Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2015., 10:14   #21
A ne mora nužno biti, ali da svakako treba provjeriti trombocite (iako mi se redovno moramo kontrolirati svakih par mjeseci, kks, biokemija, urin)

Quote:
Leptirić28 kaže: Pogledaj post
Jesu, nista. Mikrobioloski sve u redu, citoloski puno upalih stanica, dijagnoza izljev u zglob.
Radila sam i imunoloske pretrage, klinicki neupadljiv nalaz.
I šta su ti rekli šta je? Jel je nešto autoimuno?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 16:24   #22
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

I šta su ti rekli šta je? Jel je nešto autoimuno?
Nemam dijagnozu jos, vec godinu dana isprobavamo koje kakve tablete al nista mi ne pomaze, jedino mi Decortin malo smanji izljev.
Doktorica sad zeli da radim artroskopiju koljena kako se bi se napravila biospija tkiva, u medvremenu se pojavio i izljev drugog koljena..
Leptirić28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 11:25   #23
Quote:
dodoka56 kaže: Pogledaj post
Dragi svi!

Nova sam na forumu, premda vec neko vrijeme iščitavam vasa iskustva i stvarno moram reći da se divim podršci koju jedni drugima dajete....

Naravno, kao i sve, ponukala me moja životna priča da se registriram...

Za početak, imam pozitivnu anamnezu na SLE (smrtni slučaj.)

Ima 2 mjeseca me počelo bolit u desnoj preponi, da skratim priču, imam izljev u desnom kuku i sumnjaju na nesto reumatološke prirode (eventualno mehaničke, salju me i na magnet).

Posto se nisam imala di ozlijedit, a i poz. anamnezu, zaista mislim da se i radi o nečemu autoimunog tipa. Kompletna imunološka obrada krvi mi jos nije gotova, moram cekat jos 3 tjedna.Sve skupa se dobro osjećam...e, da, ginekološki brisevi ce mi takodjer bit uskoro gotovi (klamidija, ureaplazma itd)

Ostalih tegoba nemam( za sad), KKS je bila uredna, premda znam da to nista ne znacit, cekam ja ovu im. obradu...

Obzirom da sam se ja vec pomirila da ce me docekt kakava dijagnoza, zaista se samo nadam da ce bitnesto sa cime cu moc ok funkcionirat....da sam prestravljena ne moram ni govoriti....

Bilo kakvi savjeti i mišljenja su itekako dobro došli...

Veliki pozdrav svima i od srca vam unaprijed zahvaljujem za sve moguće savjete!
Dobrodošla!
Jasno mi je da se brineš, ali čak i u slučaju da u familiji imaš nekog bliskog to ima lupus, ne znači da buš ga i ti imala. Ima puno ljudi koji nemaju nikog tko ima luus ( ili neku autoimunu ), pa ga dobiju, ili dobiju RA, a ima onih koji imaju pa ne dobiju, ili dobiju neku drugu kolagenozu.
A i danas je ipak puno bolje kaj se liječenja tiče, zna se puno više nego pred npr. 30 god.
Koliko god teško bilo, kad znaš kaj imaš, protiv tog se možeš lakše boriti, jer onda znaš kaj sve možešpoduzeti .. kod lupusa, npr. pretvoriš se u šeika ili beduina kaj se obleke tiče

Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
...Rade mi se masnice lako. Prije 2 tjedna sam imala povecu masnicu iza koljena. Nije boljela, samo se pojavila, ne znam kako.
Sada vidim na ruci jos jednu masnicu. Uopce me ne boli samo tu stoji. Kako sam ju dobila, nemam pojma.
Sumnjala sam i prije da mi se stvaraju masnice, no nisam htjela bezveze panicariti.

Kaj mi se nebi nekaj pojavilo na KKS ako imam problema sa zgrusavanjem krvi? Meni je zadnji put KKS bila savrsena..
Znam da moraš pekontrolirati trombocite, a pretpostavljam i PV.
Ali masnice su nuspojava steroida, jer steroidi izazivaju trombocitopeniju.

