Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2011., 15:22   #1
Treći program hr radija

Ne znam postoji li već ova tema ali mogu reći iz osobnog iskustva da sam stalno obogaćena, nikad zatrovana.

Koje olakšanje!

Trenutno je na programu top-popularna Rapsodija u plavom, G. Gershwina
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 10:44   #2
samo ću reći da me malo strah dana kada će ga ugasiti. a nekako mi se čini neminovno...
kastrol_trol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 10:57   #3
Quote:
kastrol_trol kaže: Pogledaj post
samo ću reći da me malo strah dana kada će ga ugasiti. a nekako mi se čini neminovno...
Ma neće. HR3 ima veliku slušanost od čak 21 000.
Ali bi mogli malo program osvježiti.
Ja sam za Jutarnji program HR3, gdje bi ljudi mogli čuti i vijesti, servisne informacije i razno-razne razgovore.
HR3 je nema čvrstu programsku šemu, što je problematično.
Moj prijedlog programske šeme HR3
00-05 Noć klasike na Trećem
05-09 Jutarnji program HR3 (Jutarnji žurnal u 7)
09-11 Znanstvene emisije razne tematike
11-12 Mali koncert
12-13 Podnevni žurnal/Vijesti iz Europe/Kulturni magazin
13-15 Popodne na Trećem (klasična glazba, znanstevne vijesti, razgovori)
15-15.30 Žurnal u 3
15.30-17 Cafe "HR3" - jazz, world music, filmska glazba, lounge music
17-18 Religija/Filozofija/Znanost u razgovoru
18-19 Žurnal u 6/Vijesti iz Europe/Kulturni magazin
19-20 Znanost u 7
20-23 Ozbiljna glazba
23-24 Kronika dana HR3

Zadnje uređivanje DJTcro : 24.06.2011. at 11:23.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 23:51   #4
Sve više i više će se slušati 3. program, imaju sve bolje emisije, samo šteta što ne puštaju još više tradicionalne glazbe iz europskih zemalja.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 11:18   #5
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Sve više i više će se slušati 3. program, imaju sve bolje emisije,
Ako ima prognozu kao mjera kvalitete, onda mi je drago kao redovitijem slusatelju, da nisam medju njima. Hr3 je osim dediciranih glazbenih emisija i sfere neprociscenih informacija, sve vise srozao kvalitetu programa. Mada pazljiviji slusatelj brzo upozna sustav funkcioniranja, same autore, njihov potpis i sto moze od istih ocekivati.

Ali obojanost nekolicine urednica/ika je postala zamorna. Pojedine emisije postaju sredstvo, ili bolje reci servisi replike, kojom se sluze (u svakom) rezimu dragi ljudi. Posebno me dojmio "prostor osvrta aktualnih tema" koji je Matula iskoristio, kako bi bojazljivo odgovorio Raspudicu, na optuzbe koje mu stavlja na teret. Izvedba je zvucala tako bojazljivo, kao da je rekao: Evo, odgovorio sam, ali se nadam da nitko nije cuo

Protekli referendum, dao je fenomenalan uvid u autonomnost promisljanja pojedninih ljudi. Stanica koju sam smatrao jednom od najozbiljnijih stanica pretvorila se u slikovnicu nezrelosti.

Sto je nedopustivi stav prema svojim pretplatnicima, ma kojeg da su uvjerenja. Od stanice HR3 profila, ne zelim cuti koga podrzava individualno ili grupno - nedopustivo. Sto samo potvrdjuje, da je deklarativna zabrana s vrha dalekovidnice, o zabrani iskazivanja stavova, bio nista drugo, do poziv da cine upravo suprotno!

Takodjer, problem glasovnih kadrova, koje sam u drugoj HR3 temi vec spomenuo. Nedopustivo srozavanje kvalitete govora i citanja. Pojedini autori ne bi smjeli ni prici mikrofonu, a kamoli voditi.No, to je vec sira boljka, cije posljedice se odrazavaju na kompletan medijski sustav.
...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 19:39   #6
Pa, slušao sam često Jutro na Trećem i Praskozor i Kulturu demokracije i točno je da su previše naginjali protiv.

