Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2014., 15:47   #1261
Sta sam vidio od brainwavza nijedne nisu precjenjene.. Mislim da ces bit zadovoljan, pogotovo ako dolazis
sa iPhone earbudova.. Kad stignu se vrati odi i napisi dojmove

Edit: iako bi ja bio isao na Astrotec AM90 radi balanced armature arhitekture... al to je jer pikiram i to od IEMa
probat..
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone

Zadnje uređivanje aspirin : 20.03.2014. at 15:55.
aspirin is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 17:20   #1262
Imam pitanje za ekipu - koji je bolji način sprečavanja zapetljavanja žice za in-ear slušalice - plosnata ili žica obložena metalom? ili možda nešto treće čak (vidio sam neke zipper sluške)?
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 23:19   #1263
Pomoć oko kvalitetnih slušalica

Quote:
LudiMan kaže: Pogledaj post
Pozdrav, upravo sam kupio Brainwavz M5 IEM Earphone, sa mp4nationa. Ulogirao sam se zato da potrosim 35$ i kupim Soundmagic e10, a vidio ove Brainwavz koje su sa 45$ spustene na 30$ i kupio njih. Moje je pitanje - jesam li pogrijesio? Uvijek u svemu napravim krivi odabir, pa me zanima jesam li i dalje dosljedan?hehe.. (Meni ce slusalice biti dobre, jer do sad sam imao one sto sam dobio sa iphonom i bio sam zadovoljan i njima, tako da je ovo pomak na bolje sigurno, ali realno za 30$ dali je bilo nesto puuuuno bolje mozda?? Hvala..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisi sigurno pogriješio! Mozda ce ti samo biti zao sto nisi potrošio jos par dolara ali to je normalno, to svi mislimo kad kupimo slusalice Brainvavz radi dobre jeftine slusalice, ja imam jedne vec par godina i mrak su. I ja gledam ta snizenja, opako me vuče da uzmem jos nesto ali se kontroliram... Zasad. Ajd javi kad ti dodju kakve su, bas me zanima.

EDIT @mudskipper znas kako se najmanje petljaju? Ako ih samo skupis rukama i gulu i takve spremiš u džep. Tad se rasperljaju za cas. Ne trebaš biti precizan, ali ako ih namotas oko prsta pa spremiš spremi se na dulje raspetljavanje. To govori puno godina iskustva

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje hulja : 21.03.2014. at 23:24.
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 10:50   #1264
A i sta se petljanja kabela tice, cak i sa istim tipovima kabela nije ista situacija. U reviewovima
Se cesto sponene kvaliteta kabela i koliko je sklon petljanju. Recimo moje vsonic gr06 imaju
Obicni okrugli kabel, zapetljaju se malo u djepu ali se otpetljaju jako brzo, u dva poteza...

A mp4nation i mene mami s tim popustima, pogotovo kad skinu B2 na 100tinjak $$ lini:
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 12:07   #1265
Da li cu primijetiti veliku razliku između Sony MDR ZX100, ZX300 I ZX600

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 13:38   #1266
to ovisi o tvom uhu, ali po onome što sam pročitao zx100 i zx300 imaju iste drajvere i navodno nisu baš dobrozvučeće, razlika je samo u dizajnu pa tu ne očekuj neku bitnu razliku. zx600 su i dosta skuplje ma je moguće da su i kvalitetnije, iako.. našao sam oprečne recenzije. za te novce možda da razmisliš i o nekim alternativama, recimo AKG K518.
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 14:36   #1267
Problem je sto sam u Bosni, a izbor je presiromasan.
A ne znam koliko mi se isplati narucivati sa amazona ili ebaya zbog carine...

