Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Star Trek Fan Club

Star Trek Fan Club Resistance is futile.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 10:44   #1
Imperial Empire (SW) vs Federation of Planets (ST)

Jel tko zna za ovu stranicu? http://stardestroyer.net/Empire/Tech/
Pročitajte, prilično zanimljivo.
Uglavnom teza je da Empire iz SW svijeta toliko jači od Federacije da bi ju pokorio u samo 48 sati. Stranica naravno nije objektivna nego je SW biased. Mene zanima jel ima još negdje kakva diskusija oko ovoga.
I ako želite možemo ovdje započeti jednu nakon kaj malo pročitate tu stranicu
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Old 18.04.2008., 11:42   #2
Bila je davno diskusija.

Po mojem mišljenju, Imperija je mnogo mnogo jača, ali da se sukobe Federacija bi pobjedila.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 18.04.2008., 13:33   #3
a koji bi to onda bio odlučujuči faktor?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 18.04.2008., 14:38   #4
neznam mislim da bi federacija nakraju pobjedila izmislili bi neke protu sila štitove i gotvo
__________________
nothing is free exept stupidity

For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave
Leman Russ is offline  
Old 18.04.2008., 15:34   #5
Federacija bi okrenula polaritet svih svojih stitova i Imperija bi ostala u soku. Inace, ovo je totalno van usporedbe, opisi brodova Imperije se mogu sazeti u "veliki su i pucaju topovima", nije uopce naglasak na tehnoloskoj strani, jedino znamo da je sve veliko. Tu je prednost Imperije, najveci ST brodovi bi izgledali kao obicni lovci pokraj SW razarača. Da ne spominjemo kopnenu vojsku. Storm Trooper vs. obican vojnik s Fazorom. Mda
Ken is offline  
Old 18.04.2008., 15:36   #6
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
a koji bi to onda bio odlučujuči faktor?
Federacija ima jače oružje od svega što imperija posjeduje - glavne likove i pozitivce.

Jedan Kirk ili Picard sa svojom posadom su naprosto jači od svega što Imperija posjeduje.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 18.04.2008., 15:41   #7
I'm captain Picard of United Federation of Planets. We surrender.
Ken is offline  
Old 18.04.2008., 15:48   #8
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Da ne spominjemo kopnenu vojsku. Storm Trooper vs. obican vojnik s Fazorom. Mda
Ali moraš uzeti u obzir koliko su nesposobni Stormtrooperi.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 18.04.2008., 18:10   #9
Baš to. Te bijele gnjide sa psećim facama bi i umirovljeni Kirk namlatio s par udaraca spojenih šaka i pokojim letećim sunožnim udarcom.

