Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 09:52   #61
Điđe T. - averziju u smislu da nemam ni malo slobode, da će ono samo plakati satima i derati se , da kad se vratim na posao ili moram liječniku neće biti nikoga od njegovih da mi pomogne i čuva ga . Njegova mama je u mirovini, ali nekidan kad sam rekla da me muče ovi strahovi nije se ponudila i nije rekla ''pa ja sam tu'' nego je navodila neke susjede i bla bla (ja ne znam ni tko su moji susjedi , ako se sretnemo to je jedva Dobar Dan)- tako da mi je mrak pao na oči kad sam shvatila u šta sam se uvalila. Sama sam u tome, a još mi ljudi i govore ''JOJ DA, tebi će zbilja biti teško i preteško''

Averziju u smislu da će mi financijski biti na grbači čitav život , bit ću sva oronula s podočnjacima i raščupanom kosom bez imalo vremena za sebe , ako mora liječniku to znači nekoliko puta presjedanje po busevima, tramvajima , eventualno po najvećim pljuskovima s malim djetetom , a to je velika tlaka. Jednostavno idem u to bez volje , bez ljubavi - a sad vidim da se ništa ne mijenja i da tako mogu čekati i porod -a i dalje neću biti oduševljena . Što se mene tiče majčinstvo i robija je jedno te isto. Ovo je kao da sam dobila zatvorsku kaznu, a nisam imala muda otići na AB jer on je želio i dijete i spreman je da me ženi , dakle nije me ostavio na cjedilu - pa nisam bila 100 % sigurna u prekid trudnoće
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:14   #62
escada, tebe samo strah.

ja imam dvoje djece, radim, izlazim (freak za koncertima), završila sam poslijediplomski upravo (s dvoje jako jako male djece), nemam nikoga od rodbine, samo muža koji puno radi, imam psa kojeg istrčavam 4 puta dnevno. i ne osjećam se da nemam vremena.

željeli smo treće dijete. sada sam trudna, imam jake mučnine. jako smo se trudili da dođemo do trećeg djeteta i sada, kada sam trudna, grozno sam depresivna. svaki dan po 30 puta kažem da ovo nismo smjeli napraviti, da je to greška. kada racionaliziram, vidim da me hormoni gadno peru, plus mučnine, plus strah da neću više ništa moći i kako ću s toliko obaveza.

kada se saberem i maknem strah, sretna sam.

nemoj se bojati, jer se stvari poslože na nevjerojatan način. ne možeš si zamisliti budućnost i tko će što reći ili napraviti. opusti se i daj dopusti da se situacija dogodi, a ne da te strah kad će se jednom nešto dogoditi.

prihvati sadašnjost i počni uživat u svemu što ti se događa. pa nema život jednu dimenziju, pobogu.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:16   #63
Quote:
majjica kaže: Pogledaj post
Zivot je cudo. Ja nisam vjerovala u neplanirane trudnoce, ali sam znala za plodne i neplodne dane. I sad smo radili na bebi vec pola godine i nis. I taj mjesec sam bila jaaaaako bolesna (bronhitis i tako to) i vec 7mi dan ciklusa odustanemo od pravljenja djeteta da mogu popiti sve moguce terapije. Ciklusi 28-29 dana, sve uredno, godinama smo imali tu metodu (ne) zastite tokom neplodnih dana.

I 29ti dan dvije crtice na kinezu. Sutradan potvrdjeno digitalnim...
Ne zastita tokom neplodnih dana

To se zove komocija.
A u komociji poslje jebanja nema kajanja.

Koliko ti godina imas?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:32   #64
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
escada, tebe samo strah.

ja imam dvoje djece, radim, izlazim (freak za koncertima), završila sam poslijediplomski upravo (s dvoje jako jako male djece), nemam nikoga od rodbine, samo muža koji puno radi, imam psa kojeg istrčavam 4 puta dnevno. i ne osjećam se da nemam vremena.