Quote:
dodoka56 kaže: Pogledaj post
...Losije spavam (iako nisam sigurna je li to cisto posljeidca moje psihe),ponekad mi blago trnu ruke i noge u snu, al samo ponekad i prodje odmah, govore ljudi od vratne kralježnice, stalno sjedim blaba, al ja se bojim da nije povezano...iako je usredini noci, nemam nikakve tegobe ujutro ...
Znam dosta o bolesti, a znam da ne mora bit ni ona nego neka druga slicne kategorije.....
Znači, znaš puno, pa znaš i kak se nositi i boriti s bolešću, kaj se zapravo super, ak ju imaš. a i ak nemaš, a frka te da ne dobiš, opet isto ... znaš kaj trebaš raditi da izbjegneš kolko god možeš.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
...Nego jel netko do vas ima problema sa živcima? Ne u smislu da ste živčane , nego da imate trnce i slično? Događa mi se u zadnje vrijeme da mi unutrašnja strana nadlaktice i zadnja loža trnu ili koji vrag, ko da mi je netko pričepio žilu ili živac ma je onako fuj osjećaj, nije ni bol nego onako više neka neugoda. Čak sam bila pomislila jel moguće da su nekakvi ugrušci (ne mogu dočekati više te nalaze da vidim kakva su mi kardiolipidksa antitijela, jel imam problema sa zgrušavanjem ili ne) al opet baš da mi u jednoj ruci i 2 noge bude slično sumnjam, a i vjerujem da bi imala i neke druge simptome poput oticanja, slabije cirkulacije u toj ruci/nozi...
Si ziher da nije neuropatije?
Jer su to simptomi neuropatije.
Doduše, moraš napraviti ( a to te ziher veseli, još malo hopsanje po doktorima, jel da ? ) obradu tipa rtg vratne kralježnice i mislim i bar dijela ostatka kralježnice, ali mislim da bu te dr poslal neurologu, a on da napraviš EMNG. Meni su EMNG-om i simptomima potrvdili neuropatiju.
Inače , meni zadnjih 6 mjeseci grozno trnu ruke, u biti šake, i to kad god ležim u položaju da mi je ruka nekak savijena ( tipa vrtim se po krevetu dok čitam ili gledam tv, čak rijetko kad zaspim )
. Imam anatomski jastuk i on tu pomaže, ali ja napravim dok spavam jednu zgodnu stvar ... spuznem s jastuka u prostor između jstuka i zida ... Sad ću stavit valiki krevet ( bračni ) u spavaću sobu, pa se ne bum više gurala sa zidom
pomaže mi i to da spavam na niskom jastuku ... iako znam zaspati na vidkom, ak navečer gledam telku u dnevnoj sobi pa ne sjedim.
Ali imam više protruzija na vratnoj kralježnici, a nazadnjem MR-u nisu pokazivale kompresiju živaca, tak da mislim da je to da se živac pritisne u nekom položaju, i onda stvori problem, a ne stalno ( na sreću ). Nisam bila hepi kad sam vidla tih 4-5 protruzija, ali kajs e more, vježbam, povremeno nosim Schantz, i sad pazim kak spavam.

Fuj kak je vruće! Ljepim se sama za sebe, tuširam svakih sat vremena, osip je prošel onih par dana kad je padala kiša, ali s prvim danom s +30, evo ga opet ...
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 15:01   #24
Kortići uzrokuju trombocitopeniju? Znam da mogu masnice, za trombocitopeniju mi prvi glas. Znam curu koja je imala trobocitopeniju i to ne autoimunu već nastalu od lijekova (pila je voltarene zbog migrena) i terapija joj joj je mjesecima bila baš kortići, dobivala ih je i u bolnici i doma ih je pila oralno.

Nemam pojma jel neuropatija, nije mi u šakama i dolje nogama, nego onako maltene ispod pazuha i ispod dupeta i to koliko sada primjećujem samo na desnoj strani. Jel ne ide neuropatija obostrano?
Slikala sam vratnu kralježnicu i radila color doppler prije nekoliko godina, vaskularac je bio tražio. Ne mogu se sada sjetiti jel od vratne bio uredan nalaz (morala bi ići kopati po nalazima da ga nađem), ali color doppler je pokazao da kada zabacim glavu i dignem ruke gore da mi se prekida dotok krvi u glavu, rekli su mi da pazim jako da ne budem dugo u takvim pozama i da izbjegavam recimo vješati zavjese jer budem opala u nesvjest. Tako da vjerojatno i imam problema sa vratnom i znam točno i od čega, u srednjoj mi je neka mala u bazenu naskočila na glavu kad sam ronila vanka i razbila mi nos i i nabila glavu unazad. Vjerojatno mi se nešto malkoc pomaknulo tada jer me par dana bolio vrat.

