Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2015., 14:43   #1001
Quote:
RuSkO_17 kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija u Busovači, znam da je grad skoro pola-pola gledajući rezultate izbora od prošle i prije 3 godine. Jel moguće da tamo ima više Bošnjaka od Hrvata.

S obzirom da je i Vitez pokleknuo na zadnjim Općinskim izborima, jedini bastioni Hrvata u Srednjoj Bosni ostadoše općine Kiseljak i Kreševo. U svim ostalim ili su dobro iza u većim (Travnik, Donji Vakuf, Bugojno) ili je gusto sa blagom prednosti Bošnjaka (N.Travnik, Vitez, Busovača, Jajce). Problem je u odseljavanju mladih i to pogotovo Hrvata, skoro svako ima rodbinu u Hr, i bježi na fakultet tamo, i na kraju krajeva i ostaju. Dugoročne procjene nikako ne idu na mlin Hrvatima u Srednjoj Bosni.
Nisu izbori popis stanovništva.
Navodno po zadnjem popisu Busovača (općina) ima 55% Hrvata. A grad(ić) je skoro čisto hrvatski, o čem ti pričaš?
U Vitezu ima Hrvata preko 2/3, kakva prednost muslimana ?
NTravnik i Jajce bi po poisu isto trebali imati hr. većinu...
U Travniku i Uskoplju su Hrvati oko 1/3, u Donjem Vakufu ih nema, a u Bugojnu oko 1/10. Dobretići su šuma, ali hrvatska.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 15:17   #1002
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nisu izbori popis stanovništva.
Navodno po zadnjem popisu Busovača (općina) ima 55% Hrvata. A grad(ić) je skoro čisto hrvatski, o čem ti pričaš?
U Vitezu ima Hrvata preko 2/3, kakva prednost muslimana ?
NTravnik i Jajce bi po poisu isto trebali imati hr. većinu...
U Travniku i Uskoplju su Hrvati oko 1/3, u Donjem Vakufu ih nema, a u Bugojnu oko 1/10. Dobretići su šuma, ali hrvatska.
Jao, ne vjerujem kakve nebuloze zagrebacke brigade.

Hrvati su vecina u Busovaci, iako gube izbore, imaju manje zivorodjenih, manje osnovaca i srednjskolaca i svega ostaloga. Mozda ste se na popisu vise popisali, ail niste vecina nego stigla brigada iz Zagreba, Austrije i Njemacke da se popise. Ako vas pobrisu necete sigurno biti vecina. Ista situacija je i u Novom Travniku i Jajcu. Pricati kako Hrvati imaju 2/3 u Vitezu je za :klap: ,a bosnjacke stranke takodje osvajaju preko 40 % glasova, Bosnjaci su bare-bare sa Hrvatima u zivorodjenim i osnovcima. Travnik i Gornji Vakuf ako imaju 25 % Hrvata udari se nogom u guzicu, a relano imaju izmedju 20-22 %. Za Bugojno si jedino pogodio, negdje oko 10 % Hrvata.
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 15:25   #1003
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
Jaki ste k'o NATO, a istocnoj strani grada ne mozete ni prismrditi. Dobra je i za Bosnjake te vase price o iseljavanju su obicno supljiranje. Vi punite Mostar nije to problem, ail zato cete isprazniti Zapadnu Hercegovinu. Prozor je najbolji primjer sta Mostar radi okolnim opcinama. Neki dan sam govorio da ce Hrvati ako ovako nastave ostati sprceni na par opcina Zapadne Hercegovine, Mostara, Capljine, Citluka i Neuma. Ako vam je to uspjeh onda vi pojma o zivotu nemate. Bosnjaci ce ove godine opet imati povecanje zivorodjenih. Zivi bili pa vidjeli.
pa koga boli briga za istočnu stranu grada,hrvati ulažu i grade na svom dijelu i to je to

ma da to hrvati odlaze za sarajevo zapravo na Univrezitetu se smanjuje broj studenata zbog hrvata

a o životu ovdje će nas dijasporaš učiti

pozz
Falanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 15:26   #1004
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
Ovdje ti likovi poput dudua vazda pricaju o sabijanju Bosnjaka u Sarajevo, a Hrvati se realno vise sabijaju u Mostar. 17 % od ukupne cifre zivorodjenih Hrvata se rodi u Mostaru dok se u Kantonu Sarajevo rodi 23 % od ukupne cifre zivorodjenih Bosnjaka, ali pazi u Kantonu Sarajevo dok je ovdje u pitanju jedna opcina.

