigurno postojeća metabolička acidoza. Kreće se odmah i u nadoknadu volumena kristaloidnim ili koloidnim otopinama...itd da ne širim dodatno priču. Kortikosterodi ovdje nemaju nikakvu primjenu, tek kako sam prije rekao, dolaze u obzir kad se uspostavi stabilnija hemodinamika.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 23:25   #63
biorezonanca

Quote:
tonya kaže: Pogledaj post
Eto, dobila sam danas Telfast, bez ikakvih daljnjih pretraga. Valjda su i doktori odustali od mene.
Probaj otići na testiranje kod nekoga tko se bavi biorezonancom: npr. Jadranko Jelić u Rijeci ili Poliklinika Paracelzus u Velikoj Kapeli. Meni su isto klasični alergo testovi pokazivali sve negativno i doktori su odustali od mene... Kad sam napravila ovo testiranje ispalo je da sam alergična na brašno. mlijeko, jaja.... i od kad sve to ne jedem puuuuno mi je bolje!
Leina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 00:20   #64
Eh, hvala, stvarno ću razmisliti o tome. Ove osobe što si navela malo su mi daleko, ali naći ću nešto u blizini.
Telfast mi za sada samo ublažava alergiju, piknice i dalje izbijaju, ali puno su manje.
Btw, brašno, mlijeko, jaja? Pa što jedeš?
tonya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 09:10   #65
Quote:
E sad, anafilaktički šok je nešto sasvim drugo. Ovdje je naglasak na riječi ŠOK što predstavlja nešto sasvim drugo. Puno je definicija ŠOKA ali možemo pojednostavljeno reći da je šok stanje gdje usljed nekog agensa ili zbivanja organizam otvara perifene shuntove, centralizira krvotok na vitalne organa i kompromitira perifernu ( tkivnu ) cirkulaciju. Pa ako čovjek izgubi puno intravaskularnog volumena ( krvarenje, dehidracija, opsežne opekotine...) nastaje hipovolemijski ili hemoragijski šok. Ako pak uzrok bude neka bakterija ili toksin nastaje septički šok ( razlikujte sepsu od septičkog šoka! ). I dolazimo do naše teme, ako čovjek razvije jaku alergijsku reakciju može nastati anafilaktički šok.
Za ovo stanje može se reći da je i neka vrsta obrambenog refleksa organizma gdje su krvlju adekvatno opskrbljeni samo vitalni organi.
Anafilaktički šok se dijeli na tri stadija. To je međunarodni termin. Nemožeš mi reći jesmo učili nismo. Ili da nemam pojma.

U prvome stadiju javljaju se simptomi koji mogu ukazivati i na infekciju. Jer pazi. Urtikarija se može i NEMORA pojaviti u prvome stadiju.
Ali će se sigurno pojaviti mučnina, povraćanje, temperatura itd. I sada dolazi ti takav pacijent bez urtikarije i ti ukoliko smatraš da je anafilaksija nabit ćeš mu adrenalin jer je po tebi to prvi lijek.

1. Promašila si dijagnozu, dala si mu adrenalin koji ga može ubiti.
2. Tek sad idu problemi. Srčani arest i ostale komplikacije.
3. Čak i kod pacijenta koji ima anafilaksiju nemožeš mu odmah davati adrenalin.

Vidio sam plakate po bolnicama u Hrvatskoj o Anafilaktičkome šoku.
3.koraka i tek se u trećem spominje adrenalin.

Uvijek se u prvome stadiju daje Solumedrol, Deksić i Synopen. I može u drugome. Tek u trećem adrenalin.

Ovo gore temeljim na onome što sam vidio, pročitao i doživio.
Mene su na ovaj način dizali iz šoka. Jesu li onda doktori pogriješili. Ček malo, znači nafilali su me Deksićem i ostalim sranjima a mogli su mi jednostavno nabiti adrenalin. Zanimljivo, s obzirom na to da sam u šok pao baš u Hrvatskoj.

Dr. House bez obzira na svoje ponašanje i ostalo viđeno u seriji, daje prave dijagnoze i lijekove. Nema izmišljene medicine. To što Hrvatska nema financija za sve te lijekove i bolnice to je drugo.

Plakati koje sam vidio po vašim bolnicama.
Literatura Dr. Van Dijka - Hitna Medicinska stanja
Evo i hrvatske literature
1-2 medicinar vol.28 (Siječanj - travanj) 1977.
Interni odjel - alergološko pulmološki odjel
opća bolnica dr. Josip Kajfeš, Zagreb
prim. dr. Roko Živković
Liječenje akutnih alergijskih stanja i anafilaksije (prim. dr. Branimir Čvorišćec i dr. Ivan Paleček)
str. 89 - 95.

