Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2014., 09:57   #741
http://www.porezna-uprava.hr/HR_publ....aspx?id=18896

Ovdje je opisan kontra smjer i druga "branša", ali je načelo isto. Bitno je da se spominju i paušalisti kao obveznici upisa.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 10:02   #742
Jel netko proučio novi pravilnik o Pdv-u ? Jel se mijenjalo nešto bitno?
monito is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 10:22   #743
Quote:
monito kaže: Pogledaj post
Jel netko proučio novi pravilnik o Pdv-u ? Jel se mijenjalo nešto bitno?
Niš, samo 2 članka u vezi nabave automobila N1 iz carinske tarife 8703.
Trampuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 10:58   #744
Quote:
Trampuca kaže: Pogledaj post
Niš, samo 2 članka u vezi nabave automobila N1 iz carinske tarife 8703.
Super, hvala ti puno, nemam cajta čitat sada
monito is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 14:47   #745
Da li netko možda zna što će opet mijenjat u Pravilniku i Zakonu o PDV-u?
Danas sam mailom dobila prijavnicu za seminar 20.04. , pa u mjesec dana
stignu i stopu promijenit, ....kao popunjavanje evidencija u 2014? Pa ne radimo valjda već
dva mjeseca krivo? Novi Pravilnik je za sada mijenjao samo članke o NPS.Dnevni red seminara
na dvije stranice...Pa što smo dosad radili?
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 14:30   #746
Vezano za nekoliko postova iznad...

Imam obrt sa paušalnim oporezivanjem. Nabavio sam PDV ID broj, uskoro ću trebati izdati novi račun. Pa imam nekoliko pitanja.

1. Na računu koristim "prijenos porezne obveze". Trebam li navesti i "Oslobođeno PDV-a po članku 90 Zakona o PDV-u." kao što sam do sada?

2. Treba li se na računu prikazati PDV (0%) i smijem li to uopće pošto nisam u sustavu PDV-a?

3. Trebam li podnositi dodatnu prijavu osim Obrasca ZP?

Hvala.
tpodhraski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 10:52   #747
Kažu tamo u uputama za popunjavanje PDV obrasca da se iznos iz redaka ll.5.-ll.7.(stjecanje dobara unutar EU po stopi x %) može razlikovati od iznosa iz polja (13) na PDV-S obrascu (Ukupna vrijednost stečenih dobara).

Nemam ideje u kojim slučajevima bi se ta dva iznosa mogla razlikovati.
Zna li netko?
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 16:07   #748
može pomoć
izvezli smo robu u eu
mi plaćamo prevoz, a prevoznik je iz BiH
on mi šalje račun bez pdv-a
da li ja taj pdv kod sebe trebam obračunat i istovremeno ga koristit ko pretporez?

Hvala
gtrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:07   #749
Poseban postupak oporezivanja

vodim knjige u turistickoj agenciji. I sada se prvi put susrecem s racuna po posebnom postupku oporezivanja.
da li mi itko zna reci kako ide knjizenje izlaznih i ulaznih racuna koji idu po posebnom postupku oporezivanja ( koliko sam upucena ne idu na trosak, ni na prihod - u prihod ide samo obracun PDV na marzu po toj rezervaciji).

hvala vam
RONI 9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 13:25   #750
Dobili smo robu iz Italije. Sve prošlo PDV, PDV-S...(u 2. mjesecu) Sada dio robe treba vratiti jer ne odgovara kvaliteta. Šta trebam napraviti? Izdati račun i napraviti PDV-ZP? CMR? Ili nešto drugo?
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 13:08   #751
ja sam imala povrat robe al u istom mjesecu međutim princip bi trebao biti isti.
Dobila sam odobrenje dobavljača na iznos vraćene robe i stavila na pdv s u minus,
doduše još nisam predala obrazac ali mislim da nemožemo mi ispostavljat račun nego tražimo
odobrenje dobavljača znači...pdvs a ne ZP
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 09:03   #752
rekli su m i u RIF-u da je ispravnije da ja njima fakturiram tu robu, napravim ZP i CMR ili neku izjavu kao dokaz da je roba vraćena
preko granice.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:24   #753
ja sam dobila odobrenje od dobavljača a cmr i ostale papire imam od kad je roba prešla granicu.
ako bih htjela fakturirat morala bi prvo zaprimit na skladište i radit veleprodaju. možda se kod vas radi u djelatnosti trgovine,onda mislim da je ok jer robu kao preprodajete ali kod mene se radi o povratu sirovine koju nemožemo
iskoristiti u proizvodnji.mi smo napravili proformu fakture ,komisijski zapisnik i izjavu o otpremi dobara kao
dokaz da je roba vraćena,ali knjižili smo njihovo odobrenje a ne našu fakturu i stavili u pdv s
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:41   #754
da mi smo trgovina.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 14:15   #755
Zanima me koji su dokumenti nužni kao dokaz u slučaju "obavljene usluge unutar EU", za robu ispor.unutar EU imam cmr + izjavu da je roba napustila RH, a za uslugu?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 15:31   #756
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
Zanima me koji su dokumenti nužni kao dokaz u slučaju "obavljene usluge unutar EU", za robu ispor.unutar EU imam cmr + izjavu da je roba napustila RH, a za uslugu?
ja si uvijek isprintam potvrdu da je kupac porezni obveznik u DČ (vies baza), a u mom slučaju (prijevoz robe) imam i cmr, poštambiljani teretni list, odvaga, potvrda o primitku i sl.
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 15:55   #757
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
Zanima me koji su dokumenti nužni kao dokaz u slučaju "obavljene usluge unutar EU", za robu ispor.unutar EU imam cmr + izjavu da je roba napustila RH, a za uslugu?
O kojoj usluzi se radi?
Kod usluge prijevoza i ja imam ovo što i misty.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 20:18   #758
a nije riječ o prijevozu, za prijevoz znam.
usluga je oslobođena pdv-a i fakturirana strancu, EU. sad ne znam sto bi osim vies baze prilozila? cmr-ovi odu s robom i prijevoznikom, a nama ?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 09:13   #759
Pretpostavljam da to onda ovisi o vrsti usluge.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 10:12   #760
pitat cu u PU.
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.