Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 14:41   #1
Piramide kao velika energetska postrojenja (2. dio, updated)

PIRAMIDE - ENERGETSKA POSTROJENJA DREVNE CIVILIZACIJE

Egipatske piramide impresioniraju prosječnog čovjeka svojom starošću, grandioznošću, svrhom i brojem.
Jesu li drevne civilizacije bile puno naprednije nego što smo ih procijenili? Egipatske piramide, najtajanstvenije građevine na svijetu potiču puno pitanja i još više odgovora...

Neki ljudi misle da su piramide služile za pokapanje kraljeva, ali nije tako. Piramide su izvorno proizvodile energiju visoke frekvencije...
Malo više o tome
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 15:24   #2
Već sam negdje napisala, u knjizi Zabranjena povijest cijelo poglavlje posvećeno je prilično uvjerljivom dokazivanju ove hipoteze. Knjigu sam našla u knjižnici
__________________
Živi i pusti druge da žive!
svjetloisjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 17:37   #3
Ali kakva energija? Odakle energija i u kakvu je pretvarana?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 17:51   #4
Ne mora biti da su proizvodile energiju. ali koji k.... su onda građene! Koliko god se činilo nemogućim da su proizvodile energiju, još je više nemoguće da su se pravile kao grobnice!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 17:51   #5
Jel ima neka treća hipoteza?
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 17:58   #6
Quote:
Lestat kaže: Pogledaj post
Koliko god se činilo nemogućim da su proizvodile energiju, još je više nemoguće da su se pravile kao grobnice!
bi li malo pojasnio zašto je nemoguće da je riječ o grobnicama?
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 17:59   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ali kakva energija? Odakle energija i u kakvu je pretvarana?
Da li si ikada čuo kako ljudi govore za nekog da "zrači"?
Ili da komentiraju kako su na nekom odredjenom mjestu osjetili kako ih "pere" neka energija?
Pa pojam "bioenergija" i slično?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:02   #8
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Da li si ikada čuo kako ljudi govore za nekog da "zrači"?
Ili da komentiraju kako su na nekom odredjenom mjestu osjetili kako ih "pere" neka energija?
Pa pojam "bioenergija" i slično?
Potpisujem. Ipak je glupo pratiti samo ovu materijalističku znanosti koja zanemaruje duhovne aspekte kozmosa.
Troller is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:19   #9
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
bi li malo pojasnio zašto je nemoguće da je riječ o grobnicama?
Jednostavno mi logika ne dopušta da prihvatim da su se širom svijeta gradile kolosalne građevine u obliku piramida samo zato da bi bile grobnice! Zašto uz toliko piramida nije napravljena nijedna kolosalna građevina bez uglova, ili kockasta da bi služila kao grobnica! Ne, ondašnji standard je propisivao piramidu, tj. bila je u modi! Narodi koji su gradili kockaste grobnice nisu mogli dobiti kredit od svjetske trgovinske organizacije kojoj je na čelu bio zli bankar Keops!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:33   #10
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Da li si ikada čuo kako ljudi govore za nekog da "zrači"?
Ili da komentiraju kako su na nekom odredjenom mjestu osjetili kako ih "pere" neka energija?
Pa pojam "bioenergija" i slično?
Ok, molim te nemoj uništiti i ovu raspravu pizdarijama. Držimo se znanosti, a ne bulažnjenja.