Ovo sam preko brata iščupo..Ako sam mogao ja možeš i ti. potraži u knjižnicama. Ne blebećem bezvez. Rekao sam ono što znam i potkrijepio to sa navodima..
The Dutchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 12:50   #66
Daj molim te ako boga znaš nemoj mi spominjati Dr Housa kao relevantni argument u ikakvoj suvisloj raspravi!.... Najblaže rečeno, to nema nikakvog smisla. ne mogu vjerovati da to uopće shvaćaš ozbiljno.

Vidi dalje, ova i slična problematika dio su moje svakodnevnice. RokaŽivkovića iz 77. i sličnu literaturu vjerujem mi da nije relevantna u 2008.-oj godini. Sad možeš ti meni vjerovati ili ne ( svako na forumu može za sebe napisati ovo ili ono ) ali stvari po tretiranju anafilaktičkog šoka stoje baš ovako kako sam ti opisao..

Ali hajde prvo da ponovim bitnu stvar jer mislim da je to možda nejasno odnosno da se brkaš s terminologijom - jedno je alergijski svrbeš, crvenilo, mučnina, urtikarija...bla, bla...to je jedna stvar. Nešto sasvim drugo i o tome pričamo ovdje nadam se, je anafilaktički šok sa debelim, debelim naglaskom na riječi ŠOK. Molim te da to jasno razlikujemo od urtikarija, mučnina i štatigajaznamčegaveć. OK? Hoće li netko dobiti urtike ili neće u anaf šoku nema ne zanima puno...
Tretman ŠOKA je baš onakav kakvim sam ti opisao.
Ljudi često, slikovito rečeno, "prostituiraju" riječ "šok". Pa se s tim opisuje kad se neko uplaši, neko doživi neku sinkopu, cirkulacijski kolaps, nesvjesticu.....
Ali ovdje ova riječ podrazumjeva sasvim jasnu patofiziologiju koju sam prethodno ugrubo opisao i u nastavku zahtjeva tretman koji je isto opisan a sve u malo vremena i sa prilično stresa.

Sljedeći gore napisano, jasno da neću nekom s mučninom, povraćanjem i temperaturom davati adrenalin. No zašto bi ti davao synopene i dexamethazone? Pa što ako čovjek ima stomačne tegobe? Nešto je progutao pokvareno? meningitis?.... znači valjda ćeš prvo vidjeti o čemu se radi zar ne?
Znači malo si to prebanalo, prenaivno postavio primjer.

Adrenalin kao lijek uvijek se može davati u tretiranju alergije ako je odgovarujuće razrijeđen i ispravno titriran. Kakav crni arest i "ostale komplikacije". Koje? Jasno da ako napičiš cijelu ampulu odjednom nekom tko se lagano crveni od uboda komarca da ga moš ubit. ali ako nekom s urtikama složiš ( napamet govorim ) adrenalalin 1:100 u otopini fiziološke otopine 500 ml pa titriraš pumpom odgovarajući protok...e onda nećeš nikog ubit.

kako god, nije mi namjera dizati tenzije, samo pokušavam približiti kakvo je stanje u praksi.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 13:42   #67
Anafilaksija je sistemna alergijska reakcija koja zahvaća više organskih sustava. Takva reakcija može vrlo brzo prijeći u stanje anafilaktičkog šoka.

I za jedno i za drugo je prvi izbor adrenalin. Za prvo, kad još nije nastupilo stanje šoka - i.m., nakon 5 min ponovno ako se simptomi ne smanje. Za šok i.v.

Kortići, antihistaminici i ostalo... tek nakon adrenalina.

Ja probala anafilaksiju - nije baš lijepo Više puta mene strefila takva reakcija na određene vrste hrane. Uglavnom u prilikama kad nemreš brzo do doktora. No, nedam se ja Istina, trebala bih si nabaviti onaj pen sa adrenalinom, ali zbog skupoće uvijek padne na listi prioriteta. Po doktorima baš ne idem, vjerojatno se može dobiti i na recept.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 13:44   #68
A najbolja mi je jedan od definicija šoka koje smo učili na faxu - šok je krvotočni urušaj
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 13:17   #69
Mene su tretirali kortikosteroidima. Tek kad sam se počeo guštiti dali su mi adrenalin. I naknadno sam nakon šoka dobivao tjedan dana Synopen, Deksić i Solumedrol.
Da li su liječnici onda pogriješili jer su me tretirali tako? Zašto me odmah nisu filali adrenalinom kad sam samo povraćao i imao urtikariju? Zašto su čekali da se počnem gušiti da bi mi dali adrenalin. Do sam doživio u Hrvatskoj. Doktorica mi je rekla da su dobro postupili da je uvijek ovakva procedura. TI sad tvrdiš da nije. Da li mi onda moja doktorica laže?