Ja ti bez anatomskog jastuka nemrem spavati, užasno me boli vrat. Preporodila sam se otkako imam ovaj od memorijske pjene, mogla bi si sada lagano kupiti npvi jer ovaj imam godinama i već se malo razmekanio.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 13:28   #25
Ciao djevojcice...
Sorry sto me nema...ma pisala bi ja, al nije mi nista...e...
Zbilja mi nije nista novo...sve sta i prije...pola stopala se trudi, a moje livo stopalo ceka doktore sa godisnjeg...pita me dr na dijalizi, kome sada idem na kontrolu...ma ja to sama...sve je pod kontrolom...Ona me ono ka pogleda...
Kad je tako...nekidan mlada dr veli..pa znate da ne smijete otvarati rane, veli sestra nismo mi nista to ona sama doma ordinira...
O vrucini ..necu prigovarati...strasno je vruce, ali se jako znojim pa mi sva tekucina umisto na pis pis....upsss
izadje na kozu...zivila vrucina......
Jucer smo muz i ja zajednickim snagama napunili paprike i to za
dva puta..
Imam neki stari lapatop...nabadan na izmisana slova a i malo me buni, a necu misa...vec po ure coratam po tipkama...
Cuvajte se...a ja vas pozdravljam...
Ljines is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 17:01   #26
Hello...nidje nikog..
pazi sad....ovako se laze ka pas:
jucer nije bila dijaliza i ja se obucen u kupaci, sugaman pod ruku i na Banj...deset min setnje....krcato ljudi...nigdi lada...
uvalin se odma u more i tocan se...tocan se...tocaaaaan...
Dovoljno...moze jos?
Kaze meni jedna prika dodji imamo viska pidoca...da necu...obozavan pidoce...i za veceru nakuvan tecu od pet kg...tek nesto malo nam je ostalo, to sam zamrzla za rizot...
Sad idemo u prvu brzinu...
Dijaliza...pita dr sta ima novog....pa nisan luda da in sve kazen...recimo imam ogromnu modricu na livom bedru..otprilike ispod mudanata 4 prsta..na bocnoj strani...a najvise mi na tom boku odgovara lezat i doma i 4-5 uri tamo. .
Svaku drugu sridu priman neke "globuline" i pita mladi
dr...jel vi
osjetite da vam je bolje od toga....a ne osjetin nista...mozda bi bilo gore
da nije toga...Veli on dr (sefica) misli kako cete vi skoro poletiti...
...mozda hihi
Toliko mi je vruce da ni novinu ne mogu pratiti...citati...a kamo neku knjigu.. .
samo minjan programe na tv...
ajde budite dobre..i
Ljines is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 20:38   #27
Pozdrav svima al prvo da upitam Ljines kaj su to pidoce ??nisam nikad čula za to
Jbga neznalica,a štaš

Ja vas svaki dan čitam al po ovoj vrućini kad se dovučem s posla lijena sam i tipkat,a osim toga živcirao me nokat na palcu lijeve ruke.naime čini mi se ak se dobro sjećam da sam se opalila po korjenu nokta prije jedno metar dana al više nisam sigurna.jbga ishlapila mi pamet po ovom zvizdanu.uglavnom,nokat počeo bolit,sav odurno požutio u roku dva tjedna i počeo plesat.bljak bljak i ja njega počela mazat canestenom ak su more bit gljivice i lijepit flasterom i ...tak i ovu nedelju zapnem za njega uh bolilo ko sam vrag i odma mi poplavi ispod i fuj kaj da velim?!? Cvilila i zamatala ga do danas i krepavala od straha od vađenja i danas mi puko film.skupila hrabrost .
.ma lažem usrala se od straha i otišla u kiruršku ambulantu i tamo mi ga iščupali i sad eto malo kljucka rana.bojala sam se vađenja,a kad ono uz lokalni anestetik niš nisam osjetila.jbga valjda će mi narast novi.kažu kirurzi da hoće,a ja jedva čekam da rana zaraste.bar imam doma poštedu od kuhanja ha ha

Tjesili me da me za tjedan dana neće više niš bolit makar nemam nokta dok ne izraste.jel imate vi kakva takva iskustva.
Meni cendravoj je svaka riječ podrške dobro došla )
Pliz,pliz
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 09:53   #28
Nemam iskustva s time, al imam sa gljivicama na noktima. Ja sam u bolnici pobrala na prstu i s time se sada već jebakam godinu dana i evo dobio mi je i nokat po p.... i počelo se širiti na drugi. Odem do doktorice, ona meni da se to ne može izliječiti, kad jednom pobereš to je to, ona svoj palac na nozi liječi već godinu dana. Kaže neka kupim exoderil, evo ona ga kapa godinu dana (fala teta, očito jako pomaže kad ga kapaš godinu dana ).

