Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 21:28   #21
Quote:
shinobi_ kaže: Pogledaj post
Svi privatni fakulteti koji su na malo boljem glasu ti koštaju oko 34 'iljade ćuna, ako plaćaš na rate može i više izać.
To sam i mislila, samo nisam htjela pretjerivat s ciframa jer nisam bila sigurna. U svakom slučaju, tko voli nek izvoli...ja nemam toliko novaca za taj luksuz pa eto učim
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 21:35   #22
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Nije daleko. Na dvojku u smjeru Črnomerca pa piči, eh, tri ili četiri stanice. Prije tri nego 4, ali ne jamčim točnost. U prijevodu, vrlo blizu, pješke pola sata ako imaš degenerativnu bolest zglobova u poodmaklom stadiju.
Tri-četiri stanice? Ma mogu i pješke za manje od pola sata.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 21:54   #23
Quote:
urBana4 kaže: Pogledaj post
Mislim, i ja sam iz Broda, i ne pričaj gluposti, do Osijeka je 96km, a do Zagreba 200km. Na koju foru je podjednaka udaljenost?!???
Jest da geografski je ta tvrdnja smiješna, ali pogotovo prije ovog novog djela autoceste vremenski do zg i nije bilo puno duže, i svakako je bilo ugodnije. Ako ne računaš novce. I činjenicu da od izlaza s autoceste do recimo centra ima još pol sata.
jackall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 23:03   #24
Dobro, sad sam ispala glupa. Naravno da znam kolika je udaljenost, ali htjela sam reci upravo ovo sto je fashion barbie napisala. Oba su mi grada podjednako (ne)poznata, a razlika nije tolika da bi mi bila odlucujuci faktor.

Lacoste, vidim po tvojoj gramatici koliko su te dobro u tim privatnim skolama naucili.

miss_devile, meni je trenutno vazno samo da se upisem na pravo. o teskom ucenju cu razmisljati malo poslije.
jojachica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 07:37   #25
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje vezano za temu.
Gdje je Građevinski fakultet u Zagrebu?
Koliko je dalje od željezničkog kolodvora?
Fax ti se nalazi u Kačićevoj ulici.
Ili ideš dvojkom od željezničkog 3 stanice (na Adžijinoj se izlazi), ili ideš, isto sa željezničkog četvorkom ili devetkom dvije stanice (do Vodnikove) pa pješke kraj PBF-a i za tren si tamo.
Al nekih 20ak min pješke normalnim hodom...
nemasmisla22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 10:29   #26
Quote:
nemasmisla22 kaže: Pogledaj post
Fax ti se nalazi u Kačićevoj ulici.
Ili ideš dvojkom od željezničkog 3 stanice (na Adžijinoj se izlazi), ili ideš, isto sa željezničkog četvorkom ili devetkom dvije stanice (do Vodnikove) pa pješke kraj PBF-a i za tren si tamo.
Al nekih 20ak min pješke normalnim hodom...
Hvala.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:00   #27
a sto se teme tice, pravi studentski zivot osjetis tek kad otidjes u neki drugi grad...
nemoj se brinuti,jer ce ih puno biti kao ti,sami u novom gradu,izgubljeni itd....
ja studiram u rijeci,kad sam dosla tu,nisam nikoga znala,bila sam samo na upisima,prije toga nijednom u gradu...a ipak sve je ispalo super,brzo sam upoznala ekipu i sve je krenulo.....
samo nemoj zaboraviti na ucenje
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 21:41   #28
Quote:
jojachica kaže: Pogledaj post
Dakle. u velikoj sam dilemi. Inače sam iz Slavonije, a studiranje u Zagrebu mi je oduvijek bilo san. No sada, kada se trenutak odluke bliži sve me više strah kako će to izgledati. U Zagrebu ne poznajem gotovo nikoga, također se ni ne snalazim u gradu pa se bojim da će mi na prilagodbu otići previše vremena i da će faks zbog toga patiti.
Pa dakle, vi koji studirate u drugom gradu, kako vam je bilo na početku? Koliko vam je vremena trebalo da se prilagodite? Jeste li poželili da ste donijeli drugačiju odluku?
Svi odgovori su prihvaćeni.