Quote:
Istina, trebala bih si nabaviti onaj pen sa adrenalinom, ali zbog skupoće uvijek padne na listi prioriteta. Po doktorima baš ne idem, vjerojatno se može dobiti i na recept.
Kod nas je kit za alergiju besplatan i dobije se kad izda doktor recept. Ja sam dobio jedan u Nizozemskoj i jedan u Hrvatskoj. Nisam ništa platio.
The Dutchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:04   #70
Pa očito kod tebe još nije nastupilo stanje šoka, pa su čekali s adrenalinom. Nije to baš c vitamin.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:20   #71
Adrenalin su mi dali tek kad je respiratorni sistem počeo otkazivati i kada sam se počeo gušiti. Imao sam sve ostale simptome. Početni stadij anafilaksije Kortikosteroidi, drugi stupanj isto, anafilaktički šok isto tek nakon aritmije i gušenja daju adrenalin. U kvadribiceps
The Dutchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 22:51   #72
Quote:
The Dutchman kaže: Pogledaj post
Mene su tretirali kortikosteroidima. Tek kad sam se počeo guštiti dali su mi adrenalin. I naknadno sam nakon šoka dobivao tjedan dana Synopen, Deksić i Solumedrol.
Da li su liječnici onda pogriješili jer su me tretirali tako? Zašto me odmah nisu filali adrenalinom kad sam samo povraćao i imao urtikariju? Zašto su čekali da se počnem gušiti da bi mi dali adrenalin. Do sam doživio u Hrvatskoj. Doktorica mi je rekla da su dobro postupili da je uvijek ovakva procedura. TI sad tvrdiš da nije. Da li mi onda moja doktorica laže?
Anafilaksija ( urtike i slično ) - jedno
Anafilaktički šok - drugo

Lijek izbora u oba slučaja a posebno u drugom - adrenalin ( ispravno razrijeđen i titriran ), kortikosteroidi i sve ostalo poslije.

Put davanja - intravenski.

Pa vidi i vlastito iskustvo - inicijalna terapija uopće nije imala efekta pa si se išao gušiti. To nije ništa čudno jer kortikosteroidi ne djeluju odmah nego čak i aplicirani intravenski tek debelo kasnije. Znači u biti davanjem tih prvih lijekova ti uopće nisi liječen i reakcija je punom parom išla prema naprijed.
Nisu te "filali" adrenalinom odmah jer se nisu usudili/nemaju iskustva/bez veze boje se lijeka/vode se zabludama glede synopena, dexe, solumedrola u ovakvim stanjima/...Da jesu, ispravno dozirano, ne bi se ni išao gušiti.
Tvoja doktorica tebi ne laže, jer radi ono što su je negdje naučili ali - vidi razloge pod gore - temeljeno na neodgovarajućim pretpostavkama.
Naročito će priču sličnu tvojoj pričati liječnici opće prakse, vrlo česti i hitnjaci...na što će ( skoro ) svaki anesteziolog dobiti migrenu i zakolutati očima.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 01:29   #73
ja sam prije par mjeseci dobila quinckov edem(neznam tocno kak se pise) koji je bio pracen jakom urtikarijom, uglavnom dermatolog mi je preporucio rinolan ili lipizen, u ljekarni mi dali rinolan i sve se povuklo za dan-dva... od tada hvala bogu vise se nista nije pojavljivalo...
blondie_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 09:07   #74
Quote:
tonya kaže: Pogledaj post
Eh, hvala, stvarno ću razmisliti o tome. Ove osobe što si navela malo su mi daleko, ali naći ću nešto u blizini.
Telfast mi za sada samo ublažava alergiju, piknice i dalje izbijaju, ali puno su manje.
Btw, brašno, mlijeko, jaja? Pa što jedeš?
Nažalost, ja sam već mjesecima na strogoj dijeti.... jedem samo voće, povrće, rižu i rižino tijesto. Ne smijem ni meso, ni ništa umjetno proizvedeno iz dućana. Teško je, ali je bolje nego jednom tjedno trčati u bolnicu na inekciju
Meni je telfast također pomagao u početku, ali nakon nekoliko mjeseci valjda se tijelo zasitilo i sve je počelo ispočetka.... Nadam se da se to tebi neće dogoditi! Ali ako hoće odi na strogu dijetu i potraži nekog s biorezonancom da ti kaže što točno ne smiješ jesti.
Leina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 20:20   #75
Ja imam također problema sa alergijom i mislim da je to na hladnoću. Išao sam na neke pretrage i nisu otkrili ništa ali već tri godine svaki put kad uđem u more izbiju mi plikovi i svrbi . Nakon nekog vremena prođe ali stvarno nervira i to mi ometa normalan život. Isto tako i zimi (a i ljeti kad sam na svježijem zraku u kratkoj majci i gaćama) sve mi izbije po rukama i nogama. Stalno moram paziti kako se oblačim, kolika je temp...Koristio sam neke tablete tjedan dana i pomogle su mi ali nakon prestanka korištenja ponovno se vratilo. Molio bih da se javi netko tko ima sličan problem ili netko ko zna za nekakav efikasniji ljek ili kremu. ma bilo što samo da pomaže
justblaze55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 13:55   #76
i mene muce artikarije vec nekih pola godine.
imam 17 godina i to me uzasno muci.
pojave se crveni plikovi ili kaj god to je na nekih sat dva mozda 3 i onda odu.
pijem claritine al to navodno noje dobro pit svaki dan.
ponekad se ne pojave na dan - dva i onda treci dan poludi.
naoteku mi ponekad prsti ili nozni prsti.
urtikarije obicno skoce po rukama i oko laktova i na nozi blizu prepona.
ponekad, kad je tezi oblik pojavljuje se ispod kose i na celu i ispod oka.
grda stvar. nisam bio jos kod doktora stara kaze da su konzervansi i to a ja malo istrazujem pa ispada da je psiha za to kriva :S