Jel ima ko od vas problema sa gljivicama? Ja otkako sam na kortićima mene spopadaju di stignu. Imala sam 2 puta na podlaktici, jednom na gležnju i evo sada je opet izbilo (svrbi ko sam vrag, dolazim u napsat da spalim sa nekom kiselinom). Ovo na nozi što sam pobrala u bolnici da ne pričam, ok je preko ljeta al po zimi buknu nazad. Kad se žalim doktorici da mi 2 tube Atere kreme, kaže to je od kortića (dermatologinja mi rekla da mi je od mačaka, how yes no) i ajde bok. Dolazim u napast da se krenem prai u domestosu.

Coca valjda će prestati boliti ubrzo. Ako te jako boli popij si nešto za bolove, nemoj glumiti junaka. Bolje da su ti ga iščupali nego da se nešto zakopliciralo, gledaj kakva sranja Ljines ima. Krenulo je sa uraslim noktom i evo završila na kraju sa amputacijom. Tako da kod nas i najmanje pizdarije se znaju turbo zakoplicirati (i zato ja pizdim na ovu svoju kad mi kaže da se ne da liječiti ovo na noktu i kak ona ima godinu dana; ono jebe mi se šta ona ima, ja sam bolesna za razliku od nje )

Ljines jel oni to tebi daju imunoglobuline? Za to kažu da pomaže i to dosta dobro kod autoimuunih, ali da je jako skupo i jako su škrti u davanju. Spika je kao i sa biološkim lijekovima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 11:21   #29
Quote:
coca kaže: Pogledaj post
...Tjesili me da me za tjedan dana neće više niš bolit makar nemam nokta dok ne izraste.jel imate vi kakva takva iskustva.
Meni cendravoj je svaka riječ podrške dobro došla )
Pliz,pliz
Ja sam odvalila na palcu na ruci, i onda je sam na pol otpal, pa sam nosila flaster, nije bilo crno, niti je boljelo ... ali mi se nije išlo na kirurgiu i na lokalnu, onda kad je malo narastao, frend koji je medicinskit ehničar mi ga je skinul: a i to je bila scena, primil mi je ruku pod pazuh da se ne mičem, ja sam se okrenula u kontra stranu ... kao da bu me operiral na živo ... i nekak žiletom da odvojil ... nisam ni osjetila, ali on je rekel da nema pojma na čem se taj nokat još drži ... ali nije bilo kao tebi, tak da sam super prošla. Poslije sam nosila flaster gore, jer mi je koma bila misao ( hm, da, eto kak je psiha važna ) da mi je izloženo, hm, meso?, kaj već je ... pa sam nosila flaster dok nije zrasel.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
..., kad jednom pobereš to je to, ona svoj palac na nozi liječi već godinu dana. Kaže neka kupim exoderil, evo ona ga kapa godinu dana (fala teta, očito jako pomaže kad ga kapaš godinu dana ).

Jel ima ko od vas problema sa gljivicama? Ja otkako sam na kortićima mene spopadaju di stignu. Imala sam 2 puta na podlaktici, jednom na gležnju i evo sada je opet izbilo (....
Tipu ispred mene u apoteki je teta rekla da mora jako dugo mazati ... valjda je taj drek tak otporan ... ali sam negdje pročitala za gljivice između prstiju da se nakon kupanja posuši fenom ... bolje se osuši neg s ručnikom.

Inače imam kolegicu koja ima gjlivice na noktima na nogama, i to izgleda strava i užas, a lijena je otići dermatologu, da joj se ne da, da nije bitno, bude jedng dana, valjda nakon kaj umre ... kao, nema ona vremena za to ... živi solo ... uglavnom, fizijatar joj je rekel da nemre na fizikalnu dok to ne riješi, a njoj se fučka. Najbolje je kaj bu ona jednog dana ( imam simptome RA ) potrošila hrpe love zdravstvu jer nije na vrijeme išla doktoru pa joj bu tak koma ...

tuširam se svakih sat vremen, pa zamotam u ručnik, osip mi je malo manji ...