Bosnjaci imaju mogucnost da demografski preuzmu nekoliko opcina u BiH poput Srebrenice, Bosanskog Petrovca, Viteza, Zepca, Odzaka i Glamoca dok Hrvati nemaju mogucnost preuzeti nijednu to dovoljno govori o njihovoj moci. Duvno ove godine ima 40 prvacica manje nego prosle, Livno 25 i taj minus nije zbog nataliteta nego zbog iseljavanja. Zamisli da Duvno koje ove godine ima 165 prvacica iduce bude imali jos 40 manje? To je totalni kolaps.

Zapadna Hercegovina takodje posustaje, nekad je razvaljivala, a sad debeli minus. Mostar i Siroki Brijeg su njihove jedine nade za opstanak, sve ostalo je teska zalost. Mozda ce nekad i prebaciti 60 % u Mostaru, ali sta im to opet znaci kad ih na oko 55 % teritorije opcine uopce nema niti ce ih biti, a Bosnjake nece otjerati jer Bosnjaci drze dio grada u kojem nema ekonomije, ali u kojem cvjeta turizam. Ove godine je turizam naprosto pokidao i ljudi su dobro zaradili pa vjerujem da ce to uticati na povecanje broja zivorodjenih kod Bosnjaka. Ni hrvatski gradovi oko Dubrovnika i Metkovica nemaju ekonomiju pa opet dobro stoje zahvaljujuci turizmu jer od toga se kad je dobra sezona moze dobro zivjeti cijelu godinu.
kralju ta općina je gotovo pa veličine kantona sarajevo,te su u njoj okolna veća naselja,tako da kao što u KS imaš naselja koja nisu dio grada imaš i općini mostar naselja koja nisu dio grada i također su veća.stoga budi objektivan

kad već spominješ iseljavanje pojasni mi odkud ovoliko smanjenje rođenih kod bošnjaka,vitalne i mlade općine su pale na ispod 10promila stope nataliteta?? sad ili općine kao Cazin,Živinice itd.imaju slabu stopu nataliteta ili imaju još uvijek dobar natalitet ali veliko odseljavanje?? eto pa izaberi

ovaj zadnji bold je nešto najsmješnije što sam pročitao
daj brojke o milijunima zarade od turizma i što je sve uležno u to

pozz
Falanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 15:45   #1005
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
Ne ide nijedan Hrvat po bosanskom planu i programu, moze samo biti obratna situacija. Prozor i Usora nemaju buducnost jer obe opcine imaju nesto Bosnjaka, a Hrvati su iz godine u godinu sve losiji.
Kako znas da nijedan ne pohadja nastavu.po bosanskom planu. Da nisi mozda direktor te skole. Ako ima Hrvata medju SDPovcima onda ih ima ih isto po bosanskom planu. I to ne malo.
Zelenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 16:15   #1006
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
Jao, ne vjerujem kakve nebuloze zagrebacke brigade.
Hrvati su vecina u Busovaci, iako gube izbore, imaju manje zivorodjenih, manje osnovaca i srednjskolaca i svega ostaloga. Mozda ste se na popisu vise popisali, ail niste vecina nego stigla brigada iz Zagreba, Austrije i Njemacke da se popise. Ako vas pobrisu necete sigurno biti vecina. Ista situacija je i u Novom Travniku i Jajcu. Pricati kako Hrvati imaju 2/3 u Vitezu je za :klap: ,a bosnjacke stranke takodje osvajaju preko 40 % glasova, Bosnjaci su bare-bare sa Hrvatima u zivorodjenim i osnovcima. Travnik i Gornji Vakuf ako imaju 25 % Hrvata udari se nogom u guzicu, a relano imaju izmedju 20-22 %. Za Bugojno si jedino pogodio, negdje oko 10 % Hrvata.
Popis je popis, izbori su izbori.
10% više nije anomalija, nego poprilična razlika
A i za ostalo.
Uostalom čemu strah ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 16:35   #1007
Quote:
Falanga kaže: Pogledaj post

ovaj zadnji bold je nešto najsmješnije što sam pročitao
daj brojke o milijunima zarade od turizma i što je sve uležno u to

pozz
Koliko vidim trenutno je nastavljena izgradnja hotela "Ruža" koji će biti u sastavu turskog ogranka Hiltona.
Znači, najreprezentativniji objekat u gradu, što se tiče hotelskog smještaja, uveliko se gradi. Ipak se ulaže u turističke kapacitete.

