Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2011., 09:37   #1
Question Ne rade mi zvučnici

e ovak je: Moglo bi se reči da sam ja baksuz za te stvari pa da pitam vas

Prijatelj mi je instaliral Windows XP i sad mi ne rade zvučnici. Idem na My Coputer, na Properties. I na Hardware te kliknem na Device Manager i nađem onaj žuti uskličnik na "Realtek AC97 Audio for VIA (R) Audio Controller"

ja se u to ne razumijem pa ak netko ima volje pomoći...
miro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 10:55   #2
jesi instalirao realtek drivere?
Skela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 02:43   #3
Quote:
miro kaže: Pogledaj post
e ovak je: Moglo bi se reči da sam ja baksuz za te stvari pa da pitam vas

Prijatelj mi je instaliral Windows XP i sad mi ne rade zvučnici. Idem na My Coputer, na Properties. I na Hardware te kliknem na Device Manager i nađem onaj žuti uskličnik na "Realtek AC97 Audio for VIA (R) Audio Controller"

ja se u to ne razumijem pa ak netko ima volje pomoći...
skini program specy i sa njim pogledaj koju matičnu ploču imaš pa napiši ovdje

gledaj pod Motherboard
__________________
TRGAJ GUME, ČUVAJ DUŠU
bajker23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 13:47   #4
Quote:
bajker23 kaže: Pogledaj post
skini program specy i sa njim pogledaj koju matičnu ploču imaš pa napiši ovdje

gledaj pod Motherboard
eto, piše mi pod Motherboard : KT400-8235 (Socket A)
miro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 13:48   #5
Quote:
Skela kaže: Pogledaj post
jesi instalirao realtek drivere?
da, jesam ali opet isto
miro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 14:34   #6
Ima više vrsta Realtek '97 drivera.

U Device Manageru, desni klik na Realtek AC97 Audio for VIA (R) Audio Controller, Details tab, na padajućem izborniku tražiš Hardware Ids, onda pod Value nađeš dio gdje ti piše npr ven_11d4&dev_1981, taj cijeli dio zguglaš i nađeš o kojim se točno drajverima radi. Ako ti i nakon toga ne rade, pogledaj u BIOSu postavke (ako ti je integrirana zvučna, a pretpostavljam da je).
bruno. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 18:31   #7
Quote:
miro kaže: Pogledaj post
eto, piše mi pod Motherboard : KT400-8235 (Socket A)
jel to asusova matična
__________________
TRGAJ GUME, ČUVAJ DUŠU
bajker23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 17:12   #8
E,imam isti problem. Sjećam se da je tak' i prošli put bilo sa zvučnicima,ali da me ubiješ ne mogu se sjetiti šta sam napravila onda. I kad hoću ući u Volume control piše mi ovo: ''There are no active mixer devices available.''

I onda mi piše da odem na Control Panel pod Printers and other i dodav hardware.?!

Ubija me biti bez zvučnika. I objašnjavajte jednostavnijim rječnikom,ne kužim se u kompjutere..
sweetdreamsxoxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 00:08   #9
Quote:
sweetdreamsxoxo kaže: Pogledaj post
E,imam isti problem. Sjećam se da je tak' i prošli put bilo sa zvučnicima,ali da me ubiješ ne mogu se sjetiti šta sam napravila onda. I kad hoću ući u Volume control piše mi ovo: ''There are no active mixer devices available.''

I onda mi piše da odem na Control Panel pod Printers and other i dodav hardware.?!

