Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2011., 18:29   #1
Ne radi radiator u kupatilu

Prije dvije godine sam instalirao centralno grijanje u stan (Waillant-ov bojler) i na svim radijatorima postavljeni termo ventii. Problem: svi radijatori griju osim onaj rešetkasti u kupatilu. Pritisak na bojleru (na hladno) je negdje oko 1,2 bara, radijatori ozračeni. U sistem je majstor stavio antifriz. Moje je mišljenje da se ventil nekakvom prljavštinom zatvorio (jer se ventil nalazi ispod radijatora) ili je termodinamika u ventilu otkazala. Ipak želim čuti vaša iskustva prije nego što počnem skidati radijator, jer da bi ga skinuo moram isprazniti tekućinu. Hvala na odgovorima.
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 18:42   #2
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
Prije dvije godine sam instalirao centralno grijanje u stan (Waillant-ov bojler) i na svim radijatorima postavljeni termo ventii. Problem: svi radijatori griju osim onaj rešetkasti u kupatilu. Pritisak na bojleru (na hladno) je negdje oko 1,2 bara, radijatori ozračeni. U sistem je majstor stavio antifriz. Moje je mišljenje da se ventil nekakvom prljavštinom zatvorio (jer se ventil nalazi ispod radijatora) ili je termodinamika u ventilu otkazala. Ipak želim čuti vaša iskustva prije nego što počnem skidati radijator, jer da bi ga skinuo moram isprazniti tekućinu. Hvala na odgovorima.
Vaillantov ...odzraceni
Mozes probati zatvoriti sve radijatore osim tog, pa mozda krene...
Mozda ti je zablokirala iglica u glavi termostatkog ventila...pisalo se vec o tome...skinuti plastiku, pa izvuci iglicu...tako nekako...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 19:31   #3
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Vaillantov ...odzraceni
Prije svega hvala na brzom odgovoru. Već sam oprobao sve što ste napisali Znači, zatvorio sve ostale radijatore, skinuo termo dio, pokušao zavrtati odvrtati ventil na drugoj strani.Nije krenulo...Ipak mi izgleda preostaje skidanje.Još jedno veliko hvala.
Kajperinja, ne mogu da ne kažem još jedanput HVALA,problem riješen-ipak je bila iglica.Malo sam je po sprejao sa WD, papagajkama malo stisnuo unutra i evo igle vani.Nauk drugima: ljeti ne ostavljajte termo ventile zatvorene. Radi se o ventilu HERZ.

Zadnje uređivanje siman : 17.10.2011. at 20:27.
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 20:10   #4
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
Prije svega hvala na brzom odgovoru. Već sam oprobao sve što ste napisali Znači, zatvorio sve ostale radijatore, skinuo termo dio, pokušao zavrtati odvrtati ventil na drugoj strani.Nije krenulo...Ipak mi izgleda preostaje skidanje.Još jedno veliko hvala.
koje ventile imas?
President is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.