Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 09:43   #1841
Nakon 5 godina ponovo pušim već 4 dana ili možda 3.
I sretna sam prvi put nakon 5 godina. Kao da sam se vratila sebi. Bolesno, majke mi......
Edit: 5 godina sam mislila samo na cigarete, prvo su mi smrdila kad sam prestala i bolila me glava ako netko puši u mojoj blizini.
U godinama nepušenja udebljala sam se milion kila neprepoznatljiva sam, kad god bih osjetila potrebu za cigaretom ja sam valjda nešto pojela...... strašna borba..... strašna
jakosretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:41   #1842
Quote:
jakosretna kaže: Pogledaj post
Nakon 5 godina ponovo pušim već 4 dana ili možda 3.


ovoga je mene strah..zato sam svaki dan oprezna, znam da ako samo jedan dim povučem, gotovo je, srušilo se sve..

samo da izdržim ovako, super mi je sada, dvije godine čista, samo da ne pokleknem


Quote:
I sretna sam prvi put nakon 5 godina. Kao da sam se vratila sebi.


sori, nije smiješno uopće ali ako ti išta znači, razumijem te..


i kaj buš sad? nastavljaš pušit ili ćeš se malo zguštat pa opet prestajanje?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:10   #1843
Da se i ja javim.....5 godina i valjda mjesec dana od prestanka.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:16   #1844
Kod mene dobro, ni ne mislim previse. Kao, nije ni vazno nesto da bih trosila misli na to...
U prolazu bravo za tebe!
starimost is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:24   #1845
Quote:
jakosretna kaže: Pogledaj post
I sretna sam prvi put nakon 5 godina. Kao da sam se vratila sebi.
Potpuno te razumijem.
Ja isto milim da sam nakon ostavljanja duvana postao losija osoba!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:47   #1846
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Potpuno te razumijem.
Ja isto milim da sam nakon ostavljanja duvana postao losija osoba!!
ja sam definitivno postala losija osoba! Pod tim mislim - losija za druge: kraci mi je fitilj, slabije imam strpljenja i nekako sam.. ostrija.
vidim da nisam jedina?

medjutim, jos cu napisati da zapravo je bolje ovako - za mene. mislim da sam prije previse tog tolerirala, stala sa strane i gutala dimove
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:38   #1847
Ma mislim šta ću sad..... pa pušiti naravno...baš se nisam sviđala sebi kao nepušačica još k tome debela i još i nesretna koja samo misli kako bi zapalila i tako 5 godina borbe sa sobom. Nije vrijedno. Govorim u svoje ime. Ali bila sam lošija osoba, bedijanerica kojoj ni knjige id Louise Hay nisu pomagale. Sad sam opet ona stara. Znam da to zvuči bolesno. Ali istina je. Prestala sam zbog rođenja kćeri ali sebična sam i to je ok. Ah ne znam valjda imam ovisnički karakter:klap:
jakosretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:06   #1848
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post


ovoga je mene strah..zato sam svaki dan oprezna, znam da ako samo jedan dim povučem, gotovo je, srušilo se sve..

samo da izdržim ovako, super mi je sada, dvije godine čista, samo da ne pokleknem
ja sam totalna suprotnost od @jakosretna,nemam uopće nikakvih problema,kao da nikada nisam pušila.
postala sam bolja osoba sebi i drugima,kad sam prestala pušiti vježbala sam jako puno,počela se zdravo hraniti,postala vegetarijanac.
koža,kosa,zubi ljepši i novac od cigareta je uvijek odlazio za neke sretnije stvar.
a´ najbitnije od svega je zdravlje,neprocjenjivo..
iskreno žao mi bude kad čujem da je netko počeo pušiti.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Da se i ja javim.....5 godina i valjda mjesec dana od prestanka.
..tebe se sjećam,ti i ja smo u isto vrijeme,čestitam!
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:54   #1849
@jakosretna ako ti nije bed odg da kazes koliko si dnevno pusila i koliko si godina pusila?
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:57   #1850
Exclamation

Riješio sam se davno te gadne navike (za razliku od mog avatara).

