Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2016., 16:32   #1
Neisplata place

Pozdrav.

Imam slucaj gdje mi poslodavac nije isplatio placu za dva mjeseca rada, sve ukupno 13.500kn
Znam da mogu traziti isplatu preko fine i za to mi treba podvrda o neisplacenoj placi, koju ga namjeravam traziti cim se informiram.

Zanjima me sto dalje ako nezeli izdati potvrdu? Želim biti spreman na sve.
Koji su daljni postupci? Hvala vam puno na odgovorima.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 16:46   #2
1. prijava inspekciji rada
2. sud
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:45   #3
Da li to jamci isplatu place? Ili je samo pucanj u prazno?
Ja sam dao otkaz u toj firmi nakon druge neisplacene place i svaki put kad ga nazovem govori da se jos malo strpim. Pa nemogu vise nisu to male pare.
Da li se on moze zaliti na sudu? Mogu li izgubiti slucaj pa da mi neisplati nista?

Ako ne izda potvrdu da li ga prijevljujem inspekciji rada i odma na sud ili prvo inspekciji rada pa poslje na sud?
Kako ce meni inspekcija pomoci? Uplasiti ga? Platit ce kaznu?

Koliko dugo sud traje?

Ispricavam se na puno pitanja nezelim vas puno zamarati ali sam stvarno na rubu živaca. Hvala vam jos jednom.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:28   #4
S obzirom da se radi o neisplati plaće, brže ti je ići odmah na sud.
Sud ćeš dobiti, tu nema dileme.
Ali koliko će to trajati, to ti ovisi o sudu i koliko takvih slučajeva ima.
neki suci su brži, neki sporiji....
Poslodavac će, naravno, uložit žalbu. Pa nije lud da na ne uloži.
Ali iz potvrde porezne uprave će se lijepo vidjeti da plaće nisu isplaćene, tak da mu sud žalbu neće uvažiti, samo će to razvuć cijelu stvar. Koliko dugo.. teško je reći. To sad ovisi o sudu.

Ako ga prvo prijaviš inspekciji, treba neko vrijeme da inspekcija izađe na teren (malo je inspektora, pa to može i potrajati). Onda mu oni odcijepe kaznu, pa se on žali, pa sve to dođe na sud.

Ili možeš odmah na sud. Uzmi odvjetnika on će ti to bolje objasniti.
Možda samo bude dovoljno jedno oštrije pismo od odvjetnika pa da ti isplati lovu.
to ti sve ovisi.

ako se desi da u trenutku dospjeća plaće poslodavac ima novaca na računu, a plaću ne isplati, to se može, u pravnom smislu, tretirati i kao kazneno djelo.
Al to je na sudu da procjeni na osnovu dokaza (izvadak žiro računa firme i slično...). Moja preporuka, uzmi odvjetnika.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:16   #5
Hvala ti puno na savjetima stvarno je korisno.
Sutra cu razgovarati sa bivsim poslodavcem pa da vidim sta ce biti.

Ali sve mi nekak smrdi da ce na sud ici. Ali nema veze, idem mu do kraja zagorcat zivot jer mi neda moje.

Ako ce vas zanjimati ishod svega pisati cu ovdje sve sta se desava i koje sam korake poduzimao da bi i drugi znali za ubuduce.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 16:09   #6
Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post
Da li to jamci isplatu place? Ili je samo pucanj u prazno?
Ja sam dao otkaz u toj firmi nakon druge neisplacene place i svaki put kad ga nazovem govori da se jos malo strpim. Pa nemogu vise nisu to male pare.
Da li se on moze zaliti na sudu? Mogu li izgubiti slucaj pa da mi neisplati nista?

Ako ne izda potvrdu da li ga prijevljujem inspekciji rada i odma na sud ili prvo inspekciji rada pa poslje na sud?
Kako ce meni inspekcija pomoci? Uplasiti ga? Platit ce kaznu?

Koliko dugo sud traje?

Ispricavam se na puno pitanja nezelim vas puno zamarati ali sam stvarno na rubu živaca. Hvala vam jos jednom.
Nemoj se zaarati isprikama,one nisu potrebne ovdje jer su suvišne.
U najboljem slučaju moramo pronaći model koji će ti pomoći da dobiješ svoj legalno zarađeni novac...

Ne znam koliko će napraviti Državni inspektorat,ali možeš se raspiati.Ono što vjerujem da može pomaknuti stvar sa mrtve točke prijavi ga pismenim pute i traži očitovanje..
Također i tom bivešm poslodavcu pošalji pismo da ćeš u skladu sa zakonom pokrenuti tužbu uz savjet odvjetnika.
Moraš sve naglasiti kao što ide po zakonu...
Rayburn-Kenhelm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 13:44   #7
Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na savjetima stvarno je korisno.
Sutra cu razgovarati sa bivsim poslodavcem pa da vidim sta ce biti.

Ali sve mi nekak smrdi da ce na sud ici. Ali nema veze, idem mu do kraja zagorcat zivot jer mi neda moje.

Ako ce vas zanjimati ishod svega pisati cu ovdje sve sta se desava i koje sam korake poduzimao da bi i drugi znali za ubuduce.
Kako je ispalo na kraju?
nobody100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.