željeli smo treće dijete. sada sam trudna, imam jake mučnine. jako smo se trudili da dođemo do trećeg djeteta i sada, kada sam trudna, grozno sam depresivna. svaki dan po 30 puta kažem da ovo nismo smjeli napraviti, da je to greška. kada racionaliziram, vidim da me hormoni gadno peru, plus mučnine, plus strah da neću više ništa moći i kako ću s toliko obaveza.

kada se saberem i maknem strah, sretna sam.

nemoj se bojati, jer se stvari poslože na nevjerojatan način. ne možeš si zamisliti budućnost i tko će što reći ili napraviti. opusti se i daj dopusti da se situacija dogodi, a ne da te strah kad će se jednom nešto dogoditi.

prihvati sadašnjost i počni uživat u svemu što ti se događa. pa nema život jednu dimenziju, pobogu.
DA, to je taj osjećaj ....potpisujem.
Ti si se pravo zadala u svim segmentima, svaka čast na angažmanu . Ja sam očekivala da ću promijeniti mišljenje , odnosno rekli su vidjet ćeš kad se počne micati - ali miče se i nikakva promjena se nije desila. tako da ono što kažu vidjet ćeš kad ga primiš u ruke prvi put - ni to mi nije garancija. Ne može se nekoga natjerati da ima taj osjećaj u sebi , ako ga nema. Moja tetka je rekla kako sam okrutna užasno i da ne zna uopće što bi mislila o meni kao takvoj i sa takvim izjavama o djeci.
Evo sada ću navući hejt na sebe kad kažem da sam molila boga da imam spontani ili da se nešto desi ,a da od trudnoće ne bude ništa ...znam da je ovo strašno , ali ne mogu si pomoći
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:38   #65
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
DA, to je taj osjećaj ....potpisujem.
Ti si se pravo zadala u svim segmentima, svaka čast na angažmanu . Ja sam očekivala da ću promijeniti mišljenje , odnosno rekli su vidjet ćeš kad se počne micati - ali miče se i nikakva promjena se nije desila. tako da ono što kažu vidjet ćeš kad ga primiš u ruke prvi put - ni to mi nije garancija. Ne može se nekoga natjerati da ima taj osjećaj u sebi , ako ga nema. Moja tetka je rekla kako sam okrutna užasno i da ne zna uopće što bi mislila o meni kao takvoj i sa takvim izjavama o djeci.
Evo sada ću navući hejt na sebe kad kažem da sam molila boga da imam spontani ili da se nešto desi ,a da od trudnoće ne bude ništa ...znam da je ovo strašno , ali ne mogu si pomoći
A kakav stav imas o odgajanji i zivotu s djetetom?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:43   #66
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
A kakav stav imas o odgajanji i zivotu s djetetom?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ne baš pozitivan, gledam na to kao na teški posao koji traje 0-24 i na kraju si samo iscrpljen
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:04   #67
Vidiš samo loše stvari i imaš loše primjere oko sebe.

Ne mora značiti da će dijete plakati 0-24h. Moja mala je sa mjesec dana spavala cijelu noć u komadu od 11-7 ujutro. Vratila sam se na posao kad je ona imala 6 mjeseci. Nemamo baka servis niti susjeda servis (iskreno ni ne znam kak susjedi izgledaju). Ide u jaslice.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:25   #68
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Vidiš samo loše stvari i imaš loše primjere oko sebe.

