Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 20:28   #41
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post

bila sam u jednom, u Petrinjskoj, tamo nema. ima dvije knjige al sam zaboravila koje.
znate di ih možda ima?? na Jakuševcu. al ja nisam iz Zg, i nikak da odem tamo. ipak tamo ima od igle do lokomotive.
samo kaj mi užsno smeta kaj im ljudi nabijaju užasne cijene. svi bi zaradili na nama sakupljačima. ima ok ljudi koji kuže da mi je stalo da skupim knjige, ali kad mi netko veli 100 kn za knjigu.. uh..
http://www.hrvatskauljudba.hr/web-du...emart&Itemid=2


http://www.antikvarijat-brala.hr/trazi.php
(utipkaj blyton u tražilicu, meni piše da ima protiv krijumičara )

http://citaj.com/shop/index.php?opti...&limitstart=50


vidiš, na jakuševcu nisam bila, to je dobra ideja
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 20:31   #42
Quote:
beogradjanka kaže: Pogledaj post
Hehe, uze mi topic iz tipkovnice Htedoh da otvorim tu temu, ali nisam imala vremena; baš mi je drago da još ima ljudi koji vole ovu družinu. Ja sam počela da čitam 5 prijatelja čim sam krenula u osnovnu školu i sećam se da sam sa oduševljenjem gutala sve te priče, a što je najvažnije, zahvaljujući tim prevodima na hrvatskom, tako sam se i zbližila sa hrvatskim jezikom
Sve u svemu, rado bih opet pročitala neku epizodu, da se malo vratim u detinjstvo
da,i mene je sad uhvatila nostalgija...ali sjecam se da u mojoj knjiznici nikad nisu ni imali sve naslove,tak da sam ih odlucila pokupovat sve buduci muz me malo blijedo gledao ovih dana,ali sam mu objasnila da nam to treba za nasu buducu djecu
Antea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 20:35   #43
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post

bila sam u jednom, u Petrinjskoj, tamo nema. ima dvije knjige al sam zaboravila koje.
u sluzbi znanosti i u novoj pustolovini....ali nema ih vise tamo,sad su kod mene na polici
jos samo 19
Antea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:01   #44
Quote:
Antea kaže: Pogledaj post
da,i mene je sad uhvatila nostalgija...ali sjecam se da u mojoj knjiznici nikad nisu ni imali sve naslove,tak da sam ih odlucila pokupovat sve buduci muz me malo blijedo gledao ovih dana,ali sam mu objasnila da nam to treba za nasu buducu djecu
a kod mene u knjižnici su imali puno išaranih primjeraka pa sam ja svaki put kad bi dobila takav primjerak, korektor u ruke i sve sam brisala
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:06   #45
Quote:
Antea kaže: Pogledaj post
u sluzbi znanosti i u novoj pustolovini....ali nema ih vise tamo,sad su kod mene na polici
jos samo 19
Ko će prije skupiti 21?? he he..
predobre knjige. čitat ću ih i kad ostarim. vrate me u djetinjstvo

Dali knjižnice otpisuju knjige? recimo neznamo dali ih ko još čita, pa ono stare su, pa ćemo ih baciti?! jel se može doći kak do njih???

Oulu, ak ideš na Jakuševac sjeti se mene!! javi se na pm!
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome

Zadnje uređivanje Nora Medica : 03.02.2011. at 22:14.
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:10   #46
Quote:
oulu kaže: Pogledaj post
a kod mene u knjižnici su imali puno išaranih primjeraka pa sam ja svaki put kad bi dobila takav primjerak, korektor u ruke i sve sam brisala
moji primjerci iz knjižnica su redovito imali ''pojašnjenja'' posebno na slikama...
kasnije su dobili nova izdanja, ali moram priznat da sam ostala vjerna starim