Quote:
Lestat kaže: Pogledaj post
Jednostavno mi logika ne dopušta da prihvatim da su se širom svijeta gradile kolosalne građevine u obliku piramida samo zato da bi bile grobnice! Zašto uz toliko piramida nije napravljena nijedna kolosalna građevina bez uglova, ili kockasta da bi služila kao grobnica! Ne, ondašnji standard je propisivao piramidu, tj. bila je u modi! Narodi koji su gradili kockaste grobnice nisu mogli dobiti kredit od svjetske trgovinske organizacije kojoj je na čelu bio zli bankar Keops!
A kako onda to logika dopušta arheološkoj zajednici, koja je suglasna, još od početaka sustavnog proučavanja tih građevina, da su služile kao grobnice? Argument autoriteta, ali jebi ga, za nešto se moram uhvatiti.
I nije bilo u modi, nego je bilo najlakše da se ne sruši te je najlakše trpilo zub vremena. I popraćeno je simbolikom brojeva.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:37   #11
Quote:
Lestat kaže: Pogledaj post
Zašto uz toliko piramida nije napravljena nijedna kolosalna građevina bez uglova, ili kockasta da bi služila kao grobnica! Ne, ondašnji standard je propisivao piramidu, tj. bila je u modi!
zahvaljujući svojem obliku jedino je piramida tada mogla biti izgrađena u kolosalnim dimenzijama...u topicu o kineskim piramidama netko (Endimion mislim) je lijepo objasnio zašto su građene piramide, a ne kocke ili sfere u toj veličini...nije bilo dobrog veziva, kao ni čeličnih konstrukcija, to valjda ne treba posebno naglašavati...

inače, ako te interesiraju grobnice kružnog oblika - tumuli su bili uobičajene grobnice od neolitika naovamo, ali nisu mogli biti izgrađeni u dimenzijama keopsove piramide, primjerice...potraži malo slike kako je to izgledalo...

Quote:
Lestat kaže:
Narodi koji su gradili kockaste grobnice nisu mogli dobiti kredit od svjetske trgovinske organizacije kojoj je na čelu bio zli bankar Keops!
mašala humora
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:45   #12
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
zahvaljujući svojem obliku jedino je piramida tada mogla biti izgrađena u kolosalnim dimenzijama...u topicu o kineskim piramidama netko (Endimion mislim) je lijepo objasnio zašto su građene piramide, a ne kocke ili sfere u toj veličini...nije bilo dobrog veziva, kao ni čeličnih konstrukcija, to valjda ne treba posebno naglašavati...

inače, ako te interesiraju grobnice kružnog oblika - tumuli su bili uobičajene grobnice od neolitika naovamo, ali nisu mogli biti izgrađeni u dimenzijama keopsove piramide, primjerice...potraži malo slike kako je to izgledalo...
Ali činjenica je da nisu sve civilizacije morale graditi kolosalne grobnice!
Mogle su biti i manje kockaste!

Ne, stvarno ne želim pretjerivati u ovom svom trabuljanju! Kompletna teorija mi je bila u redu dok se nisam malo upoznao s ovima u kini! To mi je prelilo čašu! Ti se nisi nimalo zapitao?
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:48   #13
Ali nisu sve civilizacije gradile piramide!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:51   #14
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ali nisu sve civilizacije gradile piramide!
Ali ih ima par stotina! S obzirom na ondašnji broj stanovnika, to je jeben omjer!

Cheers, mate!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:58   #15
Kina e oduvijek bila posebna.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 19:08   #16
Quote:
Lestat kaže: Pogledaj post
Ali činjenica je da nisu sve civilizacije morale graditi kolosalne grobnice!
Mogle su biti i manje kockaste!
mogle su biti, ali s rokom trajanja od 200 godina maksimalno...evo i danas imaš gomilu tzv. "starina" popularnih na tržištu nekretnina koje su najčešće građene od kamena i vapna, i to ne prije 100 - 150 godina...kiša je isprala vapno i kuće su ostale šupljih zidova, tj. ono što je prije 100 godina bio zid sada je nestabilna hrpa kamenja...sad ti zamisli da neka takva građevina ostane stajati 5000 godina, uz sve klimatske, reljefne i kakve sve ne promjene...nema šanse...

Quote:
Lestat kaže:
Ne, stvarno ne želim pretjerivati u ovom svom trabuljanju! Kompletna teorija mi je bila u redu dok se nisam malo upoznao s ovima u kini! To mi je prelilo čašu! Ti se nisi nimalo zapitao?
jesi li se zapitao koliko se uopće možeš upoznati s piramidama u kini? kina je još u 13. stoljeću zatvorila vrata strancima...niti danas nije puno drugačija situacija i čini se da će još dosta vremena proći prije POTPUNOG upoznavanja s tamošnjim piramidama...bez arheoloških istraživanja imamo samo nagađanja, ili, što je, čini se, izbor većine, maštanja...

