Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2013., 11:02   #161
CCTV kabel - rezanje i spajanje

Kupio sam ovakav kabel za kućni sistem video nadzora:
http://www.ebay.co.uk/itm/1710504147...84.m1439.l2649

Tim kabelom spojio bih vanjsku kameru i DVR uređaj koji se nalazi na tavanu.
E sad, u zidu imam jednu malu rupu kroz koju bih mogao provući samu žicu kabela ali konektori ne bi prošli.
Zanima me da li se taj CCTV kabel može precvikati i naknadno opet spojiti sa konektorima? Bude kakvih problema zbog toga?
kolibri is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 12.09.2013., 08:28   #162
Itko!?
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 09:12   #163
Quote:
kolibri kaže: Pogledaj post
Kupio sam ovakav kabel za kućni sistem video nadzora:
http://www.ebay.co.uk/itm/1710504147...84.m1439.l2649...E sad, u zidu imam jednu malu rupu kroz koju bih mogao provući samu žicu kabela ali konektori ne bi prošli.
Zanima me da li se taj CCTV kabel može precvikati i naknadno opet spojiti sa konektorima? Bude kakvih problema zbog toga?
Ne, ak spajanje odradiš kako treba,... trebat ćeš nove konektore (za samogradnju),... Elmatis, Chipoteka,...
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 20:48   #164
Ima li možda tko iskustva sa Foscamovim IP kamerama?
Naime zainteresiran sam za ovaj model: http://foscam.hr/foscam-fi9821w-crna/
Kamera bi mi služila za meteo svrhe, znaći slala bi fotografije landscapea svakih 5-15 min. na FTP server.
Ako netko možda zna gdje kod nas ima za nabaviti isto Wireless IP kameru ali da je vidljivost kuta leće 180° za kompletan panoramski pogled, onda nebi imao potrebu kupovati ovu pokretnu. Hvala.
Rocco18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 17:31   #165
Ta ti je kamera skroz ok za kućnu upotrebu, ali ako je budeš stalno vozio brzo će ti crknuti, slika je ok za mobitel rezoluciju. Ako ti treba samo za tu namjenu vjerojatno je ok. Pošto nije za van pitanje je problema odsjaja sa stakla kroz dan i različite položaje sunca. Ako misliš s tim raditi biznis na stranici onda je preslaba kvaliteta slike . Ozbiljna IP kamera 2-3 MPix 180 hemisferic nije ispod 5.000 Kn.
Ova kamera od Foscama je nazivno HD ali je slika bitno slabija od profesionalne HD kamere.
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 19:29   #166
Pomoć
Htio bih ugraditi kameru u špijunku na vratima koja može snimati 0/24 ili kad se neko približi vratima na 30-50cm.
Ne znam je li ova kamera pogodna za to ili možda postoji i neka jeftinija http://www.genius.com.hr/product.asp...ode=PHV133014+
__________________
Mate Miše
mate mišo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 10:47   #167
Ista takva ti je vani 100-tinjak $, no ima i jeftinijih.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 13:32   #168
Hvala, ali ovo je minus "This camera will only record if someone hits the button on it (the doorbell button). I was hoping for motion activation...I cant completely complain about this as it didn't say it would....but it didn't explain that the only time it would record is when the thief hits the doorbell....polite thief ;"
Meni treba kamera koja može snimati kada se netko približi vratima na 30-50cm, znači treba imati neki senzor. Hvatam debila koji mi ostavlja"poklon" na vratima
__________________
Mate Miše

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 16.12.2013. at 16:04. Reason: Q
mate mišo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 10:35   #169
treba mi kamera koja će biti vani, bez doticaja struje, dakle samo baterija, nije bitna veličina, bitno da može snimati oko 15 sati bez prestanka, ili da se uključi kad primijeti kretanje i da zapisuje video materijal na sd karticu. S tim da baterija drži bar 15 sati prije punjenja
johnden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 10:58   #170
Spajanje na internet

Pozdrav svima

Molio bih nekoga ako zna kako spoiti sustav na internet.
Imam Digitalni Video Recorder CPD-507 i koristim program Video Server E

Do nedavno sam bio spojen na http://dyn.com/dns/ međutim to mi je prestalo raditi, neznam iz kojih razloga. Mozda su prestali nuditi to besplatno...