Ali, realno gledajući, koliki potencijal posjeduje Mostar, to je tek kap u moru.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 17:48   #1008
Quote:
Falanga kaže: Pogledaj post
pa koga boli briga za istočnu stranu grada,hrvati ulažu i grade na svom dijelu i to je to

ma da to hrvati odlaze za sarajevo zapravo na Univrezitetu se smanjuje broj studenata zbog hrvata

a o životu ovdje će nas dijasporaš učiti

pozz
Kako mislis ovladati opcinom ako demografski ne kontrolises veci njen dio? Kakvi se sve likovi bave demografijom, prosto nevjerovatno. Znate reci kako Bosnjaci misle kontrolisati BiH kad ih nema u dijelovima manjeg entiteta ili Zapadne Hercegovine sad te iste rijeci primijeni i na Mostar. Moci cete dobiti pola grada jer kad ostatak budete htjeli moci cete ga dobiti samo ratom.

Ja zivim tri godine u Sarajevu i za te tri godine upoznao sam masu ljudi iz Krajine, Fojnice, Zenice, Tuzle koji su doselili u Sarajevo, ali nijednog Mostarca. Dok sam studirao sa mnom je bilo ljudi iz Konjica i Jablanice, ali niko iz Mostara. Volio bih ja kad bi imao kompetentne ljude za raspravu koji poznaju stanje na terenu, a ne vas par koji samo znate supljirati pri tome ne znajuci ni gdje je Mostar ni gdje je Sarajevo.
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 17:53   #1009
Quote:
Falanga kaže: Pogledaj post
kralju ta općina je gotovo pa veličine kantona sarajevo,te su u njoj okolna veća naselja,tako da kao što u KS imaš naselja koja nisu dio grada imaš i općini mostar naselja koja nisu dio grada i također su veća.stoga budi objektivan

kad već spominješ iseljavanje pojasni mi odkud ovoliko smanjenje rođenih kod bošnjaka,vitalne i mlade općine su pale na ispod 10promila stope nataliteta?? sad ili općine kao Cazin,Živinice itd.imaju slabu stopu nataliteta ili imaju još uvijek dobar natalitet ali veliko odseljavanje?? eto pa izaberi

ovaj zadnji bold je nešto najsmješnije što sam pročitao
daj brojke o milijunima zarade od turizma i što je sve uležno u to

pozz
Majstore moj pametni KS ima vise gradskih centara dok Mostar ima samo jedan. Nije isto sabiti se u jedan i u deset njih.

Bijela kuga ubija cijeli svijet pa zasto se ne bi pojavila i kod Bosnjaka? Daleko da je kod nas stanje sjajno, ali spram vaseg je fenomenalno. 420.000 Hrvata u BiH ima natalitet 8,5 promila dok Bosnjaci jos uvijek imaju 10. Mi dok dodjemo na 8,5 vas vise nece biti.

Jesi gledao Red bull skokove? Kad cete takvo nesto priustiti zapadnom dijelu grada?
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.09.2015., 17:56   #1010
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Popis je popis, izbori su izbori.
10% više nije anomalija, nego poprilična razlika
A i za ostalo.
Uostalom čemu strah ?
Na zadnjem popisu se popisalo 570.000 Hrvata, a stvarno ih ima 420.000 ili skoro 36 % vise nego sto ih ima. Prava ste vi anomalija.

Cega da nas bude strah? Vi ste se popisali, budite u popisnim knjigama na kraju vecina i u Jajcu, Busovaci, Novom Travniku, ali opet vam to nece pomoci da osvojite vlast na izborima niti da cinite vecinu medju zivorodjenim i skolarcima.
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 17:59   #1011
Quote:
Zeleni89 kaže: Pogledaj post
Kako znas da nijedan ne pohadja nastavu.po bosanskom planu. Da nisi mozda direktor te skole. Ako ima Hrvata medju SDPovcima onda ih ima ih isto po bosanskom planu. I to ne malo.
Kad se vec pravis pametan okrenes par brojeva pojedinih osnovnih skola i trazis nacionalni strukturu ucenika pa ces vidjeti koliko je Hrvata.