Imam ponudu za AKG K 44, i jedne koriste K 518 za 60 Km

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk

Zadnje uređivanje grocky : 23.03.2014. at 14:46.
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 16:25   #1268
Pa vidi zx600 i nemaju tako lose recenzije, na head fi su 2 i obje su pozitivne, probaj ih


Sent from my iPhone using Tapatalk
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 16:33   #1269
Hvala na odgovoru, zaista mi je potrebno strucniji misljenje.
Kakve su Akg k44 i k518 u poređenju sa zx600

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 20:26   #1270
Pomoć oko kvalitetnih slušalica

ovako sto se tice akg 518 ja ih imam i jako su dobre dakle kada sam uzimao prije par godina bile su best buy za nekih 500 kn (ja sam upecao za 150 kn),u tu mislim da nema nekoga premisljanja napsram ovih tri nego ove akg 518 uzeti ,jedino mana po mome (a i mislim mnogih drugih ) je da nemozes jako dugo ih koristiti nekoliko sati i onda pocnu malo zuljati po usima dolje,sada cu ti dati neke linkove receznija procitaj pa se odluci ,a najbolje ako si u nekoj mogucnosti da ih probas



http://www.head-fi.org/products/akg-k44/reviews

evo za ovo sto sam vidio na prvi pogled nisu bas jednostavne za po ulici biti s njima ,nisu mobilne bas ali imaju dosta dobre ocijene



http://www.head-fi.org/products/sony...yle-headphones

isto dosta dobre ocijene imaju za male pare sto nude



http://www.head-fi.org/products/akg-k518dj/reviews





vidi ove rece procitaj naglasavam ti ako si u mogucnosti probaj ih jer po ovome imam neki osjecaj da je razlika mala medu njima sto ce tebi odgovarati

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 24.03.2014. at 01:45.
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 11:57   #1271
Procitao sam ove recenzije, i sta reci, imam dojam da je sve ovo slicno..

U medjuvremenu sam dobio jednu ponudu, koristene Sony MDR V55 http://www.head-fi.org/products/sony...yle-headphones

Mogu li se porediti sa ZX600, AKG K518....

Veceras bi trebao pogledati u kakvom su stanju.
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 13:49   #1272
mislim nisu lose ,ali onda gledaj kakvu glazbu slusas
recimo ove sto si sada linkao su malo bass heavy (tipa glazbe za elektroniku hip hop i taj zanr),dok su akg 518 (po mom iskustvu ) recimo imaju bassa koliko treba (dakle sto kazu na nekim recama topao bass ) ove nisam procitao ,ali ako su akg k44 studijske (neke low ) morale bi biti neutralne i nigdje da pretjeruju (kao sto sam naveo kod ovih ),dok za sony-eve ove zx 600 nzm nista ne vidam da ih ljudi imaju niti sam imao mogucnosti probati bilo od kojih sluski iz te serije(mislim na tu zx seriju)

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 24.03.2014. at 17:33. Reason: Q
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 04:20   #1273
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Dada.. ako su bas ovakvog tipa velike su sanse da samo iscupas stare slusalice a
Headbanda i stavis koss koje samo kliknu, izgleda da je ista kopca.. ja sam se isto
Preporodio kad sam to napravio, osim udobnosti se dobije i na kvaliteti zvuka..
izgleda da je stari u nekoj generalki stare sluje proslijedija u škovace, al nać ću već nešto za taj headband...

btw, vidin da imaš Superluxe... moje su u dolasku, čekan svaki dan čestitku od drugova carinika narkomana pa da ih napokon preuzmen... šta brojin sitnije do nove igračke, sve više raste nervoza od iščekivanja
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 09:41   #1274
Ma na kraju sam s tim headbandom skonto da vise tih starih slusalica nidje nema!! Nabavio sam
Svoj cistom srecom.. imaju neke slusalice sa adekvatnim headbandom na amazonu, mislim
Ali je pitanje koliko se isplati dovlacit to u nas..

Javi dojmove kad stignu superlux.. meni su bez carine prosle, doduse ja sam u st, gdje su carinici
Ipak malo opusteniji nego drugdje, tako mi je bar dosadasnje iskustvo bilo...

