Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2013., 13:24   #281
A po čemu su nategnuti? Ostalo mi se nije dalo. Novogovor ne bi trebao biti problem, uzet ću random broj Zareza pa nešto naći, npr. ''rod a ne spol'' i tome slično. Pod 6.) ne znam što znači; strah od razlike i prezir prema slabijem ću vjerojatno naći ako se potrudim. Ostalo bi 2.) kao jedina bitna razlika.
nitko drugi is offline  
Old 05.12.2013., 13:24   #282
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Pokreće ga većina da se obrani od toga što bi vlada koja nije izabrana radi svjetonazora mogla krivo razumjeti da ima mandat provoditi u djelo određeni svjetonazor. U tom smislu većina protiv manjine, protiv toga manjinskoga svjetonazora (a ne prvenstveno protiv gejeva kao manjine).
.. đaba ti .. uobličavanje .. i raspredanje priče .. .. ne valja ..
.. većina koja želi očuvati brak .. od eventualnih napada pedera i vlade .. ne valja .. .. a ne bi valjala čak ni onda da vladi priskoče u pomoć tri amerska nosača aviona ..

.. inače .. te se borbe vode .. na židovski način ..
.. ti ne napadaš prvi .. .. ali ako napadaš ubijaš .. ma bili na brodovima turski humanitarci ..

.. ovi bapci su .. cjelu .. turobnu trojku .. zaustavili u vukovaru kao psiće .. u mračnom sokaku ..
.. ako babac i bozo misle da nešto ne valja .. trebaju se ustožerišu .. i kžu kako i što .. .. pa u vukovaru ih .. beše .. 100 000 ..
alim is offline  
Old 05.12.2013., 13:31   #283
.. čekaj .. časak ..

.. zar je za ove točke isto jesmo li danas 13ta .. hrvatska samostalna .. post tuđmanovska .. ili 75ta .. juga post proljećna .. gdje su vicu već prebili .. udbaši i komunjare .. ?

.. zar te točke ne govore .. pazite .. ovo se društvo može izroditi u fašizam .. ?
alim is offline  
Old 05.12.2013., 13:34   #284
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
A po čemu su nategnuti? Ostalo mi se nije dalo. Novogovor ne bi trebao biti problem, uzet ću random broj Zareza pa nešto naći, npr. ''rod a ne spol'' i tome slično. Pod 6.) ne znam što znači; strah od razlike i prezir prema slabijem ću vjerojatno naći ako se potrudim. Ostalo bi 2.) kao jedina bitna razlika.
Pa da, meni se isto čini da ima mnogo Forera u tom popisu, kao i u horoskopima...
Apemant is offline  
Old 05.12.2013., 13:36   #285
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. čekaj .. časak ..

.. zar je za ove točke isto jesmo li danas 13ta .. hrvatska samostalna .. post tuđmanovska .. ili 75ta .. juga post proljećna .. gdje su vicu već prebili .. udbaši i komunjare .. ?

.. zar te točke ne govore .. pazite .. ovo se društvo može izroditi u fašizam .. ?
Govore. Zašto to govore? Ja kažem, anti-fašistima trebaju fašisti. I obratno, anti-komunjarama trebaju komunjare.

Meni ne trebaju nijedni.
nitko drugi is offline  
Old 05.12.2013., 13:41   #286
Čemu bi služili svi ti Jergovići i Sarnavke i Čulići i kojiveć, da nema strašne opasnosti od inherentnog hrvatskog fašizma? Čemu bi služili ti Ivkošići i te Markićke, da nema strašne opasnosti od komunjara koji su se nakon poraza prikrpili globalnoj EU masoneriji?
nitko drugi is offline  
Old 05.12.2013., 13:53   #287
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Govore. Zašto to govore? Ja kažem, anti-fašistima trebaju fašisti. I obratno, anti-komunjarama trebaju komunjare.

Meni ne trebaju nijedni.
.. ove točke govore društvu .. čuvajte se .. prerast ćete u fašiste ..
.. to govore 75te .. starom titini .. .. čuvaj se stari ..

.. i to sada govore .. društvu .. većini .. .. onima koji na referendumu dobivaju dvije trećine .. .. govore .. .. iza glasa .. bapci i srakići .. čuvajte se .. izrastate u fašiste .. ?

.. slažeš se ti sa mnom .. ?
alim is offline  
Old 05.12.2013., 13:56   #288
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Čemu bi služili svi ti Jergovići i Sarnavke i Čulići i kojiveć, da nema strašne opasnosti od inherentnog hrvatskog fašizma? Čemu bi služili ti Ivkošići i te Markićke, da nema strašne opasnosti od komunjara koji su se nakon poraza prikrpili globalnoj EU masoneriji?
.. srećom .. i hvala bogu nebeskom .. i bogorodici međugorskoj .. hrvatsko društvo počiva na stijeni .. 90% katoličina .. spremnih na smrt za isusa .. (.. a to nije malo ..)
.. njima i točke govore .. idite i množite se .. pedere odjebite .. .. samo pazite da se ne ufašitstite ..

