Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2011., 14:14   #1
vježbe istezanja

nemojte odma brisat..
šta ne bi imali posebnu temu za vježbe istezanja?

e uglavnom, ja htjela da mi date linkove za neke dobre vježbe istezanja, al opet ne preteške jer sam zakržljala a one, jelte, znaju dosta zahtijevat ravnotežu, gipkost i tak to
al opet da budu dobre i učinkovite!
aj razbacajte se.
imam strašnu potrebu istegnut se
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 13:07   #2
Evo ti jednostavnih - za početak;

Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 15:30   #3
hvala puno!
ali.. možda sam se krivo izrazila (lako moguće ).. voljela bi cijeli program tih takvih vježbi.. ako to postoji uopće
jer ne mogu vježbat sama
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 13:31   #4
Pozdrav!
Jel ima možda neka dobra duša neki link za vježbe istezanja?
Jučer sam poslije treninga našla neke vježbe istezanja na youtubeu,jedva sam se poslije razmotala,to je izgleda neka joga ili nešto.
Danas me sve boli.
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 16:16   #5
http://phraktured.net/starting-stretching.html
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 17:48   #6
Quote:
Žuribus Šumasti kaže: Pogledaj post
Hvala!
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 13:11   #7
sve ovo od gore možeš malo "začiniti" s loptama različitih veličina, gumom, ako imaš skejt za istezanje nogu...
siouxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 17:31   #8
trebaju mi vjezbe za istezanje kompletne zadnje strane, znaci od leda do listova. jel moze kakvi linkovi, ove gore slicice se jedva vide, jos cu ocoravit dok to budem proucavao
__________________
Tudum:"ae , timi paris ka bejbi Dzizus"

V*@&#X%!
Stormtrooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 08:18   #9
meni su ove dobre https://www.youtube.com/watch?v=C8eGV23KO0A
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:31   #10
ne da bi trebali imati posebnu temu, već me čudi da je nema. U stvari me ne čudi jer se velika većina vježbača ne isteže...
Ja sam zagovornik totalnog fitnessa, znači anaerobno, aerobno i stretching, a puno ljudi se fokusira samo na jedan ili dva ta aspekta.

@ Modra
jel' imaš potrebu za istezanjem određonog dijela tijela ili komplet?
I kako to misliš ne možeš sama?
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:58   #11
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
ne da bi trebali imati posebnu temu, već me čudi da je nema. U stvari me ne čudi jer se velika većina vježbača ne isteže...
Ja sam zagovornik totalnog fitnessa, znači anaerobno, aerobno i stretching, a puno ljudi se fokusira samo na jedan ili dva ta aspekta.

@ Modra
jel' imaš potrebu za istezanjem određonog dijela tijela ili komplet?
I kako to misliš ne možeš sama?
Evo Modra će se nakon 6 godina vratiti na ovu temu da ti odgovori
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:08   #12
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Evo Modra će se nakon 6 godina vratiti na ovu temu da ti odgovori
uh nisam vidio da je ovaj topic prastar

vjerovatno je već poljubičastila
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 18:13   #13
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Evo Modra će se nakon 6 godina vratiti na ovu temu da ti odgovori
bas sam to htio napisat

Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
@ Modra
jel' imaš potrebu za istezanjem određonog dijela tijela ili komplet?
I kako to misliš ne možeš sama?
mogu ja umjesto modre odgovorit?

@alfredo hvala
__________________
Tudum:"ae , timi paris ka bejbi Dzizus"

V*@&#X%!
Stormtrooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:55   #14
Nema frke. Istezanje je jako vazno. Ja sam ga do nedavno radio traljavo, sad sam pametniji. Danas sam bio na masazi. Cijela leda su mi blokirana, masaza je bila jako bolna, jer se nisam dovoljno istezao. Iz istog razloga sam dobio upalu tetive tricepsa zbog koje vec mjesec i pol ne treniram kako treba i necu jos neko vrijeme dok se ozljeda u potpunosti ne sanira.
Iz svega toga sam naucio, MORAM SE KVALITETNO ISTEZAT!
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 10:06   #15
Ja kad god odradim istrzanje onako ljudski dobijam upale i razbolim se, ima li neko objasnjenje?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 11:21   #16
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Ja kad god odradim istrzanje onako ljudski dobijam upale i razbolim se, ima li neko objasnjenje?
A kako radiš ta istezanja (koliko vremenski, kada i koje vježbe)?


