Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2017., 19:48   #81
"Najnužnije" je relativan pojam. Svatko od nas ima prioritete i ono što je meni nužno ili najnužnije, ne mora biti nekom drugom. Također svatko od nas kupuje stvari u skladu sa svojim financijskim mogućnostima pa je glupo i besmisleno moralizirat i naklapat o tome koliko smo potrošile i što smo od toga trošile/ bacile.....
Ono što sam ja s godinama shvatila( ili još pokušavam shvatiti ) je da nema smisla nagomilavati stvari koje neću stići potrošiti, a u skladu s tim nagomilavam i minus na računu što si baš i ne bih više smjela priuštiti obzirom na godine i obiteljske obveze koje imam. Takvo ponašanje smatram nezrelim i neozbiljnim ne samo naspram sebe same , nego i naspram opće situacije..
Mislim da bi točniji naziv teme bio- Stop nagomilavanju zaliha u 2017. Ja se zasad prilično dobro držim. Odoljela sam naručiti s Feelunique- a ELDW puder koji je bio snižen 40 % jer sam svog doma tek otvorila( a dok ga ne potrošim, bit će još par puta snižen ), frendici od koje naručujem Avon, rekla sam da ne trebam ništa ( malo je frknula nosom jer svaki mjesec kupim 200- 300 kuna nečega što nije baš najnužnije ). Kerastase liniju koju sam lani u to vrijeme kupila na sniženju tek sad sam otvorila
Eto, to su neka moja premišljanja, potrošiti koliko si možeš priuštititi, bez nagomilavanja i, ne daj bože, bacanja kad se pokvari. Kako u kozmetici, tako i u drugim stvarima. Ono kad kupiš hrpu sranja od odjeće jer je kao bila snižena, a sama ne znam kaj ću s njom. Ili kad čistim frižider i pobacam dio hrane jer se pokvarila( kao što jučer učinih....) e, onda mi dođe da zadavim samu sebe
mariane engel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 19:50   #82
Istina je i to što kažete... ali mislim da je kod mene osobno (ne znam za druge) malo to izmaknulo kontroli, jer ja ne stignem to trošiti tim tempom kojim kupujem... evo neki dan sam ponovno popisala kreme za lice, budući da njih najsporije trošim... i kraj svake upisala rok valjanosti i redosljed kojim ću ih trošiti, kako bi do kraja 2018. sve potrošila prije nego im istekne rok... i da sam neke od njih izdvojila da njima isključivo mažem vrat i dekolte, a nije isključeno da ću barem 1 ili 2 prenamijeniti u kreme za tijelo.
Plus: koja je vjerojatnost da do kraja 2018 ne kupim više ni jednu??

U mojem ormaru ima zalih kozmetike za manji dućan.


I tako ovih 7 dana, osim Caudalie seta nisam kupila ništa od kozmetike.

Ali ja sam i dalje ovisna o šopingu, njime popravljam depresivno raspoloženje, pa sam danas potrošila 700kn na rasprodajama i kupila nekoliko komada odjeće... Podsjećam da sam zadnjih dana prosinca isto trošila na odjeću.

__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 19:54   #83
lilarose ako ti šta znači...mi izvlačimo državu iz krize
ne ovi koji štede

vidim gore u nekom postu da se spomenuo minus na računu i sl. znači sve mogu razumjeti, i 17 krema za lice u zalihama i 25 gelova za tuširanje i 45 knjiga mjesečno ali ne mogu razumjeti ulazak u minus dublje zbog kozmetike. i to pogotovo na ovoj temi (recimo STOP gomilanju ) to stvarno ne mogu shvatiti
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 21:00   #84
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
lilarose ako ti šta znači...mi izvlačimo državu iz krize
ne ovi koji štede


vidim gore u nekom postu da se spomenuo minus na računu i sl. znači sve mogu razumjeti, i 17 krema za lice u zalihama i 25 gelova za tuširanje i 45 knjiga mjesečno ali ne mogu razumjeti ulazak u minus dublje zbog kozmetike. i to pogotovo na ovoj temi (recimo STOP gomilanju ) to stvarno ne mogu shvatiti
1. boldano
2. boldano: već sigurno 10 godina nisam bila ni u kakvom minusu na računu. Niti koristim odobreni minus. Imam samo stambeni kredit. Sve račune plaćam na vrijeme, sve troškove uredno podmirujem... dosta radim i honorarno, tako da smatram da sam zaslužila da se nakon svega počastim... bilo čime...

