Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2009., 10:45   #1
Zemaljska DVB-T televizija u Hrvatskoj

Quote:
Prelazak na digitalnu televiziju u Hrvatskoj
Digitalne regije u Republici Hrvatskojpovećaj sliku Način provedbe projekta opisan je u Strategiji prelaska s analognog na digitalno emitiranje televizijskih programa koji je Vlada Republike Hrvatske usvojila 31. srpnja 2008. godine.

Prvi korak u provedbi projekta je priprema potrebnih podzakonskih propisa uz postojeći Zakon o elektroničkim komunikacijama kako bi se podrobnije uredilo područja namjene radiofrekvencijskog spektra, uvjeti njegove dodjele i uporabe te način i uvjeti prelaska s analognog na digitalno odašiljanje radijskih i televizijskih programa. To je preduvjet za raspisivanje javnog natječaja za izdavanje dozvole za rad operatora u sustavu odašiljanja digitalnih televizijskih signala.

Za potrebe provedbe ove Strategije Hrvatska je podijeljena u devet regija, a svaku od njih čini jedna ili više županija.

Prelazak na digitalnu televiziju u svakoj će se regiji odvijati zasebno na način da će se prvo jedno kratko vrijeme (oko šest mjeseci) emitirati paralelno i analogni i digitalni televizijski programi na nacionalnoj razini, nakon čega će se analogni prestati emitirati i nastaviti isključivo u digitalnom formatu. Usporedno s time, radit će se i tehnološke pripreme kako bi se i regionalni te lokalni televizijski programi počeli emitirati digitalno. Plan je da cijela Hrvatska prijeđe na isključivo digitalno emitiranje od 1. siječnja 2011. godine.
Jučer mi je stigao kupon i kako vec koristim MAX-TV zanima me što bih dobila a što izgubila ako otkažem MAX-TV i počnem koristiti ovo.

Možda je pitanje glupo ali ne kužim se pretjerano u sve to.

Koje je (ili će) programe moguće pratiti preko te novine koju nam propagira Vlada RH?
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 11:29   #2
možeš gledati samo htv1 i 2, novu i rtl i možda neki lokalni kanal. problem je što se signal zna gubiti ako antena nije kompatabilna s uređajem. možeš si uzeti uređaj pa ga koristiti ako imaš još koji tv u kući. slika bude stvarno dobra. jedino to.
većina novih tv-a već ima ugrađen taj dvb-t u sebi pa nije potreban taj uređaj.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 21:12   #3
Ako imaš tv novijeg datuma(lcd,plazma)onda ti ne treba jer oni to imaju ugrađeno,a što se tiće programa za sada si osuđena 4 nacionalna(kako je naveo hellie) u budučnosti će biti više,ali za to se ne isplati otkazat maxtv
U kratko dvb-t ti služi za bolji prijam signala,digitalnog
http://hr.wikipedia.org/wiki/DVB-T
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 12:38   #4
Dobio sam kupon za digi tv i zanima me dali ko zna kakva e razlika između uređaja Vivax imago dvb-t 120 i nb4001t, i koji je bolji.
Kaioshin.Cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 18:43   #5
svi su ti isti. nema neke razlike među njima osim cijene. svi imaju iste funkcije, sve je to isto sranje.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 20:06   #6
znaci meni bi trebalo toliko tih sranja koliko tv-a imam u kuci

nabijem ih na njeznik
El Gato is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 07:58   #7
DIGITALNO DOBA

Novo digitalno doba, malo sam kopkao pa nikako naći neki topic i tome...ako već postoje neka moderatori premjeste...

Sad se dosta priča o tome, neki kažu da čekaju dopise, neki poštara žicaju, neki sami kupuju u pošti (valjda)...tako selo priča

Mene zanima dali netko zaista zna proceduru kako nabaviti i gdje taj uređaj, koliko košta i slične bitne stvari?
Također, ljudi koji ne plaćaju pretplatu, da li ga i oni mogu nabaviti?
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 09:50   #8
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
Novo digitalno doba, malo sam kopkao pa nikako naći neki topic i tome...ako već postoje neka moderatori premjeste...