p.s. ispričavam se ako je tema bila, ja ju nisam našla
evo što ću ti sada reć je iz vlastitog iskustva...
u zg sam došao sa 14 godina,krenuo u srednju...sa 14 godina si još praktički klinac...kad sam došao nisam znao ama baš nikog,niti gdje ste što nalazi u gradu...nisam znao kako se živi u domu,kao da sam došao u neki drugi svijet...kad sam uselio u dom bio sam totalno izgubljen...ali sve dođe s vremenom...polako upoznavaš ljude,prilagođavaš se novom načinu života...meni je bilo prvih par mjeseci koma...nikako da se navikneš...ali sve je došlo s vremenom...kasnije sam shvatio kako mi je super i nikad nisam požalio što sam išao u srednju u zg...upoznao sam hrpu ljudi,imao sam ludu ekipu s kojom sa živio 4 godine...sada sam prva godina faksa i također živim u studentskom domu...i mogu ti reć da uživam(jedino kad treba učit,onda jebem sve po spisku )...naravno,meni je puno lakše jer sam već naviknuti na sve ti...
moj savjet ti je da ako ti je to san da si ga ostvariš,nećeš zažalit,vjeruj mi...
samo naprijed i sretno
đoni the men is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 00:43   #29
u zagrebu će ti biti DIIVNOOOO!

doduše, ja sam stalno u srednjoj s dna dalmacije jednom mjesečno dolazila ovdje, sad živim već 3. godine i bed mi ić doma jer ovdje si stvoriš SVE. ne brini, bit će ti zakon, sretno s upisom na fax
__________________
~The shit I have to put up with...~
Polarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 09:02   #30
E imam i ja slične probleme.. ..tako da nisi jedina.. ja si važem između Zagreba i Rijeke (iz Rijeke sam inače, ali bi htio nešto novo)...Sad vidim da snalaženje po Zagrebu dolazi s vremenom jer ja se svaki drugi put redovno izgubim pošto nemam more za orijentir ..Da li mi netko još može reći koliko je daleko Stomatološki fax od Dubrave
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 13:46   #31
Quote:
kiki_991 kaže: Pogledaj post
E imam i ja slične probleme.. ..tako da nisi jedina.. ja si važem između Zagreba i Rijeke (iz Rijeke sam inače, ali bi htio nešto novo)...Sad vidim da snalaženje po Zagrebu dolazi s vremenom jer ja se svaki drugi put redovno izgubim pošto nemam more za orijentir ..Da li mi netko još može reći koliko je daleko Stomatološki fax od Dubrave
Samo sjedište faxa je u Gundulićevoj, to je nekih 5-10 minuta od Trga u smjeru Botaničkog vrta, od Dubrave, eh, sad, od okretišta 7 i 12 nekih pola sata najvie tramvajom. Međutim nastavu, osim u Gundulićevoj, imaš na više lokacija: Šalata, Vinogradska, Dubrava, možda još negdje, nisam siguran. Koliko sam ja upućen, tako si razbacan od prve godine, tako da ćeš se morati brzo privikavati
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 16:55   #32
Quote:
margyyy kaže: Pogledaj post
ERF - Logopedija


