Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2016., 13:39   #5781
Vidim da ima nedoumica što se tiće kupnje sa http://www.tinydeal.com/ pa želim samo reći da sam prije mjesec dana naručio oukitel u7 plus za 90,99$ s EU skladišta te je mob. stigao za tjedan dana. Također sam 11.11.2016. naručio XIAOMI REDMI 3S za 139,19$, isto selektirao EU koji je stigao danas. Dakle meni osobno vrlo pouzdana trgovina, nadam se da sam nekome pomogao.

Destination Country - Tracking Consuming: 1649 ms
2016-11-21 08:05 Croatia, 42250 Lepoglava, Send item out for physical delivery (Inb)
2016-11-21 05:34 Croatia, 42200 Varazdin, Send item to domestic location (Inb)
2016-11-21 04:52 Croatia, 42200 Varazdin, Send item to domestic location (Inb)
2016-11-19 17:18 Croatia, ZAGREB 10003, Insert item into domestic bag
2016-11-19 16:37 Croatia, ZAGREB 10003, Receive item at office of exchange (Inb)
2016-11-17 08:45 Germany, FRANKFURT/FLUGHAFEN, Send item abroad (EDI-received)
2016-11-17 06:40 Germany, FRANKFURT/FLUGHAFEN, Insert item into bag (Otb)
Origin Country - Cache Time: 2016-11-21 07:58
2016-11-19 17:18 Croatia, The shipment has left the import parcel center in the destination country.
2016-11-19 16:37 Croatia, The shipment has arrived in the destination country
Copy ResultCopy Link
sedelboy is offline  
Old 22.11.2016., 09:42   #5782
eto da podijelim moja iskustva sa top one digital sa ali expressa, prvo sam kupio tamo xiaomi redmi note 4, stigao je DHL-om za manje od 10 dana, mobitel je dobro radio ali onda sam ga odlučio prodati. Nakon toga sam naručio Xiaomi redmi pro high edition, stigao je za tjedan dana, sve je dobro radilo dok ga nisam stavio na punjač, onda je počeo vibrirati kad bi se stisnulo back dugme i ekran bi blinkao, ali ne stalno nego povremeno, nakon resetiranja bilo je u redu kratko vrijeme no opet se počeo čudno ponašati dok je bio na punjenju, ovaj put bez vibriranja, ali svejedno je meni skakao dok bi se pokušalo nešto raditi po njemu.

Reklamirao sam i oni su mi napisali da im uploadam video na youtube što sam i napravio, a od tad se nisu javili. Prošlo je već 5- 6 dana. Inače su se prije kupovine jako brzo i promptno javljali/odgovarali. Nisam potvrdio primitak shopu niti su me oni kontaktirali u vezi toga (još), ne znam kako će ići daljnji postupak, dispute i slično. U međuvremenu sam ga prodao dalje pa ga ne mogu vratiti, ali u svakom slučaju mislim da bi mi trebali vratiti barem dio novaca.

Tako da budite svjesni da je ovakav način kupovine ok sve dok se ne pojavi neki problem, a ako se pojavi zaboravite na garanciju ili prava kupaca na ispravan proizvod. Drugim riječima, sigurni ste koliko i da kupujete mobitel preko oglasnika.
Sunsilk is offline  
Old 22.11.2016., 10:04   #5783
@Sunsilk jesi se javio Ilionu na Telekinezi?

from my Le X720 on TT
__________________
postoje Forumi i "forumi"
sralep is offline  
Old 22.11.2016., 10:52   #5784
Ha, ha, ovaj lik mi je fora: prodao nekom (možda) neispravan mobitel, a očekuje poštenje i korektnost od drugih... bljak.
darko 150 is offline  
Old 22.11.2016., 11:09   #5785
Prodao si ga dalje...jesi naveo kupcu da telefon ima problem?
Ili će kupac sad imati glavobolje sa tim telefonom?
Pažnju mi je privukla tvoja zadnja rečenica u postu, pa mi se učinilo zanimljivim da te pitam
btw...pošto pisana riječ može "zvučati" puno drugačije nego kad netko kaže istu rečenicu...ne napadam, ne insinuiram...čisto pitam iz znatiželje
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 22.11.2016., 11:58   #5786
[QUOTE=chillout23;61296519]Prodao si ga dalje...jesi naveo kupcu da telefon ima problem?
Ili će kupac sad imati glavobolje sa tim telefonom?
Pažnju mi je privukla tvoja zadnja rečenica u postu, pa mi se učinilo zanimljivim da te pitam
btw...pošto pisana riječ može "zvučati" puno drugačije nego kad netko kaže istu rečenicu...ne napadam, ne insinuiram...čisto pitam iz znatiželje[/QUOT

naravno, prodao sam ga frendu, kaže da mu to ne smeta, nada se da je problem samo u softveru, ali nemojte se vi baviti s onime što nije vaš problem, ja sam samo želio upozoriti na ovakve web shopove i što se s takvom kupovinom dobije/gubi.