Jedina opcina u SBK u kojoj nesto Hrvata uci po bosanskom planu i programu je Travnik. Tamo postoji katolicki skolski centar u koji ide vecina Hrvata, ali njih oko 50-ak idu u osnovnu i srednju skolu sa bosnjackom djecom. Njihovi roditelji su uglavnom probosanski orijentisani i ne zele ih slati u katolicki centar jer im je sasvim normalno da im djeca uce po planu i programo njihove drzave, tj. BiH.
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 18:00   #1012
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
Na zadnjem popisu se popisalo 570.000 Hrvata, a stvarno ih ima 420.000 ili skoro 36 % vise nego sto ih ima. Prava ste vi anomalija.
Cega da nas bude strah? Vi ste se popisali, budite u popisnim knjigama na kraju vecina i u Jajcu, Busovaci, Novom Travniku, ali opet vam to nece pomoci da osvojite vlast na izborima niti da cinite vecinu medju zivorodjenim i skolarcima.
Ajd razmisli malo.
Ako će se nekaj raditi, djeliti, mijenjati, će se to raditi prema izborima ili prema popisu?
A što se ostalog tiče, crte naših i vaših sela su poprilično jasne.
Koliko ima Muslimana u gradiću Busovači? 10%
Koliko vas ima u gradiću Novom Travniku? 15?
A koliko vas ima u Jajcu?
Pričaš o stanju na terenu u Mostaru (gdje je jedan grad), ali ovo uredno preskačeš
I što se ostalog tiče, zajebi ti to sve.
BiH Hrvati imaju veću dijasporu, pa ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 18:05   #1013
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ajd razmisli malo.
Ako će se nekaj raditi, djeliti, mijenjati, će se to raditi prema izborima ili prema popisu?
A što se ostalog tiče, crte naših i vaših sela su poprilično jasne.
Koliko ima Muslimana u gradiću Busovači? 10%
Koliko vas ima u gradiću Novom Travniku? 15?
A koliko vas ima u Jajcu?
Pričaš o stanju na terenu u Mostaru (gdje je jedan grad), ali ovo uredno preskačeš
I što se ostalog tiče, zajebi ti to sve.
BiH Hrvati imaju veću dijasporu, pa ?
A kaj ti mislis da cemo mi Bosnjaci htjeti da dijelimo s vama nesto sto ne zasluzujete? Bosnjaka u gradu Busovaci ima oko 25 %, pogledaj rezultate izbora. Bosnjaka u gradu Novom Travniku ima oko 40 % opet pogledaj rezultate izbora. Bosnjaka u gradu Jajcu ima oko 45 % i ponovo rezultati izbora. Ne brinete vi mene puno jer cete do 2020. biti nacionalna manjina.
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 18:11   #1014
Lokalni izbori 2012. Busovaca SDA-HDZ

Busovaca 1 117-406
Busovaca 2 153-117
Busovaca 3 131-183
Busovaca 4 92-217
Busovaca 5 171-57
Busovaca 6 117-206
Busovaca 7 46-186

U totalu: 827-1372

Po ovome SDA 37 % glasova, a Hdz 63 %. Skoro pa 10 % koliko si bio rekao.

Inace ovo su glasovi za nacelnika.
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 18:21   #1015
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
Kako mislis ovladati opcinom ako demografski ne kontrolises veci njen dio? Kakvi se sve likovi bave demografijom, prosto nevjerovatno. Znate reci kako Bosnjaci misle kontrolisati BiH kad ih nema u dijelovima manjeg entiteta ili Zapadne Hercegovine sad te iste rijeci primijeni i na Mostar. Moci cete dobiti pola grada jer kad ostatak budete htjeli moci cete ga dobiti samo ratom.