Najviše mi je pomoglo koncentriranje na izdisanje kroz nos, i uočavanje tog smrada koji mi izlazi iz pluća. To mi je pomoglo ogaditi cigaretu da ju nisam više nikad zapalio.

Zapravo jesam jednom, tek toliko da osjetim koliko mi i dalje smrdi.

Podrška!
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 00:40   #1851
Da se i ja javim. Dugo sam pušila svaki dan, 10-20 cigareta, onda zadnjih 5-6 godina samo povremeno u izlasku. Ali to povremeno mi zagorčava život, sutra se osjećam kao govno. Stalno mislim kako ću riknut i kako će mi djeca onda ostat bez lude matere.

Ispalit ću! Nemojte pušiti !!!!
sejb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:51   #1852
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
@jakosretna ako ti nije bed odg da kazes koliko si dnevno pusila i koliko si godina pusila?
..i mene zanima koliko je pušila?
ja sam pušila 15 godina, jednu kutiju dnevno.
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
...Riješio sam se davno te gadne navike..
..To mi je pomoglo ogaditi cigaretu da ju nisam više nikad zapalio.
..tek toliko da osjetim koliko mi i dalje smrdi.

Podrška!

Quote:
sejb kaže: Pogledaj post
Da se i ja javim. Dugo sam pušila svaki dan, 10-20 cigareta, onda zadnjih 5-6 godina samo povremeno u izlasku. Ali to povremeno mi zagorčava život, sutra se osjećam kao govno. Stalno mislim kako ću riknut i kako će mi djeca onda ostat bez lude matere.

Ispalit ću! Nemojte pušiti !!!!
..i ja kažem nemojte pušiti,mislite na svoju djecu.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:48   #1853
Ljudi sve ce proci na kraju kad se skinemo skroz s toga (nadam se skroz jer neki kazu jednom pusac uvijek pusac mada ja ne vjerujem) bice nam extra.
Nemojte samo misliti puno na cig,radite nesto korisno nezaposleni neznam vjezbajte i ja sam nezaposlen citam knjige istrazivam gledam dokumentarce slusam glazbu,e da glazba mi je puno pomogla,opusta,onda nekad pustim zvuk pucketanja vatre na yt to me isto opusta.
Samo da se nevratim poroku
Samo mi nije jasno kako nakon 5 godina se mozes vratiti na cigaretu.
Strah me,valja se sa strahom suocit.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:21   #1854
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
..i mene zanima koliko je pušila?
ja sam pušila 15 godina, jednu kutiju dnevno.



..i ja kažem nemojte pušiti,mislite na svoju djecu.
Evo da vam svima odgovorim pusila sam 22 godine kutiju dnevno a kad sam prestala bilo je kutija i ool. Prestala sam odjednom i prozivljavala krize jao da se skidam sa heroina. Makar je pusenje psihicka ovisnost to sam shvatila. Bilo je teskih trenutaka osobne prirode u to vrijeme nepusenja i onda jedan dan sam jednostavno pukla i rekla ma daj vise u pm i zdrav zivot. Dosta sam bila dobra. Ali evo imam istu kutiju od ponedjeljka. Ali fakatvse ne zamaram time vise ni malo. Imala sam svakakve periode. Okudace za pusenje uspjesno zamjenjivala svijesti, ali dosadilo mi je sve to. Jednostavno ja sam ja i sad pusim. I imam veselja, možda sam luda ali veatio mi se entuzijazam kojeg sam uvijek bila puna. Zadnjih 5 godina sam bila cista suprotnost sebi. Hvala onima sto su rekli da me kuze.
jakosretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 19:47   #1855
Quote:
jakosretna kaže: Pogledaj post
Evo da vam svima odgovorim pusila sam 22 godine kutiju dnevno a kad sam prestala bilo je kutija i ool. Prestala sam odjednom i prozivljavala krize jao da se skidam sa heroina. Makar je pusenje psihicka ovisnost to sam shvatila. Bilo je teskih trenutaka osobne prirode u to vrijeme nepusenja i onda jedan dan sam jednostavno pukla i rekla ma daj vise u pm i zdrav zivot. Dosta sam bila dobra. Ali evo imam istu kutiju od ponedjeljka. Ali fakatvse ne zamaram time vise ni malo. Imala sam svakakve periode. Okudace za pusenje uspjesno zamjenjivala svijesti, ali dosadilo mi je sve to. Jednostavno ja sam ja i sad pusim. I imam veselja, možda sam luda ali veatio mi se entuzijazam kojeg sam uvijek bila puna. Zadnjih 5 godina sam bila cista suprotnost sebi. Hvala onima sto su rekli da me kuze.
tako sam i ja prestala odjednom,kad se sjetim imala sam isto grozne,ubitačne krize i iskreno ti se divim da si je mogla nakon 22 godine pušenja ostaviti odjednom.

