Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2008., 12:32   #1
Arrow Max TV

Nisam primjetio nigdje topic o max tv.
Ima o digi tv u kojemu sam i ja sudjelovao, vise odgovarajuci ljude o toga
Sve cesce se spominje taj max tv.
Sta je to zapravo i sta to meni generaciji 21 stoljece, jos po fakultetima nudi ?
Svi mi danas vise manje u svojim domovima imamo flat internet veze jako brze i s neogranicenim skidanjem podataka.
Ja recimo sad trenutno skidam seriju "heroes" koja se vjerojatno nikad nece pustat na hrt-u a cisto sumnjam i na tom max tv-u
Znaci, sta se tice nekih zvucnijih serija i filmova, pretpostavljam da je taj max tv truba ???
ok, kontam ne mogu trazit nesto sta ni na dvd officijalno nije izaslo a i krsio bi se zakon, malo neozbiljno od mene.
Ali recimo, dali ja mogu izabrat film koji je izasao na dvd?
Znaci, zodijac, september dawn, war, resident evil-Extinction itd??

Evo sad je kisa vanka , bas bi pogledao neki stari filmski klasik.
Mozda nesto od alfreda hitchcooka , recimo Psiho, North by Northwest, the birds ?
Dali se to moze izabrat za pogledat uz nadoplatu ?
ili se tu cisto radi o nekakvih 200 -tinjak naslova koje ti oni nude i mos se j.. ??




Ok, kontam da je to onda za starije generacije ljudi kojima se neda visit po netu , konvertirat, prebacivat, seedat itd.
Pa sve i da se moja baba odluci to uzest , dali ona naknadno mora platit svaki taj film koji oni nude za gledanje ?
koliko iznosi taj njihov film ?
Dali recimo ona moze tu izabrat neki europski film za pogledat novije/starije produkcije ?
Ili da bakica zeli pogledat film njene mladosti a i ja bi ga rado opet pogledao, Gone with the Wind, Casablanca, Citizen Kane , 12 Angry Men ... ??

Sve cesce cujem a i citam ode kako uskoro max tv krece sa hd programom .
Dobro, sta se tu podrazumjeva ?
Ja recimo da imam plasmu i da sam se odlucio na taj max tv, zelim pogledat neku europsku utakmicu u hd rezi.'
Hoce li mi to taj max tv omogucit i po kojoj cijeni ?
Ustvari, dali ce se dodatno morat placat svaki taj film u hd rezi i po kojoj cijeni ? kao i utakmica ?

Zelim uzivat na svojoj plasmi u prijenosima njemacke i engleske lige , koju mi nudi skoro svaki hd receiver. Dali da ja sve to bacim u smece jer mi to donosi max tv samo legalno uz nadoplatu?

koliko pitanja.. Uh
__________________
Figli di una vecchia mentalità...

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 25.03.2011. at 16:27.
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 12:51   #2
mislim da će heroesi doć na neku od televizija ali čekaj malo...pa prije par tjedana je izašla zadnja epizoda 2. sezone...

a ovo sve ukupno za filmove- naravno da se ne isplati prljavim monopolistima plaćat za filmove. to je kao da kupiješ melodije za mobitel po 15-ak kuna po melodiji -.- osim ak fakat imaš para na bacanje ne isplati se.

a baš me zanima kak će taj HD izgledat na kablovskoj i max-tv-u i koje ćemo programe gledat... i kolko ćemo plaćat
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 13:06   #3
Quote:
Muha_zg kaže: Pogledaj post
mislim da će heroesi doć na neku od televizija ali čekaj malo...pa prije par tjedana je izašla zadnja epizoda 2. sezone...

a ovo sve ukupno za filmove- naravno da se ne isplati prljavim monopolistima plaćat za filmove. to je kao da kupiješ melodije za mobitel po 15-ak kuna po melodiji -.- osim ak fakat imaš para na bacanje ne isplati se.

a baš me zanima kak će taj HD izgledat na kablovskoj i max-tv-u i koje ćemo programe gledat... i kolko ćemo plaćat
pa zasto bi cekao kad mi je sve na dohvat ruke ?
recimo, da placam taj max tv i sad jos moram cekat na nesto ? A sta ce cekat ? Do 2010 da puste zodiaca ?

