Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Posjećujete li zoološke vrtove?
Da 87 50.88%
Ne 35 20.47%
Prije jesam, više ne 48 28.07%
Prije nisam, sad da 1 0.58%
Glasovatelji: 171. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 12:59   #41
Medvjeđi kavez se teško uljepšava jer mora biti cijeli od betona.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:55   #42
Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Uz sva čuda moderne tehnologije djeca ipak najviše uživaju kad vide životinje u živo .
Djeca uživaju i bacati kamenje na aute.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:59   #43
Quote:
Vedranna kaže: Pogledaj post
Djeca uživaju i bacati kamenje na aute.


Ne volim zoološke vrtove, pretužni su mi. Cirkusi su mi još gori.
__________________
PIČKA!

Zadnje uređivanje Khufu : 29.11.2010. at 19:49. Reason: obrisan dio, nećemo odgovarati na gluposti ;)
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 08:43   #44
kome se mogu prijaviti vlasnici zološkog vrta?
Radi se o neadekvatnim uvjetima za životinje..
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 14:12   #45
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
kome se mogu prijaviti vlasnici zološkog vrta?
Radi se o neadekvatnim uvjetima za životinje..
U slučaju zanemarivanja životinje, nadležnoj veterinarskoj inspekciji pismenim putem upućuje se prijava u kojoj treba navesti što više detalja koji upućuju na kršenje Zakona o zaštiti životinja, a dobro je priložiti i fotografije ili video snimke.

Veterinarskoj inspekciji upućuje se i bilo koje drugo kršenje Zakona o zaštiti životinja poput loših uvjeta u zoo dućanima, klanja svinja bez prethodnog omamljivanja, neprikladno držanje tzv. domaćih životinja i tako dalje...

Prijava ne bi trebala biti anonimna već sa svim podatcima onoga koji podnosi prijavu, a u slučaju da se želi zadržati anonimnost prema prijavljenom, to se treba zatražiti u samoj prijavi. Ako se radi o psu i ako postoji sumnja da nije cijepljen, svakako treba i to naglasiti, a na kraju prijave treba zatražiti povratnu informaciju o poduzetom.

Napuštanje životinje, koje je kažnjivo prema Zakonu o zaštiti životinja, također se prijavljuje veterinarskoj inspekciji.

Za područje grada Zagreba prijava veterinarskoj inspekciji upućuje se na adresu:

Veterinarska inspekcija
Ulica grada Vukovara 78
10000 Zagreb

Zlostavljanje, zanemarivanje ili napuštanje životinja može se prijaviti i na stranicama Info centra.
misty_view is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:05   #46
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post


Ne volim zoološke vrtove, pretužni su mi. Cirkusi su mi još gori.
Ni ja isto.Baš vidiš da jadni pate tamo.A cirkuse također.Jedino su mi ok- CIRQUE DU SOLEIL.zato što kod njih nema životinja
tina1404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 09:27   #47
Quote:
tina1404 kaže: Pogledaj post
Ni ja isto.Baš vidiš da jadni pate tamo.A cirkuse također.Jedino su mi ok- CIRQUE DU SOLEIL.zato što kod njih nema životinja
oni su zakon

No.Što se tiše zoloških,bila sam par puta u zg, u frankfurtu i u ljubljani...ali ne idem više,jer sam zadnji put tulila ko mala beba i jedva čekala da se pokupim ča

Isto je i sa cirkusima.
Synna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 01:56   #48
Quote:
tina1404 kaže: Pogledaj post
Ni ja isto.Baš vidiš da jadni pate tamo.A cirkuse također.Jedino su mi ok- CIRQUE DU SOLEIL.zato što kod njih nema životinja
životinje koje u ZOO su tamo i rođene! one ne znaju za drugačije! prošla su vremena kad su životinje lovljene u divljene i dovedne ovdje!

bez ZOO ne bi bili spašene mnoge životinjske vrste! neke nažalost danas žive samo u ZOO vrtovima!

malo se prije informirajte prije nego počinjete dramatizirati!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 00:06   #49
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
životinje koje u ZOO su tamo i rođene! one ne znaju za drugačije! prošla su vremena kad su životinje lovljene u divljene i dovedne ovdje!

bez ZOO ne bi bili spašene mnoge životinjske vrste! neke nažalost danas žive samo u ZOO vrtovima!

malo se prije informirajte prije nego počinjete dramatizirati!
Ne dramatiziramo.Još kad vdiš kakvi su im uvjeti tamo.U nekima su bolji,ali u nekima su koma.Trebali bi se angažrati oko toga više,barem im dati više prostora.Ali opet zoo ima neku svrhu ali cirkus sa životinjama on je strava,nikakve svrhe niti koristi.Niti zabavno za
životinje niti za ljude.A tamo ih baš mrcvare
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 02:15   #50
Cirkusi su drugo! to ni ja ne podržavam
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 20:39   #51
Cirkus ili ZOO - odraz je istog svjetonazora.

Pitanje je koliko je dobra covjek ucinio zivotinjama "zasticujuci" ih u zooloskim vrtovima. U ideji zooloskog vrta nema nista prirodno. Npr. gdje cete u tzv. divljini vidjeti zivotinje ogradene i klasificirane po vrstama? Moderni zooloski vrtovi, dakle oni u kojima zivotinje nisu u kavezima i na betonu, a svejedno su u zatocenistvu, sluze za stvaranje ljudske slike prirode i divljine. Zato je ideja zastite prirode vrlo problematicna (ne poricem da neke vrste jesu jos prisutne zahvaljujuci ljudskoj intervenciji i da zaista ima mnogo osoba iskreno motiviranih u brizi o njima - no puno je vise slucajeva ugrozenosti zivotinja od strane covjeka). Zooloski vrtovi pokazuju nepostivanje zivih bica i zelju za nadmoci.