ako neko moze da pomogne na bilo koji nacin bio bih zhvalan.
lunyx. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 15:16   #77
češkam li se češkam i naletim na ovu temu!! Moje urtikarije ne bi odgonetnuo ni dr.House . Muči me rinitis koji kad uzmem nešto kvalitetno(kortić u injekcijama ili bilo kojem obliku,i to ne svi) prestane a dođe moja frendica "urtikarija"! I to baš uvjek;ali samo kad se simptomi smanje s rinitisom.Tako da ja 7 godina,imam jedno ili drugo naizmjence. Stres je započeo cijelu priču naravno. A sad se trend nastavlja,na i onaj najmanji stresić. Ne pomaže ništa,ni Elocom koji je ful jak,samo pauza s kortikosteroidom koji mi nosić prosvjetli. Pa si sama dajem dijagnoze i balansiram između rinitisa i urtikarije.malo jedno malo drugo;trudim se da nemam jedno od tog dvoje duže vrijeme jer izludim.

Očito je da tijelo traži negdje izlaz;jer nikad nisam imala rinitis i urtik.u isti čas;uvjek se izmjenjuje,kao na vagi.

Mislim da je najbolje riješenje otići negdje na Mars gdje nema stresa;i sve te gluposti bi nestale,skoro pa sam sigurna u to.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 11:32   #78
uritkarija

ovako svrbi me po cijelom tijelu svugdje izabuju plikovi ali ne manta mi se nit me gusi ... cista alergija neko savjet plz strasno svrbi plz odgovori neko milsim da je to cista alergija kako izljecti ?????????
grbaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 11:00   #79
kronična urtikarija

dakle, jučer mi je dijagnosticirana kronična urtikarija. za sve one koje ne znaju što je to točno, to je kozna "bolest", alergija.

e sad, mene zanima ima li netko ovdje s iskustvom vezanim uz to ili nešto slično tome?

isto tako, moram se držati stroge dijete što znači da mi se prehrana sastoji od, doslovno, 10 stvari koje mogu jesti...pa ako, opet, ima netko s nekakvim iskustvom da da koji savjet
subota is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 13:54   #80
Moja sestra ima ajmo reč gadnu urtikariju al na psihičkoj bazi (znači ak je previš živčana, pod stresom, iscrpljenost, pa ponekad i jača promjena vremena), i jučer se baš sve to poklopilo i uhvatila ju je, tad ima jake bolove u trbuhu, mučnina, vručina i onda crvenilo i svrbež po cijelom tijelu, onda ti ona uzme jednu tabletu Flonidan http://www.tegobe.com/vademecumi/lek...onidan_tab.jpg
koja uspješno počne djelovat nakon pola sata. Eto ja ti dajem mali savjet da stalno furaš sasobom jednu takvu tableticu ak ti se zalomi pa pojedeš nekaj na kaj si alergična a da nisi ni znala.
buci_bu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.