A i ta kablovska mi je enigma.
kako oni to misle napravit i koje programe.
To ce ocito bit jakoo jakoo skupo. Jer svi programi koji idu u 720p rezi se placaju i to papreno. Bilo da se radi o pro 7 ili sat1 a o premijeri da i ne pricamo i svim drugim ppv paketima programa.
Znaci da bi legalno pustali nesto preko kabelske moraju otkupit pravo za to. A kad ga otkupe po paprenoj cijeni, mozes si mislit po kojoj nemoralnoj cijeni ce tebi taj program pustat ??
Da, sigurno ces si moc izabrat barca-milan u hd rezi
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 13:36   #4
Imam 42'' LG LCD FullHD, i moram reći da je MaxTV totalno razočaranje. Pretplatnik sam od samog početka maxa i dok sam imao CRT TV od 72cm sve je bilo super, ali sada kada se ekran bitno povećao, zbog velike kompresije slika je katastrofa. Dok ne pređu na HD max mi nema nikakvog smisla.
Čak sam bio pomalo razočaran i digitalnim zemaljski signalom, i psovao sebi sve po spisku zbog bačenih novaca.
Ali jučer i prekjučer sam skinuo 2 filma, "300" Blu-ray 1080 dekodiran u 4,5GB divX, i cijeli blu-ray "Death proof". Jednostavno fenomenalno. Slika kristalna, zvuk strašan. Sada ću samo skidati HD filmove i serije, jebeš naše programe. Ionako ništa ne valjaju. A ionako nisam nešto posebno koristio flat od 8Mbit.
stipica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 13:44   #5
wobe, ne moze T-Com kao davatelj usluge MaxTV koja je distribucija TV programa ugovarati prijenose utakmica direktno sa proizvodjacem programa...dakle MaxTV moze samo ugovoriti prijenos nekog od kanala koji vec imaju ugovor o prenosu utkamice ili nekog drugog dogadjanja...oni mogu napraviti ugovor s HRT-om (ili bilo kojom drugom TV kucom) da prenose euro 2008 u HD samo kao dio kanala koji se zove HRT HD, ne mogu direktno pregovarati s EBU o preuzimanju prijenosa...Dakle ono sto ce ici je ono sto je vec dostupno kao HD kanal - DiscoveryHD, NG HD, HRT HD i sl. + HD filmovi koji ce imati isti status kao sadasnja videoteka (pay-per-view)...Ako ce neki od tih kanala prenositi neku od nogometnih liga koje te zanimaju u HD-u onda ces moci gledati doticnu ligu, (Barca TV HD- jel to uope postoji) inace ne...nazalost SKY i Premiere su pravima ugovorno vezani za pokrivanje samo UK i Njemacke tako da nazalost nista od toga...mozemo ocekivati i Max Zonu u HD-u...

