Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2012., 09:32   #241
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
... ali semafori su specijalno regulirani u čl. 59., tako da se na njih ne odnosi čl. 12. ZSPC-a. ...
Samo se nadam da ne radiš u prometu, jer ako tako primjenjuješ zakonske odredbe (ono što piše), onda to neće biti dobro.
No, ostavljam malu, vrlo malu mogućnost da tvoj način tumačenja pojedinih članaka ima neku valjanu pravnu osnovu s kojom nisam upoznat i koja očito nije napisana u ZSPC-u. Pa te molim da daš link koji potkrijepljuje tvoje mišljenje, a do onda sam ja u pravu.

I nisu semafori specijalno regulirani u čk. 59, već raskrižje na kojem se promet regulira prometnim svjetlima (semaforima).

I taj članak uopće nije postojao u starom ZOSPC-u, i zapravo je ustanovljen da bi se legalizirao rad presretača.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 11:08   #242
Kad smo kod jednakih i jednakijih

Jučer su dva policajca na jednoj livadi ispred stambene zgrade na Jarunu (ne u krugu ŠRC-a) došli do ljudi koji su tamo, kao i svaki dan, bili pored svojih puštenih pasa. Pored troje vlasnika mješanaca različitih veličina, odabrali su vlasnika rodezijskog goniča i samo njega zapisali. Ne znam hoće li dobiti kaznu i kakvu će kaznu dobiti. Znam samo da je to bulšit kakvog nema. Štoviše, dok su to radili je na njih cijelo vrijeme lajalo neko malo pušteno govno.

Da se razumijemo, ja sam za poštivanje pravila i slažem se s time da pse treba imati na povodcu i da treba kupiti za njima. Uostalom, upravo ja trošim 500 kuna na benzin svaki mjesec da bih svaki dan vozio svojeg cucka na jedno od 42 mjesta u gradu na kojima smiju biti pušteni jer iako živim u širem centru grada, moram voziti na periferiju. I svaki put skupljam za svojim cuckom i baš u tim trenucima znam ugaziti u drek tuđeg cucka. Tako da sam apsolutno za provođenje tih odredbi. I sam sam višekratno zvao komunalne neradnike koji su se uspješno oglušili na sve te molbe i kvart mi je pun govana. I puštenih pasa koji napadaju mojeg dok šetamo na povodcu.

I onda se u takvom neredu dvojica nabrijanih (a bili su izrazito nabrijani) policajaca nađu uhvatiti jednog čovjeka i njemu valjda napisati kaznu od 1000kn.

Ništa nisu napravili. Baš ništa. Tamo su i prije i neposredno nakon bili pušteni psi. Samo su jednom čovjeku uzeli 1000kn za nešto što rade svi i rade stalno i nitko na to ne reagira. To višegodišnje nereagiranje na nered među psima čini da je ovakvo nasumično ispisivanje kazni (umjesto upozoravanja ili sustavne akcije) zapravo iživljavanje.

Držao sam se podalje jer sam vidio koliko su nabrijani i dobro da im nisam išao reći ono što ovdje pišem. Iako, žao mi je čovjeka.

Dakle, ja sam za zajedničke akcije komunalaca i policije i neka se napokon uvede red.

I za kraj me samo zanima mogu li i ja ubuduće zvati policiju da kažnjava ljude koji ne skupljaju govna za svojim psima?
Do sada sam zvao komunalne redare koji su me uredno i uspješno odjebavali iako im pred uredom psi kenjaju. Doslovno.
Ne zato jer ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 11:19   #243
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Lijepo si to citirao, ali semafori su specijalno regulirani u čl. 59., tako da se na njih ne odnosi čl. 12. ZSPC-a. Ako policajci prođu kroz crveno svjetlo, krivi su kao i svi drugi. Ako nisu prouzročili opasnost veću od one koja je prijetila, postupak se neće voditi (po načelu svrhovitosti), ali ako izazovu npr. sudar, bit će tuženi i kažnjeni. Mogu ti to dokazati pravomoćnom osuđujućom sudskom presudom.
Moram se tu složiti s Mikesom, zato i postoji boldano, da vam da mogućnost da uz ostalo i prođete na crveno, ali ako radi toga skrivite nezgodu, krivi ste.

