Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2015., 16:33   #1461
Vrijedi li jamstveni list , tj. jamstvo (konkretno, 5 godina) ako nije potpisan? Samo je izdan račun i netaknut listić, bez žiga,potpisa, datuma, u kutiji.
winter1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:29   #1462
Prijatelj radi kao skladištar u jednom trgovačkom lancu i koeficijent mu je 1,85. Što to znači,jel dobro ili loše i može li se iz toga izračunati satnica,tj plaća (tek radi mj dana).
KidPoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 09:20   #1463
Naravno da se ne može izračunati. Treba podatak o osnovnoj plaći. S čim pomnožiti taj 1,85?
Nek si pogleda u pravilniku o radu ili kolektivnom ugovoru (što već imaju), a i u ugovoru o radu mu mora pisati.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 10:06   #1464
Quote:
winter1212 kaže: Pogledaj post
Vrijedi li jamstveni list , tj. jamstvo (konkretno, 5 godina) ako nije potpisan? Samo je izdan račun i netaknut listić, bez žiga,potpisa, datuma, u kutiji.
Obično ne važi jer se po računu ne zna o kojem se aparatu radi.Zato se na jamstveni líst upisuje serijski broj.

@kidpoker,ako mu je osnóvica za obračun plaće 5000 kn onda je dobro.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 12:46   #1465
Evo ovako mu stoji u ugovoru:

"Za obavljanje poslova iz članka 2. ovoga Ugovora za puno radno vrijeme, Poslodavac će Radniku isplaćivati osnovnu brutto plaću koja predstavlja umnožak osnovice i koef 1,85 sukladno odredbama Pravilnika o radu -ime trgovačkog lanca."

Nigdje ne piše točna cifra.
KidPoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:25   #1466
Quote:
KidPoker kaže: Pogledaj post
Evo ovako mu stoji u ugovoru:

"Za obavljanje poslova iz članka 2. ovoga Ugovora za puno radno vrijeme, Poslodavac će Radniku isplaćivati osnovnu brutto plaću koja predstavlja umnožak osnovice i koef 1,85 sukladno odredbama Pravilnika o radu -ime trgovačkog lanca."

Nigdje ne piše točna cifra.
Dakle, piše u pravilniku. Pretpostavka je da je frend pročitao taj pravilnik prije nego je potpisao ugovor.
Ako nije, neka ga napokon pročita pa će mu njegova plaća i ostala njegova prava biti jasnija.

Mi ne znamo gdje on radi i što u tom pravilniku piše
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 16:12   #1467
Molim savjet,
izgubila sam zbog lihvarskog ugovora vikendicu (46 kvadrata) 2010.g.
Pokretnine nisam uspjela preuzeti jer nisam primila obavijest o presudi.

No, i dalje primam porezna rješenja za dug poreza kao porezni obveznik i vlasnik dotične nekretnine iako je Područni ured Dalmacija uredno obaviješten s moje strane (preslike sudskog rješenja i sl. preporučeno slano pa imam dokaz) još 2010.g. kako nisam više vlasnik iste. Upravo stiglo rješenje za ovu godinu.
Opet pisati žalbe, pritužbe...??? Pet godina zaredom? Već sam si dosadna.
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 22:58   #1468
Imam problema sa susjedom (osuđeni kriminalac - dilanje, posjedovanje vat. oružja, pljačka) koji pokušava "prisvojiti" teren u vlasništvu grada.
Ja jedino što želim je proći preko tog terena da autom dođem do svog dvorišta. On mi za inat parkira svoj auto tako da ne mogu proći, ili blokira da izađem van s autom.
Što mogu napraviti s obzirom da taj teren nije moje vlasništvo (a ni njegovo)?
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 01:11   #1469
Imam pitanje koje ne znam gdje bih smjestila pa ga eto ovdje. Odselila sam od roditelja prije 9.mj (imam 19 i studentica sam) zbog mnogobrojnih i za ovo nebitnih problema. Pala sam predmet na faksu i moram platit godinu. Nemam novaca i da dobim mogućnost odgode plaćanja trebam neke papire. Među ostalim i potvrdu o primanjima članova kućanstva sa porezne. Pošto ja po papirima živim s njima, mogu li ja to dići ili oni moraju. Jer je majka rekla da ona to neće napravit. A ja tu sumu novaca ne mogu skupit u 10 dana. Ubila sam se od učenja al kad ne ide, ne ide i pala sam. Uz to sam i dobila otkaz jer se zatvorilo to mjesto gdje sam radila. Ugl mogu li ja to dići jer osobna i prebivalište je adresa roditelja i pred zakonom sam tamo i mi smo članovi zajedničkog kućanstva iako nismo (haha) Moram te papire rješit al nemam novaca za to sada, a do sada mi to nije bilo bitno. Hvala
Anđeo96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 11:49   #1470
Quote:
Anđeo96 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje koje ne znam gdje bih smjestila pa ga eto ovdje. Odselila sam od roditelja prije 9.mj (imam 19 i studentica sam) zbog mnogobrojnih i za ovo nebitnih problema. Pala sam predmet na faksu i moram platit godinu. Nemam novaca i da dobim mogućnost odgode plaćanja trebam neke papire. Među ostalim i potvrdu o primanjima članova kućanstva sa porezne. Pošto ja po papirima živim s njima, mogu li ja to dići ili oni moraju. Jer je majka rekla da ona to neće napravit. A ja tu sumu novaca ne mogu skupit u 10 dana. Ubila sam se od učenja al kad ne ide, ne ide i pala sam. Uz to sam i dobila otkaz jer se zatvorilo to mjesto gdje sam radila. Ugl mogu li ja to dići jer osobna i prebivalište je adresa roditelja i pred zakonom sam tamo i mi smo članovi zajedničkog kućanstva iako nismo (haha) Moram te papire rješit al nemam novaca za to sada, a do sada mi to nije bilo bitno. Hvala
Nema ništa bez :