Btw. rijetko nešto bacim od kozmetike jer je istekao rok ili nešto slično... ako rok istječe, kremu za lice mažem na noge i ćao.
Hranu mrzim bacati i zaista to rijetko činim. Evo neki dan sam bacila kečap jer ga jako malo jedem, a "mora" biti u frižideru zbog "njega" ... kao i majoneza i senf... ... eto, to mi se znalo desiti da bacim, ili poneku trulu jabuku, naranču... ali zaista vrlo rijetko.
A što se gomilanja odjeće tiče... ha ha... nje nikad nemam dosta... uvijek kad otvorim ormar zaključim da nemam ništa za obući
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 22:21   #85
Probajte uci u supermarket i kupit, ne znam, 20 konzervi od 1,2kg za mace i pse i proslijedite nekoj udruzi. Ne moraliziram, samo konstatiram da mi je to osobno bolji osjecaj, nego kad kupim jos jednu kremu za lice koja nece doc na red sljedecih godinu dana. Ne znam, ne moraju bit mace i psi, mozda djeca, starci, beskucnici. Izazvat ce bolji osjecaj ugode, nego jos jedna krema u nizu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Akvarela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 22:48   #86
Quote:
Akvarela kaže: Pogledaj post
Probajte uci u supermarket i kupit, ne znam, 20 konzervi od 1,2kg za mace i pse i proslijedite nekoj udruzi. Ne moraliziram, samo konstatiram da mi je to osobno bolji osjecaj, nego kad kupim jos jednu kremu za lice koja nece doc na red sljedecih godinu dana. Ne znam, ne moraju bit mace i psi, mozda djeca, starci, beskucnici. Izazvat ce bolji osjecaj ugode, nego jos jedna krema u nizu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bravo
Iako sam sama sa sobom davno posložila u glavi to pretjerano i bespotrebno kupovanje opet svako toliko malo odlutam. Ali kad se priberem onda obavezno kupim ili dam novac nekome kome je potrebno. Nije bitna cifra koju će te dati ali taj osjećaj da nisi kupio nešto šta ti ispada sa polica u wc-u već si dao nekome tko nema osnovno za život, e to je pravo zadovoljstvo i još jedan poticaj da se manje troši.
Također, za cure koje se nikako ne mogu kontrolirati, velika pomoć je i što manje boraviti na stranicama foruma
Dalmatinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 23:16   #87
Quote:
Akvarela kaže: Pogledaj post
Probajte uci u supermarket i kupit, ne znam, 20 konzervi od 1,2kg za mace i pse i proslijedite nekoj udruzi. Ne moraliziram, samo konstatiram da mi je to osobno bolji osjecaj, nego kad kupim jos jednu kremu za lice koja nece doc na red sljedecih godinu dana. Ne znam, ne moraju bit mace i psi, mozda djeca, starci, beskucnici. Izazvat ce bolji osjecaj ugode, nego jos jedna krema u nizu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Potpis na ovo.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 23:56   #88
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ali ja sam i dalje ovisna o šopingu, njime popravljam depresivno raspoloženje, pa sam danas potrošila 700kn na rasprodajama i kupila nekoliko komada odjeće... Podsjećam da sam zadnjih dana prosinca isto trošila na odjeću.

