Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2009., 19:13   #1
Moleskine sketchbook?

Znate li gdje bih mogla nabaviti ovdje u Hrvatskoj moleskine notebookove/sketchbookove? Ja sam čula mnogo lijepih stvari o njima, i jako lijepo izgledaju, samo me zanima gdje to mogu kupiti.
dogzrule is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 19:15   #2
U Superkonzumu. Najozbiljnije.
__________________
Is this the real life?
Is this just fantasy?
W3DR4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 21:07   #3
da napišeš odakle si ljudima bi bilo lakše odgovoriti... ja sam vidjela u Rijeci u knjižari Edit (na Korzu).
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:27   #4
Vedran - Zaje... se, zar ne?
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:49   #5
^^; Ajojda, ja sam iz Zagreba.
Ček, kaj fakat se to može nać u superkonzumu? Ja sam čak očekivala da će ovo bit još jedan od onih produkta koje nemreš jednostavno nać u Hrvatskoj... Onda super, I guess
dogzrule is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:43   #6
ja ti nisam ziher za superkonzum ali sam ziher za bilo koji SOHO i Profil u bogovićevoj jer sam vas neki dan kupila svoj sketchbook tam
zeljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 23:56   #7
Zeljac - Koliko košta? I bilo koji Profilov dućan? (Nikad čuo za ovaj SOHO)
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 00:14   #8
ae što bi to kao trebalo biti i što vas sprječava da uzmete umjesto toga običnu bilježnicu bez crta. neka mi netko molim opiše jer sam se malo zainteresirala (gledala sam po net-u o tome) i sad.. nek mi netko otkrije u čemu je štos.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 12:07   #9
Ima ih i u Tisak media dućanima.Cijena je od 70ak do 100 kn-ovisno o veličini.

@coolinesay: nemam pojma,možda zato što su po takvim blokićima šarali Hemigway i Picasso i ostala ekipa (piše na omotu)
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 12:18   #10
hahahah! lol
ma bum ja sebi kupila fino bilježnicu bez crta. dođe sam 3 kune.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:48   #11
Ja si već imam neku bilježnicu bez crta, ali Moleskine bilje imaju kvalitetniji papir, po kojem kao možeš i sa vodenim bojama, čvrstu koricu, i veće dimenzije. Ja po normalnim biljama nemogu ni sa kemijskom, i već bi prešlo na drugi papir D:
dogzrule is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:10   #12
Quote:
dogzrule kaže: Pogledaj post
Ja si već imam neku bilježnicu bez crta, ali Moleskine bilje imaju kvalitetniji papir, po kojem kao možeš i sa vodenim bojama, čvrstu koricu, i veće dimenzije. Ja po normalnim biljama nemogu ni sa kemijskom, i već bi prešlo na drugi papir D:
ok. fakat ste me zainteresirali. otiću ću vidjeti kolike su cijene
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 17:10   #13
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ae što bi to kao trebalo biti i što vas sprječava da uzmete umjesto toga običnu bilježnicu bez crta.
bilježnica bez crta =\= sketchbook

em papir ima manju gramažu od najobičnijeg za printer, em ne upija dobro i olovka se razmazuje..
ja osobno ne zagovaram Moleskine (ne sviđa mi se žućkasti ton papira i to što je uvezan kao knjiga), Windson&Newton spiralno uvezani sketchbook mi je draži.
ukusi.

imam mali Moleskine na crte koji mi služi kao rokovnik koji sam dobila, a za tu je namjenu imho preskup.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 17:34   #14
Quote:
dogzrule kaže: Pogledaj post
^^; Ajojda, ja sam iz Zagreba.
Ček, kaj fakat se to može nać u superkonzumu? Ja sam čak očekivala da će ovo bit još jedan od onih produkta koje nemreš jednostavno nać u Hrvatskoj... Onda super, I guess
Ja sam isto svoje moleskine kupio u Konzumu. Isto sam bio iznenađen što tamo imaju stalažu s tim blokićima, no ispalo je jeftinije nego u specijaliziranim knjižarama, a i Konzumi su na više lokacija.


coolinesay, irelevantno je da su Picasso ili Hemingway pisali u moleskine, već se doista radi o znatno kvalitetnijoj bilježnici. Papir je tvrđi i pogodniji za više tehnika crtanja, a cijela bilježnica je uvezena mjesto uobičajeno zaklamana. Vanjski omot je izrađen od kože, a lastika drži cijelu bilježnicu "na okupu". Gotovo je nemoguće dobiti "uši" na rubovima.
Ipak, moleskine pretežno kupuju wannabi umjetnici kao statusni simbol, jer bilježnice po 100+ kuna doista nisu obavezni asesoar.

Algoritam ima Paperblanks bilježnice, znatno ljepše od moleskina, s teksturiranim koricama i upečatljivim stihovima na kraju.
__________________
Is this the real life?
Is this just fantasy?
W3DR4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:25   #15
a ok. ja kad crtam obično kupim one mape za osnovnu školu hehe
al i to mi skupo
a ovo - 100kn. hm. ipak niš od toga
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 13:59   #16
Ja sam sad dobila moleskine obični notebook bez linija. I nemam pojma šta da radim s tim. Izgleda tako lijepo, sviđa mi se, al je to čudo preskupo da pišem unutra bilješke sa predavanja, ne pišem dnevnik, imam organizer... Ako pišem priče, previše je neuredno... tak da.. nemam pojma. Ideje?
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 14:08   #17
u profilu. i na akciji su.
__________________
.
Stella. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 14:44   #18
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Ja sam sad dobila moleskine obični notebook bez linija. I nemam pojma šta da radim s tim. Izgleda tako lijepo, sviđa mi se, al je to čudo preskupo da pišem unutra bilješke sa predavanja, ne pišem dnevnik, imam organizer... Ako pišem priče, previše je neuredno... tak da.. nemam pojma. Ideje?
proslijedi ga meni
meni su moleskine notebookovi super jer, kao sto su svi vec naveli: papir, uvez i korice su svi u rangu je skupljih ali opet ne toliko ne pristupacnih.
koristim ih za sve vrste crtanja/slikanja...

a da pises u njemu nesto sto te zanima... "komentare" filmova, pjesme, neki hobi da ne bubam na prazno lol
crvenkapica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 17:06   #19
Quote:
Stella. kaže: Pogledaj post
u profilu. i na akciji su.
Sad znam na šta ću iskoristiti novac koji sam dobila za Božić
dogzrule is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.