Kaj je sa Zizom, kam je nestala?

Ljines, daj pliz budi disciplinirana, i daj se primi tog da riješiš kaj možeš ... nemreš se prepustiti kaj bu-bu, moraš čuvati tu drugu nogu ( a i ostatak one prve! ).
Ak je dr loš, onda drugom ... znam da je teško, ali kakva ti je alternativa?
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:46   #30
Hvala cure što ste mi tak brzo odgovorile.
Sophie
I kod mene je u pitanju palac,Bogu hvala lijeve ruke tak da mi desna u funkciji makar sam svejedno prtljava .nemrem ni rep napravit kak treba.
Daj mi molim te olakšaj i odgovori koliko te dugo bolilo to meso bez nokta.dal zaista očvrsne za par dana kak su meni rekli??
Mene sad rana samo kljucka,nije strašno,i ful debelo su mi zamotali al ja se bojim taknut taj prst.hodam jutros na posao i držim ruku na prsima da mi netko slučajno ne takne.
Nego i mene muči kak ću ja to meso uopće pogledat.sram bi me bilo i kad imam iskrzani lak,a sad goli palac.bljak.valjda bi me bez gaća bilo manje sram
I koliko ti je trebalo da ti izraste novi.meni inače na rukama brzo rastu.

Leeloo
Ovi moji (ofkors špaga) ppsumljali i na gljivice pa mi ,uh muka mi je,dali taj odurni nokat u fprmalinu da ga pokažem dermatologici kpja mi dolazi 23.8.
Javim rezultat.
Nego,što se tiče gljivica meni su se na decortinu znale pojavit u ustima i ja bi tad popilja diflukan tabletu (samoinicijativno,nikad to nisam rekla imunologu)i onda prođu u 24 sata.prošle godine mi se ppjavile na palcu stopala,onak u gornjoj trećini i ja sam ti to svaki dan namakala u jabučnom octu i mazala plimikol kremom i kak je nokat rastao tak sam ga kratko rezala i trebalo je skoro 6 mjeseci da to izraste.
Ovo na palcu ruke me preplašilo zato jer nisam uopće sigurna dal sam se udarila makar je moguće da jesam jer svaki čas za nekaj zapnem i isto odma mi se stvori šljiva.uglavnom,nokat me počeo boljeti u korjenu i počeo žutiti i odizati se i ogrbavio praktično u tri tjedna.nekak mi se to čini prebrzo za gljive.i onda još zapela za njega i jebaj ga.
Užasavala sam se čupanja,praktično sam bila van sebe od straha 5 dana i onda sam shvatila da mi tolki stres more sam sve pogoršat(meni stres odma digne sedimentaciju) i jučer skupila hrabrost.
Ne mrem vjerovat da sam se tak bojala,a inače se ne bojim ni igle,ni zubara...al zabrijala da mi lokalna neće uhvatit i pretvorila se u amorfnu masu od frke.
Dobro pa su mi i kirurg i tehničar frende pa su me nasmijavali i imali strpljenja sa mnom.ja bi sama sebe izbacila iz ambulante

Sophie
Ajde molim te mi čim prije odgovori ovo za meso,pliz,pliz
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 13:34   #31
Leeloo,
zaboravila napisat da ja redovno pijem probiotik ujutro na tašte VIP premium,to isto štiti od gljivica

Ljudi,ispričavam se zbog slova.tek sad vidim kak krivo stiskam,al pišem s moba koji ima minijaturnu tipkovnicu i mali ekran pa moji postovi puni krivih slova.najte zamerit,bitno da skužite kaj sam htjela reći
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 13:43   #32
Ma znam da se gljivice liječe jako dugo, recimo ovo na koži kad mi izbije mažem po 2-3 mjeseca, samo me živcira moja doktorica jer mi u zadnje vrijeme s oproštenjem sere. Prvo mi je kenjala kako ne postoji niti jedno drugo žekjezo osim heferola od kojeg mi je jako loše (i onda si guglam i nađem da ima ferrum lek koji isto ide na recept, ne znam zašto mi laže al dobro) i onda kad sam je pitala jel postoji nekakva otopina jer kreme na notima ne funkcioniraju ona mi kaže da ne postoji, a znam da ima canesten otopina i lamislil otopina. Ono gleda me u oči i laže mi i govori mi da si kupim exoderil. I spika, joj to kad uhvati nokte to se ne da izliječiti. Ma nemoj me jebati, pustit ću da mi se proširi po svim noktima, da mi se zakoplicira jer imam raynaulda i slabu cirkulaciju na nogama pa da završim na kraju ko Ljines zbog jebenog nokta bez prstiju.
Ja ne znam jel ona glupa ili jednostavno nezainteresirana ili je kombinacija tog dvoje.