Jedini način da smanjiš kupovinu je taj da osvijestiš zbog čega kupuješ toliko koliko kupuješ. Ova tema ti u tome neće pomoći i nikakvo tuđe bodrenje te neće potaknuti na smanjenu potrošnju. Naravno, ako ti je to želja, pretpostavljam da je s obzirom da si zbog toga na ovoj temi
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 00:13   #89
Svatko od nas ima i mora imati nesto sto ga "diže". To je sasvim normalno. Netko trosi na izlaske, netko na gym i zdravu prehranu, netko na kozmetiku, netko na odjeću. Sve je to ok dok to ne prelazi granicu zdravog razuma i dok se ne dovodiš u situaciju da si radi toga kako je netko spomenuo u minusu ili zbog toga nemaš za nesto drugo sto ti je neophodno. Isto tako se slažem da je forum zlo jer krećem od sebe, masu sam proizvoda počeka koristiti prema Preporuci nekog od vas i meni je zbog toga drago. Osobno ne mislim da pretjerujem do te mjere da mi je to poremećaj, ali kad se radi o nekim sitnim zadovoljstvima kod mene je to vec neko vrijeme kozmetika. Moj muz recimo puno trosi na hranu. Ne u smislu da bacamo hranu jer ju gomilamo pa joj istekne rok nego u smislu da često posjećuje dobre restorane i uživa u tome. Meni je to recimo "bacanje novaca" jer je meni hrana nužna da preživim i svejedno mi je hoćemo li večerati burek ili košaricu od skute i kozica na podlozi od aromatiziranog matovilca. Ja nikad ne bih dala 500 kn za večeru, a njemu nije jasno zasto sam ja u stanju ostaviti 100€ u Sephori na dvije stvari koje kako on kaže vec imam.

Ja sam na ovoj temi iz razloga jer mi je zabavno citati sto drugi kupuju i smatraju zaista potrebnim, a bez čega misle da se moze. U životu nisam imala vise od dvije kreme u kući ili vise od 5 gelova za tuširanje, ali npr imam dva bronzera isključivo za konturiranje i jedan od ta dva mi je višak jer necu sigurno oba potrošiti dok im ne istekne rok. Taj jedan je bio bespotrebna kupovina i takvih bi se kupnji htjela riješiti.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 01:54   #90
Svašta sam ovdje mislila napisati, ali vidim da je sve već rečeno.
Moja draga Akva misli isto kao i ja - kupite i usrećite druge.

Najbolje bi bilo da si same uđemo u svoju glavu i pokušamo sa stanovišta druge osobe - samo sebe razumjeti zašto to radimo.


Osjećam se lakše jer nisam vezana iznosom kojeg smijem ili ne smijem potrošiti, njegovim prekoračenjem ... ja sam frajerica i ne mogu se vezati iznosom. Niti ne želim. Lanjska tema mi je bila pohvalna samo zato što je konačno iskrsnula, da se samo zapitam(o). Jedno vrijeme sam se osjećala kao zatvorenik jer sam si ograničila kupnju - a to ne želim. Imam previše godina za takve akrobacije. Sretna sam jer sam u međuvremenu smanjila zalihe, to mi je bio prvi cilj.
U odnosu na prošlu godinu - imam manje zalihe. Generalno, zalihe su mi veće jer obuhvaćaju veći broj artikala, ali su manje po artiklu. Nemam više toliko komada tuširalaca, losiona, sapuna, šampona ...

Osobno - odredila sam si neke prioritete. Također - još jače važem da li mi/nam to treba ili ne. I ne - je NE.


Danas sam bila u Bipi i kupila samo micelarne i vatice. Nisam čak ni kupovala ostale stvari na akciji samo zato jer će mi trebati (WC papir uzimamo u drugoj trgovini je je bolji, vlažnih maramica imamo dovoljno, parfemi mi se ne sviđaju, ostalo čak nisam i zapamtila.

