Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2017., 14:24   #341
Mercury, žao mi je
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 23:01   #342
ja imam mješanca starog 17 mjeseci koji ima epilepsiju i pije priličnu dozu lijekova, sljedeći mjesec bi ga trebala cijepiti protiv bjesnoće al mi je vet rekel da je s obzirom na njegovu situaciju to jako diskutabilno, po jednoj strani ga treba cijepiti, po drugoj nebi bilo poželjno jer je na drogama
sad nisam ziher kaj napraviti, al najvjerojatnije je da ga bu cijepil (ak bu mene pital za mišljenje), nadam se da nebu niš krenulo po zlu

prošli tjedan je dobil cijepivo za štenećak i to je vet mene pital dal ga oću cijepit ili ne, rekla sam mu da ga nek zbocka jer ipak dosta švrlja po vani da kaj ne pobere
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 08:30   #343
Ja bi u toj situaciji preskakala cijepivo. I tako ono prošlogodišnje vrijedi jos dvi godine.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 12:22   #344
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Ja bi u toj situaciji preskakala cijepivo. I tako ono prošlogodišnje vrijedi jos dvi godine.
To ne znamo jer ne znamo koje je cjepivo u pitanju. Nema svako cjepivo trajnost tri godine. Međutim, veterinar može i treba odgoditi cijepljenje zbog bolesti. Male Nemirna, ako u rvojem kraju nema opsnosti od bjesnoće (lisice), provjeri kolika je kazna pa riskiraj.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 13:22   #345
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
To ne znamo jer ne znamo koje je cjepivo u pitanju. Nema svako cjepivo trajnost tri godine. Međutim, veterinar može i treba odgoditi cijepljenje zbog bolesti. Male Nemirna, ako u rvojem kraju nema opsnosti od bjesnoće (lisice), provjeri kolika je kazna pa riskiraj.
ima i lisica i kuna i zmija i svega pomalo imamo jer nema ljudi u selu pa su njive i stare kuće zapuštene
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 13:54   #346
NOBIVAC RABIES cjepivo drži tri godine.
Postoje neke naznake da bi se od iduće godine psi počeli cijepiti svake treće.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:07   #347
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
ima i lisica i kuna i zmija i svega pomalo imamo jer nema ljudi u selu pa su njive i stare kuće zapuštene
Ne znam. Ja bih ga u tom slučaju ipak cijepila. Pokušaj porazgovarati s vetom.

P. S. Koje je cjepivo dobio prošle godine. Što mu piše u knjižici?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 22:23   #348
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne znam. Ja bih ga u tom slučaju ipak cijepila. Pokušaj porazgovarati s vetom.

P. S. Koje je cjepivo dobio prošle godine. Što mu piše u knjižici?
imamo još mjesec dana za razmišljanje, al ja isto mislim da bi bilo dobro cjepiti ga, tim više kaj najviše vremena provodi vani i voli se družiti s svom mogućom živinom kaj mu se najde u blizini

ak sam dobro pročitala Rabikal je u pitanju
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:25   #349
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
imamo još mjesec dana za razmišljanje, al ja isto mislim da bi bilo dobro cjepiti ga, tim više kaj najviše vremena provodi vani i voli se družiti s svom mogućom živinom kaj mu se najde u blizini

ak sam dobro pročitala Rabikal je u pitanju

Rabikal je jednogodišnje cjepivo. Pokušaj naći veta koji će ga cijepiti Defensorom ili nagovori svojega da ga nabavi. Za ovo cjepivo koje spominje Biljka ne znam trajanje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 11:44   #350
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Rabikal je jednogodišnje cjepivo. Pokušaj naći veta koji će ga cijepiti Defensorom ili nagovori svojega da ga nabavi. Za ovo cjepivo koje spominje Biljka ne znam trajanje.
bum se dogovorila s svojim, ovi ostali nisu baš susretljivi
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:00   #351
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
NOBIVAC RABIES cjepivo drži tri godine.
Postoje neke naznake da bi se od iduće godine psi počeli cijepiti svake treće.
...i moj vet tako reče....:klap:
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:17   #352
imam pitanje u vezi cijepljenja protiv bjesnoće

daklem, pri nama na selu je praksa da se svi psi cijepe protiv bjesnoće odma iza nove godine
neki dan bila sam u posjeti i sad pričam s ženom o psu i veli da je vet odbil cijepljenje protiv bjesnoće jer se to radi početkom godine, ženka ima oko godinu dana i još nije cijepljena ni čipirana, protiv zaraznih također nije cijepljena

sad me zanima dal vet ima pravo odbiti cijepiti psa jer mu praksa nalaže da cijepi samo u određeno vrijeme?
ja sam svog malca odfurala na cijepljenje protiv bjesnoće sredinom godine jer je onda imal 6 mj
također, početkom godine sam odbila cijepiti prethodnika jer još nije prošlo godinu dana i objasnila sam vetu koji je došo doma i reko da ga moram cijepiti, da ga ja budem sama odfurala na cijepljenje bez obzira kaj je on sad u selu jer još nije prošla godina dana, a i imal je zdrav.problema (vidim da mi je gore još stari post s opisom situacije)