Vidim da ću morati tražiti uputnicu za hematologa, uputnicu za dermatologa (sva sreća pa imam ambulantni di mi piše da dođem na kontrolu ako opet budem imala problema tako da mi mora za dermatologa dati uputnicu ako tražim) i ići mimo nje. Ako joj je draže umjesto jednog recepta ispisivati uputnice i pisati recepte koje specijalsitii kažu onda neka joj. Žao mi je što sam bolesna i što joj trošim uputnice i recepte i dolazim joj stalno (a ni ne dolazim toliko često koliko bi trebala dolaziti, ono idem kad mi voda dođe do grla). Nisam ni ja sretna previše, ja bi isto da ih što manje viđam, a ne da mi se život svodi na jebene pretrage i kontrole. Šta ću, nisam ovo birala i sada s time moram živiti. Mislim da bi i njimai nama bilo bolje kad se ne bi morali međusobno nadjebavati kad se već viđamo počesto.
Ono koji si si kurac izabrala ovo zanimanje ako ti se ne da natezati sa bolesnima. Ono jebote znaš pta je medicina, sa kakvim ljudima imaš posla, kakvo je radno vrijeme, kakvo je stanje u zdravstvu. Ako ništa drugo oni su si svoje birali, mi bome nismo izabrali biti bolesni.

Coca, kad ti ne bude više bila baš rana (ja ne bi po rani baš prtljala previše) možeš si to mazati sa švedskom grenčicom, užasno je hvale za koješta. Ja čak razmišljam da si je uzmem i mackam ovaj svoj mali nokat jer ima puno biljaka unutra i za koješta je (pa i zacjeljivanje rana)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 14:01   #33
E moja Leeloo
ni moja dr ti nema pojma o siogrenu,kolagenozi...al se prepala mog meningitisa i sam mi pise uputnice.za sto god dođem k njoj ona me odmah salje specijalistima.
Nego,sta se desilo s Ljines??nova na forumu pa samo skužila da je ženi dio noge amputiran i da ide na dijalizu??zar je amputacija bila zbog komplikacija uraslog nokta??užas.šta nije liječena kak treba??sad sam užasnuta
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 15:34   #34
Ma nema ni moja pojma, uporno mi na uputnicu za imunologiju piše dijagnoze (sjogren, raynauld) koje joj ne pišu na ambulantnom. Evo na zadnjem piše sklerodermija, baš me zanima hoće li na sljedećoj uputnici napisati to ili će opet po svome. Možda nije bitno šta piše, al ja se sjećam da je meni imunologinja bila pričala nešto (ako sam je dobro shvatila) da ona smije davati pretrage samo vezane uz dijagnozu koja piše na uputnici.
Ja iskreno nemam pojma jel ova moja uopće zna šta je sklerodermija, ne vjerujem da je ikada imala pacijenta koji ima sklerodermiju bilo samostalno, bilo u kombinaciji sa ostalim kolagenozama. Ja njoj moram diktirati koje hoću pretrage. recimo ako joj ne napomenem da hoću urin provjeriti ona to neće napisati na uputnicu, a ako imam sklerodermiju ona jako voli napadati bubrege i pluća i treba to redovito provjeravati (i usput to dvoje je razlog zašto ljudi sa sklerodermijom imaju jako lošu prognozu, kad zahvati to dosta je velika smrtnost u roku od par godina).
Jebe se to ovoj mojoj, ja sam još jedna brojčica u nizu, a bome kad slušam svoje sa iskustvima sa svojim LOM iste su priče, užasno su neodgovorni i neozbiljni.