Lijepo sam poslikala ono što je stiglo s weba i ovo i
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 03:12   #91
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Svatko od nas ima i mora imati nesto sto ga "diže". Sve je to ok dok to ne prelazi granicu zdravog razuma i dok se ne dovodiš u situaciju da si radi toga kako je netko spomenuo u minusu ili zbog toga nemaš za nesto drugo sto ti je neophodno.
Ja sam na ovoj temi iz razloga jer mi je zabavno citati sto drugi kupuju i smatraju zaista potrebnim, a bez čega misle da se moze.
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Jedini način da smanjiš kupovinu je taj da osvijestiš zbog čega kupuješ toliko koliko kupuješ. Ova tema ti u tome neće pomoći i nikakvo tuđe bodrenje te neće potaknuti na smanjenu potrošnju.
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
kupujem i nuzno i ne nuzno,kako mi dodje i kako sam raspolozena...uvijek mi nesto treba,uvijek mi je drago kupiti jeftinije,uvijek me razveseli novi komad sminke ili neceg s cim se osjecam lijepom u ovom sivom svijetu...meni je sminka u puuuno navrata doslovno spasila zivot,veselila me kad sam bila u teskim deprama...
nuzan je kruh,voda,sapun...a to sigurno necu uzimati kao relevantno....
sa svim ovim se slazem!
tako do 2011 sam i ja imala teskih depresija i gomilala puno previse sranja, krajem '13 sam prestala s tim ali toliko mi je tog taloga ostalo iz prijasnjih vremena da mi se smuci kad vidim a nisam se imala previse nacina tog rjesavati, dobar dio je zbog raznih okolnosti i micanja i godinama zapakiran. ali mogu shvatiti druge koji moraju kupovati iz bilo kog razloga samo kad dodje do tog da im fali za druge stvari, onda je to ozbiljniji slucaj u jednom momentu, blizu prestanka kupovanja, malo mi je falilo i za to. kozmeticke manije sam se recimo oslobodila ali odjece ne za to ce mi trebati jos vremena. fora mi je citati tudja iskustva i odluke samo ne kuzim kad se javi netko s dva ruza, dva rumenila, dve kreme da ide na dijetu, kakvu dijetu lol? takvi upisi sigurno nikom nece pomoci da se osjecaju bolje. iako, za osjecati se bolje treba ustvari covjek sam sa sobom donjeti neke odluke i promijeniti sklop, tesko da ce se netko osjecati bolje samo tako citajuci ista napisano tu ali jest neko olaksanje vidjeti da ima jos ljudi kojima se tesko rijesiti nekih navika koje im ne pasu
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 08:43   #92
Quote:
Akvarela kaže: Pogledaj post
+1

Inace, da ne bude da sam partibrejker, uspjesno sam ispunila izazov za 2016. Ne posjedujem zalihe, kupujem iskljucivo na popustima i trosim redom. Sto mi ne odgovara, gledam da proslijedim sto prije da netko proba i iskoristi dok je sve u roku trajanja. Stvari koje mi ne odgovaraju za inicijalnu namjenu, prenamjenim za nesto drugo. Nije da nisam dosla u napast da uzmem koji parfem i sl, ali nisam na kraju.


wow....

Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
vidim da se tu cure imaju potrebu "opravdavati"(jasno navedeno u jednom postu),pa mi je uopce glupo sudjelovati u necem takvom,pored ovog posta...prvo,ovaj pdf ne bi niti postojao da se kupuje samo najnuznije,drugo,smijesno mi je kao i tema xyz mjesecno za kozmetiku u kojoj svi prijavljuju fejlove....osobno kupujem i nuzno i ne nuzno,kako mi dodje i kako sam raspolozena...uvijek mi nesto treba,uvijek mi je drago kupiti jeftinije,uvijek me razveseli novi komad sminke ili neceg s cim se osjecam lijepom u ovom sivom svijetu...meni je sminka u puuuno navrata doslovno spasila zivot,veselila me kad sam bila u teskim deprama,pa bi bilo gotovo blasfemicno zanijekati svoj uzitak u istoj kupnjom "nuznog"...nuzan je kruh,voda,sapun...a to sigurno necu uzimati kao relevantno....mojih pet centi)))
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 10:01   #93
...ehm,naglasila bih samo da sw slazem s konstatacijom da sminku smatram srednjelinijskim luksuzom s kojim tesko da mozes upasti u vecu krizu...podrazumijeva da svi govorite o neobaveznim stezanjima u novcaniku ako vam nesto bas ne treba-ne treba...mislim da je opsesija sminkom i kompenzacija prilicno zahtjevan financ.izdatak,no ovdje se nadam se,ne govori o tome....tako da shvacam i podrzavam ne bacanje love suludo,no ako sam ju zaradila,sama biram gdje cu ju potrositi...sminka mi je nekako najbezbolniji izdatak,a uvijek ju mogu prodati i vratiti bar dio novca....ovisi gdje sto kupujete....ja rijetko kad kupujem skupe komade u ducanima jer su jednostavno-preskupi....ali kad nadjem na forumu,krpicama,kupim
..i da,nakupi se,al nikada toliko da bih trebala pomoc.....uzivajte racionalno ali uzivajte...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ

Zadnje uređivanje majica_2008 : 08.01.2017. at 11:24.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 11:51   #94
Evo i mene na temi.
Ovogodisnji izazov mi je puno prihvatljiviji od onog od prosle godine. Ne volim si postavljati nikakva ogranicenja koja ni zbog drugih okolnosti nisam mogla ispuniti. Priznajem da sam i ja jedna od onih koje svoje osobno nezadovoljstvo lijeci shoppingom. u jednom trenu je to sminka, u drugom odjeca/obuca, nekad druge stvari, ali trudim se drzati situaciju pod kontrolom koliko mogu. nikad se nisam dovela u financijske neprilike, pa smatram da uspjesno vladam situacijom
Kako sam vec rekla, nisam se ogranicavala, nekad sam kupovala manje, nekad vise, ali sam se cesto znala zapitati da li mi bas to treba i odustati od kupnje. Samim tim sam smanjila broj promasenih kupovina i nisam popustila bas svakom forumskom ludilu osim onom za cica kremu hvala onome tko je prvi isprobao i pohvalio.
Smanjila sam i zalihe sto mi je jako drago, jer sam nekad imala osjecaj da me sve to gusi i sad krecem u nove pobjede.
Veselim se druzenju na ovoj temi.


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Danas sam čula najbolje objašnjenje za greške: ''Ja ovaj život prvi put živim."
..Lana.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 12:22   #95
Quote:
..Lana.. kaže: Pogledaj post
Kako sam vec rekla, nisam se ogranicavala, nekad sam kupovala manje, nekad vise, ali sam se cesto znala zapitati da li mi bas to treba i odustati od kupnje. Samim tim sam smanjila broj promasenih kupovina i nisam popustila bas svakom forumskom ludilu
Ovo vrijedi i za mene.
Doduše, imala sam promašenih kupovina i te proizvode sam podijelila.
Ono što se kod mene dogodilo je to da me kupnja kozmetike više ne čini toliko sretnom Ne znam što mi se događa, ali sve ćešće osvješćujem marketinške "trikove" - npr. neki proizvod ima super zdravu etiketu, i onda pročitam sastav i vidim da je proizvod sličan kao i onaj tri puta jeftiniji koji nema bio tekst, pa ne kupim iz inata. Isto vrijedi i za vikend akcije i razno razne akcije kad vidim da, ako mi proizvod realno ne treba, 30% i nije neka ušteda. S druge strane, ono što koristim stalno, kupim kad uhvatim akciju, ali samo jedan potreban primjerak. Akcije se često vrte i ne gomilam.

Nisam sigurna koliko dugo će me držati ovakav bunt, ali dok je tako dobro je.

U zadnje vrijeme kupila sam i dobila puno ruževa, ali sam pokušala da neke iz svoje kolekcije proslijedim kako bi napravila mjesta za nove. Iako sam se dovoljno kontrolirala prošle godine, mislim da mogu sudjelovati u temi jer sam i sama imala trenutaka kad sam pokupovala pola LE Essence kolekcije jer to više nikad neće biti dostupno.
Tako da, I'm in što se tiče kupovanja samo najnužnijeg (sa što manje fail kupovina).
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 23:38   #96
Slažem se u vezi ovog da se jedna opsesija zamjeni drugom. Trenutno sam se zasitila tuširalica, mazalica, parfema, ruževa i rumenila, ali zato me mami sve drugo... Puderi, korektori, maskare, hajlajteri, puderi za konturiranje...
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:17   #97
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Svatko od nas ima i mora imati nesto sto ga "diže". To je sasvim normalno. Netko trosi na izlaske, netko na gym i zdravu prehranu, netko na kozmetiku, netko na odjeću. Sve je to ok dok to ne prelazi granicu zdravog razuma i dok se ne dovodiš u situaciju da si radi toga kako je netko spomenuo u minusu ili zbog toga nemaš za nesto drugo sto ti je neophodno. Isto tako se slažem da je forum zlo jer krećem od sebe, masu sam proizvoda počeka koristiti prema Preporuci nekog od vas i meni je zbog toga drago. Osobno ne mislim da pretjerujem do te mjere da mi je to poremećaj, ali kad se radi o nekim sitnim zadovoljstvima kod mene je to vec neko vrijeme kozmetika. Moj muz recimo puno trosi na hranu. Ne u smislu da bacamo hranu jer ju gomilamo pa joj istekne rok nego u smislu da često posjećuje dobre restorane i uživa u tome. Meni je to recimo "bacanje novaca" jer je meni hrana nužna da preživim i svejedno mi je hoćemo li večerati burek ili košaricu od skute i kozica na podlozi od aromatiziranog matovilca. Ja nikad ne bih dala 500 kn za večeru, a njemu nije jasno zasto sam ja u stanju ostaviti 100€ u Sephori na dvije stvari koje kako on kaže vec imam.

