Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 19:07   #21
Isuse...
Ni 2 dana nisu prošla...
Evo prijavljujem 1.grijeh... bilo je nužno:
http://www.mojaljekarna.hr/ciscenje-...e-sos-set.html - imala sam 10% rođendanskog popusta +oko još oko 9 kuna kupon... Serum mi treba u dogledno vrijeme (jer ovaj 1 koji koristim i 1 iz zaliha, svaki 30ml... će se brzo potrošiti...) ma da... koga ja zavaravam... nepopravljiva sam

(a išla sam samo naručiti tekućinu za leće i neke vitamine... )
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 19:47   #22
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Isuse...
Ni 2 dana nisu prošla...
Evo prijavljujem 1.grijeh... bilo je nužno:
http://www.mojaljekarna.hr/ciscenje-...e-sos-set.html - imala sam 10% rođendanskog popusta +oko još oko 9 kuna kupon... Serum mi treba u dogledno vrijeme (jer ovaj 1 koji koristim i 1 iz zaliha, svaki 30ml... će se brzo potrošiti...) ma da... koga ja zavaravam... nepopravljiva sam

(a išla sam samo naručiti tekućinu za leće i neke vitamine... )
Ne vjerujem!!!
Pa lilarose, ti si otvorila temu...moras nam svima biti motivacija, a ne ovako
Sabrat se brzo i od sutra se vise nedaj navuc s tim akcijama

To i mene uvijek zezne...ali sad vidim da su te akcije uvijek navlakusa. Bolje platit i 20 kn vise nego gomilat pa onda jos bacit kad istekne rok trajanja
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 20:14   #23
Ne znam jel da se uopće prijavljujem tu jer znam da neću bit karakter, bar ne dugo. Skužila sam da kod mene to šopingiranje ide u nekim fazama... U prvoj polovici 2016. nisam bila nešto previše rastrošna, a onda me u drugoj polovici uhvatila manija i morala sam kupit SVEEEE! Sad sam se nedavno vratila s puta gdje se praktički nisam ni šminkala i kad me dočekala sva ta kozmetika kod kuće, odjednom mi je to sve bilo nekako previše, pogotovo kad skužim da dosta stvari ne stignem koristit. Napravila sam mini declutter i odvojila stvari koje su za prodaju, za proslijedit i za bacit. Pokušala bih sad neko vrijeme bar malo smanjit kupovinu, pogotovo ovih stvari koje ne mogu potrošit, kao što su ruževi, rumenila, palete, lakovi za nokte itd. Ne obećajem ništa, ali evo, u 2016. sam uspjela sa svojim glavnim ciljem, a to je bilo prestat gomilat tuširalice i mazalice pa možda i ove godine bude nešto od mene.

RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:22   #24
ja sam bila fkt dobra vecinu 2016 jer sam imala veci cilj u glavi - kupit kucu. i doslovno sam samo nuzno kupovala, ok tu i tamo koja nenuzna sitnica al fakat rijetko. mjesece sam bila prosla bez da sam si kupila nesto nepotrebno tipa jos jedna paleta sjenila il stoti rozi ruz ove godine cu se pocastit malo kao nagradu ali ne previse, zelim sad stedit za putovanja

iskreno, dobro mi dodje kad ovdje pokazem sto sam kupila, svjesnija sam tih nepotrebnih ulova. mene ne vuku akcije vec nove stvari, evo sad proljetna kolekcija za 2017 mi je woow iz skoro svake kompanije
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:22   #25
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
moguće, ali po čemu?
Imas jedan puder, jedno rumenilo i 2-3 ruza i kazes da ti ne treba nista.
Cisto za usporedbu ja imam 10-ak pudera, 15-ak rumenila i 50+ ruzeva, ali TREBAM JOS. Jel sad kuzis?
Mighty S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:30   #26
Quote:
RetroDanceFreak kaže: Pogledaj post
Skužila sam da kod mene to šopingiranje ide u nekim fazama... U prvoj polovici 2016. nisam bila nešto previše rastrošna, a onda me u drugoj polovici uhvatila manija i morala sam kupit SVEEEE!
E ovako i kod mene..doslovno u fazama. s tim da mene zbilja kupovina "vadi" iz stresnih situacija. i ako je loš period privatno/poslovno kupujem više. ako je sve ok, ne kupujem nepotrebno.