Ubija me biti bez zvučnika. I objašnjavajte jednostavnijim rječnikom,ne kužim se u kompjutere..
post 3
__________________
TRGAJ GUME, ČUVAJ DUŠU
bajker23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:32   #10
trebam pomoć...zvučnici na laptopu su mi sami od sebe prestali raditi, ali kad stavim slušalice, opet nema nikakvog zvuka, tako da nije kvar u zvučnicima. baš se ne razumijem u to, pa ako bi mi netko mogao pomoć riješiti problem
megy242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:36   #11
Quote:
megy242 kaže: Pogledaj post
trebam pomoć...zvučnici na laptopu su mi sami od sebe prestali raditi, ali kad stavim slušalice, opet nema nikakvog zvuka, tako da nije kvar u zvučnicima. baš se ne razumijem u to, pa ako bi mi netko mogao pomoć riješiti problem
desni klik na Computer-->Manage-->Device Manager i tu pogledaj da nema neki žuti upitnik/uskličnik
__________________
TRGAJ GUME, ČUVAJ DUŠU
bajker23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:40   #12
Quote:
bajker23 kaže: Pogledaj post
desni klik na Computer-->Manage-->Device Manager i tu pogledaj da nema neki žuti upitnik/uskličnik
nemaaa (
megy242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:44   #13
Quote:
megy242 kaže: Pogledaj post
nemaaa (
e onda je problem...

kažeš da nema žuti upitnik/uskličnik u Device Manageru
kažeš da si probala i zvučnike i slušalice i da nema zvuka nigdje,

a probaj reinstalirat audio drivere ništa ne gubiš
__________________
TRGAJ GUME, ČUVAJ DUŠU
bajker23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 16:23   #14
Quote:
megy242 kaže: Pogledaj post
nemaaa (
a u Device manageru sto ima pod Sound, video...
mado2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 23:22   #15
Quote:
mado2 kaže: Pogledaj post
a u Device manageru sto ima pod Sound, video...
a samo mi nabraja one sve što spadaju pod to

Zadnje uređivanje megy242 : 20.09.2011. at 23:27.
megy242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:34   #16
Exclamation Zvučnici ne rade ili nepostojeći zvuk na kompu

Prije par dana odjednom mi je nestalo zvuka na kompu (Windows 10), svagdje, u MP3 i MP4 fileovima u My Music folderu, na YouTubeu, na ostalim sajtovima. Sve sam čekirala i ustanovila da su najvjerojatnije crkli zvučnici (ionako su jako stari). Kupila sam i pravilno uključila nove, međutim, i dalje isti problem.

Uključenost zvučnika u struju - check
Uključenost u mali kružni zeleni utor za zvučnike na stražnjem dijelu kućišta - check
Instalirala novi Realtek Driver - check
Ikonica dolje desno na ekranu postoji i radi - check
Mogu mijenjati level volumena - check
Pored ikonice zvučnika u Control Panelu je kvačica kao znak da zvučnici rade - check
U Playback Devices listi navedeni su zvučnici i pored njih je zelena kvačica - check
Stisnula sam da zvučnici budu na default - check
Youtube - uključila sam zvuk - check
Onemogućenje svih enhancera jer oni navodno mogu interferirati sa zvukom - check

No i dalje - šuti ko mumija.


U čemu je problem??

Da nije u kompu pukla neka žičica koja spaja sa zvučnom karticom ili kako se to već zove? Hoću li morati odnijeti kantu na popravak?

Edit: u Device Menageru prije sam imala pod Sound, video and game controllers:
Audials Sound Capturing
Još nešto
Realtek High Definition Audio Device

Sad imam:
Audials Sound Capturing
High Definition Audio Device
High Definition Audio Device

(nije greška, navedeno je dva puta; da stisnem uninstall device? Ali onda ću se opet uvaliti)

Edit: U Soundu, kad otvorim prozor kod ikonice na taskbaru dolje desno, imam čak 28 Audials Sound Capturinga. Znači li to nešto i je li to možda element koji ometa funkcioniranje zvuka?
Vidim na netu da je i to driver, poput Realteka. Da s tim petljam?