A ti ---> lacoste_87 , daj smiri malo doživljaje i taj primitivizam...
sorry sto odskacem od teme, al me zanima jeli tesko upast?
pogtovo meni sa ovom drzavnom maturom...
to mi je bas fax iz snova al bojim se da mi taj san pomalo propada
__________________
Hope is a waking dream *
leEarch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:19   #33
Quote:
leEarch kaže: Pogledaj post
sorry sto odskacem od teme, al me zanima jeli tesko upast?
pogtovo meni sa ovom drzavnom maturom...
to mi je bas fax iz snova al bojim se da mi taj san pomalo propada
Pa moja frendica je to htjela prije 2-3 god. Imala je 2 razreda 4, 2 razreda 5 i maturu 5. Napisala je solidno prijamni, nije upala. Primaju malo ljudi, a i rekla je nešto što me čak iznenadilo (jer cura je stvarno ono dobra ko kruh, nikad nisam čula da nikoga trača npr...možda i predobra ) a to je da zna da je par ljudi tamo upalo preko veze i da tako svake god uzimaju par ljudi. Ne znam da li je to istina, ali ima toga na svakom faksu...recimo na politologiji znam 2 osobe koje su upale preko veze (znaju jednog profesora, platile su i još upale kao redovni studenti na jesenskom roku ), na novinarstvu dvije osobe (osobe koje su prolazile sa 3 čitavu srednju i koje su se hvalile da će upisati odmah novinarstvo ako prijeđu prag, i bi tako ). Na učiteljskoj isto znam jednu curu koja ima vezu u Petrinji itd itd. No bez brige, ako ti je to želja i ako imaš dobre ocjene...pokušaj Mada ne znam sada kako će to uopće vama funkcionirat po državnoj jer nisam upućena. Mi smo imali samo prijamni, pa smo prijavljivali eventualno 2 faksa kao rezervu uz glavni jer nije baš malo platiti na svakom pisanje prijamnog
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 20:06   #34
Quote:
leEarch kaže: Pogledaj post
sorry sto odskacem od teme, al me zanima jeli tesko upast?
pogtovo meni sa ovom drzavnom maturom...
to mi je bas fax iz snova al bojim se da mi taj san pomalo propada
Koliko sam čula prilično je teško upast. Poznanica koja je htjela upisati medicinu na kraju je završila na ERF-u tako da očito primaju jako dobre učenike, što se toga tiče.. Ovo za vezu još nisam čula, osobno je nemam pa se nadam da će ove godine proći bez takvih provlačenja, pogotovo zbog državne...
margyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 14:03   #35
Kako je u Osijeku studirat??
plavetnilo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:24   #36
Question studentski zivot - zagreb ili split?!

vjerujem da na forumu ima poprilicno studenata iz zagreba i iz splita, sa puuuuno iskustva, pa me zanimaju vasa misljenja - zagreb ili split ???

naime, maturantica sam, zivim u zagrebu, ali bas mi je zelja otic studirati u split (ono, vuce krv haha) i naravno strah me da ne pogrijesim, pa me zanimaju vasa iskustva sa studentskim zivotom u zg i st-u (pod time mislim...a sve, izlasci, knjiznice, cijene ovog onog sto god...), svako misljenje i savijet su naravno dobrodosli

hvala
fireflyxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 01:33   #37
Angry

Quote:
fireflyxx kaže: Pogledaj post
vjerujem da na forumu ima poprilicno studenata iz zagreba i iz splita, sa puuuuno iskustva, pa me zanimaju vasa misljenja - zagreb ili split ???

naime, maturantica sam, zivim u zagrebu, ali bas mi je zelja otic studirati u split (ono, vuce krv haha) i naravno strah me da ne pogrijesim, pa me zanimaju vasa iskustva sa studentskim zivotom u zg i st-u (pod time mislim...a sve, izlasci, knjiznice, cijene ovog onog sto god...), svako misljenje i savijet su naravno dobrodosli

hvala
Ti želiš doć u Split samo zato da bi vidjela kakvi su tamo izlasci i život???
Pa čekaj malo, zar nije logičnije ostati u većem gradu a ne ići u manji.
A neću niti govorit o tome što ne bi morala plaćat smještaj, hranu i sve ostalo da ostaneš u zg....
Pihhhhhhhhhhhhhhhhh...............
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 01:39   #38
A valjda se prvenstveno gleda kvaliteta fakulteta koji se želi studirati.