Članak 150.
Iznimno od odredbi članka 149. ovoga Zakona, a vodeći računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu, na vozila policije bez obzira imaju li ugrađene posebne uređaje za utvrđivanje prekršaja i davanje zvučnih i svjetlosnih signala u obavljanju službenih zadaća, ne primjenjuju se odredbe ovoga Zakona ... o poštivanju prometnih znakova (članak 12. stavak 4.) ...


Po zakonu u prometne znakove spadaju i semafori (čl.12.st.3.). Obrati pažnju da u člancima 148. (vozila pod pratnjom) i 149. (vozila s prednošću prolaska) je definirano koji dio članka 12.st.4. se ne odnosi na njih (zaustavljanje i parkiranje te polukružno okretanje), dok je u 151. (suci, GSS,...) definirano da se čl.12.st.4. ne odnosi samo na zaustavljanje i parkiranje, dok je u 150. cijeli čl.12.st.4. izuzet.
__________________
Simon says BLEED!
Simon says D I E !!!
Simon Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 11:49   #244
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Bilo je govora o osobi koja je otprije "poznata policiji" što je i bilo u slučaju u Puli.

A4 je samo dimenzija "praznog papira" na koji se može isprintat i prekršajni nalog i optužni prijedlog koji je prije skeniran i zakonit je na sudu.
jesi li ti 100% siguran da ga ti policajci koji su postupali otprije znaju ili je on "poznat policiji" kroz neke druge događaje na kojem su postupali drugi policajci

ako si mislio na printanje Optužnog prijedloga ili Obveznog prekršajnog naloga (ne prekršajnog naloga u ovoj konkretnoj situaciji) onda to više nije neki A4 papir već službeni dokument s kojim se pokreće prekršajni ostupak

a i kakav bi ugled zadržali ti policajci ili bilo koji drugi kada bi dopuštali da im se počlinitelj udaljav komotno s mjesta događaja bez da ga pokušaju sprječit bio im počinitelj poznat ili ne
ja bi osobno da sam gledao to postupanje mislio loše o njima a još da su rekli nešto tipa "ma znamo mi njega doći će on nama opet" mislio bi još i gore

čl. 82 Zakona o policijskim poslovima i ovlastima izričito govori o primjeni sredstava za vezivanje (lisice)
(1) Sredstva prisile smiju biti uporabljena u slučajevima propisanim ovim Zakonom radi zaštite života ljudi, svladavanja otpora, sprječavanja bijega, odbijanja napada i otklanjanja opasnosti ako je vjerojatno da se mjerama upozorenja i naredbi neće postići cilj.
(2) Sredstva prisile se s posebnim obzirom primjenjuju prema djetetu, osobi čije je kretanje znatno otežano, trudnici u vidljivom stadiju trudnoće, te osobi koja je očigledno bolesna.
(3) Sredstva prisile se uporabljuju nakon prethodnog upozorenja, osim ako je vjerojatno da bi prethodno upozorenje ugrozilo postizanje cilja.
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 12:21   #245
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
jesi li ti 100% siguran da ga ti policajci koji su postupali otprije znaju ili je on "poznat policiji" kroz neke druge događaje na kojem su postupali drugi policajci

ako si mislio na printanje Optužnog prijedloga ili Obveznog prekršajnog naloga (ne prekršajnog naloga u ovoj konkretnoj situaciji) onda to više nije neki A4 papir već službeni dokument s kojim se pokreće prekršajni ostupak
Data je izjava da je "poznat" što podrazumjeva da mu se znaju podaci.Da ga ne poznaju ne bi ni hajkali za njim.

