Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2009., 09:12   #81
hella, na ovaj post ti mogu odgovoriti samo:

Ne znam, tu nas ima puno i svi smo strastveni u svojim uvjerenjima i ljubavi prema životinjama..kaj velite da se skupimo pa napravimo neku akciju vezanu za groblje kućnih ljubimaca?

Ono - pravu, organiziranu akciju.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 16.03.2009., 10:01   #82
prije dvije godine to je bilo kao u planovima. trebalo se groblje otvoriti negdje gore sjeveroistočni dio zagreba, kod markuševca negdje. čak je bilo i društvo koje je trebalo biti ko posmrtno poduzeće za pse. ono, pobrinu se oko pokopa i tih organizacija. finta je bila da primaju mjesečne uplate, tipa osiguranja, i onda kad ti pas ugine nemaš troškova oko tog pokopa. tog stila nešto. ja sam i njima pisala, i zvala sam ih, ali nisu bili aktivni tada s obzirom da nema groblja, jel.

e sad, skoro odmah nakon toga je gradonačelnik pričao po novinama kako ima namjeru otvoriti to neko groblje, ali mi se čini da je bila drugačija lokacija. prozvali su zagreb jer je jedina metropola bez groblja za kućne ljubimce. pa je reagirao na to. i to je tada, dakle, prije 2god, bilo u planovima. a sad, trebalo bi prvo provjeriti što je s tim.

i vjerujem da u takvoj akciji možemo isključiti gospodu iz prijatelja životinja jer su na moje zvanje čisto za informaciju da li postoji takvo groblje na prostoru republike hrvatske odgovorili sa 'gospodična, mi se bavimo pravima živih životinja'. eto.. moje iskustvo s tim..

budem malo proguglala kasnije, pa vam dam linkove na ovo što pričam, ako ih nađem naravno. ali ak će neka peticija bit u igri, ja potpisujem. nemrem vam rječima opisat koliko sam morbidna ispala u cijeloj toj želji da imam grob psa negdje gdje ga mogu posjetiti. i koje su sve ideje bile svojedobno..
hella is offline  
Old 16.03.2009., 11:39   #83
a sta da rade ljudi koji nemaj gdje pokopati svoje mrtve ljubimce?
zar da ih ostave na veterini? ja ne zelim da se na mom mrtvom pesu uce studenti ili da zavrsi neznam gdje
no eto, groblja niotkud i kaj sad?
miss blondie is offline  
Old 16.03.2009., 11:56   #84
Molim vas da o groblju kucnih ljubimaca i problemima vezanim uz to nastavite ovdje.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Old 17.03.2009., 13:48   #85
Nakon 12 g jučer sam se morao rastati od mog vjernog rotweilera, ljudi srce mi puca kad pomislim na njega, ipak nadam se da mu je sad lakše.
iommy is offline  
Old 17.03.2009., 15:33   #86
Quote:
iommy kaže: Pogledaj post
Nakon 12 g jučer sam se morao rastati od mog vjernog rotweilera, ljudi srce mi puca kad pomislim na njega, ipak nadam se da mu je sad lakše.


moje saučešće..

Znam kako ti je sad..drž se.. bude lakše s vremenom. Sigurno nije bilo druge i sigurno si donio ispravnu odluku.

p.s. moj ti je savjet, koliko ti se god to sad činilo nezamislivo - daj si par tjedana i onda udomi novog peseka (po mogućnosti iz šinteraja)..ili macu.. mene je to spasilo. Doslovno spasilo.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 18.03.2009., 14:43   #87
Hvala na saučešću. Rijetki su ljudi koji to mogu razumjeti, evo neki na poslu mi se čude što patim za psom. Ne znam hoću li moći imati drugog psa, sada sigurno neko vrijeme ne. Pozdrav!
iommy is offline  
Old 18.03.2009., 23:25   #88
to se mogu cudit jedino oni koji nemaju osjecaja,grouni ljudi...meni kad je moj umro ja nisam bila sposobna radit,uzela sam bolovanje,posto radim sa ljudima nisam bila u stanju radit,stalno sam plakala,svaka sitnica me posjecala za njega,od kad sam se probudila do kad nebi isla spavat samo bih plakala.nakon sta sam se htjela vratit na posao sef mi kaze da sam dobila otkaz..krasno....dupli sok....dugo ce trebat da se preboli jako dugo....ali vrijme lijeci sve rane.....
OOOOOOO is offline  
Old 18.03.2009., 23:58   #89
meni je cijela situacija oko mog peseka donijela toliko patnje, osjećaja bespomoćnosti i gubljenja živaca da mislim da stvarno više nikad neću imati psa.
previše je bolno imati neko stvorenje uz sebe 10, 15god, od njegovih tako reć prvih koraka, i onda ga gledati kako umire od starosti. pogotovo na način kako se moj počeo isključivati...