jesam, naravno da sam se zapitao...ali kvragu, bez istraživanja mogu sanjariti o tome da je bila riječ o stambenim zgradama...ili silosima žita...ili tko zna čemu sve ne...ali najlogičnijim mi se čini da je riječ, kao i u egiptu, o grobnicama...ili, uzevši u obzir njihovu brojnost, da je riječ o nekropoli nekog većeg grada koji je nekada postojao na tom prostoru...ali, kažem, bez istraživanja - ništa...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:19   #17
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
jesi li se zapitao koliko se uopće možeš upoznati s piramidama u kini? kina je još u 13. stoljeću zatvorila vrata strancima...niti danas nije puno drugačija situacija i čini se da će još dosta vremena proći prije POTPUNOG upoznavanja s tamošnjim piramidama...bez arheoloških istraživanja imamo samo nagađanja, ili, što je, čini se, izbor većine, maštanja...

jesam, naravno da sam se zapitao...ali kvragu, bez istraživanja mogu sanjariti o tome da je bila riječ o stambenim zgradama...ili silosima žita...ili tko zna čemu sve ne...ali najlogičnijim mi se čini da je riječ, kao i u egiptu, o grobnicama...ili, uzevši u obzir njihovu brojnost, da je riječ o nekropoli nekog većeg grada koji je nekada postojao na tom prostoru...ali, kažem, bez istraživanja - ništa...
Ali neki istraživači su tamo otišli i došli do zaključka da su to ipak piramide, pa se malo više počelo o tome pisati pa su kinezi ostali dosljedni sebi - Bez pompe i informiranja javnosti! A nije otišao tamo bilo tko već onaj arheolog (ne mogu se sjetit imena) - znači netko eminentan!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:45   #18
Quote:
Lestat kaže: Pogledaj post
Ali neki istraživači su tamo otišli i došli do zaključka da su to ipak piramide, pa se malo više počelo o tome pisati pa su kinezi ostali dosljedni sebi - Bez pompe i informiranja javnosti! A nije otišao tamo bilo tko već onaj arheolog (ne mogu se sjetit imena) - znači netko eminentan!
ma i da ih je 50 otišlo nisu nikakva detaljna istraživanja obavili...ne samo piramida nego i okolice...dok se to ne obavi nema smisla donositi ikakve zaključke temeljene na par slika i kartici teksta...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 03:45   #19
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ok, molim te nemoj uništiti i ovu raspravu pizdarijama. Držimo se znanosti, a ne bulažnjenja.
Dakle, sad si pokazao i dokazao da si trollčina na n-tu!!!
Osim ograničenog doživljaja Svijeta oko sebe, ne priznaješ niti elementarne senzacije ljudskog bića, jer o njima rijetko piše u izvoru tvoje "pameti" Wikici.
Nisi spreman odgovoriti na najjednostavnije pitanje, jer, iako si možda doživio takvu nekakvu senzaciju, zbog vlastite zadojenosti, ne želiš ju priznati kad o tome ne piše ništa u tvojim slikovnicama.
Preporučio bih svima, koji žele normalno raspravljati i doči do nečega da ignoriraju tvoje napise, jer si obični troll!
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:44   #20
Quote:
Lestat kaže: Pogledaj post
Ali ih ima par stotina! S obzirom na ondašnji broj stanovnika, to je jeben omjer!

Cheers, mate!
Ima ih par stotina a sve okolo njih su neki usjevi, polja žita, šta ja znam šta su sadili . Rekao Michio Kushi "Odatle se prirodno automatski proizvodi energija kojom se opskrbljuje i potiče prirodan rast biljaka i usjeva."
Meni zvuči logično.
Mislim logičnije nego ono kada kažu bile su grobnice ali su pokradene i sva su tjela odnesena... Pa ako nisu našli niti jedno tijelo, prije bi rekao da tijela nije ni bilo.
Bile su građevine za proizvodnju energije, samo što su te sprave koje su bile unutar piramide i proizvodile energiju, ukradene.
Lijepo piše u tekstu da su imale podzemne kanale za dovod vode. Čemu sve to ako su bile namjenjene kao grobnice.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.