To mi se nije svidjelo, ali nakon referenduma više i nisu toliko često otvarali to pitanje. Velika šteta što je ukinut Praskozor, naročito kada nisu izrazito političke teme, bilo je i dobrih komentara.

Tradicijska glazba i Glazbeni atlas su emisije koje su meni osobno najinteresantnije, a dosta dobre su i dokumentarne radio drame, naročito petkom kada je iz arhive.

Apropo sve će se više slušati, mislio sam reći da će i do toga doći, ali kroz nekih par godina, uz naravno i još nešto osvježenja u šemi programa.
Svakako je dobro poslušati neki radio gdje nije svakih deset minuta stanje na cestama, ili neki tračeraj tipa Totalni, Prvi, Antena, kopije kopija zapadnoeuropskih trend radio postaja.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 13:36   #7
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Ako ima prognozu kao mjera kvalitete, onda mi je drago kao redovitijem slusatelju, da nisam medju njima. Hr3 je osim dediciranih glazbenih emisija i sfere neprociscenih informacija, sve vise srozao kvalitetu programa. Mada pazljiviji slusatelj brzo upozna sustav funkcioniranja, same autore, njihov potpis i sto moze od istih ocekivati.

Ali obojanost nekolicine urednica/ika je postala zamorna. Pojedine emisije postaju sredstvo, ili bolje reci servisi replike, kojom se sluze (u svakom) rezimu dragi ljudi. Posebno me dojmio "prostor osvrta aktualnih tema" koji je Matula iskoristio, kako bi bojazljivo odgovorio Raspudicu, na optuzbe koje mu stavlja na teret. Izvedba je zvucala tako bojazljivo, kao da je rekao: Evo, odgovorio sam, ali se nadam da nitko nije cuo

Protekli referendum, dao je fenomenalan uvid u autonomnost promisljanja pojedninih ljudi. Stanica koju sam smatrao jednom od najozbiljnijih stanica pretvorila se u slikovnicu nezrelosti.

Sto je nedopustivi stav prema svojim pretplatnicima, ma kojeg da su uvjerenja. Od stanice HR3 profila, ne zelim cuti koga podrzava individualno ili grupno - nedopustivo. Sto samo potvrdjuje, da je deklarativna zabrana s vrha dalekovidnice, o zabrani iskazivanja stavova, bio nista drugo, do poziv da cine upravo suprotno!