kužim i ja da te cigareta tj. pušenje usrećuje i uveseljava,al´ako ubuduće uvidiš da ti cigareta jako zdravstveno smeta,hoćeš li pronaći neki drugi oblik sreće?
još pogotovo ako imaš djecu,djeca bi svima trebala biti motivacija.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 21:31   #1856
Godinama nisam komentirao na ovom forumu , ali u zadnje vrijeme sam cesto znao procitat neke teme , kao primjer ovu o prestanku pusenja . Ja sam bio ovisnik o dimu malo manje od 10 godina , zadnje 3-4 godine sam pusio prosjek dvije kutije dnevno , a nekad i vise pogotovo kada sam bio na poslu . Poceo sam se lose osjecat sve vise i vise . Od malena sam bio u sportu , tako da me to nakraju i izvuklo , ta zelja da budem ono sta sam prije bio bez cigareta . Trenutno nisam zapalio 8 mjeseci , i nemam neku zelju vise , i dalje idem normalno u kafice , okruzen sam drustvom u kojoj vecina i dalje pusi , osim ovih mojih sa treninga . Mislio sam da ce biti teze da ce me hvatat neke krize , ali nista od toga . Nakon sto sam prestao pusit , vidio sam da mogu i druge stvari ostavit , ne pijem vise kavu , skroz sam se odrekao gaziranog osim mineralne , alkohol sam smanjio na minimum . Prije godinu dana nisam mogao zamislit zivot bez tih stvari , ali pokazao sam suprotno , treba biti jak jedino u glavi ostavit se cigareta i takvih stvari . Treba naci drugu zanimaciju u zivotu , nesto sto volite . Mene je sport izvukao , i sad sam poceo radit neke rezultate s tim cim se bavim , i svaki dan sam sve bolji i bolji , i to mi daje motivaciju veliku , cigarete su prodavanje magle ljudima , daleko sam smireniji i opusteniji sada , nego kada sam pusio , a kao svi puse zbog opustanja i tog lijepog nekog osjecaja , ali to je jedna velika laz
Toloi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:09   #1857
Quote:
Toloi kaže: Pogledaj post
Godinama nisam komentirao na ovom forumu , ali u zadnje vrijeme sam cesto znao procitat neke teme , kao primjer ovu o prestanku pusenja . Ja sam bio ovisnik o dimu malo manje od 10 godina , zadnje 3-4 godine sam pusio prosjek dvije kutije dnevno , a nekad i vise pogotovo kada sam bio na poslu . Poceo sam se lose osjecat sve vise i vise . Od malena sam bio u sportu , tako da me to nakraju i izvuklo , ta zelja da budem ono sta sam prije bio bez cigareta . Trenutno nisam zapalio 8 mjeseci , i nemam neku zelju vise , i dalje idem normalno u kafice , okruzen sam drustvom u kojoj vecina i dalje pusi , osim ovih mojih sa treninga . Mislio sam da ce biti teze da ce me hvatat neke krize , ali nista od toga . Nakon sto sam prestao pusit , vidio sam da mogu i druge stvari ostavit , ne pijem vise kavu , skroz sam se odrekao gaziranog osim mineralne , alkohol sam smanjio na minimum . Prije godinu dana nisam mogao zamislit zivot bez tih stvari , ali pokazao sam suprotno , treba biti jak jedino u glavi ostavit se cigareta i takvih stvari . Treba naci drugu zanimaciju u zivotu , nesto sto volite . Mene je sport izvukao , i sad sam poceo radit neke rezultate s tim cim se bavim , i svaki dan sam sve bolji i bolji , i to mi daje motivaciju veliku , cigarete su prodavanje magle ljudima , daleko sam smireniji i opusteniji sada , nego kada sam pusio , a kao svi puse zbog opustanja i tog lijepog nekog osjecaja , ali to je jedna velika laz
svaka čast,sretno dalje! Istina je da je sve u glavi,sve je u nama,i sreća je u nama.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:21   #1858
Evo da se i ja javim pušim vjerojatno od 5-og osnovne škole Ali to nije ono da sad pušim kutiju nego zapalim samo u stresnim momentima...Recimo kad mi loše krene u životu ja kupim cigare i zapalim par i meni bolje Ili kad imam neki strah kad moram nešto važno učiniti ja onda ne mogu bez cigare...
Jednostavno mi cigara daje samopouzdanje i ne znam kako bi se toga ostavio ?
Ali slažem sa svima Vama koji tvrdite da sve u glavu
ersteliebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:59   #1859
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
tako sam i ja prestala odjednom,kad se sjetim imala sam isto grozne,ubitačne krize i iskreno ti se divim da si je mogla nakon 22 godine pušenja ostaviti odjednom.