I da, ja očekujem korektnost/garanciju od službenog web shopa , isto kao od bilo kojeg dućana u koji možeš ušetati, ali ne očekujem garanciju ako nešto kupim na ulici. Meni se to čini logičnim, zar ne?
Sunsilk is offline  
Old 22.11.2016., 12:19   #5787
Quote:
darko 150 kaže: Pogledaj post
Ha, ha, ovaj lik mi je fora: prodao nekom (možda) neispravan mobitel, a očekuje poštenje i korektnost od drugih... bljak.
bas.
on je i imao sanse dobit drugi ili povrat novaca, a novi vlasnik nema nikakve sanse.
on ce jos i zaradit, a novi vlasnik samo spusit lovu. i onda se zali
genius_one is offline  
Old 22.11.2016., 22:13   #5788
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
nisam jedini koji te je malo krivo skuzio, mislim cudno mi je bilo da pricas za eu warehouse kad to postoji odavno pa ono nema veze, u pravu si

dali je netko narucio preko Goldwaya da mi sa sigurnoscu moze reci da funkcionira na istu foru kao i preko TopOne?
Quote:
pc_arhe kaže: Pogledaj post
Kao što sam već pisao ovdje, naručio sam Redmi 3s (11.11.) preko Goldwaya. Oni tvrde da imaju EU Express bez dodatnih davanja. Kako još čekam isporuku ne mogu potvrditi istinitost njihovih tvrdnji.
Ono što, trenutno, mogu reći je da isporuka ide preko SF Expressa (kao i za Honorbuy, ako se ne varam). A ovo je tracking:

2016-11-18 Friday
17:34:00 Shipment in transit at Transit Center. Thanks for your waiting.
17:33:00 Shipment in transit at Transit Center. Thanks for your waiting.
17:31:00 Shipment in transit at Transit Center. Thanks for your waiting.
2016-11-16 Wednesday
02:49:00 Shipment in transit at Transit Center. Thanks for your waiting.
02:49:00 Shipment arrive at 【Cross-border service point in Paris】
00:49:07 Shipment loaded at 【Hongkong Distribution Centre】, send to next station
2016-11-14 Monday
17:29:23 Shipment arrive at 【Hong Kong Tsing Yi Distribution Center】
16:30:10 Shipment loaded at 【Kwun Tong】, send to 【Hong Kong Tsing Yi Distribution Center】
13:38:57 S.F. Express has picked up the shipmen


Kako god sve ispalo napisati ću ovdje. Valjda bi trebalo biti sve jasno slijedeći tjedan.
Večeras mi je stigao SMS sa porukom da mi DPD sutra dostavlja paket.
Tako da je izgleda uspjelo proći bez carine.
A i dosta brzo ako uzmemo u obzir gužvu oko 11.11. i vikende.
Kad dođe napisati ću finalan osvrt, ovo je na brzinu ako netko želi pokušati iskoristiti akcije na black friday.
pc_arhe is offline  
Old 23.11.2016., 08:19   #5789
Thumbs down

Evo i moje dosadašnje iskustvo sa Xiaomiforsale-om.

Krajem lipnja sam naručio Xiaomi Mi4c sa Xiaomiforsale-a. Stigao za tjedan dana iz Češke.
Sve super i bajno i krasno s njim, no onda sam skužio da se ne može spajati na wifi, niti raditi personal hotspot. Javim se njihovoj podršci i vele mi da šaljem mob natrag na popravak, radi se, moguće, o tvorničkoj grešci.
Početkom devetog mjeseca sam ga poslao, do sredine 10.-og se nisu javljali, pa sam poslao upit jesu ga zaprimili. 18.10. sam dobio mail od njihovog tehničara da je mobitel kod njih, isprintan je protokol za popravak i kreću s poslom.
Odonda sam poslao više mailova prema njihovom servisnom centru Mi Point i samom xiaomiforsale-u za bilo kakvu informaciju o statusu, no oni nit se javljaju nit pišu.