knjige s kioska mi bacaju novčanik u očaj tako da sam iskopala sve nastavke na netu u pdf-u bar nesto
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:20   #47
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Ko će prije skupiti 21?? he he..
predobre knjige. čitat ću ih i kad ostarim. vrate me u djetinjstvo
ajme, evo guglam antikvarijate i nasla sam 4-5 naslova,mislim da ih nikad necu skupit sve....a stvarno mi se ne svidaju u ovom novijem izdanju...
ak netko zna di ih ima,neka javi,pls

nocas sam u jednom dahu procitala obe ove sto sam kupila i ne da vracaju u djetinjstvo nego...ajme,odma su mi se vratile slike u glavi identicno ko nekad kad sam ih prvi put citala...otok kirin,rusevine dvorca,podzemni hodnici..ono,kao da sam doslovno bila tamo i sad mi se vratilo sjecanje na to.....hm,izgleda da sam jos uvijek ovisnik
Antea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:33   #48
Antea, ja sam kupovala od ljudi sa foruma. možda ti se posreći.
znam da je jedan čovjek prodavao cijeli komplet za 900 kn na njuškalu.
probaj po sajmovima.
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:57   #49
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Antea, ja sam kupovala od ljudi sa foruma. možda ti se posreći.
znam da je jedan čovjek prodavao cijeli komplet za 900 kn na njuškalu.
probaj po sajmovima.
da,naisla sam na taj oglas,ali odavno je neaktivan pa pretpostavljam da je prodano vec,ali nema mi druge nego pretrazit oglase....sajmove?mislis jakusevac i slicno? to isto nije losa ideja,nikad nisam bila tamo,ima dosta ljudi sto prodaju knjige?
i eto,dobri ljudi s foruma,ak netko ima i zeli prodati ove knjige nek se javi na pm

Nora Medica
Antea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 09:18   #50
Quote:
Antea kaže: Pogledaj post
da,naisla sam na taj oglas,ali odavno je neaktivan pa pretpostavljam da je prodano vec,ali nema mi druge nego pretrazit oglase....sajmove?mislis jakusevac i slicno? to isto nije losa ideja,nikad nisam bila tamo,ima dosta ljudi sto prodaju knjige?
i eto,dobri ljudi s foruma,ak netko ima i zeli prodati ove knjige nek se javi na pm

Nora Medica
Da, probaj na Jakuševcu. čula sam da čak ima i u Sesvetama dosta knjiga. ja nisam bila ni na jednom sajmu, nemam kak, ali.. ak bu trebalo, ići ću makar pješke.. skupit ću ja njih sve.
ne gubi nadu, ja sam počela sa 5 knjiga. ima ljudi koji imaju te knjige. probaj na oglasima.
Antea
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 10:23   #51
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Ko će prije skupiti 21?? he he..
predobre knjige. čitat ću ih i kad ostarim. vrate me u djetinjstvo

Dali knjižnice otpisuju knjige? recimo neznamo dali ih ko još čita, pa ono stare su, pa ćemo ih baciti?! jel se može doći kak do njih???

Oulu, ak ideš na Jakuševac sjeti se mene!! javi se na pm!
rekla si da ti fali protiv krijumičara, jel tak? ako na ona tri linka na početku stranice u tražilicu utipkaš blyton vidjet ćeš da imaju protiv krijumičara

(najlakše ti je pronaći antikvarijat brala, to ti je u dežmanovoj, ona ulica kaj vodi prema kinu tuškanac i saloonu)

ja redovito na forum stavljam oglase za obalske gusare, ali ništa

za knjižnice nemam pojma kaj rade sa starim knjigama, baš ću pogledati i pitati slijedeći put kad budem išla
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:20   #52
Quote:
oulu kaže: Pogledaj post
rekla si da ti fali protiv krijumičara, jel tak? ako na ona tri linka na početku stranice u tražilicu utipkaš blyton vidjet ćeš da imaju protiv krijumičara