tema mi je jako zanimljiva, pokušat ću se držati nekih osnovnih stvari koje mi trebaju.
zasad su to maskara definitivno (jer mi je potrošena trenutna a NEMAM nijednu u zalihama valjda po prvi put u 5,6 godina).
i nekidan sam se našminkala "svekrvinim neseserom" i skužila da mi dobro stoji smeđi ruž a nijedan u kolekciji nemam. pa sam mislila kupiti neki dobar smeđi ruž

prošle godine sam i za garderobu i kozmetiku uvela pravilo: novo kupim, staro ekvivalentno mora "otići" i to sam doslovno primjenjivala i na ruževe za usne i na donje rublje
moram priznati da je dobar osjećaj bio
nekako opravdam kupnju i rješavam se prastare odjeće koju ne nosim/potrošim kozmetički proizvod do kraja itd.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:10   #27
Ja takodjer liječim stres kupovinom. I volim isprobavati nove stvari. Npr imam jedan highlighter u kamenu i sad hoću isprobati u kremi. A realno mi ne trebaju oba jer to traje 100 g. Ali uspjela sam se oduprijeti kupovini Solistice palete od Sleeka vec 2 mj, iako ju jos uvijek zelim. Ali pored 3 otvorena highlightera sto ce mi? Ne stignes potrosit i na kraju moraš baciti. Ili nude ruževe. Svako toliko kupim jedan i svi su različiti, ali imam ih 50, i opet nosim 2-3 stalno, a ostali stoje.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:28   #28
Sad kad vrtim prethodnu godinu, nisam bila nešto rastrošna. Što se dekorative tiče, kupila sam par stvari, poneke dobila, al ništa što bi pridonijelo gomilanju. U biti, da sad idem brojati, mislim da bih završila na otprilike istim brojkama kao i prošle godine. Čak sam i potrošila neke stvari. Glede preparative, tu sam i inače discipliranija, nisam sklona eksperimentiranju, pogotovo kad je riječ o proizvodima za lice.

Lilarose
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:29   #29
ja bas zbog goleme kolicine ruzeva na koje sam slaba mislim kupiti dobar storage gdje ce biti pregledni tako da ih sto vise nosim buduci da sam pocela ruzeve nositi cesce otkad su poceli tekuci i tako sortirati da lakse odlucim ceg se rijesiti.
tako cu ujedno znati i sto zaista vise ne kupovati a ako odlucim kupiti, cega se onda rijesiti
na ljubicaste i taupe/mauve sam zaista slaba i tu cu si progledati kroz prste ovisno o cijenama ali inace znam proc kroz sve swatcheve sto postoje na netu da vidim dal imam dupe il postoji li sta povoljnije, drago mi je da imam volje za to i jako rijetko pokleknem plus ne padam ni na snizenja osim ako sto s WL bas bude snizeno pa uhvatim priliku, stvari koje inace ni ne bih kupila mogu biti snizene koliko hoce!
a uz to dosta proizvoda ne koristim pa ni ne gomilam, tu prvenstveno idu highlighteri, palete sve moguce jer ih ne volim, maslaci i losioni, stvari za kosu, korektori, primeri ... ma, pocistit ce se to vec malo po malo
parfeme isto necu zasad ukljucivati, vidjet cu kasnije kako i sta s njima. imam dosta jeftinih koji zaista dugo ne drze ali nekako mi ih se zao rijesiti, a i kako da ih se rijesim, to si svatko lako nabavi i sam )
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:39   #30
samo znam da uvijek jednu "ovisnost" zamjenim drugom.
trenutno se sa kozmetike prešaltala na odjeću a nakon sniženja već je plan skupljanja novaca za nešto treće na proljeće.
tako da ovdje mogu samo škicati kad je koji popust. i napraviti inventuru potrošenog/kupljenog zbog kontrole i uvida
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:57   #31
Quote:
maryah1 kaže: Pogledaj post
Pa savrseno si racionalna s kozmetikom
Dobro, moguce da zelis motivaciju da tako nastavis i u 2017.

I ja sam prema nekima na forumu "siroce", ali mene te moje zalihe i stvari koje zapravo ne koristim uzasno opterecuju. Nemam ni mjesta vise u stanu za sve to.
A stednja bi mi tako dobro dosla ove godine s obzirom na silne svadbe na koje moram ici, plus neke druge troskove ak ne mislim bankrotirat
Quote:
Mighty S kaže: Pogledaj post
Imas jedan puder, jedno rumenilo i 2-3 ruza i kazes da ti ne treba nista.
Cisto za usporedbu ja imam 10-ak pudera, 15-ak rumenila i 50+ ruzeva, ali TREBAM JOS. Jel sad kuzis?
ajme, sinoć sam napisala dugi post o svom minimalizmu, i sad vidim da ga nisam postala. glupi laptop.