Nakon što policijski službenik uoči osobu u prekršaju a iz bilo kojeg razloga ne može odmah postupat odnosno zaustavit i kontrolirat osobu ispisat će "službenu zabilješku" (na prazan A4 papir) koji će postat službeni dokument i priložit će se uz napisani nalog ili prijedlog da bi sudac imao bolju preglednost samog događaja.

Ne radi se ni potjera svaki puta ni kad se vozač auta ne zaustavi baš iz razloga da se ne bi počinila veća šteta nego bi nastala da se postupa kasnije "samo papirnato".I u Puli je riječ o tome.Da li će policija postupat na ovaj ili onaj način odlučuju sami u datom momentu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 14:22   #246
zanima me postupanje prema maloljetnicima
zakon je tu jasan i kaže da prema maloljetnicima postupa posebno obučen djelatnik u civili osim u slučajevima kada to nije moguđe (neznam sad koja je točna zakonska osnova) tada može postupati i policajac u uniformi. također ga se nesmije privodit u "obojanom" vozilu već u civilnom osim ako to nemože biti ispunjeno tada može i u "obojanom". a uvijek se postupa u prisustvu roditelja/skrbnika/socijalnog radnika

mene zanima zašto se onda u prometu maloljetniku može izdati Obvezni prekršajni nalog bez supotpisa roditelja
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 16:23   #247
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
… Ne me jugat da ne možeš…
Sa svojom šifrom ne mogu.


Quote:
Mikes kaže: Pogledaj post
… No, ostavljam malu, vrlo malu mogućnost da tvoj način tumačenja pojedinih članaka ima neku valjanu pravnu osnovu s kojom nisam upoznat i koja očito nije napisana u ZSPC-u…
Nisam obratio pozornost na stavak, a obzirom da si do sada najčešće bio u pravu, vjerujem da si i sada. Omelo me to što sam bio kažnjen radi prolaska kroz crveno, ali uz izazvanu prometnu nesreću, a i sutkinja mi je držala bukvicu da to ne smijemo, nikada i nikako.


Quote:
Ne zato jer ne kaže: Pogledaj post
… I za kraj me samo zanima mogu li i ja ubuduće zvati policiju da kažnjava ljude koji ne skupljaju govna za svojim psima?...
Ne možeš. Taj prekršaj je u ovlasti komunalnih redara. Policija postupa samo prema čl. 30. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira koji se odnosi na držanje pasa bez nadzora (novčana kazna oko 190 kuna). Što se tiče konkretnog prekršaja, trebali su ih ili sve kazniti ili sve upozoriti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 17:03   #248
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne možeš. Taj prekršaj je u ovlasti komunalnih redara. Policija postupa samo prema čl. 30. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira koji se odnosi na držanje pasa bez nadzora (novčana kazna oko 190 kuna). Što se tiče konkretnog prekršaja, trebali su ih ili sve kazniti ili sve upozoriti.
Gdje se može naći lista onoga što je u domeni komunalnih redara?

Nekad je bilo vrlo jednostavno, za sve je bila zadužena Milicija. Danas od silnih policijskih i redarskih službi više ne znaš koga zvati
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 17:14   #249
Obično je propisano u samom propisu. Obzirom da je ovo po odluci Grada Zagreba, u nadležnosti je gradskih redara.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 18:26   #250
Quote:
fotomatik kaže: Pogledaj post
Gdje se može naći lista onoga što je u domeni komunalnih redara?