A osim toga, tko zna u kojem trenutku bi Qu postalo dosadno pa bi jednostavno obrisao Imperij iz postojanja...
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Old 18.04.2008., 18:18   #10
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Baš to. Te bijele gnjide sa psećim facama bi i umirovljeni Kirk namlatio s par udaraca spojenih šaka i pokojim letećim sunožnim udarcom.
Što, pa Kirk kada si razdere majcu i otkrije prsa bi i Vadera umlatio. Prvo bi ga uništio logikom, kao što je uništio Nomada, nakon toga bi ga dovršio jednim judo chopom.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 18.04.2008., 19:12   #11
Baš ti je dobar ovaj Imperijalan Imperij.
Šta ne bi trebalo biti Galactic Empire?
Hurin is offline  
Old 18.04.2008., 19:33   #12
e a sta je to Imperial Empire?
nek mi netko objasni o cem se tu radi , pa da se i ja ubacim u raspravu
famozni is offline  
Old 18.04.2008., 19:43   #13
Quote:
famozni kaže: Pogledaj post
e a sta je to Imperial Empire?
nek mi netko objasni o cem se tu radi , pa da se i ja ubacim u raspravu
star wars vs star trek.imperij protiv federacije.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 18.04.2008., 20:46   #14
Nema toga ko ce se obranit od enterprisea ako se Wesley Crusher vrati. Mogu samo molit za milost.
C.J.B. is offline  
Old 18.04.2008., 20:55   #15
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
star wars vs star trek.imperij protiv federacije.
a ha
dart vader, obi wan kenobi, ma ne znam ko bi to bio jak
famozni is offline  
Old 21.04.2008., 12:14   #16
hehe, zabavni komentari. Ali onaj link koji sam dao pokušava riješiti stvari preko znanosti, ne preko likova koje pisci obožavaju.
Jer po toj logici bi i Darth Vader sve pretukao jer njega može samo Luke spasiti
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Old 21.04.2008., 12:23   #17
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
hehe, zabavni komentari. Ali onaj link koji sam dao pokušava riješiti stvari preko znanosti, ne preko likova koje pisci obožavaju.
Ali likovi su ono što nemožeš mjeriti. Naravno da ako staviš identične ljude u jedne brodove i identične ljude u druge brodove da će imperija dobiti svojom brojčanom prednosti. Što je glupa usporedba jer se Lucas isto tako sutra može sjetiti da imperija ipak nema desetke tisuća star destroyera nego samo par stotina, a prekosutra da ih ima beskonačan broj.

Međutim bitna stvar su likovi, naprosto ako Kirk, Picard i ekipa mogu rješiti gomile anomalija, naprednih vrsta, božanskih bića i ostalih problema mnogih "većih od života" isto tako bi možda nekako rješili i Imperiju.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 21.04.2008., 12:38   #18
Još jedna bitna stvar na ruku Federaciji. Znanost Federacije je mnogo rastezljivija, i iako je možda pogon, fazeri i "osnovne" stvari na nižem nivou, postoji gomila ultramočnih stvari poput projekta "Genesis" iz Wrath of Khana koji je veličine malo večeg ormarića a uništava ogromnu površinu, ili pokretanja Nexusa (Star trek Generations) koji proždire veliki dio svemira.

Iako miroljubiva Federacija ne koristi takva sredstva, pogotovo ne za vojnu upotrebu, ta politika bi se možda promjenila napadom imperije.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 21.04.2008., 15:58   #19
ma dajte Imperija bi izgubila, federacija bi sklopila savez sa svima iz ST-svemira i razj*** bi imperiju.
darkwood is offline  
Old 21.04.2008., 17:18   #20
Mda, stranicu su očito napravili SW fanovi što se vidi i kroz to da cijelo vrijeme kritiziraju trekkie zbog nelogičnosti i nerealne fizike itd., dok slične ili čak i iste stvari ne vide u njihovim logičnim - ukratko, oni zapravo vjeruju da je SW realniji od ST, što je smiješno, ja osobno volim gledati i jedno i drugo, ali ideja da ijedno ima veze sa realnom fizikom je smiješna. Tako da je glupo gledati prave podatke napisane pošto je svima jasno da su scenaristi izmislili većinu toga na licu mjesta, posebno brojčane podatke.

Dalje, što se tiče te stranice, oni, čini se, uzimaju najgluplje moguće primjere za objašnjenja ST svemira koje bi jedan fan mogao smisliti, kao npr. da je phaser zapravo phased laser.... te uopće koriste objašnjenja koja normalno nemaju smisla...

Uglavnom, ipak nakon svega toga mislim da bi Star Trek pobijedio, posebno kada vidimo Borg, Dominij i ostale moćne vrste koje je Federacija ipak nekako mogla pobijediti. Uostalom, za tih nekoliko godina ratovanja Federacija bi smislila mnoge nove tehnologije dok Carstvo ima praktički nepromjenjenu tehnologiju od doba KotoR-a, a i jer imaju dosta tehnologije koje Carstvo nema (replikatori, transporteri, mikro crne rupe itd.)
Data is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.