Posto mi je to namjestao jedan poznanik do kojeg vise nemogu doci, nemam koga pitati. Ako netko zna gdje i kako se spojiti, molio bih za pomoc.

Svima unapred zahvaljujem

LP
chief_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 21:56   #171
Zar je moguce da ovdje nema nikog *? Da je ova tema "mrtva" ????
chief_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 23:37   #172
Svašta je moguće...pa i to.


iOS / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 15:09   #173
A što mislite o ovome??? http://www.lightinthebox.com/ultra-l...s_p325408.html
kalavarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 15:33   #174
Quote:
chief_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Molio bih nekoga ako zna kako spoiti sustav na internet.
Imam Digitalni Video Recorder CPD-507 i koristim program Video Server E

Do nedavno sam bio spojen na http://dyn.com/dns/ međutim to mi je prestalo raditi, neznam iz kojih razloga. Mozda su prestali nuditi to besplatno...

Posto mi je to namjestao jedan poznanik do kojeg vise nemogu doci, nemam koga pitati. Ako netko zna gdje i kako se spojiti, molio bih za pomoc.

Svima unapred zahvaljujem

LP
Koliko vidim dynDNS nije besplatan ...košta 25$ za godinu dana! Trebaš se prebacit na neki besplatni dyn.dns server .....iliti VPN....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 12:13   #175
Pozdrav ! Molim pomoc !
Kupio sam nadzornu kamericu edimax ic 7110.. i sada me zanima kako da se spojim preko mobitela na nju. Sliku imam kada sam na wifi (u tom prostoru gdje je kamera) ali kada se maknem i spojim na drugi wifi ili na 3g-4g mrezu..onda nista..ne prikazuje mi sliku..edimax ima neki sistem sa cloud sistemom, ali njihov program mi ne valja..zato me zanima sto trebam napraviti i upisati pod ip, host i slicno u tom drugom programu...molim pomoc ! Hvala

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
LordLuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 14:31   #176
Quote:
LordLuka kaže: Pogledaj post
zato me zanima sto trebam napraviti i upisati pod ip, host i slicno u tom drugom programu...molim pomoc ! Hvala

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Moraš imati fiksnu (vanjsku) ip adresu, koju koristiš za spajanje izvana. Ako nemaš onda podesiti Dynamic DNS u kameri ili u ruteru (onda ide i port forwarding). To znači registracija na nekom ddns servisu, upisivanje tih parametara u konfiguraciju kamere ili rutera te korištenje ddns adrese za spajanje na kameru. Koliko vidim po uputama kamere ona koristi dyndns a on nije više besplatan. Možda novi firmware sadrži i neki drugi servis , NO IP je besplatan.

Ili probaj upogoniti taj njihov Cloud service, trebao bi raditi, besplatan je i služi baš za to.
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 15:51   #177
Ma taj cloud servis radi..ali slika mi je katastrofa..320 mi je rezolucija..a kamera podržava 1024..ako imas vremena, dali mi mozes detaljan postupak objasniti..hvala ti puno !

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
LordLuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 08:36   #178
Quote:
mate mišo kaže: Pogledaj post
Meni treba kamera koja može snimati kada se netko približi vratima na 30-50cm, znači treba imati neki senzor. Hvatam debila koji mi ostavlja"poklon" na vratima
Ako je razmak cca 10m od računala - najpovoljnije rješenje je web camera, produžni kabel i program sa detekcijom pokreta ( ima ih free ).
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 08:40   #179
Quote:
LordLuka kaže: Pogledaj post
Pozdrav ! Molim pomoc !
Kupio sam nadzornu kamericu edimax ic 7110.. i sada me zanima kako da se spojim preko mobitela na nju. Sliku imam kada sam na wifi (u tom prostoru gdje je kamera) ali kada se maknem i spojim na drugi wifi ili na 3g-4g mrezu..onda nista..ne prikazuje mi sliku..edimax ima neki sistem sa cloud sistemom, ali njihov program mi ne valja..zato me zanima sto trebam napraviti i upisati pod ip, host i slicno u tom drugom programu...molim pomoc ! Hvala

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Proba sa ovim
http://www.edimax.co.uk/images/Image...ser_Manual.pdf
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 12:35   #180
Pozdrav

Da li se isplati kupiti nešto ovako sa ebay-a za nadzor parkirnog mjesta (više noćnog nego dnevnog) sa udaljenosti cca 10m?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.