Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 12:04   #21
Kosjenka puno ti hvala, imao sam sreću što sam naletio na tebe

Ako ikad to zaživi nadam se da će se čuti malo dalje od zadra, ako čuješ da se u zadru nešto dešava javi se pa da se možemo dobro nasmijati

Evo jedan pusa za tebe , bez uvrede
zeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 13:58   #22
Quote:
zeky kaže: Pogledaj post
Kosjenka puno ti hvala, imao sam sreću što sam naletio na tebe
svi mi koji malo bolje 'poznajemo' Kosjenku s foruma, dijelimo tvoje mišljenje!
BargeldB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:06   #23
Quote:
:Kosjenka: kaže: Pogledaj post
Vilo, a što te točno zanima? Širok je to pojam...

Kako se određuje razmak između slika na zidu...? Ili kojim redom idu pozivnica-katalog-postav izložbe...? Ili nešto treće?

Daj detalje.
recimo ja bih trebala malu pomoć. planiram u stanu na jedan veliki goli zid postaviti jedno 20ak fotografija formata 30x40. kako je taj zid stvarno velik daje mi se velik izbor načina postavljanja frameova.
ima li tko kakvu ideju kako bih mogla objesiti te fotke na zid a da ne oštetim previše da ne izgleda kao sir?
fotografije sam imala namjeru staviti u onaj staklo+šperploča okvir. da li da na sredini zida prvo zašarafim dugačku lajsnu i da na nju popikam čavle i objesim fotke ili da recimo na zidu tik do stropa zašarafim lajsnu i s nje spustim sajlice i na te sajlice objesim okvire sa fotkama? to bi onda trebala biti čvrsta i debela lajsna da izdrži tu težinu od cca 20 okvira, zar ne? i te sajlice, ili da na špagu vješam?
otvara mi se sto opcija a nemam s kime porazgovarati o tome, nemam nikog tko se time bavi a malo mi je glupo otić u radnju i ko zadnji seljo pitati "čujte kak se lijepe slike na zid?"
zato please help.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:13   #24
Quote:
zeky kaže: Pogledaj post
Kosjenka puno ti hvala, imao sam sreću što sam naletio na tebe

Ako ikad to zaživi nadam se da će se čuti malo dalje od zadra, ako čuješ da se u zadru nešto dešava javi se pa da se možemo dobro nasmijati

Evo jedan pusa za tebe , bez uvrede
Nema na cemu. Ako imas jos pitanja - ja cu ti rado odgovoriti... Mozda se i jos netko ukljuci...

Ako mislis krenuti u to za ovo ljeto (sto bi bio lijep pocetak )...sada ti je pravo vrijeme za zapoceti pripreme.

A nadam se da ces otvorenje prve izlozbe (a i onih drugih) oglasiti na "Izlozbama" i da ces nas svih pozvati.
:Kosjenka: is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:24   #25
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
recimo ja bih trebala malu pomoć. planiram u stanu na jedan veliki goli zid postaviti jedno 20ak fotografija formata 30x40. kako je taj zid stvarno velik daje mi se velik izbor načina postavljanja frameova.
ima li tko kakvu ideju kako bih mogla objesiti te fotke na zid a da ne oštetim previše da ne izgleda kao sir?
Ja ti u tome nemam baš preveliko iskustvo (možda da pitaš na 'Sam svoj majstor' podforumu...)...

Ono što ti mogu reći je da se meni ne sviđaju ti okviri tj. stakla koja se sastoje od stakla+drvene ploča+metalne spajalice. Imala sam to doma i sve poskidala...što god staviš unutra - izgleda jeftino.

A jesu ti to prave fotografije?
:Kosjenka: is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 13:24   #26
Quote:
:Kosjenka: kaže: Pogledaj post
Ja ti u tome nemam baš preveliko iskustvo (možda da pitaš na 'Sam svoj majstor' podforumu...)...

Ono što ti mogu reći je da se meni ne sviđaju ti okviri tj. stakla koja se sastoje od stakla+drvene ploča+metalne spajalice. Imala sam to doma i sve poskidala...što god staviš unutra - izgleda jeftino.

A jesu ti to prave fotografije?
kako misliš prave fotografije?
jašta nego prave.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 14:19   #27
okviri

Meni se također ne sviđaju ti okviri staklo+šperploča. Stvarno nemam bolju ideju kako to izvesti osim ovog što si sama navela.

Možda da probaš umjesto klasičnog okvira dati naljepiti na kapafiks, samo nađi nekoga tko do dobro radi, nalijepi se na kapafiks pa ti oni to plastificiraju pa na kraju ispadne fini lagani mat preko fotografija, nema odsjaja. Na kraju kažeš da ti stave okvir koji se inače stavlja na kapafiks tvornički, to sve skupa izgleda jako fino a fotografije su lagane.

Moraš naći nekog tko to dobro radi...
zeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 19:34   #28
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
recimo ja bih trebala malu pomoć. planiram u stanu na jedan veliki goli zid postaviti jedno 20ak fotografija formata 30x40. da li da na sredini zida prvo zašarafim dugačku lajsnu i da na nju popikam čavle i objesim fotke ili da recimo na zidu tik do stropa zašarafim lajsnu i s nje spustim sajlice i na te sajlice objesim okvire sa fotkama? to bi onda trebala biti čvrsta i debela lajsna da izdrži tu težinu od cca 20 okvira, zar ne? i te sajlice, ili da na špagu vješam?
Kao cvrsta lajsna mogla bi posluziti ona sina sto se koristi za vjesanje kuhinjskih elemenata.
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 23:27   #29
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
kako misliš prave fotografije?
jašta nego prave.
Pitam, jer ljudi ponekad i reprodukcije znaju nazivati fotografijama.
A o kvaliteti onoga što misliš staviti na zid - ovisi i to kako ćeš uokviriti.

To staklo koje si spominjala će pravoj fotografiji samo oduzeti na kvaliteti.

Ja sam nedavno u Metrou vidjela jako lijepe i fine okvire za fotke - srebrne (metalne), s nekim jednostavnim sistemom za umetanje fotki i zatvaranje pozadine okvira. Nisu mi bili ni preskupi, kupila dva ali sam zaboravila cijenu.

Što se tiče kaširanja - ja bih fotke kaširala na dasku od iverice, izrezanu točno na mjeru fotke i kantiranu (obrubljenu bijelom trakom). To mi izgleda odlično, jer svaka fotka izgleda kao mali objekt, izbočena je i odmaknuta od zida 2 cm.
1m2 iverice je 70-ak kuna, jeftinije od okvira, a mislim i od kapafixa, a puno trajnije.

A glede vješanja na zid...mislim da ipak dobri stari čavli imaju prednost, meni se ne sviđaju šine i sl. Ali, sve ti je to stvar ukusa, nema nekog pravila...
:Kosjenka: is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 07:05   #30
Gdje izlagati?

Molim pomoć
Slikarica sam amater ( završila sam ipak 3- godišnje obrazovanje u jednoj privatnoj slikarskoj školi i tečajeve kod ak. slikara). Do sada sam imala 9 samostalnih izložbi. Sad bi za 10 tu voljela imati u nekoj maloj galeriji (imam 15 slika vel. 50 x 70). Hvala!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.