To be continued...
EvilSaint is offline  
Old 23.11.2016., 18:14   #5790
Danas mi je stigao Redmi 3S sa Goldwaya. Manje upućeni mogu ovdje pročitati i predhodne postove o tome.
Znači, dostava je trajala 12 dana. Možda može i brže, ali bio je 11.11., i bila su 2 vikenda. Meni je i ovo vrlo dobro vrijeme dostave.
No ono najvažnije - nema dodatnih davanja (carina, PDV...).
Sve je prošlo glatko.
Kod narudžbe treba odabrati Seller's Shipping Method, odnosno EU Express - https://www.aliexpress.com/store/pro...860.0.0.kDpgGf
Cijena je 23-25 dolara.
Tako da je mene Redmi 3S ukupno došao okruglih 800 kn (akcija za 11.11.).
Ali nije sve savršeno.
Mana je loš tracking. Ono što sam prije postao o trackingu je to. Nema više.
Znači, jedino što imate od trackinga je ono što SF Express nudi. Kad dođe u EU trackinga više nema. Ili možda i ima, ali ja se nisam previše trudio naći ga. Možda DPD i ima nešto.

Mobitel je došao sa Global ROM-om, MIUI 8, Android 6.0.1.
Ima hrvatski jezik, Google Play i ostale googleove aplikacije.
I, za sada, ne vidim nikakve nedostatke.
pc_arhe is offline  
Old 23.11.2016., 18:57   #5791
Super. Ovo je unazad par dana 2. slučaj da sa Goldwaya dolazi bez davanja
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 23.11.2016., 19:21   #5792
@pc_arhe nisi gledao ovdje https://www.dpd.com/tracking kad je doslo u EU??

from my Le X720 on TT
__________________
postoje Forumi i "forumi"
sralep is offline  
Old 23.11.2016., 19:51   #5793
Quote:
sralep kaže: Pogledaj post
@pc_arhe nisi gledao ovdje https://www.dpd.com/tracking kad je doslo u EU??

from my Le X720 on TT
Jesam, ali mi nije prepoznalo broj pošiljke. A nije mi se dalo dodatno istraživati.
pc_arhe is offline  
Old 23.11.2016., 21:45   #5794
Za vas koji ste kupovali preko TinyDeala.... koliko je trebalo da se paket pošalje sa njemačkog skladišta? Meni i dalje stoji 'processing' premda sam naručio i platio u subotu.
Marakeš is offline  
Old 23.11.2016., 22:10   #5795
zanimljiv je taj Tinydeal.. mogao bi i ja nesto pazarit sad za crni petak.

from my Le X720 on TT
sasha2511 is offline  
Old 23.11.2016., 23:02   #5796
@Marakeš
za 7-10 dana,,par dana ti stoji shipp. i meni su kasnili 2 dana od kupnje sa shipp.,pa sam pitao sto je sa posilj.,slao mail... i stiglo je za 7 radnih dana,,shippali su 2 dana nakon kupnje,,vjr. bi stiglo i prije,,,A onda sui dali track. pa je nije bilo moguce pratiti paket preko,, i opet mail i onda su slali drugu str. i poslali gsje je paket i sve je uredno stiglo,,ponavlajam uglavnom 7 do 10 radnih dana.pozz
__________________
hvala svima
twister is offline  
Old 23.11.2016., 23:21   #5797
Quote:
sasha2511 kaže: Pogledaj post
zanimljiv je taj Tinydeal.. mogao bi i ja nesto pazarit sad za crni petak.

from my Le X720 on TT
Crni ko i svaki drugi petak...
Pratim TD već jako dugo...posebno Njemačko skladište i cijene se nisu promijenile..tj smanjile bez obzira što trube "crni petak"... Samo šibaju reklame..no bez realnih sniženja...

Cijene su na njemačkom skladištu otprilike kao sa čajna web dućana+20€ (SF Express)...
sappyka is offline  
Old 23.11.2016., 23:26   #5798
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Crni ko i svaki drugi petak...
Pratim TD već jako dugo...posebno Njemačko skladište i cijene se nisu promijenile..tj smanjile bez obzira što trube "crni petak"... Samo šibaju reklame..no bez realnih sniženja...

Cijene su na njemačkom skladištu otprilike kao iz čajne+20€ (SF Express)...
ma ako ide bez carine/pdv onda i nije lose.. zapeo mi za oko Teclast tablet..

from my Bv2000s on TT
sasha2511 is offline  
Old 23.11.2016., 23:29   #5799
Ide...i cijene su nešto manje nego da se se čeka 30 dana i plati PDV ...
sappyka is offline  
Old 24.11.2016., 01:40   #5800
@sappyka
daj kao strucnjak pomozi gdje je najisplativije kupovati,,navedi stranice,,prodavace,,,hvala,pozz
__________________
hvala svima
twister is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.