Ne znam koliko/što/kako vježbaš, ali teretana generalno jako "kruti" i "napinje" mišiće (ljude), a opustiti napetost iz krutih mišića treba postepeno (a nisu tu samo u pitanju mišići, tu su tetive, ligamenti sve to postaje "kruto" ako se dovoljno ne isteže).

Tj. možda to istezanje ne radiš pravilno, slično je i s masažom kada ljudi dođu na masažu kod nekoga zbog opuštanja a dobiju upalu od nje jer je maser djelovao na mišić silom, smatrajući da ga se mora "razbiti". Mišić je potrebno zagrijati i na fini način potaknuti cirkulaciju u njemu, a tek onda kada on malo popusti rastezati ga i opustiti.



On topic:

Za istezanje jako je dobra yin yoga:

http://i.picresize.com/images/2017/09/03/Aa0Z.jpg
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 14:16   #17
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A kako radiš ta istezanja (koliko vremenski, kada i koje vježbe)?
Radim uglavnom posle treninga sa tegovima, klasika, 10tak minuta, zadnja loza, aduktori, znaci pokusavam musku spagu, itd. Radim i most, istezem trbusnjake tako itd.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 14:52   #18
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Radim uglavnom posle treninga sa tegovima, klasika, 10tak minuta, zadnja loza, aduktori, znaci pokusavam musku spagu, itd. Radim i most, istezem trbusnjake tako itd.
Probaj za početak raditi istezanje i prije treninga kako bi mišići prirodnije preradili napetost koja im slijedi.


Ljudi koji "ozbiljno" vježbaju znaju zapravo napraviti veliki atack na svoje mišiće i onda ih isto tako "snažno" istezati. Tj. možda svemu pristupaš nedovoljno "fino" jer da bi se mišić kvalitetno opustio nakon zahtjevnijeg napora treba mu dati vremena, a sami pokreti trebali bi biti sporiji i odmjereni kako bi se mišićna tkiva postavila u pravilan slijed i u svoj krajnji položaj. Tek nakon toga treba "ostati" u tom istežućem položaju i to opet dovoljno dugo da se mišić opusti. Ako mu se ne da dovoljno vremena može se proizvesti kontra učinak. Isto tako važno je pravilno disati pri tomu kako bi time pomogli otpuštanje. Sve u svemu probaj sve to odraditi svjesnije i sporije pa vidi kakav je učinak.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:57   #19
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Probaj za početak raditi istezanje i prije treninga kako bi mišići prirodnije preradili napetost koja im slijedi.


Ljudi koji "ozbiljno" vježbaju znaju zapravo napraviti veliki atack na svoje mišiće i onda ih isto tako "snažno" istezati. Tj. možda svemu pristupaš nedovoljno "fino" jer da bi se mišić kvalitetno opustio nakon zahtjevnijeg napora treba mu dati vremena, a sami pokreti trebali bi biti sporiji i odmjereni kako bi se mišićna tkiva postavila u pravilan slijed i u svoj krajnji položaj. Tek nakon toga treba "ostati" u tom istežućem položaju i to opet dovoljno dugo da se mišić opusti. Ako mu se ne da dovoljno vremena može se proizvesti kontra učinak. Isto tako važno je pravilno disati pri tomu kako bi time pomogli otpuštanje. Sve u svemu probaj sve to odraditi svjesnije i sporije pa vidi kakav je učinak.
Hvala na informacijama.
A reci mi sta mislis o dinamickom istezanju?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:11   #20
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama.
A reci mi sta mislis o dinamickom istezanju?
Nnč.
Dinamičko istezanje bi bilo primjerenije napraviti prije početka treninga jer zapravo priprema tijelo za pokret, a statičko poslije (jer na kraju treninga tijelu treba dati vremana da se smiri, ohladii i opusti).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.