Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 09:02   #41
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
..mislim da klinci do broja 16. nemogu sigurno prije nego navrše 10.mj
moja ima 3,5 mjeseca i male su joj i Nike i Adidas broj 16 jadno moje malo nogato dijete
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:50   #42
moj dečko, 5mj će sad... nosi već 19, a ja jedva 38.. e sad!
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:05   #43
Quote:
Cro_Heidi kaže: Pogledaj post
moj dečko, 5mj će sad... nosi već 19, a ja jedva 38.. e sad!
Isto! Moja ima 18 vec, ja 39.
Ali za nehodace nije problem da se kupe vece cipke. Ima u Zari normalne cijene i u Osh Kosh.
U Naturinu sam se onesvijestila kad sam vidjela da su 500 kn cipke za nehodace.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:12   #44
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Isto! Moja ima 18 vec, ja 39.
Ali za nehodace nije problem da se kupe vece cipke. Ima u Zari normalne cijene i u Osh Kosh.
U Naturinu sam se onesvijestila kad sam vidjela da su 500 kn cipke za nehodace.

Meni je šok bio dok sam mu išla obući čarapice,nedugo nakon što je izašao iz rodilišta..nakupovali se tih baby čarapica. Kad sve dođu do pola stopala i ni mic dalje. mislim da će nositi u drugom osnovne veći br od mene
btw onda ti curka nije daleko od starkica, hehe..brzo ce 20!
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:16   #45
ima i za skroz male

http://www.amazon.co.uk/Converse-Inf...sr=8-1-catcorr
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 12:16   #46
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
mi smo našoj kad je imala cca 2 mjeseca kupili adidaske 17-18 (imaju medeka na "đonu" ) ... tenke su naravno mekane i nisu predviđena za hodanje već za šminku ... sad ima 8 mjeseci, još uvijek ih nosimo ... kupili smo i pumice br. 18

pa kaj tvoja curka nije 02.02. rođena ... naša je ljena za ponoriti ... puže unazad ne želi s sama podizati, ali želi stajati kad ju se drži
Ne, 7.2.09. je L. rođena, a sama se na noge diže od 16.8.

Kaj se obuvanja tiče, brže ih skine nego kaj ih ja uspijem obuti
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 00:20   #47
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post


Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Ne, 7.2.09. je L. rođena,
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 14:06   #48
niš ne kužim te brojeve, kako na broju 92 piše 1,5-2godine
a na 86cm 6-9mjeseci?
šta ne bi taj 92 trebao biti samo jedan broj veći od 86?
pitanje koji broj da uzmem (proškiljila ja na etiketi kad mama nije gledala) beba je imala na sebi neku robu od H&M i pisalo 86 znači htjela bih joj kupiti haljinicu jedan broj veći tj.koji bi to bio broj?
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 14:10   #49
To bi onda bio 92.
I moja je sa 2 godine nosila 86 i 92. Ali se potpuno slazem da je bolje uzeto malo vece, znaci 92.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 14:39   #50
da to me i zbunjuje beba ima skoro 9mjeseci, znači ni blizu 1,5-2god, sasvim normalna beba ni mršava ni debela možda jedino malo duža (možda s obzirom da su roditelji visoki)
nemojte mi se smijati pojma vam ja nemam ali šta djeca rastu do godine dana ultra brzo pa onda stagniraju?
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:05   #51
Quote:
caterina kaže: Pogledaj post
da to me i zbunjuje beba ima skoro 9mjeseci, znači ni blizu 1,5-2god, sasvim normalna beba ni mršava ni debela možda jedino malo duža (možda s obzirom da su roditelji visoki)
nemojte mi se smijati pojma vam ja nemam ali šta djeca rastu do godine dana ultra brzo pa onda stagniraju?
ti si nesto krivo pogledala. velicina 86 je za 12-18 mjeseci. mozda je pisalo 68 a ti procitala naopako 86?

djeca do godine dana imaju novu velicinu svaka 2-3 mjeseca a onda nakon 1. godine idu velicine svako 6 mj (znaci 1 g, 18 mjeseci, 2 godine) a onda nakon toga svako godinu dana