anyway, je, racionalna sam i dobro se kontroliram, ali i mene s vrimena na vrime uvati kriza, pa ću se vrtit oko ove teme.

prije sam gomilala stvari, ne samo kozmetiku nego i robu, knjige, sve i svašta, a onda me sav taj višak stvari i neplansko trošenje počelo smetat, pa sam krenila čitat knjige i pratit youtube videa o decluttering-u, i preporodila se.

ne triba mi 20 crvenih ruževa, samo jedan savršeni. doduše, nekad ta potraga za savršenim može potrajat, ali kad ga napokon nađem onda mi stvarno ne triba nijedan drugi.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:46   #32
Evo, cure me totalno kuže...:



Quote:
Mighty S kaže: Pogledaj post
Imas jedan puder, jedno rumenilo i 2-3 ruza i kazes da ti ne treba nista.
Cisto za usporedbu ja imam 10-ak pudera, 15-ak rumenila i 50+ ruzeva, ali TREBAM JOS. Jel sad kuzis?
Odmah mi je lakše...

Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ja takodjer liječim stres kupovinom. I volim isprobavati nove stvari....
... a cijela mi je prošla godina bila stresna... + još sam u 9.mj dobila veću plaću, i kako onda da ne trošiš...

Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
samo znam da uvijek jednu "ovisnost" zamjenim drugom.
trenutno se sa kozmetike prešaltala na odjeću a nakon sniženja već je plan skupljanja novaca za nešto treće na proljeće.
Istina ... ja sam jedno vrijeme pokušala biti suzdržana u kupovanju kozmetike i odjeće... onda sam počela kupovati knjige... cca 1000 kn sam lani potrošila na knjige, a 80% toga sam mogla pročitati da sam se za 80 kn učlanila u knjižnicu...

U prosincu nisam kupovala kozmetiku skoro uopće, (osim Yves Rocher kad je bilo 20% popusta i u DM poklon sebi pod bor - al to je sve skupa nekih 300 kn, prava sitnica... ) ali sam zato krajem mjeseca, tj. u razdoblju od 27 - 31.12. potrošila 800kn na odjeću (živjele rasprodaje!!)

Eto, nema mi pomoći... nema...

__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:54   #33
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post

ne triba mi 20 crvenih ruževa, samo jedan savršeni. doduše, nekad ta potraga za savršenim može potrajat, ali kad ga napokon nađem onda mi stvarno ne triba nijedan drugi.
Ja se s ovim slažem 100 %, ali ja ne mogu znati je li mi neki ruz/puder/bilosto savršeno ako ga actually ne kupim. Kako mozes naći ruz i znat da je savršen bez da ga kupiš? ( na stranu sto ja Ne isprobavam testere ruževa u dućanima jer sam jednom davno tako dobila herpes, ali i da ga probaš iz dućana trebaš ga provat barem 5 puta da znas da je to to).
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:07   #34
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
samo znam da uvijek jednu "ovisnost" zamjenim drugom.
trenutno se sa kozmetike prešaltala na odjeću a nakon sniženja već je plan skupljanja novaca za nešto treće na proljeće.
tako da ovdje mogu samo škicati kad je koji popust. i napraviti inventuru potrošenog/kupljenog zbog kontrole i uvida
ovako je i kod mene
sada pokušavam naći neku ovisnost koja ne košta
trenutno čitam knjige i vratila sam se jogi

i htjela bih što manje vremena provoditi na netu(što mi je jako teško zbog posla) jer tu vidim neku super stvar ili pročitam odličnu recenziju i odmah mi treba
i tek kad to kupim/naručim krenem razmišljati pa to i nije za moj tip kože/imam dva slična/imala sam i proslijedila jer mi nije odgovarao

u planu imam veće nekozmetičke investicije za ovu godinu pa bih svakako voljela više uživati u postojećem (jer imam baš dobru kolekciju) i kupovati samo nužno i planski


ipak za sada već planiram ove godine makar dva puta u Švedsku/Dansku tako da ne vjerujem da ću odoljeti Sephori i nama nedostupnoj kozmetici ali i tu planiram napraviti budget prije puta i wish listu
__________________
...always, evermore, and on and on...
julee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:43   #35
TU SAM, TU SAM!!