Takodjer, problem glasovnih kadrova, koje sam u drugoj HR3 temi vec spomenuo. Nedopustivo srozavanje kvalitete govora i citanja. Pojedini autori ne bi smjeli ni prici mikrofonu, a kamoli voditi.No, to je vec sira boljka, cije posljedice se odrazavaju na kompletan medijski sustav.
...
Ne znam, ja baš i nisam čuo toliko politike u programu. Ovo s Matulom je bilo u praskozoru iza Nu2 koliko se sjećam. I Praskozor je bio zapravo jedina emisija gdje su komentatori davali svoje stavove. Iako su meni u sjećanju ostale teme koje nisu bile političke. Npr. kada je Mandić pričao o biciklistima ili o kupnji gaća. Tu sam se baš lijepo nasmijao. Ali to je bila jedina emisija gdje se svaki dan moglo čuti malo drugačije mišljenje od onoga u ostalim medijima (barem po meni).
Oko referenduma je većina komentatora bila protiv koliko se sjećam i to je i rekla u praskozoru, a jedina emisija koja je bila o LGBT osobama je povučena za sljedeći tjedan (Skrivena strana dana). I još se Markićka bunila dan ranije kako će ta emisija utjecati na glasače. Mislim da HR3 ne utječe na nikoga. Broj ljudi koji ga slušaju je zapravo zanemariv (ako ih je 2000 u Hrvatskoj onda je dobro) i ona mu je dala malo publiciteta s tim. Tako da ja ne vidim nekakva mišljenja vlade i režima jer kada se pogleda struktura emisija nema tu politike i nije je bilo. Opet možda ja krivo gledam.
A da bi trebali biti neutralni svi, ne znam to mi se ne sviđa. Ne mogu komentatori biti neutralni. Ona skrivena strana dana je po meni bila zapravo benigna. Nije ona ništa navlačila i davala savjete. Toliko o tome za sada.
gtwzagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 15:57   #8
Stvarno, kolika je slušanost HR3 i gledanost HRT3? .
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 23:28   #9
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
Stvarno, kolika je slušanost HR3 i gledanost HRT3? .
Ne znam, ali bi to bilo zanimiljivo saznati. Ja kada pričam s ljudima još nisam upoznao osobu koja sluša treći, a i tu na forumu ih je malo.
gtwzagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 14:44   #10
Ja slusam HR3,kao jedan od radija. I vjerujem da nas ima dosta. Problem kod raznih anketa o slusanosti,je taj sto te nazovu i pitaju koji radio najvise slusas. Dakle jednina. Ja stalno mjenjam,vrtim,trazim,cesto ovisno o mom raspolozenju. I HR3 mi je negdje u 10 listi,ali kad trebam izdvojiti taj jedan,nije lako reci bas HR3. Ono sto primjecujem oko sebe je zbog formatiranih radija povecanu slusanost HR svih odreda. I to na mjestima gdje ih prije nisam cula (butici,trgovine).
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 14:54   #11
između 0,5 i 1 % je slušanost, ovisno (naravno) o tome kakva je gdje pokrivenost.

pokrivenost je jedan od glavnih problema trećeg jer je fakat loša bilo gdje izvan gradova
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 15:28   #12
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
između 0,5 i 1 % je slušanost, ovisno (naravno) o tome kakva je gdje pokrivenost.

pokrivenost je jedan od glavnih problema trećeg jer je fakat loša bilo gdje izvan gradova
Ja bih rekao promila, ali možda sam u krivu.
gtwzagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 21:40   #13
@Gtwzagreb i The Maystor,

Kritika je malo sireg tipa i prepoznaje dublje od post referendumske price.

No, ne bih isao u daljnje objasnjenje, kako i zasto, jer ono sto se desilo za vrijeme referenduma, siguno nece proci bez rezultata dublje analize. Koliko mi je poznato, vec je zapocelo od strane nekolicine ozbiljnijih izvora. Tako da ce na temu biti i ponesto radova, za koju godinu.

Sto se tice slusanosti, poslah molbu mladjem autoru HR3, da mi javi njihovo interno tumacenje svoje slusanosti. Pa kad saznam.... jer me iz vise razloga zanima njihova stvarna slusanost.
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 19:20   #14
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Sto se tice slusanosti, poslah molbu mladjem autoru HR3, da mi javi njihovo interno tumacenje svoje slusanosti. Pa kad saznam.... jer me iz vise razloga zanima njihova stvarna slusanost.
To će biti super saznati. Jedva čekam vijesti od tebe
gtwzagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 10:35   #15
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
@Gtwzagreb i The Maystor,

Kritika je malo sireg tipa i prepoznaje dublje od post referendumske price.

No, ne bih isao u daljnje objasnjenje, kako i zasto, jer ono sto se desilo za vrijeme referenduma, siguno nece proci bez rezultata dublje analize. Koliko mi je poznato, vec je zapocelo od strane nekolicine ozbiljnijih izvora. Tako da ce na temu biti i ponesto radova, za koju godinu.