kužim i ja da te cigareta tj. pušenje usrećuje i uveseljava,al´ako ubuduće uvidiš da ti cigareta jako zdravstveno smeta,hoćeš li pronaći neki drugi oblik sreće?
još pogotovo ako imaš djecu,djeca bi svima trebala biti motivacija.
Da, evo prehlađena sam nakon sto godina prvi put. I to zato jer pušim vani, ne pušim u kući to mi je uvijek bilo odurno. I tako sam ja ovaj vikend izlazila van u kratkim rukavima u svako doba dana pa i noći i eto sad....
Što se tiče ovog prestanka mog odjednom. Sve sam ja to bila razradila u svojoj glavi, pripremala se sigurno 3 mjeseca, pročitala dosta literature i dosadilo mi je dimiti. Ono sjedim u parku dok mi se dijete igra i pušim, sama sam sebi bila baš jadna. I tako sam prestala. Moja okolina mi je predbacivala tipa pa pušila si i ti, šta kao big deal što si prestala. Ali ok. Da, izgleda da ću opet morati malo poraditi na psihi. Dijete mi je bilo najveća motivacija kad sam prestala, zapravo skoro jedina motivacija. I sad sam se našla u dosta izazovnoj i stresnoj situaciji, nije da ih nije bilo i ranije, ali ova je onako dosta teška i ne može se riješiti u par dana i jednostavno mi je trebao neki ispušni ventil, neka, nemam pojma kako bih to objasnila, neki porok. Ne pijem nikada, ne izlazim nikada, samo doma i posao i dijete i sve to i ovo je valjda nešto umjesto fitnesa za karakter kakav sam ja....
Izgleda da ću jednog dana morati sve ponovno
jakosretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:20   #1860
Prolazi i 2. dan bez cigarete,iskreno mislio sam da ce biti puno
lakse jer sam vec dva puta pokusavao prestati,jednom i uspio
na skoro 6mj.

Vec prvu noc sam sanjao da dimim,probudio se usred noci,
zakasljao se popio casu vode i legao nazad.Po danu dobro
da imam posla i tako,inace bi se ubio,jer ne razumijem,
procitao sam da zelja za cigaretom kad se pojavi traje
oko tri minute,ali meni cigareta ne izlazi iz glave ni jednog
trena,pa ni kad spavam kao sto sam vec napisao..

Previse se sam se vezao emotivno za cigaretu,osjecam
se kao da sam izgubio nekoga,svoj nacin zivota,kao
da sam izbrisao svu svoju proslost,katastrofa teska..

Iskreno mozda ni nebi pokusao prestati da nisam
poceo osjecati stetu i zdravstvene probleme u zadnje
vrijeme,sve teze disanje,kad se zakasljem ostanem
bez zraka i doslovno se davim i tako

Inace sam pusio po kutiju,kutiju i po vec godinama.
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.