Ne mora značiti da će dijete plakati 0-24h. Moja mala je sa mjesec dana spavala cijelu noć u komadu od 11-7 ujutro. Vratila sam se na posao kad je ona imala 6 mjeseci. Nemamo baka servis niti susjeda servis (iskreno ni ne znam kak susjedi izgledaju). Ide u jaslice.
ja isto ne poznajem svoje susjede , ali ti bar imaš muža kraj sebe , a moj radi u drugoj državi, moja mama je u drugom gradu, nemam nikog svog i sigurna sam da ni svoj posao neću više moći raditi jer su to smjene po 12 sati i noćne također . Sama ne mogu imati dijete i raditi takav posao. Ili ću morati sama sebe prijaviti u centar za socijalnu skrb i reći da sam loša majka jer me nema ni noću ni danju jer radim a dijete nema tko čuvati
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:39   #69
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
ja isto ne poznajem svoje susjede , ali ti bar imaš muža kraj sebe , a moj radi u drugoj državi, moja mama je u drugom gradu, nemam nikog svog i sigurna sam da ni svoj posao neću više moći raditi jer su to smjene po 12 sati i noćne također . Sama ne mogu imati dijete i raditi takav posao. Ili ću morati sama sebe prijaviti u centar za socijalnu skrb i reći da sam loša majka jer me nema ni noću ni danju jer radim a dijete nema tko čuvati
Moj muž radi tako da ga ni nema doma a moja mama je 300km dalje od mene. Tak da ono, crno je onoliko koliko si dopustis da bude. Moj posao i (ne)smjene je teško opisat.


Fkt sorry što pitam, ali ono, kak si se osjećala kad si saznala da si trudna? Jel i tada bilo ovako?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:40   #70
Pa posalji dijete u jaslice nakon porodiljnog, ili uzmi neplaceno ako si mozete priustit
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:52   #71
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Moj muž radi tako da ga ni nema doma a moja mama je 300km dalje od mene. Tak da ono, crno je onoliko koliko si dopustis da bude. Moj posao i (ne)smjene je teško opisat.


Fkt sorry što pitam, ali ono, kak si se osjećala kad si saznala da si trudna? Jel i tada bilo ovako?
kad sam saznala da sam trudna u glavi mi je bio kaos , a u srcu mir - samo zato jer sam znala da on to želi i da je spreman sve dati za dijete da nikad u ničemu ne oskudijeva , da me neće ostaviti na cjedilu . Kontala sam , imamo 36/37 godina , pa jednom se moram smiriti.
Ali evo , ta moja prilagodba novonastaloj situaciji ne ide , pa ne ide .
Nesretna sam iz dana u dan
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:57   #72
escada; nisam vidjela, možda si pisala......

Što tvoj partner/suprug/štagodtije kaže na tvoje poimanje trudnoće i kasnijeg imanja dijeteta? Jesi li sa njime pričala ovako kako pričaš ovdje?
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:59   #73
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Kontala sam , imamo 36/37 godina , pa jednom se moram smiriti.
kakve veze godine imaju? i zakaj bi se jedino uz dijete i vjenčani list mogla smiriti? i kaj to "smiriti" uopće znači?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:09   #74
escada, nikako da vidiš što se događa jer te ždere strah i brige o iracionalnom. zamišljaš si situacije, one crne. ne možeš znati kako će sve to izgledati.

iz svih tvojih postova vidim da si brižna, ali nisi odgajana u sretnoj obitelji, bojiš se da se tebi ne dogodi takav scenarij. trebala bi si u glavi postaviti tabulu rasu i pustit da ti se sve dogodi.

ti nisi tvoja mama ni itko drugi. svaka priča ima negativnu i pozitivnu stranu. ti si odlučila gledali samo negativnu.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:14   #75
Quote:
2cofleka kaže: Pogledaj post
escada; nisam vidjela, možda si pisala......

Što tvoj partner/suprug/štagodtije kaže na tvoje poimanje trudnoće i kasnijeg imanja dijeteta? Jesi li sa njime pričala ovako kako pričaš ovdje?
jesam, ali svaki put ga je to povređivalo kad kažem da je ovo greška , pa sam shvatila da moram prestati tako negativno mu govoriti jer ne prima to dobro.