Ja zivim tri godine u Sarajevu i za te tri godine upoznao sam masu ljudi iz Krajine, Fojnice, Zenice, Tuzle koji su doselili u Sarajevo, ali nijednog Mostarca. Dok sam studirao sa mnom je bilo ljudi iz Konjica i Jablanice, ali niko iz Mostara. Volio bih ja kad bi imao kompetentne ljude za raspravu koji poznaju stanje na terenu, a ne vas par koji samo znate supljirati pri tome ne znajuci ni gdje je Mostar ni gdje je Sarajevo.
ti se drogiraš ili si samo retardiran???
pričaš o demografskom preuzimanju Odžaka,a koliko površine tamo držite,ili ste možda "ušli" u hrvatska sela.jednaka stvar...al samo što ti nisi objektivan ni realan lik!!!

woooooow zato što nam ti nisi upoznao u Sarajevu mostarca evo odmah se svi statistički podaci promjenili,m daj molim te koga briga jesi ti nekog osobno upoznao ili ne u Sarajevu ili ŠveCkoj
jednako tako po vlastitom iskustvu bi mogao reć,u Mostaru ima više dalmatinaca nego bosanaca

i zadnji bold,većina njih je pametna pa se već dugo nejavljaju oko tvojih objava,ti si imao provala već dosta odkad si se prijavio na forum i dosta podsjećaša na onoga @Drinu!!!

i još čekam odg oko pitanja ima li u nekim vitalnim mladim općinama bošnjaka više sa lošim natalitetom ili manje uz veliko odseljavanje sa dobrim natalitetom!?!?!?!!
Falanga is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.09.2015., 18:21   #1016
Novi Travnik, ovdje su Bosnjaci i Hrvati imali vise kandidata pa cu sabirati prema etnickoj pripadnosti:

Bosnjaci-Hrvati

Novi Travnik 1 30-185
Novi Travnik 2 76-432
Novi Travnik 3 122-316
Novi Travnik 4 129-337
Novi Travnik 5 128-361
Novi Travnik 6 65-436
Novi Travnik 7 23-264
Kalinska 1 566-13
Kalinska 2 523-13
Kalinska 3 497-31
Kalinska 4 436-18


Ukupno: 2595-2406

Pazi ovo bosnjacki kandidati osvojili vise glasova od hrvatskih cak 52 %, a ti pricas o 15 %. Ne znam kakvih ti problema imas.
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 20:18   #1017
SDA- HDZ analogija u busovači nema nikakvog uporišta, stanje se mora prikazati u smislu bošnjačke-hrvatske stranke kao što si uradio u N. Travniku jer je bošnjačko biračko tijelo višestruko podijeljenije od Hrvata.

@Wikiceha.

Kakve veze ima to što je u gradu 10% Bošnjaka, ja koliko sam upoznat Općina je najmanja jedinica (pored Mjesne Zajednice koja nema nikakvu izvršnu nadležnost), koja nešto može značiti u raspodjeli fotelja, životnom standardu i općenito životu ljudi u njoj.

U Busovači (centar grada), možda jesu Hrvati dominantna većina, ali šta im to znači kada im seoski bošnjački lola vodi politiku ispred nosa u centralnoj gradskoj zgradi. Sa tim odma kreće i razvoj njegovog sela, zajedno sa asfaltom, dok će Hrvatima poslati .

Tvoj upis je smiješan iznad, bez ijednog argumenta bacas se nekim procentima ko da radiš u Federalnom zavodu za statistiku. Ali hajde, it's just a talk, i to još forumska priča pa možemo biti opušteni.

Hrvati nemaju brige na višem nivou ('županijskom' i 'federalnom'), tu su im prava osigurana Ustavom i biće dobro uhljebljeni na svim pozicijama uvijek i bez obzira na rezultate izbora (ili rezultate kradezea). Problem su manje jedinice i Općine, jer očigledno je da se konci već gube, nakon prodane Posavine i Banjaluke, i Srednja Bosna gubi ljude. To su samo prirodne migracije, i dugoročno se tek mogu osjetiti posljedice.

Meni je u svakom slučaju drago da živim sa svojim komšijama Hrvatima i u srednjoj Bosni i u Sarajevu i u Mostaru i nemam ništa protiv toga. Nacionalizam da, poštuj tuđe, ali protiv fašizma ću uvijek ustat i vratit i gorom mjerom. Hvala Bogu, živi se skupa u dobrim odnosima zasad!
RuSkO_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 20:31   #1018
Quote:
RuSkO_17 kaže: Pogledaj post
SDA- HDZ analogija u busovači nema nikakvog uporišta, stanje se mora prikazati u smislu bošnjačke-hrvatske stranke kao što si uradio u N. Travniku jer je bošnjačko biračko tijelo višestruko podijeljenije od Hrvata.

@Wikiceha.