H&M velicine ti idu ovako (sa njihove stranice) : 50 (0-1 mj), 56 (1-2 mj), 62 (2-4 mj), 68 (4-6 mj), 74 (6-9 mj), 80 (9-12 mj)

86 je 12-18 mjeseci, 92 je 18-24 mjeseci

ove velicine inace odgovaraju duzini (visini) djece i prosjeku po mjesecima. ako je dijete vece ili manje od prosjeka onda gledas ovu prvu velicinu (dakle visinu/duzinu) a ne broj mjeseci

e jos nesto, H&M brojevi su ponekad veci od nasih al su definitvno veci od talijanskih i spanjolskih (dakle ako kupujes Ianu, Zaru, Benetton uzmi broj veci)
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:28   #52
Quote:
caterina kaže: Pogledaj post
niš ne kužim te brojeve, kako na broju 92 piše 1,5-2godine
a na 86cm 6-9mjeseci?
šta ne bi taj 92 trebao biti samo jedan broj veći od 86?
pitanje koji broj da uzmem (proškiljila ja na etiketi kad mama nije gledala) beba je imala na sebi neku robu od H&M i pisalo 86 znači htjela bih joj kupiti haljinicu jedan broj veći tj.koji bi to bio broj?
86 mogu nositi djeca koja su visoka tek 70i nešto cm ako su šira ili je model uži, kraći..
92 nosi moj malac koji ima 100cm i 15 kg.

Nema pravila i nisu svi brojevi svakog proizvođača identični. Miha nosi robu od 92 do 4 godine...ovisi koji je proizvođač
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 19:25   #53
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
ti si nesto krivo pogledala. velicina 86 je za 12-18 mjeseci. mozda je pisalo 68 a ti procitala naopako 86?

imaš pravo vjerojatno je to onda bio 68, pogledala sam nabrzinu da joj mama ne skuži a s obzirom koliko sam smotana to je sigurno to

hvala ti puno rješila si mi dilemu.
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 19:43   #54
moja sa 9mj više nije stala u 68 a nije neka velika beba, sada sa 10mj nosi robicu za 12-18mj, 80, 86 uglavnom, neke stvari sam joj kupila čak za 24mj.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:35   #55
Realno gledajući i dijete od 6 mjeseci može nositi veličinu 92...pitanje je kako mu to stoji. Po meni je malo nelogično da dijete od 9 mjeseci nosi broj 86 i da mu to stoji sasvim normalno, znači nisu rukavi 2-3 cm duži od zapešća niti je majica do iznad koljena. Ako je dijete buca onda bi mu toliko veća veličina mogla u tijelu dobro stajati (na majice mislim) ali bi rukavi bili predugi i majica bi dosta visila.
Ne znam...mi smo dosad rasli po broju normalno, ne volim mu oblačiti robu veću uopće, ima jednu bijelu majičicu za po doma koja mu je malo duža i svaki put kad ga u njoj vidim mi baš nekako jadno izgleda jer mu moram prevrtati rukave i nekako mi je ko na vješalici. Za hlače i trenerke, nema šanse da mu obučem i 1-2 cm duže jer em što izdere to nogama i prije vremena, pohaba kad se vuče po podu...em što mi je glupo kupovati veću robu unaprijed i onda ju on iznosa i kad mu bude taman više nije za nositi. To govorim samo kad mi kupujemo, kad mu drugi poklanjaju uvijek volim da mu kupe broj ili dva veće baš iz razloga što tad kad mu se daruje nešto on već ima masu robe za nositi. A tako je pretpostavljam kod svih...pa je zaključak da je svakako bolje kupovati broj ili dva veću odjeću i paziti naravno na godišnje doba.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:54   #56
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Realno gledajući i dijete od 6 mjeseci može nositi veličinu 92...pitanje je kako mu to stoji. Po meni je malo nelogično da dijete od 9 mjeseci nosi broj 86 i da mu to stoji sasvim normalno, znači nisu rukavi 2-3 cm duži od zapešća niti je majica do iznad koljena. Ako je dijete buca onda bi mu toliko veća veličina mogla u tijelu dobro stajati (na majice mislim) ali bi rukavi bili predugi i majica bi dosta visila.