Napisat će ti vjerojatno Ljines kad bude bila online, al ja ako sam dobro nju skontala njoj se počelo komlicirati nakon što su joj čupali urasli nokat, to se inficiralo i na kraju je došlo do gangrene. Jebiga, na terapiji je, ide na dijalize, slabija je i cirkulacija i eto sranja. Ono bezvezna stvar, jebeni nokat. Zato ih ne kontam kako ih se nije strah tako zajebavati kod ovakvih dijagnoza, jebote dovoljna ti je mala stvarčica da te skrši.

Evo ja sam zimus imala takvu upalu sinusa kakvu u životu nisam imala, uho mi je bilo začepljeni mjesec dana, a da ne pričam da me bolili sinusi tjedan dana toliko da sam dolazila u napast lupat glavom o zid. Bila je viroza u pitanju. Jebote prije mi se viroze ne bi ni zakačile, a kamoli da bi tako dugo trajale i prešle u upalu, a sada kako sam na terapiji netko kihne ja se razbolim. U zadnjih 10 godina nisam bila toliko bolesna i nisam poplila toliko antibiotika koliko sam unazad godinu i pol dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 16:57   #35
Leeloo
možda te zbog antibiotika tako napadaju gljivice.ja čim dobijem antibiotik,odmah tražim i diflukan tabletu.ne znam jesi li to pila?to je jrdna,jedina tableta.navodno oštećuje jetru ali ja ih popijem najvise tri godišnje i ove na ustima se odmah povuku.iskreni.nikad to nisam rekla imunologu ali jetreni nalazi su mi ok pa mi je ovo nekak najbrži način za riješit se tog sranja.
Sad me baš zanima ovaj moj izvađeni nokat dal su to bile gljive.vidjet cu sta dermatologica kaze.
Ajme nadam se da nemas sklerodermiju.
Uh danas pišem ko navinuta al em mi vruće em mi taj prst kucka em mi se želudac stišće na pomisao na goli prst.
Jedva čekam da se Sophie javi sa dobrim iskustvima oko nokta.sad brijem da će mi to golo meso biti odurno i osjetljivo.uh fuj.idem si popit jedan normabel od 2 mg.inače to ne pijem osim u kriznim situacijama,a sad me baš pere
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 20:40   #36
pozdrav svim lupusicama !
neko vrijeme se nisam javljala ali vas redovito čitam.
jako puno ste mi pomogle vašim razgovorima, savjetima, i u mnogim stvarima sam se našla,
sad se javljam zbog ovih gljivica na noktima. ja ih imam na oba nožna palca.
mislila sam da mi je palac ( prvo jedan ) poplavio od nekog udarca i cekala da mi to prođe. nije prolazilo, nokat mi se odvojio, požutio, postao mrtav, pa se sve to proširilo na palac druge noge - i tek tada shvatam da nešto nije u redu.
nisam išla doktoru, nego proguglala i našla da su u pitanju gljivice i da je izliječenje teško i dugotrajno.
ponovno tražim odgovore kod ljudi koji imaju takve probleme ( forumi ) i nalazim puno odgovora i savjeta.
trenutno nokte turpijam - gornju mrtvu površinu svaku večer, zatim mažem jabučnim octom ( mada to većina radi sa esencom, jače je i brže djeluje, ali ja ga još nisam kupila ).
doktori i doktorice su malo zeznuti, ne razumiju nas ili smo im dosadile?
a nas stalno nešto napada
cure želim vam da se uspješno borite sa onim što vas snađe,
zahvalimo Bogu što živimo u ovom vremenu tehnologije i informacija!
roberta 67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 08:57   #37
Roberta jel vidiš kakvo poboljšanje na noktima?
Koliko dugo mažeš?
Ja sam taj palac na nozi mazala jabučnim octom dok mi skroz nije izrastao taj zahvaćeni dio ali to je bilo pri vrhu nokta i počela sam relativno rano.i zaista otišlo tj zaustavilo se i nije se širilo na ostatak nokta.
Jel tebi ti žuti nokti vibriraju onak ko da će otpast ili se čvrsto drže??
Jbga sad jedva čekam da mi dermatologica kaže za ovaj moj dal su gljivice ili ne.
Nadam se da mi je ovo ipak bilo to da sam se tresnula po korjenu.
No bumo vidli.svakak javim
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 11:48   #38
Thumbs up