Zadnje uređivanje Veronica Lux : 15.09.2017. at 23:46.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 11:01   #17
Mozda u Biosu nije uklujcen Zvuk (intern Sound ili slicno), trebao bi stojiti na ON ili AUTO.
Ako je tako, onda zasto je doslo do toga? netko prckao ili Bios-baterija prazna?
Jeli Sat i Datum Ok?

ako je bilo prije Realtek-sound onda i dalje bi trebalo da postoji.
nece se CHIP za Sound sam od sebe iskljuciti.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:29   #18
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Mozda u Biosu nije uklujcen Zvuk (intern Sound ili slicno), trebao bi stojiti na ON ili AUTO.
Ako je tako, onda zasto je doslo do toga? netko prckao ili Bios-baterija prazna?
Jeli Sat i Datum Ok?

ako je bilo prije Realtek-sound onda i dalje bi trebalo da postoji.
nece se CHIP za Sound sam od sebe iskljuciti.
Sat i datum su ok.

Nitko nije prčkao po BIOS-u.

Kako doći do BIOS-a? Znam da je na matičnoj ploči (navodno, na netu piše mother board, valjda je to to), ali ne znam kako u kompu doći do njega i te opcije koju si naveo - sound ON ili AUTO).
Kad ga utipkam u tražilicu, otvori se "Change advanced startup options (system settings)", i onda prozor s "Recovery" (u stupcu lijevo su nabrojani Windows Update, Windows Defender, Backup, Troubleshoot, Recovery, Activation, Find my Device, For Developers, Windows Insider Program). A desno u velikom prozoru, pod "Recovery", nabrojane su opcije "Reset this PC", "Advanced Startup" i "More Recovery Options".

Pročitala sam na netu da aktiviram i troubleshooter, što sam i učinila, no on nije pronašao nikakvu grešku.

Da, u Device Manageru, pod Audials Sound Capturing, kad stisnem Properties, piše, pod Events: (datum) Device install requested, a dolje pod Information: Device ROOT/MEDIA/0000 requires further installation.

Zadnje uređivanje Veronica Lux : 16.09.2017. at 13:43.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:30   #19
Desni klik na ikonu zvučnika pa "Playback devices" i izaberi hoćeš li zvuk preko grafičke na HDMI izlaz (npr. za TV) ili ćeš zvuk na izlaz (zeleni) za na pojačalo/zvučnike ... oba su "High Definition Audio Device" ili ispred jednog piše npr. ATI (grafička).
BIOS nije jer tada nebi prikazivalo drajvere niti bi u "Devices Menager" imala Realtec Sounds....
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:06   #20
Koliko sam procitao , u windowsu se ne vidi Realtek vise. Zato u Bios pogledati.

Radi se u PC? onda normalno na uskoro svima PC dodes tako do biosa;
hcim startas Pc (znaci ima struje i stisnes gump za pokretanje)
odmah tipkas brzo " DEL " na tipkovnici najbolje tako dugo dok se ne javi Bios,
DEl ili Delete ili slicno...
Ako Bios nema zaporku (normalno nema), trazis korak po korak gde pise nesto sa Audio... normalno u Advanced, Devices, ili Onboard Peripherals
trazis nesto kao Audio, Onboard Audio Device , Sound ...
Treba da stoji na Enabled, On, Auto ..tako nesto, samo ne Disabled.

Onda ako bi to bilo, ce raditi ili treba mu u windows jos pomoc da dobi pravi Driver za zvuk, a najbolje uvjek od proizvodaca Mainboarda, a ne to smece sto Windows im akao standard. Znaci, od CD/DVD Mainboarda, aki vis enema, sto nika dnebi smelo biti, onda treba skinuti preko interneta na stranici Mainboard proizvod.. a tu treba tocne podatke koji je to mainborad etc...joj koje sranje kada se netko ne drzi reda sa tehnikom, gubi se bezveze vremena i zivaca.
a i kada se kupi kompletno racunalo, tu isto nema uskor nista sa racunalom.
Tehnicari koji bi se u to sve znali, oni uvjek kupuju normalno sve djelove za racunalo pojedinecno, tako kada se kupi Mainboard/Maticnu plocu, uvjek je DVD sa svima Driverima unutra i Manual kako se dode u bios ui svasta kablova i Manuala za Bios i Mainboard etc etc etc...
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.