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
to se mogu cudit jedino oni koji nemaju osjecaja,grouni ljudi...meni kad je moj umro ja nisam bila sposobna radit,uzela sam bolovanje,posto radim sa ljudima nisam bila u stanju radit,stalno sam plakala,svaka sitnica me posjecala za njega,od kad sam se probudila do kad nebi isla spavat samo bih plakala.nakon sta sam se htjela vratit na posao sef mi kaze da sam dobila otkaz..krasno....dupli sok....dugo ce trebat da se preboli jako dugo....ali vrijme lijeci sve rane.....
čudno onda kako znaš biti nemilosrdna i puna nerazumijevanja prema ljudima koji gube svog kućnog ljubimca.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Old 19.03.2009., 05:43   #90
10 PSEćIH ZAPOVIJEDI SVOM GOSPODARU

1. Moj život traje kratko 10-15 godina. Svako odvajanje od tebe za mene će biti bolno. Upamti to prije nego me nabaviš.
2. Daj mi vremena da shvatim što želiš od mene.
3. Iskaži mi svoje povjerenje. To je neophodno za moju dobrobit.
4. Nemoj se nikad dugo ljutiti na mene, i nemoj me zatvarati za kaznu. Ti imaš svoj posao, zabavu i prijatelje. Ja imam samo tebe.
5. Ponekad razgovaraj sa mnom. Iako ne razumijem tvoje riječi, ja razumijem tvoj glas.
6. Budi svjestan da bez obzira kako se prema meni odnosiš, ja to nikada neću zaboraviti.
7. Molim te, nemoj me udarati, jer ja ne mogu i ne želim uzvratiti udarac. Ali zato mogu gristi i grebsti, a to zaista ne želim učiniti.Moji jaki zubi i čeljust bi lako smrvile tvoju nježnu šaku,pa ipak nikad to ne bih napravio.
8. Prije nego što me prekoriš da ne želim surađivati s tobom, da sam tvrdoglav i lijen, pitaj se ne muči li me možda nešto. Možda ne dobivam odgovarajuću hranu, ili sam predugo bila vani na suncu, ili moje srCe stari i postaje sve slabijim.
9. Brini se za mene i kad ostarim. I ti ćeš jednoga dana ostariti i trebati pomoć.
10. Isprati me na mom posljednjem putovanju. Nikada nemoj reći, "Ne mogu to gledati," ili "Neka se to dogodi u mojoj odsutnosti." Bit će mi lakše ako ćeš ti biti tamo. Zapamti, ja te volim.(stobom je lakse i umrjeti)
Susjećam sa svima vama koji ste izgubili svoje najdraže voljene ljubimce

slazem se sa svima vama u vezi vetninara koji bi trbali biti malo osjećajniji i prema vlasnicima i prema njihovim ljubimcima koji clanovi obitelji a ne samo psi
sjećam se jedne zgode kad mije prijateljica rekla što se dogodilo odvela je psa vetu zbog alrgije i vet je dao inekciju od koje mu je bilo gore a ne bolje pas se srušio nateko sav i bio na rubu smrti kad je ona u očaju viknula doktore pomozite nedajte da umre znate sto je vet rekao?samo ju je pogledao i rekao gospođo vi se previse emotivno vezani za toga psa
Strano
kakvi to bezosjećajni veteninari radr kod nas pas se izvukao uginu je prirodnom smrću (od starosti mnogo godina poslje nije patio)

dacsam ja vet ali nisam ja bi onim ljudima koji nemaju novca napravila eutanaziju besplatno(makar poslje platila is svog džepa) samo da životinja ne pati jer ona ne može reći gje je boli ili pomozi ne mogu vise izdrzadi tu patnju
u prvom redu bitne su one a ne novc i zarada vetovi koji zarađujete na taj nacin sram vas bilo

blondie drž se kad bude kraj i ili kad se se vise ne bude moglo znat ćeš

Zadnje uređivanje Tyndall : 19.03.2009. at 09:06. Reason: spojeni postovi - naučiti koristiti opciju "edit", molio bih.
blupita is offline  
Old 19.03.2009., 06:32   #91
Quote:
blupita kaže: Pogledaj post
dacsam ja vet ali nisam ja bi onim ljudima koji nemaju novca napravila eutanaziju besplatno(makar poslje platila is svog džepa) samo da životinja ne pati jer ona ne može reći gje je boli ili pomozi ne mogu vise izdrzadi tu patnju
u prvom redu bitne su one a ne novc i zarada vetovi koji zarađujete na taj nacin sram vas bilo
Tako je, ja bih im oduzeo licence, zamrznuo račune, oduzeo svu imovinu i poslao u Sibir! Pa nek tamo naplaćuju! Gadovi pokvareni!
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 19.03.2009., 11:00   #92
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
meni je cijela situacija oko mog peseka donijela toliko patnje, osjećaja bespomoćnosti i gubljenja živaca da mislim da stvarno više nikad neću imati psa.
previše je bolno imati neko stvorenje uz sebe 10, 15god, od njegovih tako reć prvih koraka, i onda ga gledati kako umire od starosti. pogotovo na način kako se moj počeo isključivati...
to je i moja mama rekla nakon smrti mog. dvije godine nam je trebalo da se 'izliječimo' kad je krenulo da bi opet psa.