Kakve veze ima to što je u gradu 10% Bošnjaka, ja koliko sam upoznat Općina je najmanja jedinica (pored Mjesne Zajednice koja nema nikakvu izvršnu nadležnost), koja nešto može značiti u raspodjeli fotelja, životnom standardu i općenito životu ljudi u njoj.

U Busovači (centar grada), možda jesu Hrvati dominantna većina, ali šta im to znači kada im seoski bošnjački lola vodi politiku ispred nosa u centralnoj gradskoj zgradi. Sa tim odma kreće i razvoj njegovog sela, zajedno sa asfaltom, dok će Hrvatima poslati .

Tvoj upis je smiješan iznad, bez ijednog argumenta bacas se nekim procentima ko da radiš u Federalnom zavodu za statistiku. Ali hajde, it's just a talk, i to još forumska priča pa možemo biti opušteni.

Hrvati nemaju brige na višem nivou ('županijskom' i 'federalnom'), tu su im prava osigurana Ustavom i biće dobro uhljebljeni na svim pozicijama uvijek i bez obzira na rezultate izbora (ili rezultate kradezea). Problem su manje jedinice i Općine, jer očigledno je da se konci već gube, nakon prodane Posavine i Banjaluke, i Srednja Bosna gubi ljude. To su samo prirodne migracije, i dugoročno se tek mogu osjetiti posljedice.

Meni je u svakom slučaju drago da živim sa svojim komšijama Hrvatima i u srednjoj Bosni i u Sarajevu i u Mostaru i nemam ništa protiv toga. Nacionalizam da, poštuj tuđe, ali protiv fašizma ću uvijek ustat i vratit i gorom mjerom. Hvala Bogu, živi se skupa u dobrim odnosima zasad!
Za Busovacu sam naveo SDA i HDZ zato sto su bila samo dva kandidata za nacelnika iz ove dvije stranke. Novi Travnik je imao vise kandidata pa sam ih grupisao u dvije kategorije bosnjacki i hrvatski glasovi prema njihovoj etnickoj pripadnosti.

Ja nemam nista protiv Srba i Hrvata i multietnicke BiH, ali imam protiv likova koji zele entitete. S njima ne mogu zivjeti niti zelim. Imam dosta prijatelja i Srba i Hrvata s nekima sam vise blizak, s nekim ne. Drzim distancu prema ljudima na onoliko koliko oni vole BiH.
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 21:27   #1019
Quote:
Prvi mart kaže: Pogledaj post
A kaj ti mislis da cemo mi Bosnjaci htjeti da dijelimo s vama nesto sto ne zasluzujete? Bosnjaka u gradu Busovaci ima oko 25 %, pogledaj rezultate izbora. Bosnjaka u gradu Novom Travniku ima oko 40 % opet pogledaj rezultate izbora. Bosnjaka u gradu Jajcu ima oko 45 % i ponovo rezultati izbora. Ne brinete vi mene puno jer cete do 2020. biti nacionalna manjina.
Čekaj, kako ti možeš tražiti nešto s navodnih 25% ?
I to ne po popisu, neg po izborima :rofl.
Kaj ti tu imaš dat?
Ajd, da je to neko selo na granici, neg je to par kuća kroz grad
U Novom Travniku držite jednu ulicu, i što se nas tiče, slobodno si ju nosite.
U Jajcu ste isto raspršeni, pa tamo baš i neće nekaj moć dobiti.

A i smješan si.
U Mostaru bi djelio po brdima, a u Busovači po navodima
A i jedna i druga i općina i grad imaju hr. većinu ?
Daj budi malo dosljedan.
Po istom principu planiraš Hrvatima dati pola Travnika (ne novog nego starog) ?

@Falanga, ma nedosljedan je, pristran i priziva neke čudne stvari.

@Rusko; u gradiću Busovača su Hrvati većina. U općini su musl. stranke dobile više glasova, ali su po popisu Hrvati većina. U čem je tu problem? Imaju Muslimani gradonačelnika i u Vitezu i Odžaku, a tamo ih je samo 1/3.
Što se upisa o fašizmu tiče, ne razumijem. Što želiš reći?
WW2 je završio prije 70. godina.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 08:09   #1020
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nisu izbori popis stanovništva.

Tačno. Izbori su relevantniji
__________________
FBiH 2022--1.869.278 osiguranih lica u ZZO
VegasVic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.