ne znam da li prenose Formulu 1 na Pro7 HD? Bilo bi zanimljivo...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 14:39   #6
Quote:
stipica1 kaže: Pogledaj post
Imam 42'' LG LCD FullHD, i moram reći da je MaxTV totalno razočaranje. Pretplatnik sam od samog početka maxa i dok sam imao CRT TV od 72cm sve je bilo super, ali sada kada se ekran bitno povećao, zbog velike kompresije slika je katastrofa. Dok ne pređu na HD max mi nema nikakvog smisla.
Čak sam bio pomalo razočaran i digitalnim zemaljski signalom, i psovao sebi sve po spisku zbog bačenih novaca.
Ali jučer i prekjučer sam skinuo 2 filma, "300" Blu-ray 1080 dekodiran u 4,5GB divX, i cijeli blu-ray "Death proof". Jednostavno fenomenalno. Slika kristalna, zvuk strašan. Sada ću samo skidati HD filmove i serije, jebeš naše programe. Ionako ništa ne valjaju. A ionako nisam nešto posebno koristio flat od 8Mbit.
S čim ti to gledaš ?
Titl ?
Zvuk 5+1 ?
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 14:57   #7
vjerojatno gleda mkv na racunalu spojenom na TV...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 15:12   #8
Sa kablovske sam prešao na Maxtv prije nekih mjesec dana. TV je Panasonic 37pv70, rezolucija Maxtv 720p spojeno preko HDMI kabela. Kvaliteta slike u odnosu na satelitsku, vidljivo bolja. Tek tu i tamo se slika smrzne na sekundu ali vrlo rijetko, stoga no big deal...Razmišljajući o izvoru izbor je pao na Maxtv i u ovom trenutku, bez obzira na povremene poteškoće, smatram Maxtv ok izborom. Sutra, tko zna....
darko_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 15:15   #9
ne boj se, ako mislis da ce b.net imati bolju sliku preko digitalnog kabela - cisto sumnjam...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 22:55   #10
Neznam narode.Imam Max još od 4 mjeseca prošle godine, i gulio sam tu kalvariju od početka.Osim ako ne ispadne cijeli sustav, i slika je malo tamnija, normalni kanali ok, barem na crt-u.Sad kad to spojim na lcd kad uselim, i kao malo bolji lcd V3000 od sonya(40 incha),ne znam kako će to izgledati.Iskreno htio sam uzet Philipsovu plasmu 42PF9631D, ali nakon dugo lomljenja, zbog straha od osjetljivosti ekrana i saznanja da je baš taj model koji je btw EISA proglasila tv godine u svojoj kategoriji 2006, i onda čujem 2 komada u 1 mjesec nba popravak, taj model ista serija.I na kraju sa žaljenjem zapravo kupim sonya, sharp onaj koji sam htio bio preskup.
I da se vratim na Max, malo sam zastranio, kažem, svi kanali ok, dapače, bolja slika ali----Na crt-u, sportklub plus i sportklub, kad je nogomet-katastrofa.CRT je ali svejedno vidim mrtve pixele čovječe.I onda valjda zbog pustog upscale-anja preko sve te aparature, pa kroz našu dičnu It mrežu, slika užas, trza.Pogotovo kad se kadar umiri, i onda igra naglo živne, i tu počinje show s slikom, lopta kao u laganom slowmotionu, igrači isto.A mrtvih boja i rasipanja dosta, i ponavljam to je crt.Sad me strah upaliti novi lcd kad uselim, bez obzira na engine u njemu.
I kako sad oni meni misle isporučiti HD kroz paricu, da mi je samo znati.Pitanje je prvo propusnosti, jer on zahtijeva više brzine i promet.A ovaj ovakav digitalni šteka.Kako izgleda HD u lošem stanju, bojim se da ćemo to tad naučiti.
Što se tiče filmova, srednja žalost, vjerovatno, će kako budu imali više pretplatnika, potpisivati ugovore s boljim distributerskim kućama, pa će ih biti i boljih.
Inače što se slike tiče kad gledam film ona je bolja dosta nego na ovim gore navedenim.

E i wob-e care, imaš ovaj topic pod forumom "televizija"
__________________
" Reka san: Neću pulitiku u moju butigu "
Finta{a k a}Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:02   #11
Kaj ti jos nisi uselio?
Televizor ce se ukiselit!
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:06   #12
ajme