- osobne iskaznice ili putovnice - za sve punoljetne članove kućanstva, izvornici i preslike,
- vjenčani list - ne stariji od 6 mjeseci - izvornik i preslika,
- rodni list - za sve članove kućanstva - izvornik i preslika

LINK
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 18:06   #1471
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Nema ništa bez :

- osobne iskaznice ili putovnice - za sve punoljetne članove kućanstva, izvornici i preslike,
- vjenčani list - ne stariji od 6 mjeseci - izvornik i preslika,
- rodni list - za sve članove kućanstva - izvornik i preslika

LINK
Prvo nikakvo uzdržavanje nije u pitanju nego potvrda o primanjima kućanstva gdje se vidi jesu li primanja dovoljno mala da se odobri odgoda plaćanja. U mom slučaju je ovo više reda radi jer u studentskoj službi znaju situaciju. Drugo.prijavljena sam u Zaprešiću a ne u Zg.
Anđeo96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 14:46   #1472
Nadam se da nisam promašio temu.
Prijatelj i ja se bavimo fotkanjem i snimanjem i sad smo u nekim pregovorima sa razrednicima u vezi maturalnih. I posto bi nam se trebalo zaredati jedno 5 maturalnih zabava u istoj skoli htjeli bismo to legalizirati jer postoje sumnje na neke "kolege" koji bi se mogli zainatiti i poslati inspekciju.
Buduci da ni frend ni ja nemamo obrte ili jdoo, zanima nas jel moguce ikako sklopiti neki autorski ugovor izmedju skole i nas dvojice? Je li moguce raditi za skolu preko studentskog ugovora?


Sent from my iPhone using Tapatalk
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 15:33   #1473
1.Sutkinja koja je bila prisutna na vještačenju rekla je da je rok 75 dana za sastavljanje vještačkog nalaza da li ja mogu dobiti zapisnik sa vještačenja i prije tih 75 dana na uvid jer mi nakon vještačenja isti nije pročitan niti pokazan ili moram čekati nalaz vještaka?

2.Ako je netko izgubio suvlasništvo nad nečime,a u to isto je uložio nešto.Da li je gubitkom suvlasništva izgubio i svoja ulaganja ili su mu po zakonu dužni isplatiti ta ulaganja?

3.Isto tako,druga strana je bila prisutna tokom vještačenja zato što je sutkinja rekla da može ući u moj prostor.Iako,je na rješenju o vještačenju nigdje nema tj ima samo njegovog opunomoćenika tj.odvjetnika,a njega kao osobe nema nigdje.Ja sam pokušao spriječiti dolazak te druge strane jer nisam želio da bude prisutna to sam rekao i sutkinji no ona je rekla da ona odlučuje i da ta suprotna strana ima pravo prisustvovati vještačenju iako je uz nju bio i njezin opunomoćenik koji je jedini navedeni da može tamo biti.

Molim vas za odgovore,da li je iz svega ovoga učinjeno stotinu propusta i može li takvo nakaradno vještačenje biti predmet u mojoj žalbi na isto?