zadovoljna sam 2016.-om. moglo je biti malo bolje kontrolirano, ali zadovoljna sam. trebala bih se sada rijesiti nekih ruzeva, jer em sta ih ne koristim, ne odgovaraju mi (toksicna skina, mad ce me razumijeti). osim toga, primhetila sam da s nekom sminkom izgledam starije nego bi trebala. svakako jos uvijek padam na akcije i na lakove za nokte.. pogotovo na sljokice

zadnjih nekoliko dana se ne sminkam i osjecam se sjajno. tako da cu probat od kozmetike kupovat - nista. malo cu vise proucit preparativu i u to ulagat.

odjecu nisam toliko kupovala. isla sam vise po second handovima tako da nisam puno trosila. cak se tocno mogu sjetit sta sam sve pokupovala po ducanima i nije preko 1000kn zajedno s tenisicama.

vidim da dosta vas kupuje knjige. voljela bih jednog dana skupit nekoliko diy i modnih knjiga. i eventualno koja enciklopedija. beletristika mi nema smisla. to procitam i vise se nikad ne vratim na njih. imam par poklonjenih i sve mi se cini da ce zajedno s posvetom u smece.

iznerviram se kad vidim gomilu kako mi stoji.

ostalo mi je i puno radova s faksa, ali to nije za ovu temu, ali isto tako mi smeta, a zao mi baciti..
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:57   #36
Ne bacati knjige zaimeboga. Prodas. Poklonis. Knjiznici. Skoli. Starackom domu. Bilo kome. To vrijedi za sve sto imas viska, odjecu, sminku....


Ja sam zakljucila da na akciji ako mi nesto ne treba ne dobijem ja -40% vec trgovac +60%. Pa se ne hvatam vise akcija.

I dalje imam zalihe, svega, ne samo kozmetike, ali u vrlo razumnim granicama, i dalje potrosim i kupim povremeno nesto ne bas nuzno, dosta sam stedila, treba i uzivati, ali znam da sam sklona hrckanju pa se trudim kontrolirati, i zbog soldi i zbog prostora i zbog rokova trajanja. Na redovnoj bazi kupujem knjige. Preparativu ako mi ne pase potrosim na nesto drugo (mazem noge....) ili poklonim ( jako sam usrecila necakinju kremicama + 300 kn, stalno ponavlja kako joj se koza bitno popravila, ali se nedam navuci).

Ovaj topik pomaze, znas da nisi sam, iako ti nije lakse sto su drugi isti. Ili gori.


Lilarose, kao pokretac i inspiracija, daj izdrzi tjedan
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:18   #37
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
samo znam da uvijek jednu "ovisnost" zamjenim drugom.
također

neki ''jedu emocije'' a ja shoppingiram

Quote:
julee kaže: Pogledaj post
ovako je i kod mene
sada pokušavam naći neku ovisnost koja ne košta
trenutno čitam knjige i vratila sam se jogi
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:49   #38
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Ne bacati knjige zaimeboga. Prodas. Poklonis. Knjiznici. Skoli. Starackom domu. Bilo kome. To vrijedi za sve sto imas viska, odjecu, sminku....
...
Lilarose, kao pokretac i inspiracija, daj izdrzi tjedan
1. nikako ne bacati knjige!! pokloni!!!

2. pokušat ću... moram... ... ja to mogu...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:06   #39
U svezi zamjena ovisnosti mogu vam priznati kako sam godinama kupovala dvoje 2 dnevne novine i tri 3 do pet 5 tjednika te svaki prvi broj novoizaslih. Sve sam prolistala i procitala naslove. Citala obitelj, starci, svekici, nosila u staracki. Kako njih vise nema muz pred par godina predlozio da citamo na netu jer su vec dnevne kad izadu stare a kamo li tjednici . Vise od godinu dana mi je trebalo da smanjim na 1 dnevne i povremeno pokoji tjednik (1 jedan u 3 mjeseca). Zamijenila sam kupovinom sampona . I upravo dobila na poklon preplatu na jos jedne dnevne. Cita muz i susjedi

Nekako se tjesim da su te ovisnosti o kupnji zdravije od trazenja utjehe u hrani.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:44   #40
Quote:
julee kaže: Pogledaj post

ipak za sada već planiram ove godine makar dva puta u Švedsku/Dansku tako da ne vjerujem da ću odoljeti Sephori i nama nedostupnoj kozmetici
poznato
u nedjelju u barcelonu idem

mislim da je ova tema bolje koncipirana nego prošlogodišnja čisto zbog limita jer kako je jedna gore napisala, prosto je nemoguće ograničiti limit mjesečni na neki iznos pošto ću u nekom mjesecu potrošiti 600.700.800kn na kozmetiku a u naredna dvamožda sve skupa 100kn
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.