(najlakše ti je pronaći antikvarijat brala, to ti je u dežmanovoj, ona ulica kaj vodi prema kinu tuškanac i saloonu)

ja redovito na forum stavljam oglase za obalske gusare, ali ništa

za knjižnice nemam pojma kaj rade sa starim knjigama, baš ću pogledati i pitati slijedeći put kad budem išla
Našla sam protiv krijumičara, ali ja nisam iz Zg-a. ali ide od dečka sestrična u Zg u ponedjeljak pa ću joj reći da ako može nek mi kupi. ali imam i plan B.
Zar niko nema tu knjigu Protiv obalskih gusara? (vidim da i tebi fali) baš bezveze..
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:59   #53
obožavam 5 prijatelja ....otkrila sam ih kad sam krenula u osnovnu školu i počela skupljati, al mi fale 4 --> na otoku s blagom, u bijegu, u lovu na dragulje, u škripcu

imam ono starije izdanje, s lijepim ilustracijama mislim da je to bila mozaik knjiga...

nadam se da ću uspjeti negdje naći ove koje mi fale
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 17:13   #54
probat cu ja dragog nazicat sad kad malo zatopli da odemo do jakusevca,pa vam obavezno javim ak ima knjiga...zainatila sam se sad,moramo ih skupit sve
Antea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:54   #55
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Ko će prije skupiti 21?? he he..
predobre knjige. čitat ću ih i kad ostarim. vrate me u djetinjstvo

Dali knjižnice otpisuju knjige? recimo neznamo dali ih ko još čita, pa ono stare su, pa ćemo ih baciti?! jel se može doći kak do njih???

Oulu, ak ideš na Jakuševac sjeti se mene!! javi se na pm!
Knjižnice imaju zakonsku obavezu otpisivati građu u prosjeku svakih 5 godina, ovisno o veličini knjižnice i njenog fonda. Ali građa koju otpisuju jako se rijetko i prodaj jer ti je procedura da moraju prvo popis onoga što su otpisali ponuditi svojoj matičnoj knjižnici (najčešće NSK ili matična županijska), potom ako one ne žele ništa moraju to ponuditi manjim knjižnicama ili, ako smatraju da je iskoristivo, čuvaju za zamjene s drugim knjižnicama. Dok ti to dođe do prodaje/poklanjanja korisnicima, ne otane ništa najčešće.

OT : imala sam ih 9, pronašla sam ih i naručila još 6 u antikvarijatima... sad sam u potrazi za preostalih 6... kao Pokemoni, moram skupit' sve :-)
Lucy-Pevensie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:46   #56
Ja sam svoje knjige išarala...kao,bojila sam crteže....i crtala sam ih kao društvo iz Scooby-doo-a...George sam flomasterom dodavala kosu da bi bila ona Velma

Dođe mi da se vratim kroz vrijeme i pretučem samu sebe...
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:09   #57
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ja sam svoje knjige išarala...kao,bojila sam crteže....i crtala sam ih kao društvo iz Scooby-doo-a...George sam flomasterom dodavala kosu da bi bila ona Velma

Dođe mi da se vratim kroz vrijeme i pretučem samu sebe...
te svete knjige si uništila??

i ja bi te nalupala
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 22:23   #58
ne mogu prežalit što nemam tu kolekciju. Samo Na logorovanju, tu sam dobila na poklon i poslije skužila u knjižnici da ih ima još i zarazila se Rado bih danas zarazila nećakinje njima, jednom po jednom
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 09:52   #59
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
te svete knjige si uništila??

i ja bi te nalupala
bar nisam šarala po slovima..pa se vidi čitati...ali dosta crteža je prilično upropašteno....ne samo u tim knjigama nego i u ostalim koje sam imala kao dijete ....
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 14:10   #60
Quote:
Nora Medica kaže: Pogledaj post
Dali knjižnice otpisuju knjige? recimo neznamo dali ih ko još čita, pa ono stare su, pa ćemo ih baciti?! jel se može doći kak do njih???

pitala sam danas u jednoj knjižnici za ta stara izdanja, rekli su da općenito knjige ne prodaju, nego kad su u lošem stanju šalju ih na otpis u uniju (pretpostavljam da je to unijapapir), a ono što daju na poklon stoji na nekom mjestu u knjižnici (iz osobnog iskustva, to su uvijek neke bezvezne knjige).
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.