Unaprijed vam hvala!
renta999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 19:20   #1474
Može pomoć oko ugovoru o prijevozu putnika u cestovnom prometu?
kako napisati i što sve treba biti u njemu?
sram te bilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 12:18   #1475
Susjedi ispod mene (2 brata, studenti) po noći dovlače prijatelje i nastaje dreka, galama i skakanje (iživljavanje po stanu) od 22h do 2h u noći. Ispod njih ne živi nitko, a sa strane su debeli zidovi, tako da drugim stanarima u zgradi ne smetaju. Meni ometaju noćni mir, onemogućavaju me da zaspem ili me bude, a na poslu moram biti prisutan u 8 ujutro. Pokušano je lijepo i razgovorom, ali nije se ništa promijenilo. Zvana je policija, nije se ništa promijenilo. Koje su mi daljnje opcije osim prodaje stana?
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 14:42   #1476
Quote:
Dameeer kaže: Pogledaj post
Susjedi ispod mene (2 brata, studenti) po noći dovlače prijatelje i nastaje dreka, galama i skakanje (iživljavanje po stanu) od 22h do 2h u noći. Ispod njih ne živi nitko, a sa strane su debeli zidovi, tako da drugim stanarima u zgradi ne smetaju. Meni ometaju noćni mir, onemogućavaju me da zaspem ili me bude, a na poslu moram biti prisutan u 8 ujutro. Pokušano je lijepo i razgovorom, ali nije se ništa promijenilo. Zvana je policija, nije se ništa promijenilo. Koje su mi daljnje opcije osim prodaje stana?
Pozveš nekoliko prijatelja i odete im zajedno objasniti kućni red
GOONIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 16:42   #1477
Quote:
GOONIS kaže: Pogledaj post
Pozveš nekoliko prijatelja i odete im zajedno objasniti kućni red
Nažalost ja nemam par nabijenih, ćelavih, ratnički istetoviranih, bezvratih prijatelja s kojima bi došao do njih.
Postoji li neka legalna mogućnost ili sam sve iscrpio?
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 22:54   #1478
Quote:
GOONIS kaže: Pogledaj post
Pozveš nekoliko prijatelja i odete im zajedno objasniti kućni red
Ja bi svaki put zvala policiju.
Obavijest predstavniku stanara? Možda nešto napravi.
Što se tiče tužbe-pa moguće, ali je li isplativo i hoće se što popraviti-ne znam baš. Ali druge opcije nemate, ako ni policija ništa ne poduzima :/
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 01:48   #1479
pozdrav

nisam siguran da li je prava tem aza ovo pitanje ali mi je poprilično hitno i nisma nabrzinu uspio naći prikladniju temu za to.

Mama mi je dobila prekršajni nalog od područnog carinskog ureda osijek, kazna u iznosu 3000kn, da plati u roku od 10 dana i mogućnost da uloži prigovor na isti.
Prigovor je napravila ali odgovor nije dobila već je dobila od carinske uprave zagreb porezno riješenje od 3520kn da plati u roku od 10 dana ili će naplatiti prisilnim putem u ovršnom postupku.
Ima mogućnost žalbe ali žalba protiv ovog riješenja ne odgađa izvršenje riješenja.
Zašto nije dobila odgovor na prigovor već od carinskog ureda zagreb da plati još veću kaznu?
Jesu li joj imali pravo poslati porezno riješenje, a nije dobila odgovor na prigovor?
Koja je svrha pisanja žalbe ako oni redom šalju uvećane kazne za 50% od prethodne s obzirom da nije dobila odgovor na svoj prigovor?


Ima li tko kakvih korisnik savjeta u vezi ovoga?

Hvala
kolachich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 09:34   #1480
Quote:
Dameeer kaže: Pogledaj post
Susjedi ispod mene (2 brata, studenti) po noći dovlače prijatelje i nastaje dreka, galama i skakanje (iživljavanje po stanu) od 22h do 2h u noći. Ispod njih ne živi nitko, a sa strane su debeli zidovi, tako da drugim stanarima u zgradi ne smetaju. Meni ometaju noćni mir, onemogućavaju me da zaspem ili me bude, a na poslu moram biti prisutan u 8 ujutro. Pokušano je lijepo i razgovorom, ali nije se ništa promijenilo. Zvana je policija, nije se ništa promijenilo. Koje su mi daljnje opcije osim prodaje stana?
Pričekaš ispitne rokove pa vratiš milo za drago?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.