sad ti se tako čini, i to je normalno. možda će ti tako i ostati. ali ono što sam viđala okolo mi govori drugačije. počne ti faliti ta navika oko psa, sve te obveze koje su ti išle na živce sad ti krenu falit. krene ti falit da ti se netko veseli kad dođeš doma, ma da se netko veseli zbog toga što se ujutro probudiš. sve te fore koje su imali a koje su te svakodnevno nasmijavale. maženje ispred telke navečer. svaka sitnica. i to one sitnice koje su pas općenito - ne samo tvoj pas.

i onda shvatiš da je izgubiti psa strahovito bolno, ali da sve one godine sreće uz njega vrijede te boli.

za sad se drži.. a poslije ćeš vidit kaj će bit..
hella is offline  
Old 19.03.2009., 17:56   #93
Dosta bi bilo.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Old 22.03.2009., 00:09   #94
ej!!aime kako je sve ovo tuzno.IOMMY žao mi je zbog tvog psa...obozavam svog psa i neznam zivot bez nje, ma uzas nezelim to niti pomisliti...
vitaa is offline  
Old 06.05.2009., 21:17   #95
Evo, nakon 13 godina, još jedan mali život se ugasio... Donicu smo morali uspavat, bila je bolesna, imala je čir koji ju je mučio jako, povraćala je, a nije jela, smršavila je užasno, ostala je sama kost i koža. Zadnja 2 dana nije jela ni pila, samo je ležala i tu i tamo zastenjala. Mučila se, bolilo ju je i odlučili smo se na uspavljivanje jer nismo htjeli da zadnje dane provede u mukama i bolovima. Sada negdje mirno spava sa ostalim psima i macama koji dijele istu tužnu sudbinu... Žao mi je što nisam mogla biti s njom u tom trenutku. Volim te, anđele, i nikad te neću zaboraviti.
Linppa is offline  
Old 06.05.2009., 22:32   #96
Quote:
Linppa kaže: Pogledaj post
Evo, nakon 13 godina, još jedan mali život se ugasio... Donicu smo morali uspavat, bila je bolesna, imala je čir koji ju je mučio jako, povraćala je, a nije jela, smršavila je užasno, ostala je sama kost i koža. Zadnja 2 dana nije jela ni pila, samo je ležala i tu i tamo zastenjala. Mučila se, bolilo ju je i odlučili smo se na uspavljivanje jer nismo htjeli da zadnje dane provede u mukama i bolovima. Sada negdje mirno spava sa ostalim psima i macama koji dijele istu tužnu sudbinu... Žao mi je što nisam mogla biti s njom u tom trenutku. Volim te, anđele, i nikad te neću zaboraviti.
sva sam se najezila dok sam citala,jako tuzno,bas mi je zao
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 07.05.2009., 12:21   #97
Evo, mi smo 15 godina imali crnog srednjeg šnaucera. Zvao se Dusty. Bio je moja prva velika ljubav.
Dogodilo se da nije više mogao ustati, nije htio papati, mučio se. Bio je vet u kućnoj posjeti i rekao da ga bi bilo najbolje uspavati da se više ne muči. Tata ga je tjedan dana vozio u stanicu pa došao u suzama nazad. Jedva samo to napravili. A ja i dalje, nakon 6 godina, plačem kad vidim šnaucera.
i rekla sam nikad više psa.
I sad imamo malog jazavčara po imenu Happy...
Eto...
__________________
...pušem i na hladno...
sretna_mama is offline  
Old 09.05.2009., 16:22   #98
nadam se da nikada necu morati donjet takvu odluku..grozno..
martina0808 is offline  
Old 09.05.2009., 19:56   #99
Quote:
martina0808 kaže: Pogledaj post
nadam se da nikada necu morati donjet takvu odluku..grozno..
samo ako nemaš kućnog ljubimca si spašena od te boli
Felix-ica is offline  
Old 10.05.2009., 11:40   #100
imam...i to tri...bila sam vec u takvoj situaciji htjeli su mi uspavati dogu,al ja nisam dala,bila je jako bolesna,nasla sam neke VMP vitamine i davala joj to i ozdravila je to su inace super tablete za sve zivo su korisne
martina0808 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.