Edit: po pisanju vidin da si mozda i ti u st, sretno s carinom!!
Edit2: sad sam tek malo bolje pogledao tvoj nick
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 01:06   #1275
ja san u Zg već duže... ali san odi ima manje problema sa carinom nego stari mi doli, valjda odi imaju previše posla pa ne gledaju sve... starome su na tri CDa pukli 300kn špedicije jer nisu mogli carinu pa su morali nać nešto samo da ga oderu... posli toga je naručiva CDe i vinile samo priko mene
jedva čekan da mi dođu Superluxi... živo me zanima jel se za tu lovu može dobit stvarno toliko dobar zvuk ka šta se priča po HeadFi... tamo san otkrija i MEElectronics i Blox i puno lipih stvari za malu kintu...
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 09:39   #1276
Spedicija i takve stvari se naplacuju samo kod dhl,a ili takvih velikih prijevoznickih firmi, mater
Su mi isto tako oderali na neke pizdarijice.. ako ide postom obicnom, jedini dodatni trosak, osim
Carine i poreza, je 10 kn za pismo od carine tebi da dodjes po paket..
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 01:25   #1277
Pozdrav, može preporuka nekih bežičnih sluški za igranje igara na ps3? I kako se to uopće spaja, jel se spoji na ps3 ili na tv, ili nešto treće? Ne trebaju imat mikrofon, ali bih volio da su ovog oblika, da mi lijepo sjednu na uši. Naravno ako nešto takvo postoji. Kvaliteta zvuka može bit kao kod najobičnijih slušalica za mp3/mob, ništa ekstravagantno, niti nekog posebnog gaming ugođaja. Čisto da rodbinu doma ne silujem zvukom dok se igram

Cijenovni rang je slabašan, do nekih 400 kuna bih se protegao.
Motus vita est is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 02:27   #1278
Premium in-earke u ZG-u ili šire

Bok ekipa audiofili,

bio bih vrlo zahvalan da mi bacite preporuku za premium in ear sluške. Do sada sam bio na Klipsch Custom 3. Sjajan zvuk kada je dobar 'fit'. U ostalo vrijeme dosta problema sa bučnim kabelom.

Bacio sam oko na Shure SE535 i Senn IE800 kao neki top of the range. Vjerujem da bi me i jedne i druge oduševile. Usporedba sa slabijim modelima Shure SE425 i Senn iE8i? U igri mi je i stari senn ie80. Prijedlog za još konkurencije? U tom cjenovnom rangu svakako mislim da mora biti detacheable kabel pa mi Grado GR10 i Sony XBA serija otpada. IE80 ima detacheable ali ne na samom earpiece-u, što mislite o tome?

Nekako se ne bih odvažio na kupnju preko e-baya jer mi je garancija bitna. Jel znate možda neki dućan gdje bi se mogle nabaviti Westone ili Ultimate ears? Ili neki drugi premium brand?

Od glazbe slušam najviše rock.

Zahvaljujem
kozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:07   #1279
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Javi dojmove kad stignu superlux..
danas napokon stigle... iz drugog pokušaja... mislin stigle su one i prvi put, ali su na ips.posta.hr genijalci napisali unsuccessful delivery attempt (koji san ja kasno skužija), a nisu ostavili žuti papirić pa se vratilo u ameriku... lik je posla ponovo i jučer su ostavili papirić kako triba pa san ih danas ipak preuzea...
napokon!!!

kakav preporod, cilo popodne ih ne skidan i ne umaraju me... nije mi teško palo ni čistit stan...
malo su tiše, ali san stavija malog Fiio E3 šta san ima negdi po škafetinima i so far so good (dok mu traje baterija)...
prvi put kad san čuja Portnoyev dupli bas na LTE2 san se usra... da ne pričan da sad moran sve ponovo preslušat jer ima detalja koje ranije nisan ni čuja ni zna da postoje...
plus san taman skida neke vinil ripove sa jebačkin DR-on (12+) tako da sad guštan ka prase...

jel moguće za takvu siću dobit ovaki zuvk?!?
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 10:26   #1280
Ajde bas mi je drago ovo cut!! Pogotovo mi je drago vidit da ja nisam lud...
Ja sam ih uzeo skoro samo zato jer su zatvorene pa se ne cuju vanka kad sam na poslu ali jako brzo su mi postale puno draze od grado sr80 koje sam do tada koristio.
Nisam ni ja bio siguran jesu stvarno toliko dobre ili je moje uho toliko neuvjezbano...
Ja ih slusam preko fiio e10 pa nemam problema sa glasnocom..
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.