Al teško je to ako srce vuče na ovu ili onu stranu... Iako u tom slučaju morate biti svjesni dugoročnih posljedica - lupanje glavom o zid kad srce izgubi pravo glasa.
Moj savjet:
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 03:36   #39
nzm, ja studiram u Os i bas mi je super (a studiram pravo). najveci problem sto je grad ***eno dugacak (podatak, nisam siguran da je tocan, 100km dugacak, 10km sirok..) a rodom iz Livna, dakle 10k stanovnika, i dodjem u Os sa 100k. al dobro, cimer legenda, ako nista ismijem mu se. u domu, ima jos ovih s prava sa mnom, tako da ono, nikad nije dosadno. i btw. nije istina da kog upoznas ono u prvih 10 dana ostanes s njim. moja prvotna ekipa se skoro raspala (ja sam malo od njih odlepio, cura mi se druzi s drugim ljudima, tako da... xD )
al sve u svemu, dosad, os mi je bas cool.... (osim onog lega, gica i slicnih govornih ''mana''. u prvih mjesec dana kad bi me netko nazvao lega, osip bi mi izbio)
__________________
Trpaju Nijemci židove u plinsku komoru, i trpaju, trpaju... kad neko iz mase dreknu: "Sta gurate vise, pogusicemo se ovde!!!"
Inquisitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 04:15   #40
Quote:
Inquisitor kaže: Pogledaj post
nzm, ja studiram u Os i bas mi je super (a studiram pravo). najveci problem sto je grad ***eno dugacak (podatak, nisam siguran da je tocan, 100km dugacak, 10km sirok..) a rodom iz Livna, dakle 10k stanovnika, i dodjem u Os sa 100k. al dobro, cimer legenda, ako nista ismijem mu se. u domu, ima jos ovih s prava sa mnom, tako da ono, nikad nije dosadno. i btw. nije istina da kog upoznas ono u prvih 10 dana ostanes s njim. moja prvotna ekipa se skoro raspala (ja sam malo od njih odlepio, cura mi se druzi s drugim ljudima, tako da... xD )
al sve u svemu, dosad, os mi je bas cool.... (osim onog lega, gica i slicnih govornih ''mana''. u prvih mjesec dana kad bi me netko nazvao lega, osip bi mi izbio)

Znam kako ti je, ja kad sam dosao u Mostar (inace iz Slav. Broda) kad bi mi netko rekao drama, majke mi (ono razvuceno), ciganluk, bolan ja bi ga najradje zadavio, a sad vise to ni ne cujem


Ugl sto se tice privikavanja u drugom gradu. Tko zeli ic negdje dalje neka ide, nije nikakav problem. Vjerujem da je svatko vec bio u ZG, OS, ST, RI i otisao tamo studirat pa zna barem gdje se nalazi glavni trg i slicno. Ja trebam krenut za Mostar ne znam di je on na karti, a kamoli da sam bio ovdje ikad. I u nekih mjesec dva dana naucio polako, orijentiram se po poznatijim gradjevinama, tako kad mi netko kaze dodji tu i tu, odmah pitam sto u blizini ima.
Drustvo se upozna na faksu bez problema, te ako se ukljuci u nekakvu grupu bilo ples, pjevanje, volontiranje i slicno. Tako sam ja osim na faksu ljudi sto sam upoznao, upoznao i dosta ljudi sa strane kad sam krenuo volontirat. I ti ljudi svakako olaksavaju zivot u novom okruzenju.


@dalma22 Neki ljudi se zele maknut od roditelja ili skime vec zive. Meni u Brodu da su bili svi moguci faksovi ja bih otisao jer nije isto zivjet sa roditeljima do 24. (ili vise ovisno koliko puta obnavljas neku godinu xD) i onda ne znam zaposlit se pa se kao osamostalit. Ovako sa 19 god odes od kuce, papa, cao bok i osamostalis se koliko god je moguce. Ne radis da si to sve placas, ali moras raspodijelit novac i pametno ga trosit sto pomogne u buducnosti kad krenes i sam radit.

Naravno sve ima svoje prednosti i mane, ali eto, svatko sam odlucuje kako i sto
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.