GARGA : smiriti se / prestati lajsati po vani kao odvezana lađa od jutra do sutra

CVEX : da , u pravu si , ne mogu se smiriti a u stanju sam kad je ženama mir najpotrebniji
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:25   #76
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
GARGA : smiriti se / prestati lajsati po vani kao odvezana lađa od jutra do sutra
ma znam ja kaj si ti mislila, no htjela sam reći zbog čega bi to trebala napraviti do određenih godina ako se tako ne osjećaš? radi očekivanja okoline i onoga što nam ona nameće?
u svakom slučaju moraš se pokušati srediti. po svemu kaj pišeš čini mi se da ti je stručna pomoć zaista potrebna. razumijevanje okoline nemaš, pa se nemoj truditi ni tražiti ga.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:40   #77
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ma znam ja kaj si ti mislila, no htjela sam reći zbog čega bi to trebala napraviti do određenih godina ako se tako ne osjećaš? radi očekivanja okoline i onoga što nam ona nameće?
u svakom slučaju moraš se pokušati srediti. po svemu kaj pišeš čini mi se da ti je stručna pomoć zaista potrebna. razumijevanje okoline nemaš, pa se nemoj truditi ni tražiti ga.
da , definitivno se nisam osjećala spremno , ali moj dragi je rekao ako budem čekala da budem spremna za dijete- čekat ću do kraja života . Ja sam se pokušala prilagoditi no bila je to loša i kriva odluka
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 12:43   #78
Nemoj misliti da život staje kad dobiješ dijete. To možeš vidjeti po pričama na forumu. To ne znači da ćeš sad biti zatvorena u kući i nema izlazaka. Nije istina, samo ćeš se prilagoditi bebinim potrebama. Ako hoćeš na kavu, dogovori je negdje na terasi gdje nije zagušljivo od dima cigareta i sjedi i popij kavu. Otiđi na koncert (ne 3 puta tjedno, ali naći ćeš vremena sigurno), na vikend-izlet. Sve se može i stigne.


Ali svakako ti isto preporučam neki posjet psihologu, čisto da se rasteretiš i vidiš da nije sve tako crno.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:14   #79
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Nemoj misliti da život staje kad dobiješ dijete. To možeš vidjeti po pričama na forumu. To ne znači da ćeš sad biti zatvorena u kući i nema izlazaka. Nije istina, samo ćeš se prilagoditi bebinim potrebama. Ako hoćeš na kavu, dogovori je negdje na terasi gdje nije zagušljivo od dima cigareta i sjedi i popij kavu. Otiđi na koncert (ne 3 puta tjedno, ali naći ćeš vremena sigurno), na vikend-izlet. Sve se može i stigne.


Ali svakako ti isto preporučam neki posjet psihologu, čisto da se rasteretiš i vidiš da nije sve tako crno.
zadnja dva tjedna svaku noć sanjam isti san , samo s nekim izmjenama ... ali uvijek ekipa koju poznam poziva me na neki event , a ja govorim ''ja ne mogu više ništa , trudna sam ''.
Na internetu piše od 5. mjeseca trudnoće se dobiju hemeroidi , proširene vene, kapilare čak i po licu , fleke po koži, strije, celulit - pa ajme raspadneš se dok rodiš . Ja se divim svima koje poslije poroda izgledaju i dalje kao žene.
Da ne govorim kako me muči što će se desiti tamo dolje , hoće li intimni odnos s mužem biti neugoda i bol , sve što vidim na internetu više mi straha donosi nego mira
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:26   #80
Hjoj, nje tebi lako escada ali evo, ja se čak malo i smijem tvojim napisima.

Očigledo da si se grdno zajebala; naišavši na lika koji ti je baš baš dobar , popustila si pred njime i svijetom; a išla kontra sebe.

Kako to inače biva; trudnoća će ti garant biti super dobra i jednostavna, vjerojatno i porod takav......

A šta će se odvijati u tvojoj glavi nakon toga; to ne može nitko znati.

Moguće da budeš prošvikala skroz, moguće da ti bude baš super.

Moguće da se budeš snašla ko riba u vodi, da ti se neće baš sve to skupa sviđati ali ćeš nekako pivati u vodama roditeljstva.

A moguće da poželiš i dati dijete na usvajanje. Možda pobjegneš i ostavš dijete ocu....


možda.......

Svakako nemoj više ustupke raditi, ne takve koji se kardinalno očituju na naše živote.

Djeca se , svakako, ne moraju imati.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.