Nekad je bilo vrlo jednostavno, za sve je bila zadužena Milicija. Danas od silnih policijskih i redarskih službi više ne znaš koga zvati
Odluka o komunalnom redu, a dalje tu možeš naći i sve izmjene i dopune.
__________________
Simon says BLEED!
Simon says D I E !!!
Simon Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 10:10   #251
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
... uredno svjedočim da se mnogi od tih roditelja mrtvi-ladni zaustavljaju iako ima legalnih mjesta za parkiranje (a često na potezu +/- 50 m od vrtića ima pokoje slobodno), a isto tako nije rijetka situacija da upravo svojim parkiranjem na kolniku zagrade takva prazna mjesta. U tome prednjači žuti Fiat Seicento.
---Update---

Današnja situacija: pred vrtićem nacrtana 3-4 mjesta rezervirana za roditelje (sve zauzeto), osim njih ima tri slobodna redovna mjesta, a kokoš u žutom seicentu mrtva ladna opet stala nasred ceste na četiri žmigavca.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 10:39   #252
I što policija da radi:
a. da odere kokoš za prekršaj pa se jave dušebrižnici da samo pune proračun
b. da ne pokaže dokimente pa je privode pa se jave i kažu da su nasilnici
c. da budu i birtiji i piju pa da kažu da su neradnici na državnim jaslama

što god da raidli netko će pljuvat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 11:35   #253
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Samo su slikani i ne možemo sa sigurnošću tvrdit što su radili i što su htjeli radit.Možda su stajali na biciklističkoj u namjeri kontrole biciklista?Ne vjerujem da su htjeli prelazit kolinik jer je u blizi pješački.
Novinarka je htjela imat ekskluzivu da su ova dvojica u prekršaju a nisu, pa se poslije ljutila jer su je legitimirali.Dok se ne doda kako kažeš i biciklistička staza.Pa
Iz slike je vidljivo da su se kretali.
Nisu li u prekršaju, ali ne po 129. već ipak po 124.
(1) Pješak se ne smije kretati ni zadržavati na kolniku.
(2) Na kolniku je zabranjeno igranje, vožnja dječjim biciklom, romobilom i koturaljkama, kao i sanjkanje, skijanje i sl.
(3) Pješak se mora kretati nogostupom ili drugom površinom određenom za kretanje pješaka, odnosno površinom pokraj kolnika prikladnom za kretanje pješaka.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj pješak ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.


a čl.2 kaže:
19) »biciklistička staza« je izgrađena prometna površina namijenjena za promet bicikala koja je odvojena od kolnika i obilježena propisanim prometnim znakom,
20) »nogostup« je posebno uređena prometna površina namijenjena za kretanje pješaka, koja nije u razini s kolnikom ceste ili je od kolnika odvojena na drugi način,
__________________
Simon says BLEED!
Simon says D I E !!!
Simon Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 08:45   #254
Ja vidim da onaj okrenut leđima nadzire promet na križanju, a ako to radi neće ga nadzirat pored izloga nego pored kolnika.A i stoji van staze.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 11:29   #255
To i ja vidim, no isto tako vidim da kod ovog okrenutog prema kameri, iz položaja tijela/ekstremiteta vidljivo je da se kreće, a ne kreće se nogostupom kako od njega traži zakon već biciklističkom stazom.

No nebitno za daljnju raspravu, moja je poanta bila samo da skrenem pažnju na to da zakon ipak brani "šetanje" po biciklističkoj stazi.

Zanima me još jedna stvar, da ne radim novu sliku, iskoristit ću postojeću:
http://img96.imageshack.us/img96/9163/capturezqs.jpg

Dakle kod gornjeg zaokruženog raskrižja, odmah na početku, prije pješačkog prijelaza nalazi se znak "zabrane prometa u oba smjera" s dopunskom pločom na kojoj piše "Osim vozila MUP-a". Uobičajeno je da nakon 10-30m iza pješačkog prijelaza je policajac koji vjerojatno radi na osiguranju objekta.

Ono što je zanimljivo da taj policajac, a i onaj koji radi na osiguranju donjeg crvenog raskrižja svakodnevno gledaju na desetke, ako ne i stotine nepoštivanja tog znaka.