moja nije nekaj jako bucmasta ali ima škembicu, a mislim da sve bebe imaju škembicu. ne nosi moja 3 broja veću robicu .
na majici joj znam zavrnuti za jedan rub rukave i to meni ne smeta. dosta robice za cure kaj sam gledala je dosta usko i onda jedva navučem majicu, ako ima ispod bodi dugih rukava to izgleda koma a i izgleda mi sva utegnuta, meni je to gore nego zavrnuti rukav malo, a dolje joj nije preduga majica, dođe do pol guze.


gledala sam jedne traperice za cure u nami, to je tako usko da je meni žao bebe kojoj će to mama kupiti i obući, ta bebe nebu mogla ni puzat jer neće moći nogu u tome pomaknuti, ne znam tko je to krojio
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 23:12   #57
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
moja nije nekaj jako bucmasta ali ima škembicu, a mislim da sve bebe imaju škembicu. ne nosi moja 3 broja veću robicu .
na majici joj znam zavrnuti za jedan rub rukave i to meni ne smeta. dosta robice za cure kaj sam gledala je dosta usko i onda jedva navučem majicu, ako ima ispod bodi dugih rukava to izgleda koma a i izgleda mi sva utegnuta, meni je to gore nego zavrnuti rukav malo, a dolje joj nije preduga majica, dođe do pol guze.


gledala sam jedne traperice za cure u nami, to je tako usko da je meni žao bebe kojoj će to mama kupiti i obući, ta bebe nebu mogla ni puzat jer neće moći nogu u tome pomaknuti, ne znam tko je to krojio
Vidjela sam ju, nemoj misliti da sam tebe prozivala radi veće robe... Ovo za hlače uske...joj kad sam ja prije kojih par mjeseci vidjela malecku ide s mamom i tatom kroz Frankopansku ima max 3 godine, uske hlače skiny na njoj, na guzi se sjaji fino znak Armani Jeansa...rekla sam kumi kraj sebe..svašta sam i doživjela...Pregrozno mi je to, ajd kad je pamučno pa usko na djetetu...ali traperice...užas.
Nisu sva djeca ista...na mom M se puno primjeti kad mu je nešto veliko, zato volim da je na knap ali zato imamo i problem jer sad evo već su mu mrvicu okraćali rukavi na majici iz Carter'sa koju smo kupili prije 4 tjedna valjda, zajedno s donjim dijelom...prekrasno je..al šta da radim..mi s tim dugim rukama muku mučimo..zao dvodijelne komade robe ne smijemo skoro ni kupovati, ne mogu mu uzeti broj veće jer su mu onda hlače duge...a dobro, malo će virit rukica još kojih 3 tjedna i onda spakirat i eto...karijera kompletiča završena.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 23:28   #58
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Vidjela sam ju, nemoj misliti da sam tebe prozivala radi veće robe...
ma ne shvaćam ja tu ništa osobno

frendica je jednom nećakinju dovela u vrtić u bijelim hlačama i pitala ju teta da li da mala sjedi na klupi kad se drugi budu igrali vani , frendica ju gleda , a veli teta pa da se ne zamaže , samo je odgovorila da nek se normalno igra a da je to bijelo pa fino može i na iskuhavanje

ne kužim roditelje kaj tako zrihtaju djecu i onda od njih traže da budu ko kipići, sjede i na mrdaju
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:00   #59
Nije odjeca nego obuca ali ne mogu naci bolju temu.
Jel zna netko kako idu brojevi nogica po centimetrima? Ono, 11 cm je _____ broj nogice?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:10   #60
ovdje http://www.roditelji.hr/beba/9-12-mj...ga-nozica.html sam nasla da je jedan broj djecjih cipela 6.6 mm
za nogicu od 11 cm je to broj 17

edit: bila je tema o cipelama za bebe ali je ni ja ne mogu pronaci
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.