.. razumiješ .. ?
alim is offline  
Old 05.12.2013., 14:33   #289
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ove točke govore društvu .. čuvajte se .. prerast ćete u fašiste ..
.. to govore 75te .. starom titini .. .. čuvaj se stari ..

.. i to sada govore .. društvu .. većini .. .. onima koji na referendumu dobivaju dvije trećine .. .. govore .. .. iza glasa .. bapci i srakići .. čuvajte se .. izrastate u fašiste .. ?

.. slažeš se ti sa mnom .. ?
Ne.

''Izrastate u fašiste'' govore oni koji bi sebe stavili kao čuvare od fašizma, kao vladare glupa i luda homofobnog klerofašističkog stada. ''Ne može se dopustiti toj genocidnoj bagri da odlučuje o ičemu (možda za deset, dvadeset godina, nakon još detuđmanizacije), trebaju tu anti-fašistički tutori.''
nitko drugi is offline  
Old 05.12.2013., 14:39   #290
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ne.

''Izrastate u fašiste'' govore oni koji bi sebe stavili kao čuvare od fašizma, kao vladare glupa i luda homofobnog klerofašističkog stada. ''Ne može se dopustiti toj genocidnoj bagri da odlučuje o ičemu (možda za deset, dvadeset godina, nakon još detuđmanizacije), trebaju tu anti-fašistički tutori.''
Quote:
govore oni koji bi sebe stavili kao čuvare od fašizma, kao vladare glupa i luda homofobnog klerofašističkog stada
.. manjina .. ?
alim is offline  
Old 05.12.2013., 14:41   #291
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Čemu bi služili svi ti Jergovići i Sarnavke i Čulići i kojiveć, da nema strašne opasnosti od inherentnog hrvatskog fašizma? Čemu bi služili ti Ivkošići i te Markićke, da nema strašne opasnosti od komunjara koji su se nakon poraza prikrpili globalnoj EU masoneriji?
No, oni nemaju autonomnu snagu da bi bili jedni drugima protuteža, oni su markeri, personifikacija "narodne volje", tj. narodnih volja u nekom trenutku u dinamici stalnih promjena. Njih se, u jednom trenutku, čuje kako govore ono što "narod" želi čuti, ne obratno. Znači, kad se oni "pojave", volja za njih već postoji. Ili, ako ne postoji, njih se neće čuti, makar govore ili vrište.

Npr. Mladen Schwartz je mogao govoriti, a da ga malo tko čuje. Ili, u nekom drugom trenutku, Šuvar. A u trenutku kad je Thompson otpjevao "Čikolu", to je bila kao naručena pjesma.
planinar is offline  
Old 05.12.2013., 15:01   #292
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. manjina .. ?
Da.
nitko drugi is offline  
Old 05.12.2013., 15:08   #293
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
No, oni nemaju autonomnu snagu da bi bili jedni drugima protuteža, oni su markeri, personifikacija "narodne volje", tj. narodnih volja u nekom trenutku u dinamici stalnih promjena. Njih se, u jednom trenutku, čuje kako govore ono što "narod" želi čuti, ne obratno. Znači, kad se oni "pojave", volja za njih već postoji. Ili, ako ne postoji, njih se neće čuti, makar govore ili vrište.

Npr. Mladen Schwartz je mogao govoriti, a da ga malo tko čuje. Ili, u nekom drugom trenutku, Šuvar. A u trenutku kad je Thompson otpjevao "Čikolu", to je bila kao naručena pjesma.
Ali nije stvar u tome da narod većinski odlučuje. Nego tome da treba održati ne-narodnu moć na vlasti, i da to treba opravdati pred intelektualnijim dijelom naroda.
nitko drugi is offline  
Old 05.12.2013., 15:08   #294
Eco(ali ne uomo)... je previse otisao... u Dolcinovu herezu... mozda ce se pojavit...
neko kao... domini canes kao u onom njegovom cuvenom romanu...
penitenziagite... penitenziagite...

''Sto vas najvise strasi u cistoci?'' zapitah.
''Zurba'', odvrati Vilim.


tolle et lege
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Old 05.12.2013., 15:22   #295
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ali nije stvar u tome da narod većinski odlučuje. Nego tome da treba održati ne-narodnu moć na vlasti, i da to treba opravdati pred intelektualnijim dijelom naroda.
Ne kužim, na ovom referendumu je narod većinski odlučio protiv određene političke ideje koju zastupa trenutna vlast, čime je u kontekstu te ideje označio vlast kao ne-narodnu.

Time je napravljen korak prema zamjeni ove vlasti, vjerojatno na izborima ili prije, što je isto teoretski moguće. Kome onda treba "ne-narodna" vlast i koja je tu uloga intelektualaca?
planinar is offline  
Old 05.12.2013., 15:26   #296
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ovo ''nije'' si ti izmislio, to ja nisam napisao.

Već sam tumačio, Sigmund postavlja najprije topic kao da su u ravnoteži jedni i drugi, ali onda mu ne da junačko srce, pa vuče stalno nalijevo. Pa ja moram obrnuto.