Ja sam na ovoj temi iz razloga jer mi je zabavno citati sto drugi kupuju i smatraju zaista potrebnim, a bez čega misle da se moze. U životu nisam imala vise od dvije kreme u kući ili vise od 5 gelova za tuširanje, ali npr imam dva bronzera isključivo za konturiranje i jedan od ta dva mi je višak jer necu sigurno oba potrošiti dok im ne istekne rok. Taj jedan je bio bespotrebna kupovina i takvih bi se kupnji htjela riješiti.
Potpis ko kuća na sve

Quote:
Akvarela kaže: Pogledaj post
Probajte uci u supermarket i kupit, ne znam, 20 konzervi od 1,2kg za mace i pse i proslijedite nekoj udruzi. Ne moraliziram, samo konstatiram da mi je to osobno bolji osjecaj, nego kad kupim jos jednu kremu za lice koja nece doc na red sljedecih godinu dana. Ne znam, ne moraju bit mace i psi, mozda djeca, starci, beskucnici. Izazvat ce bolji osjecaj ugode, nego jos jedna krema u nizu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Možda cure to već rade Mislim da nije ok samo zato što netko zna da kupuje nešto previše ili želi racionalizirati stvari odmah prebacivati na ovu temu.

Tom logikom bi svakom tko ima više od osnovnih potreba mogli reći doniraj. Slika za zid nikom nije potreba... I nek doniraju, ali to ne znači da ne trebaju i sebi kupiti nešto što im nije neophodno... Doniraju i pomažu ljudi i koji imaju samo za osnovne potrebe, i koji imaju više i koji imaju viška... Apsolutno podupirem pomaganje drugima, da se ne shvati krivo, ali to ne znači da očekujem da će netko sve iznad svojih osnovnih potreba donirati.
I zato mislim da je to za neku drugu temu a ne za ovu.

Isto tako to ne znači da netko zaista ima problem ako želi nešto promijeniti, manje ili drugačije kupovati, i mislim da je dobro da se o tome priča, jer se i na taj način daje potpora a i drugačiji uvid u stvari. Ne treba to odmah prebacivati u psiho sferu i tražiti kod sviju dublje razloge.

Ako samo gledamo temu Što ste posljednje kupili čovjek poželi nešto kupiti, netko ima osjećaj da si rijetko nešto kupi... ova tema je po meni dobra protuteža tome, da s jedne strane vidimo šta se kupuje, a s druge da se kako proizvodima možemo pohvaliti i time da nismo kupili nešto. Da je to isto mjesto za doći i pohvaliti se nakon ne-upovine kao i na drugoj temi nakon kupovine.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:40   #98
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Razumijem u potpunosti. Ja isto imam depigmentaciju ljeti, ali se povuče na jesen, koristila jesam kremu i za to, ali buduci da to imam samo ljeti i to samo nakon godišnjeg kad se intenzivno kupam veći prioritet su mi bore. U Mulleru su mi rekli da nemaju kremu za jedno i drugo, jesi ti mozda nasla takvo sto ili koristiš dvije? Ja sad trenutno samo povremeno stavim REN masku s AHA kiselinama za to, ali ju ne kupujem, daju mi par testera u Mulleru i to mi potraje za dvadesetak korištenja.
Nisam našla ništa za oboje Zato se i pojavilo gomilanje kozmetike, za svaki problem traženje dobre stvari. A kod meen su pigmentacije bile jake, nakupljene i dvije godine sam se borila protiv njih. Super su mi bile korejske BB kreme, te korejski serumi ili sleep maske s niacinamidom i arbutinom. To sam riješila prije par godina pa većina tih proizvoda nisu više ni na tržištu. Od kiselina koristim redovno glikolnu Alpha H Liquid gold, te pilinge –s glikolnom Alpha H Micro Cleanser i s mliječnom - Omorovicza Copper Peel.
Sad sam na retinolu STRIVECTIN Advanced Retinol Intensive Night Moisturizer.

Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Rosa, a s cime si rijesila problem lica? Imam slicns probleme, osim pjegica. Mislim, imam i njih, ali tu su od rodjenja i ne planiram ih se rijesit
Ma ne znam ni sama šta bih ti rekla, meni je cijeli režim pomogao u tome, a ne neki proizvod. Govorim o problemu suha koža i problematičan ten (ne pjege).
Ali recimo da je top bila kombinacija tri puta tjedno redovno piling, najbolji su mi bili i kombiniram ih Omorovicza Refining Facial Polisher i Alpha H Micro Cleanser.
Maska za lice Omorovicza deep cleansing mask. Nju sam sad izbacila jer više nemam potrebe za njom. Smanjujem broj proizvoda u opticaju (u duhu ove teme da nisam skroz off)
Za noć sam koristila jednu noć Alpha H liqudi gold i drugu noć Omorovicza gold night drops. Meni se ta kombinacija pokazala super uspješnom. Kombinacija kiseline (liquid gold i hranjivog seruma mislim da je bila baš pogođena). Ali s obzirom da je Omorovicza gold night drops užasno skup, predlažem kombinaciju Alpha H Liquid gold i nekog drugog hranjivog seruma ili kreme.
Za jutro koristim zimi JAL hijaluron serum plus neku laganu kremu (za normalnu kožu) što je meni prije bilo znanstvena fantastika, uvijek sam koristila teške, masne i hranjive kreme.
Ugl. mislim da su mi osnova dobar piling, kiselina i hranjivi serum naizmjence za noć super stvar. Oni su riješili probleme lica, a ovo za dan je samo održavanje i hidratiziranje lica (ali ako nije dobro osjetim zatezanje opet).
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:54   #99
Rosa jel to ovo?

http://www.beautybay.com/skincare/alphah/liquidgold/

Ide na wish listu. Hvala ti.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:59   #100
Ja sam dosta dugo imala probem s nakupljanjem ruževa. Kopovala sam određene 3 - 4 nijanse, a pogotovo kad bi bile u trgovinama u limited edition.

Onda sam znala kupiti isti ruž po 2 - 3 komada jer bi me bio strah da ću prvi brzo potrošiti i da će mi onda biti žao što nemam još koji u rezervi.

Meni je najsmješnije što sam inače ruževe štedljivo koristim i čuvam ih u hladnome da što duje traju. I skoro mi se nikada ni jedan nije pokvario, a cijeli ruž sam potrošila možda 2 puta u životu. I tako su mi se stvorile zalihe po neseserima.

Također sam znala kupovati sve moguće bazlame za usta među kojima mi je odgovarao samo 10% njih.

Ali prošle godine sam odlučila da je dosta s tim. Jednostavno sam se glupo osjećala. Odlučila sam koristiti zalihe koje imam i ne kupovati minimalno. One nijanse koje su mi super, ali koje sam nosila 1 put sam proslijedila i riješila ih se. Kupila sam u cijeloj godini samo par ruževa koji su mi se kvalitetom pokazali super i držim ih se.

Od očnog makeupa imam nekoliko nude nijansi koje koristim, a davno sam prestala kupovati sjenila u jačim bojama koja mi zapravo ne stoje i ne osjećam se ok s njima pa su samo skupljala prašinu po ladicama.

Što se tiče preparative imam olakotnu okolnost što imam turboosjetljivu kožu koja ne podnosi skoro ništa pa ni ne mogu eksperimentirati s mazalicama i čistačima. Imam 1 kremu i jedan čistač već 12 godina i ne mijenjam ih. Zimi dodam neko ulje i to je to.

E sada, ako netko još nije našao svoje idealne preparate za njegu onda razumijem da je u stanoj potrazi za istima. Tako se znaju stvoriti velike zalihe krema s kojima se na kraju mažu ruke, noge i stopala (a ako su kreme skupe, npr. više od 100 kn) to je po meni velika šteta para.

Ali ako ste već našli preparate koji vam odgovaraju onda bi ih se trebalo i držati s određenim malim promjenama u godini npr. ljeto - zima.
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.