kakva je situacija u vašem gradu/selu/mjestu?
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:45   #353
Uredno ju vodimo na cijepljenje u devetom mjesecu. Bez ikakvih problema.
Prvo, a mislim i drugo, cijepljenje bilo je u jednoj ambulanti, a kasnija smo obavili u drugoj ambulanti.
Sada posebno moramo paziti da na zakasnimo ni jedan dan kako nam ne bi propao titar.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:10   #354
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
kakva je situacija u vašem gradu/selu/mjestu?
Svake godine izlazi nova Naredba o mjerama zaštite životinja od zaraznih i nametničkih bolesti i njihovom financiranju, a usto i Naputak o njezinu provođenju. Ovo je za tekuću godinu, ali svake se godine ponavlja manje-više isti tekst, bar što se tiče cijepljenja pasa. Eventualno se objavljuju nekakvi dodaci za domaće životinje, ali to nas kao pesovlasnike puno ne zanima.

Ne, veterinar nema pravo odbiti da cijepi psa jer je to uskraćivanje veterinarske usluge odnosno pomoći i može ga se prijaviti Veterinarskoj komori. Vaš lokalni vet očito postupa kao i doktori opće prakse prije sezone gripe - naruči određenu količinu cjepiva pa kad to potroši, nema više. Gotovo. Prošo voz.

U Zagrebu se psi cijepe tokom cijele godine, na isti datum ili otprilike, isto kao što registriraš auto.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:30   #355
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Svake godine izlazi nova Naredba o mjerama zaštite životinja od zaraznih i nametničkih bolesti i njihovom financiranju, a usto i Naputak o njezinu provođenju. Ovo je za tekuću godinu, ali svake se godine ponavlja manje-više isti tekst, bar što se tiče cijepljenja pasa. Eventualno se objavljuju nekakvi dodaci za domaće životinje, ali to nas kao pesovlasnike puno ne zanima.

Ne, veterinar nema pravo odbiti da cijepi psa jer je to uskraćivanje veterinarske usluge odnosno pomoći i može ga se prijaviti Veterinarskoj komori. Vaš lokalni vet očito postupa kao i doktori opće prakse prije sezone gripe - naruči određenu količinu cjepiva pa kad to potroši, nema više. Gotovo. Prošo voz.

U Zagrebu se psi cijepe tokom cijele godine, na isti datum ili otprilike, isto kao što registriraš auto.
ne bi rekla da je to slučaj, jer svi naši lokalni vetovi imaju zajedničkog ravnatelja i glavnu ambulantu, ali su raspoređeni prema mjestu stanovanja, tak da i ako je njemu nestalo cjepiva mogo je uputiti u glavnu ambulantu ili reći da dođu neki drugi dan, inače ni ovaj moj nebi malca mogo cijepiti jer nema cijepiva

rekla bi da je do lijenosti ili tak nečega
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 00:35   #356
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
daklem, pri nama na selu je praksa da se svi psi cijepe protiv bjesnoće odma iza nove godine
Ta praksa je odavno završila. Isprintaj si zakon, nabij pametnjakoviću na nos i neka ti izvoli cijepiti pseto onda kada je psetu cijepljenje potrebno, odnosno kada je njegov rok za cijepljenje, a to je godinu dana nakon prethodnog, bez obzira na mjesec u godini. U suprotnom ga prijavi.

Zakon je važeći za cijelu RH, pa tako i za selo u kojem on prakticira i krši taj isti zakon.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:45   #357
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ta praksa je odavno završila. Isprintaj si zakon, nabij pametnjakoviću na nos i neka ti izvoli cijepiti pseto onda kada je psetu cijepljenje potrebno, odnosno kada je njegov rok za cijepljenje, a to je godinu dana nakon prethodnog, bez obzira na mjesec u godini. U suprotnom ga prijavi.

Zakon je važeći za cijelu RH, pa tako i za selo u kojem on prakticira i krši taj isti zakon.
moj je uredno cjepljen u travnju, ovaj nije moj, samo mi je žena rekla da je vet odbil cijepiti jer se to radi u siječnju, ja bi mu rekla kaj ga ide, isto kak nisam dala da mi cijepi psa prije neg prođe godina dana od zadnjeg cijepljenja
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:24   #358
Jesu li obavezna i druga cjepiva sem bjesnoće za prelazak granice?

Da ne šetamo vani ne bi cjepila psa svaku godinu. Nakon kojeg vremena bi bilo pametno cjepiti psa protiv zaraznih bolesti, ako nije obavezno naravno?
Gdje živimo ima necjepljenih pasa i ne oboljevaju od zaraznih, a ljudi cjepe samo bjesnoću ako baš moraju.

Posljedica cjepiva. https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:51   #359
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Jesu li obavezna i druga cjepiva sem bjesnoće za prelazak granice?
Jesu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 07:51   #360
Da?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.