Quote:
refugee kaže: Pogledaj post
Kaj ti jos nisi uselio?
Televizor ce se ukiselit!
a pusti me legendo, luuuud sam
Ali se bliži kraju, ustvari ne želim ući dok ne sredim sve i do zadnje sitnice, jer trenutačno živim kat niže pa mi nije problem.
Ali sveje dno LUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUD sam.
Jedva čekam
__________________
" Reka san: Neću pulitiku u moju butigu "
Finta{a k a}Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:18   #13
Jebote pa koliko citam.
jel tko zadovoljan sa tim max tv ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:22   #14
Ma gledaj, nije on toliko loš, ali kad već imaš svu aparaturu, a oni reklamiraju da je to digitalno, ehh pa jebiga, nije to to. A znaš nas glavno da je mercedes, a to što je mašina u njemu reparirani i preinačeni trabant nema beda.Glavno da piše da je mercedes, pa nek svit pati.
__________________
" Reka san: Neću pulitiku u moju butigu "
Finta{a k a}Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:39   #15
ma problem je sto je maxtv kakav je sad konfiguriran tako da bude SVIMA dostupan (dobro ima mjesta gdje jednostavno ne mogu doci) ali preko polovice zemlje vjerojatno moze ako to zatrazi imati maxtv sto se ne moze reci ni za jednog kabelskog providera...da bi to radilo bitrate mora biti sveden na najveci kojeg VECINA parica moze podnijeti bez da je cvor neposredno u blizini...s MaxTV HD-om T-com ne daje takva obecanja - nece svi moci imati MaxTV HD...glavni problem MaxTV-a je sto je signal koji njima dolazi u enkoder vec kompresirani MPEG-2 sa satelita ili DVB-T-a...a rekompresirati MPEG kompresiju je najlaksi put do katastrofe...da dobijaju kvalitetni analogni signal sve bi bilo dosta bolje...ponekad me kvaliteta slike zaista iznenadi ali ponekad je zaista negledljivo...najgori su staticni kadrovi kad enkoder ne zna sto ce pa ono sto se zapravo ne krece skakuce po ekranu...usporedjivao sam malo sa DVB-T slikom i moram priznati da sada na plazmi niti DVB-T ne izlgeda tako dobro kako sam mislio dok sam imao CRT...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:52   #16
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ma problem je sto je maxtv kakav je sad konfiguriran tako da bude SVIMA dostupan (dobro ima mjesta gdje jednostavno ne mogu doci) ali preko polovice zemlje vjerojatno moze ako to zatrazi imati maxtv sto se ne moze reci ni za jednog kabelskog providera...da bi to radilo bitrate mora biti sveden na najveci kojeg VECINA parica moze podnijeti bez da je cvor neposredno u blizini...s MaxTV HD-om T-com ne daje takva obecanja - nece svi moci imati MaxTV HD...glavni problem MaxTV-a je sto je signal koji njima dolazi u enkoder vec kompresirani MPEG-2 sa satelita ili DVB-T-a...a rekompresirati MPEG kompresiju je najlaksi put do katastrofe...da dobijaju kvalitetni analogni signal sve bi bilo dosta bolje...ponekad me kvaliteta slike zaista iznenadi ali ponekad je zaista negledljivo...najgori su staticni kadrovi kad enkoder ne zna sto ce pa ono sto se zapravo ne krece skakuce po ekranu...usporedjivao sam malo sa DVB-T slikom i moram priznati da sada na plazmi niti DVB-T ne izlgeda tako dobro kako sam mislio dok sam imao CRT...
Potpisujem, i još k tome dodaj da kad dođe do Tv-a on još to jednom upscale-a
__________________
" Reka san: Neću pulitiku u moju butigu "
Finta{a k a}Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:54   #17
A cek, jos mi nitko nije rekao jel ja tu mogu gledat filmove koje ja zelim ili koje mi oni nude ?
I recimo, koji je zadnji aktualni novitet kojeg oni sad nude kao top ekluzivu ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 23:58   #18
Ja sam MAX tv uzeo na probni rok,ali sam ga odlučio vratiti, zadovoljan sam sa kvalitetom,nije bilo praviše prekida kada se uzme u obzir da sam od centrale daleko nekih 2.5 do 3 km.
Sad ću se malo pozabaviti sa satelitskom čisto da vidim koje ću programe moći gledati.
Ipak mislim da MAXtv nije tako loš koliko su ga ljudi ocrnili.
__________________
Prika
kumenat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:00   #19
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
A cek, jos mi nitko nije rekao jel ja tu mogu gledat filmove koje ja zelim ili koje mi oni nude ?
I recimo, koji je zadnji aktualni novitet kojeg oni sad nude kao top ekluzivu ?
Imaš videoteku i gledaš samo ono što je u njoj.
__________________
Prika
kumenat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 00:21   #20
a i ta videoteka biva dvostruko rekompresirana na bitrate MaxTV-a...kod videoteke me ljuti:

1) sto nemaju sve najnovije naslove kao u pravoj videoteci

2) sto je zbog gore navedenog razloga slika inferiorna u odnosu na pravi DVD a CIJENA POSUDBE JE ISTA

3) sto za razliku od pravog DVD-a kroz opticki audio kabel ne ide Dolby Digital , nego dvokanalni Prologic surround u MPEG audiu dakle opet inferiorna kvaliteta koju previse placamo...naravno ne mogu oni slati Dolby Digital jer bi im to pojelo 3/4 bitratea rezerviranog za sliku...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.