Mislio sam da je očita poanta: ovi Ecovi kriteriji su primjenjivi na obje strane u ovom sukobu. khandro će misliti da je to double-nešto, planinar da je ''zamjena teza'', ali nije. Jedni su zrcalna slika drugih i gotovo.
Mene fascinira sposobnost da objektivno sagledaš obje strane. Jednostavno ne upadaš u zamke. To je velika stvar.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 05.12.2013., 15:29   #297
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post

Mislio sam da je očita poanta: ovi Ecovi kriteriji su primjenjivi na obje strane u ovom sukobu. khandro će misliti da je to double-nešto, planinar da je ''zamjena teza'', ali nije. Jedni su zrcalna slika drugih i gotovo.
Oni i jesu i nisu zrcalna slika. Pokušala sam uvrstiti termin "double-nešto" da se izbjegne za - protiv - obzirom da smatram kako je "kulturni rat" daleko složenija pojava.

Inače ovo sa zrcalima kako si ti prezentirao, naginje na new agersku interpretaciju drugih kao naših zrcala koja se shvaća predoslovno. Ponekad čak ide tako daleko da žrtve težih oblika zlostavljanja maltene ispadaju same krive za to što im se događa.

Što se tiče suprotstavljenih stavova koje si pobrojao:

u prvom redu - ne bi li trebalo biti samo po sebi razumljivo (kada kulturnog rata ne bi bilo) da ljudi slobodno izražavaju svoje mišljenje?
Što god je tko rekao o referendumu dobro je da je rekao i poštujmo činjenicu da ljudi različito gledaju na stvari.
Ali hop - evo i grma u kojem leži zec:
Ili kako ja gledam na tu istu stvar:

Inicijativa ZA izrekla konstataciju koja je sama po sebi razumljiva poput "zemlja je okrugla" i koja od riječi do riječi stoji i u zakonu RH. U tom smislu nitko ne bi imao primjedbe kada ne bi postojale dodatne implikacije koje izlaze iz okvira ZA i PROTIV. Gdje upravo te implikacije sadrže ranije spomenut "doublespeak".
khandro is offline  
Old 05.12.2013., 15:30   #298
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Ne kužim, na ovom referendumu je narod većinski odlučio protiv određene političke ideje koju zastupa trenutna vlast, čime je u kontekstu te ideje označio vlast kao ne-narodnu.

Time je napravljen korak prema zamjeni ove vlasti, vjerojatno na izborima ili prije, što je isto teoretski moguće. Kome onda treba "ne-narodna" vlast i koja je tu uloga intelektualaca?
Uloga intelektualaca je da drve po novinama kako Hrvati nisu zreli za referendume i izravnu demokraciju. Nenarodna vlast je i Milanović i Karamarko i ostali nasljednici patrijarha iz prošloga režima. Tim patrijarsima i njihovim nasljednicima odgovara da se Hrvati bave šizofrenim kulturnim ratom, umjesto da njih objese na prvi stup zbog onoga što su radili prije 30 godina, prije 20 godina, prije 10 godina, i danas.
nitko drugi is offline  
Old 05.12.2013., 15:48   #299
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Uloga intelektualaca je da drve po novinama kako Hrvati nisu zreli za referendume i izravnu demokraciju. Nenarodna vlast je i Milanović i Karamarko i ostali nasljednici patrijarha iz prošloga režima. Tim patrijarsima i njihovim nasljednicima odgovara da se Hrvati bave šizofrenim kulturnim ratom, umjesto da njih objese na prvi stup zbog onoga što su radili prije 30 godina, prije 20 godina, prije 10 godina, i danas.
Pa, imaš lijevo orijentirane intelektualce i desno orijentirane, među lijevo orijentiranim intelektualcima ima onih koji govore ovo što ti kažeš. A u "Inicijativi" i blisko njoj su desno orijentirani intelektualci, npr. Branka Markić, dr.med., Ladislav Ilinčić, akademski glazbenik, dr. Stjepo Bartulica, profesor političke filozofije, dr. Vice Batarelo iz udruge Vigilare...
planinar is offline  
Old 05.12.2013., 16:05   #300
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Pa, imaš lijevo orijentirane intelektualce i desno orijentirane, među lijevo orijentiranim intelektualcima ima onih koji govore ovo što ti kažeš. A u "Inicijativi" i blisko njoj su desno orijentirani intelektualci, npr. Branka Markić, dr.med., Ladislav Ilinčić, akademski glazbenik, dr. Stjepo Bartulica, profesor političke filozofije, dr. Vice Batarelo iz udruge Vigilare...
Govorim o intelektualcima koji već imaju status u medijima, onima koje se inače poziva da komentiraju društvene događaje, o kolumnistima itd. Cijela gomila njih živi od ideologije koja se u nas naziva ''detuđmanizacija'', a smišljena je po uzoru na ''denacifikaciju'' Njemačke nakon 2. svjetskog rata. Dakle, Hrvate koji su genetski skloni fašizmu treba prosvjećivati kroz medije dok se ne pacificiraju. Onda im svako par godina lupi u lice sto tisuća ljudi na Thompsonu ili ovaj referendum ili takvo što, pa histeriziraju po novinama.
nitko drugi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.