Sto se pedagoske uloge zOO-a tice, poruka koju prenosi je i ona o hijerarhiji i o nasilnoj ljudskoj dominaciji nad drugim zivotinjama i okolisem.
Nedavno sam cula od jedne mame kako je 5-godisnja curica odbija ici u ZOO jer misli da su okrutni.

Zanimljivo je i kako se kapital pokazuje tzv. drustvenu odgovornost sponzorirajuci zooloske vrtove i jeftino pere savjest. Ukratko, u mojoj viziji boljeg svijeta nema ZOO-ova.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 20:42   #52
zooloski vrtovi

Zapoceo bih ovu temu, iz razloga sto sam bio neki dan u zagrebačkom Zooloskom vrtu pa me zanima kad ste vi zadnji puta bili, sto opcenito mislite o odlasku tamo itd.

homemade is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 21:59   #53
Životinjsko carstvo osječkog Zoološkog vrta postat će bogatije za nekoliko vrsta životinja, među kojima su žirafe, marmozeti i pelikani. Za nove stanovnike uređuje se prema standardima EU i poseban prostor nazvan Afrika.

Upravitelj Denis Vedlin istaknuo je kako se planira proširenje na još 36.000 hektara šume, koja se prvo mora razminirati. Proširenje će vrt učiniti jednim od najvećih u ovom dijelu Europe. Vedlin je naglasio da je osječki Zoo specifičan po veličini prostora na otvorenom gdje životinje kao u svojim prirodnim obitavalištima mogu živjeti slobodno i nesputano. Dodao je da od ove godine kao i u brojnim drugim europskim zoološkim vrtovima posjetitelji mogu posvojiti i sponzorirati neke životinje.

Do prije rata u osječkom Zoološkim vrtu živjele su žirafe, među njima i Oska koja je na svijet došla u tom Zoološkom vrtu, što je vrlo rijetko. Od tada nije bilo žirafa koje su zbog sigurnosti premještene u Mađarsku pa se s posebnim oduševljenjem očekuju dvije muške žirafe koje će doći iz Njemačke.

Osječki Zoološki vrt na godinu posjeti više od sto tisuća posjetitelja, najviše djece. Najmlađima su posebno zanimljivi lav, tigar, leopard, čimpanza, ljama, američki bizon, ali i brojni gmazovi smješteni u akvarije i terarije.

Kao dobar primjer Vedlin ističe suradnju s beogradskim Zoološkim vrtom, koji je prošle godine osječkome darovao nekoliko životinja, među kojima su crni labud, piton i leopard. Posebno važnim ocijenio je suradnju s osječkim Odjelom za biologiju, čiji znanstvenici pomažu u brizi za pravilan odnos, prehranu i ostalo vezano uz stanovnike Zoološkog vrta.

Osječki Zoološki vrt osnovan je 1955. godine na lijevoj obali Drave. Njegovo carstvo čini 650 životinja.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 13:04   #54
posto si sve ovo napisao o osječkom ZOO vrtu, mozes li malo o zagrebackom? znaci sve isto, eventualne novopridoslice i slicno.
hvala
homemade is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 02:47   #55
Quote:
homemade kaže: Pogledaj post
posto si sve ovo napisao o osječkom ZOO vrtu, mozes li malo o zagrebackom? znaci sve isto, eventualne novopridoslice i slicno.
hvala
kad ću imati info stavit ću
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 09:42   #56
ok, hvala. mislim ima dovoljno informacija na stranicama ZG ZOO vrta no kako kazu 'nikad previse informacija' tako da kad ces moci, samo se raspisi
homemade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 11:08   #57
ugledao sam ovu temu sad, samo bih htio pohvaliti zagrebački zoološki vrt zbog raznih edukativnih sadržaja koje nude, tako sam slucajno ovaj vikend bio tamo sa klincem i imali su dan kornjaca, barem mislim da se tako zvalo. uglavnom, jako zabavno i poucno za djecu ,)
jeancocteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 11:57   #58
Quote:
homemade kaže: Pogledaj post
Zapoceo bih ovu temu, iz razloga sto sam bio neki dan u zagrebačkom Zooloskom vrtu pa me zanima kad ste vi zadnji puta bili, sto opcenito mislite o odlasku tamo itd.


Bila sam proslu jesen. Nazalost. Zooloske vrtove bi trebalo zabraniti pogotovo takve kakav je u Zagrebu.

Cemu sluze? Koji je smisao zooloskih vrtova?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 12:52   #59
Služe edukaciji, proučavanju, ex-situ očuvanju vrsta, a neki zoološki vrtovi financiraju i in-situ programe istraživanja i zaštite.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 13:12   #60
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Služe edukaciji, proučavanju, ex-situ očuvanju vrsta, a neki zoološki vrtovi financiraju i in-situ programe istraživanja i zaštite.

Edukacija u smislu da mozemo vidjeti zivotinjske vrste koje inace ne srecemo kod nas ili ne bi mogli sresti uopce?

Takva edukacija? Kojoj je temelj lav/cimanza/ medjvjed u kavezu koji, imala sam prilike vidjeti kad su dopremili novog majmuna (neznam tocno koja vrsta),vriste, pate i zele van ili su potpuno otupjeli?

Njihova patnja za moju edukaciju. Ne hvala lijepo.

Proucavanje? Proucavate crnce iz srednje Afrike na jednak nacin. Zasto ne?
Ni njih nisam vidjela uzivo. Sto me ne educirate o njima?

Istrazivanje i zastita? Lol. Koliko im je dobra istrazivanje i zastita donijela bolje da ni ne spominjem.

Nadjite bolji nacin ako im zaista zelite dobro. Kavezi to nisu.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.