Radi se o parkingu koji se proteže na nogostupu od tog raskrižja do Koturaške, a koji je označen na nogostupu, a nadopunjen znakom zabrane zaustavljanja i parkiranja s dopunskom pločom "osim vozila s posebnom dozvolom".
Da bi vozila došla do parkinga prolaze pored gore navedenog znaka zabrane prometa u oba smjera, a sve pred minimalno 2 policajca kojih se to očito ne tiče.

Kako znam da to nisu vozila MUP-a, ne znam, ali pretpostavljam da golfovi dvojke, razne stare Vectre,... nisu vozila MUP-a, već njihovih djelatnika, a nekoliko puta vidio sam i vozila npr. "Velpro", "Ecos",... da prolaze pored znaka i pored policajca i nikom ništa.

Zanima me zašto policija ne postupa?
__________________
Simon says BLEED!
Simon says D I E !!!
Simon Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 12:07   #256
Njihov zadatak je fizičko osiguranje objekta od zlonamjernih osoba te ne kažnjavaju, jedino vozača ako nema dozvolu prolaska ili ulaska mogu opomenut da se makne od štićenog objekta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 19:54   #257
e ovako, poznanica je u vezi sa likom koji ju tuče i tipična pizdarija, sad on je prijavio njen nestatak iako dobro zna da nije nestala već prekinula s njim i s obzirom da smo prije bile dobre pretpostavio je da nju i njezino dijete od ne znam koliko mjeseci baš ja skrivam u svojih 30 kvadrata stana skupa sa 2 psa i zove me policijski službenik sa mobitela full ljubazno, čuje se nekakava buka sa strane sad jel to fkt takva praksa da se zove iz policijske postaje sa mobitela? jer me ovaj njezin cijeli dan zivka i ak me još jednom netko nazove pa makar vlastita mama ja ću počet zvat policajce bed mi je jer sam na tren povjerovala da je policija pa sam dala privremenu adresu, ak policajci ne rade provjere sa mobitela može mi neki luđak sa sjekirom, mene i moja 2 psa
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 01:20   #258
Quote:
Ne zato jer ne kaže: Pogledaj post
Jučer su dva policajca na jednoj livadi ispred stambene zgrade na Jarunu (ne u krugu ŠRC-a) došli do ljudi koji su tamo, kao i svaki dan, bili pored svojih puštenih pasa...

Pa budu policajci nabrijani i kada pretresaju ljude po mom kvartu pa uredno čim vide prijatelja sa američkim staffordom okrenu se za 180° i nazad u auto unatoč tome što je taj pas zavezan, a i sam po sebi nije agresivan...

Zanima me ako pas ima brnjicu te ukoliko policajac priđe vlasniku i recimo dođe do verbalne prepirke pas osjeti da mu je vlasnik u "opasnosti" te skoči/gurne policajca koji se ozlijedi, kakve su sankcije?



Quote:
a7x kaže: Pogledaj post
e ovako, poznanica je u vezi sa likom koji ju tuče i tipična pizdarija...

Koliko ja znam policija ima fiksne tel. linije u postaji sa kojih obavljaju pozive.

Par puta su me tako zvali iz "policije" s mobitela i prodavali raznorazne priče, ja bi ih uredno svaki put stjerao u 3pm i poručio da mi ili dodu osobno ili da me zovu s fiksne linije...

Eh sad mi je palo na pamet, imao sam osobu iz uže familije koja je radila u policiji i ako me pamćenje dobro služi kada bi zvao s fiksne policijske linije broj bi bio sakriven... ne hvatajte me za riječ. Bolje će vam znati odgovoriti forumaš Drot13

Zadnje uređivanje drot13 : 03.04.2012. at 01:28. Reason: spajanje komentara
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 01:27   #259
Quote:
a7x kaže: Pogledaj post
… jel to fkt takva praksa da se zove iz policijske postaje sa mobitela?...
Moguće je, iako nije uobičajeno. Lijepo zatražiš njegovo ime i postaju i kažeš mu da nećeš tako razgovarati, nego da ćeš spustiti i nazvati tu postaju, pa ako se stvarno radi o njemu da ćete onda razgovarati. To je i inače uobičajeni postupak provjere.


Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
… Zanima me ako pas ima brnjicu te ukoliko policajac priđe vlasniku i recimo dođe do verbalne prepirke pas osjeti da mu je vlasnik u "opasnosti" te skoči/gurne policajca koji se ozlijedi, kakve su sankcije?
Prekršajna kazna od oko 180 kuna za držanje psa bez nadzora, uz dopis veterinarskoj inspekciji koji će doći pogledati psa, izvršiti uvid u papire, a ako je nešto nepravilno, oduzet će psa na promatranje (tu i oni imaju neke novčane kazne, ali ne znam kolike). Ako bude sve u redu, bit će vraćen vlasniku, a ako ne bude, bit će uspavan. Što se tiče vlasnika, ako se utvrde i neke konkretnije okolnosti, može biti kazneno prijavljen za napad na policajce ili sprječavanje policajaca u obavljanju dužnosti.


Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
… Eh sad mi je palo na pamet, imao sam osobu iz uže familije koja je radila u policiji i ako me pamćenje dobro služi kada bi zvao s fiksne policijske linije broj bi bio sakriven...
Nekada je skriven, a nekada ne. Ovisi koja centrala preusmjerava poziv.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 01:34   #260
Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam policija ima fiksne tel. linije u postaji sa kojih obavljaju pozive.

Par puta su me tako zvali iz "policije" s mobitela i prodavali raznorazne priče, ja bi ih uredno svaki put stjerao u 3pm i poručio da mi ili dodu osobno ili da me zovu s fiksne linije...

Eh sad mi je palo na pamet, imao sam osobu iz uže familije koja je radila u policiji i ako me pamćenje dobro služi kada bi zvao s fiksne policijske linije broj bi bio sakriven... ne hvatajte me za riječ. Bolje će vam znati odgovoriti forumaš Drot13
Kasnije me zvala policajka, također sa skrivenoga, s obzirom da je bila ekstra neprofesionalna seljakuša a ja sam sva nabrijana bila u šetnji sa cuckom fino kad sam došla doma zvala sam glavnu postaju u Sisku jer je tam prijavljen "nestanak" dotične poznanice i lijepo rekla da me maltetiraju sa privatnih i skrivenih brojeva, ženska u upravi je zaprimila moju žalbu, potom me prespojila postaji iz koje su me zvali... Prvo se javio lik koji me zvao popodne sa privatnog broja, rekla sam mu šta me imaju petsto puta zvati i da se nemre tak neotesano razgovarat samnom, onda me htio prespojiti ženskoj seljakuši koja me zhaebavala i prijetila tjeralicom popodne, na kraju sam sam to prespajanje eleganto odbila jer se ja nemam šta raspravljati sa nekime tako nepristojnim, zamolila sam ih da me ne zivkaju bezveze jer sam im sve rekla ujutro i ako misle slat ophodnju nek požure jer je već 21h i ne želim da susjedi misle ružno o meni ... pa mislim da se ni alkosi ispred dućana ne prepucavaju na ovako seljački način,na kraju se lik ispričao i poklopio... mislim znam da ljudi rade svoj posao al hellloooo il dođite u stan vidit jel skrivam ljude il me ostavite na miru, a ne me zvati ko da imamo 15 godina i mobitel prvi put u rukama...


i još jedno pitanje - s obzirom da je ona sad prijavljena kao nestala osoba šta ako ona mene nazove ili mi dođe na kavu? jel ja moram zvat policiju ili? mislim, ne znam kak postupit, ovo je prvi put da mi se ovakvo šta dešava, a ne znam baš hoće mi ljudi htjet dolazi kasnije na kavu ak čuju da sam zvala policiju na frendicu -.-'
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'

Zadnje uređivanje a7x : 03.04.2012. at 01:43.
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.