Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 16:44   #661
Imas temu o osobnoj, o prebivalistu, a i stranice mup-a na kojima sve pise.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 18:34   #662
Molim sve forumaše, ukoliko znaju, da mi na PM preporuče odvjetnički ured u Zagrebu koji ima iskustva s Europskim sudom za ljudska prava u Strasbourgu, kako bih istog angažirao radi zastupanja pred navedenim sudom.
Hvala svima
glock19.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 19:50   #663
Ne znam gdje bih postavila pitanje, ali ako netko zna informaciju - što kad osvojimo nagradu u nagradnoj igri (radi se o SMS igri u časopisu), a ona nikako ne stiže, navodno su poslali, a kad sam tražila da jave datum slanja kako bih osobno provjerila - ništa... u zadnje vrijeme ne odgovoraju ni na e-mailove, a kontaktirala sam i sponzora, koji isto ništa nije odgovorio.
Znam da postoje neki pravilnici o NI, ali za ovu igru nigdje ništa nije objavljeno, a ja ne znam kome da se obratim. Radi se više o principu, jer smatram da je i ovo isto tako varanje, kao i da sam nešto naručila, a nisu mi to isporučili.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 09:45   #664
Jav i se novinarima pa ćeš nakon članka u novinama ubzo dobit osvojeno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 14:31   #665
Oprostite ako sam pogriješio temu, nisam siguran kamo postati.
Naime, šogorica je prije dva tjedna udarila u tuđi auto na parkiralištu i pobjegla s mjesta nesreće. Auto koji je vozila nije njen niti na nju stoje papiri. Pošto je policija otkrila što se dogodilo kontaktirala je vlasnika auta (mog oca) i sada taj slučaj vodi na sudu.
I sad je pitanje može li moja šogorica normalno preko granice sa tim autom ili bi mogla imati kakvih problema?
BulletProofSoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 23:03   #666
Nema nikakvih razloga da ne može ukolko je vozilo tehnički ispravno nakon sudara.Za bjeg će je sud dobro poderat kad dođe za nju vrijeme i to je to.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 23:54   #667
Ne znam gdje postavit pitanje pa odlučih ovdje.
Općina svake godine raspisuje natječaj za zakup javno prometne površine i to za pet prodajnih mjesta (štandova). Međutim ove godine dvoje zakupaca koji su ranijih godina dobivali prodajno mjesto temeljem javnog natječaja, upućuje zahtjev općini i dobiva rješenje po kojem mogu koristititi štandove (još nisam provjerio po kojoj osnovi) .Za ostala tri prodajna mjesta općina raspisuje javni natječaj. Ja sa time nisam bio upoznat jer za ta dva prodajna mjesta nije bio natječaj, te se nisam mogao natjecati za ta dva atraktivna prodajna mjesta,već samo za ona koja su objavljena u natječaju.
Da li je općina postupila ispravno i kakva su moja prava. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i savjetu..
more5217 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:52   #668
Ako mi netko može odgovoriti: da li postoji određena tiskanica ( formular) za zahtjev za utvrđivanje stupnja tjelesnog oštećenja koji se predaje HZMO-u? ( Ja pronalazim samo zahtjev za naknadu, a to mi ne treba.)
Unaprijed hvala!
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 12:39   #669
imam jedno pitanje, ne mogu pronaci temu za takvo pitanje.. organiziram turnir u uličnoj košarci na terenu jednog hotela od kojeg imamo dopuštenje za odigravanje turnira(poznanik). zanima me da li se taj turnir mora prijavljivati igdje? ako da, kome i kako? fala.
početnik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 10:34   #670
Izjava o članovima zajedničkog kućanstva i prihodima

Molila bih ako mi itko može pomoći s popunjavanjem ove izjave..što treba upisat gore desno u pravokutnik naznačen s "naziv i adresa nadležnog tijela" i tko se potpisuje skroz dolje u sredini u pravokutnik naznačen s "pečat i potpis primitka"
__________________
Potpis is under construction :)
Ivaaa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:00   #671
zna li netko di mogu dignuti

Quote:
odobrenje za trajni boravak u Republici Hrvatskoj (strani drţavljani trajno nastanjeni u
Republici Hrvatskoj i osobe bez drţavljanstva trajno nastanjene u Republici Hrvatskoj)
__________________
Forumiram dulje nego što izgleda.
Kallista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 22:52   #672
Zanima me

pozdrav,zanima me dali je moguce da se tuži hdz sudu za ljudska prava,kolke su šanse pobjedit na sudu,ja sam iskreno duševno obolio od njih i to kanim dokazat i kod ljecnika,pa me zanima dali ima još netko ko se razmišljao o tome,pa poslat više tužbi da se prije dođe na red,
vlad66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 09:35   #673
Quote:
Kallista kaže: Pogledaj post
zna li netko di mogu dignuti
Odobrenje se ne diže nego se traži sukladno zakonu o strancima.

Quote:
vlad66 kaže: Pogledaj post
pozdrav,zanima me dali je moguce da se tuži hdz sudu za ljudska prava,kolke su šanse pobjedit na sudu,ja sam iskreno duševno obolio od njih i to kanim dokazat i kod ljecnika,pa me zanima dali ima još netko ko se razmišljao o tome,pa poslat više tužbi da se prije dođe na red,
Sve je moguće.Više tužbi neće pomoći da se brže dođe na red.Tužba neće proći.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 11:56   #674
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Odobrenje se ne diže nego se traži sukladno zakonu o strancima.
aha... a dobro onda, gdje se traži?
piše mi da ja to potrebna dokumentacija za upis na fakultet
__________________
Forumiram dulje nego što izgleda.
Kallista is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 14:19   #675
tužba

bok!
ne znam da li je ovo pitanje već negdje bilo ako je recite gdje
molim odgovor: kako podnjeti tužbu za nanesenu duševnu bol? i koje dokaze trebam imati?
wenus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 21:32   #676
Pozdrav!
Ovo pitam u mamino i svoje ime...
Moja mama je samohrana majka i tata plaća alimentaciju, ali ne bi bilo problema kada mama na "grbači" ne bi imala jednog idiota kojemu je jamac za kredit!
Naravno da ga "gospodin" ne plaća kredit i mami trećinu plaće skinu skoro pa svaki mjesec...

Zanima nas da li bi nam u ovom slučaju mogla socijalna služba ikako pomoći (budući da je samohrani roditelj) tj. da ga maknu mami s plaće ili bilo kaj takvog jer je stvarno postalo neizdrživo...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 16:26   #677
Quote:
Kallista kaže: Pogledaj post
aha... a dobro onda, gdje se traži?
piše mi da ja to potrebna dokumentacija za upis na fakultet
Ti si strani državljan koji bi studirao u RH?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 16:46   #678
Zašto me carinik pita dokumente na granici, iako sam ih ja prije toga dao policajcu? To sam rekao danas starome i bratu, oni mi kažu da njima samo policija pita dokumente, dok carina nekad samo mahne, nekad otvori gepek... To mi je čudno, kakve veze ima carina s osobnima?
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 20:37   #679
Nema ništa ali mu je to osiguranje ako osoba pobjegne prije nego se izvrši kontrola prtljage a u slučaju da treba carinit robu dokumenti su mu u ruci.Neki uzimaju neki ne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 21:18   #680
zna li netko jel vozacka moze sluzit kao identifikacijski dokument umjesto osobne?
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.