Evo upravo se vratila sa prematanja prsta.Hvala dragom Bogu ništa se nije zalijepilo za ranu.Rana skroz suha.Čak sam skupila hrabrosti i pogledala prst
Laknulo mi je.Danas više ni ne kljucka
A još kažu da će i konačno zahladiti pa će nam svima biti lakše
Želim vam ugodan dan
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:31   #39
Helooooooo
evo me na komp. pa mogu brže tipkati...al toliko se dugo služim mobitelon, da san zaboravila cake kompa...skopčaću ja, ili zagnjaviti ćer...
Eh..o prstu, nozi gljivicama, uraslom noktu...i na kraju bezprstića...
Ta priča se vukla skoro dvi godine, a od početka od uraslog nokta, gnoja, pa do pedikerke i duže...
Elem, ajd kod pedikerke....nisam bila u dobrom stanju, al me ćer odvukla...i tako mi lipo pedikerka sredila nokte, palce da sam za nagradu navukla -gljivice...
i vuklo se to, oticalo, zamatala, mazala...mislim da ništa google nije izbacija a da ja nisam probala...spešl alternativu...To je tolika bol bila, da su me cure poslije jedne dijalize "otirale" u kiruršku ambulantu...kažu, radi teta kirurg ona će biti nježnijaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
Odma sam znala da bu okej..e ..ki kvragu...
Palac je bio upaljen, natečen tako da anestezija, lokalna nije djelovala...al je trećina nokta uz rub izašla vanka...petak popodne...
Cilu noć sam minjala gazice na prstu i napunila punu manju vrećicu krvavih gaza....Subota ujutro, pravac hitna, to je sve u redu, normalno...
E da u mom romanu sam zaboravila reći
da uvik kad idem kod nepoznatog doktora, recitiram: imam lupus, idem na dijalizu...itd..
Al zaludu, ...moja dr (dijalizna-nefrolog) u ponediljak poludila...šta sam uopće išla na kirurgiju kad nema dr (kod kojeg sad uvik idem) ili jedne druge dr, jer ostali kirurzi nemaju pojma o lupusu o dijalizi o....čemu onda imaju...psmtr
Kad mi je izvukla nokat, bez da si kirurg znaš da upaljeno triba antibiotikom zaštititi, a tek problem zgrušavanja krvi i to je tribalo pokriti...
I mic po mic, taj nokat je zarastao oće neće, oće...
!8.01 sam počupala nokat...24. 10. sam ostala bez prstiju.. sad ne znam jel iste godine...E da, u toj borbi naglasak je da sam pala priko šlape i ogrebala
palac i onda je krenilo nizbrdo...
Dosta vam je...ili da rečem da je amputaciju trebalo popravljati, jer lupus koža nije izdržala, probile su kosti, pa se stručno napunilo gnoja pa na još jedno rezanje s...Sad mi drugi palac ima promjene, nekroza-gangrena...pratimo...al bi moj kirurg, za sad otfikario samo palac...čekamo...neke se zvizdarije dešavaju na ostalim prstima, nije ko prije, ali...aliiiiiiiiiiiii
Umori se....
Idemo dalje, u nove radne pobjede...uz pomoć svemoćnog Medrola...ne znam kako bi bez njega, znam da me on poprilično shebaoooooooo.
...
Sad sam zaboravila ko je pitao za pidoće, to su dagnje...
Njih baš i ne smin isti, jer su pune kalija, kad pogledaš šta nije....al sam ih stvarno nabavila danas za večeru..Mljac...
(ja i ja)
Ljines is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:41   #40
Hvala svima stavrno koji su mid ali ikakav odg. na moje brige i post.


Enivejz, update.... nasli su mi poz. ureaplazmu i mikoplazmu, te mi je dok. rekla da sumnja na rekativni (znam da je u teoriji moguće, al znate li vi nekog da mu je to uzrokovalo reaktivni) .....ginićka mi kaze da nema sanse, da je morala bit klamidija, mislim se, obrazuj s e malo zeno ...hm , to bi bila best opcija...al takodjer kaze da moramo vidit im. cijelu obradu, a ona je gotova za 10 dana.... Poslala me jos i HLA tipizaciju, pa ce valjda i to dodatno rasvijetliti stvar.....malo sam se smirila, iako se stvarno uhavtim kako loše spavam po noci.....eee, i da čujem vasa iskustva...koliki faktor vam je prehrana?

pozzzzzzzzzzzzz ogromniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
dodoka56 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.