Sto se tice slusanosti, poslah molbu mladjem autoru HR3, da mi javi njihovo interno tumacenje svoje slusanosti. Pa kad saznam.... jer me iz vise razloga zanima njihova stvarna slusanost.

pa naravno da će oni sebe nafalit i reć kak imaju veeeliku slušanost

no s druge streane ne znam kak misle opstat kod toliko glazbe sa neta pogotovo te klasike koju oni furaju, a koja se iz etera nemre čut bez šuma i lošeg prijema!!!!
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 17:48   #16
Ja ih slušam kad imaju goste neke glumce i slično.
Imaju odličan književno-filozofski pregled.Evo bio je i Žižek na Wall Streetui prijenos.Odlično.Hvala.
Ne Hun kao Tarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 17:12   #17
50. rođendan proslavili smo svečanim koncertom u Studiju Bajsić Hrvatske radiotelevizije. Snimku koncerta možete poslušati u nedjelju 27. travnja od 22:30 na Trećem programu Hrvatskoga radija.

Tijekom punih pet desetljeća Treći program izgrađivao je kulturni program posvećen umjetnosti, glazbi, kritičkom mišljenju i promoviranju civilizacijskih vrijednosti koje nadmašuju ono što je prolazno i slučajno. Mnogi intelektualci, pisci, esejisti, znanstvenici i kritičari našli su svoje utočište i otkrili mogućnost izražavanja vlastite kreativnosti na valovima Trećeg programa.

Mnoge generacije slušatelja u našim emisijama našle su inspiraciju, užitak i potvrdu svojih nada da postoji bolja, manje vidljiva, ali vitalna i neuništiva Hrvatska. Pritom nismo zaboravili europske, pa ni globalne perspektive, bivajući često onim medijem koji prvi put predstavlja hrvatskoj publici nove skladatelje, djela, filozofe, znanstvenike, pisce, likovne umjetnike, avangardne projekte.

U mnogim prigodama Treći program je, zahvaljujući iznimnosti i predanosti svojih urednika i suradnika, probijao granice konvencionalnog ukusa i načina razmišljanja, otkrivao ili pak dubinski istraživao pojave koje će tek mnogo kasnije ući u kanon hrvatske kulture.

Ono najbolje spašeno je od prolaznosti radijskog etera zahvaljujući časopisu, Zborniku Trećeg programa, koji neprekinuto izlazi već 37 godina. Uz to, objavili smo tridesetak knjiga ogleda, portreta, kritika i rasprava koje su naš doprinos pismenosti sredine u kojoj djelujemo, ali i dobar pogled unatrag, sjećanje na ljude, vremena, teme koje su nas zaokupljale, a mogu nas zaintrigirati ponovo danas i sutra.

Uz više godišnjih nagrada Hrvatske radiotelevizije dodijeljenih našim urednicima i njihovim projektima te niz međunarodnih nagrada našim kolegama iz dramskog programa, osobito smo ponosni na Nagradu grada Zagreba 2011. godine "za dugogodišnje sustavno promicanje najviših umjetničkih, znanstvenih, medijskih i kulturnih postignuća i vrijednosti Zagreba i Hrvatske, te visoku razinu profesionalnih načela i etike, postignutu odolijevanjem komercijalizaciji i senzacionalizmu".

50. obljetnicu Trećeg programa Hrvatskog radija proslavili smo svečanim koncertom u petak, 25. travnja u Studiju Bajsić Hrvatske radiotelevizije na kojem su nastupili Zagrebački solisti, Zbor i Jazz orkestar HRT-a, vokalne solistice Valentina Fijačko, Martina Gojčeta Silić, Ivana Lazar i Martina Zadro te pijanist David Gazarov.

Snimku koncerta možete poslušati u nedjelju 27. travnja od 22:30 na Trećem programu Hrvatskoga radija.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:16   #18
Više o knji9gama,filozofiji,o djelima autora,o razgovoru autora,o piscima...Više književne kulture...
Talha Kos-Taas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:17   #19
Dobar je, cesto slusam
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 14:45   #20
dobra je slika o zvuka
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.