Sad se dosta priča o tome, neki kažu da čekaju dopise, neki poštara žicaju, neki sami kupuju u pošti (valjda)...tako selo priča

Mene zanima dali netko zaista zna proceduru kako nabaviti i gdje taj uređaj, koliko košta i slične bitne stvari?
Također, ljudi koji ne plaćaju pretplatu, da li ga i oni mogu nabaviti?
IImaš ga u skoro svakoj prodavaoni tehnike, konzumima....

košta oko 200 kuna
Han Solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:10   #9
jel ga može svatko kupiti, bez obzira jel plačam pretplatu ili ne?

Zadnje uređivanje marion56 : 16.11.2009. at 11:30.
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:48   #10
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
jel ga može svatko kupiti, bez obzira jel plačam pretplatu ili ne?
pa mislim da da, isto kao da kupuješ sobnu antenu
nitko te ništa ne pita
Han Solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:22   #11
Nemam pojma o digitalnoj tehnologiji pa me ispričajte unaprijed ako pitam gluposti ali dali se preko prijema digitalnog signala može locirati moj dnevni boravak
alan_ford007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:26   #12
Quote:
alan_ford007 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o digitalnoj tehnologiji pa me ispričajte unaprijed ako pitam gluposti ali dali se preko prijema digitalnog signala može locirati moj dnevni boravak
a šta i da može, nemogu ti ništa pravnim i poštenim putem...


a čuo sam da se nemože s jednim gledati dva tv-a u kući?istina?
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 16:17   #13
da i mene to zanima, jer imamo tri tv u kuci, sad na jednom imamo spojen max tv, koliko sam razumjela na tom netreba se prebacivat na digitalno nista, ali dali onda treba za ova druga dva kupit sta, ili se moze to sve na jedam spojit?
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 16:29   #14
Jedan DVB-T jedan TV,možeš ga kupiti uz popust s bonom ili bez,ali ako imate noviji tv(lcd,plazma)onda to ne treba jer imaju u sebi.
Imam NB(nytro box)4001-t usb i čisto sam zadovoljan.
http://www.mke.hr/
Više o tome
https://www.forum.hr/showthread.php?t=168232
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:47   #15
Quote:
darge kaže: Pogledaj post
Jedan DVB-T jedan TV,možeš ga kupiti uz popust s bonom ili bez,ali ako imate noviji tv(lcd,plazma)onda to ne treba jer imaju u sebi.
Imam NB(nytro box)4001-t usb i čisto sam zadovoljan.
http://www.mke.hr/
Više o tome
https://www.forum.hr/showthread.php?t=168232
misliš ako imam lcd ili plazmu da onda mogu spojiti jedan uređaj na dva tv-a?
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:44   #16
i cek sad ako to nekupim ja jednostavno vise nemogu gledat tv ili kaj?pa u k.... sad opet trebam davat love, uh poludjet cu
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:02   #17
Quote:
alan_ford007 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o digitalnoj tehnologiji pa me ispričajte unaprijed ako pitam gluposti ali dali se preko prijema digitalnog signala može locirati moj dnevni boravak
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 22:59   #18
Quote:
alan_ford007 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o digitalnoj tehnologiji pa me ispričajte unaprijed ako pitam gluposti ali dali se preko prijema digitalnog signala može locirati moj dnevni boravak
Kraljuuuuu

Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
misliš ako imam lcd ili plazmu da onda mogu spojiti jedan uređaj na dva tv-a?
Ako imaš LCD, Plasmu ili LED televizor (fensi šmensi slim televizori) onda ti NE TREBA UREĐAJ za primanje digitalnog signala (znači ne moraš davati 200kn i ne moraš ga kupovati), jer ti televizori velikom većinom imaju u sebi integriran taj uređaj.
Brankovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 19:26   #19
Quote:
mackiaaaa kaže: Pogledaj post
i cek sad ako to nekupim ja jednostavno vise nemogu gledat tv ili kaj?pa u k.... sad opet trebam davat love, uh poludjet cu
Analogni signal ide do kraja 2010 g.pa ti vidi ili novi tv ili dvb-t.
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 23:11   #20
Ja imam Plasmu, ali ona nema ugrađen DVB-T, tako da i nije točno da ih svi noviji televizori imaju ugrađeno.
Svoju sam plasmu platila 10 000 kuna otprilike.

Svi oni koji ne kupe DVB-T antenu do 2011 neće više moći pratiti TV program.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.