Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 17:21   #1381
Quote:
perogulikoza kaže: Pogledaj post
a baš si u banani,ja ga isto puno koristim kad je kiša a vlagu nemreš izbaciti provjetravanjem kad su temp oko 15 i u stanu sušiš veš recimo
Kiša nema nikakve veze sa vlagom u stanu osim ako ne pada u stan!

Ako sušiš veš u stanu kad je vani 15 ne kužim zašto se ne otvori prozor, pa neće se stan ohladiti kad je vani tako toplo, recimo.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 17:23   #1382
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Provjetravanjem se izabaci vlaga ipak.Samo je diskutabilno kad je hladno zimi,zato sto izbacujes i toplotu van,pa treba taktizirat.
Ne taktiziraš nego u tom slučaju provjetravanjem treba manje vremena za izbacivanje toplog vlažnog zraka i ubacivanje suhog koji se brzo zagrije jer zrak nema veliki toplinski kapacitet.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 20:54   #1383
Pozdrav,

Danas mi je dostavljen trotec odvlaživač koji sam naručio s njihove stranice, pa sad imam par pitanja za vlasnike trotec uređaja prije nego napadnem njihovu službu za korisnike jer mislim da je uređaj u komi:
- da li ventilator mora raditi cijelo vrijeme jer u mojem slučaju uoće se ne vrti
- pustio sam uređaj da radi par sati i nije bilo ni kapi kondenzata
- kada malo okrećem uređaj čuju se neki dijelovi iznutra kao da je nešto otpalo - nije u pitanju plovak jer je posuda sa kondenzat bila maknuta s uređaja
Pa sad da li je sve navedeno normalno ili moram krenuti u dopisivanje s njima...

Hvala

Zadnje uređivanje tomtom12 : 25.10.2016. at 21:17.
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:05   #1384
Quote:
tomtom12 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Danas mi je dostavljen trotec odvlaživač koji sam naručio s njihove stranice, pa sad imam par pitanja za vlasnike trotec uređaja prije nego napadnem njihovu službu za korisnike jer mislim da je uređaj u komi:
- da li ventilator mora raditi cijelo vrijeme jer u mojem slučaju uoće se ne vrti
- pustio sam uređaj da radi par sati i nije bilo ni kapi kondenzata
- kada malo okrećem uređaj čuju se neki dijelovi iznutra kao da je nešto otpalo - nije u pitanju plovak jer je posuda sa kondenzat bila maknuta s uređaja
Pa sad da li je sve navedeno normalno ili moram krenuti u dopisivanje s njima...

Hvala
Ja koliko skonta ti jos nisi upalio uredjaj

-ventilator ce raditi kad uredjaj bude radio
-pustio si ga ugasenog par sati normalno da nece skupit vodu
-ako je posuda bila maknuta iz uredjaja on nece krenut sa radom da nebi napravio poplavu
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:07   #1385
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Ne taktiziraš nego u tom slučaju provjetravanjem treba manje vremena za izbacivanje toplog vlažnog zraka i ubacivanje suhog koji se brzo zagrije jer zrak nema veliki toplinski kapacitet.
Poznato je meni sve vezano za prozracivanje........kad je proljece i jesen sve super po cio dan drzim nesto otvoreno............ali kad opali minus onda pomalo......jer ne mogu grijat dvoriste
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:41   #1386
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Poznato je meni sve vezano za prozracivanje........kad je proljece i jesen sve super po cio dan drzim nesto otvoreno............ali kad opali minus onda pomalo......jer ne mogu grijat dvoriste
Znam da sve znaš, veteran si ove teme i puno si korisnih informacija ovdje podijelio
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 07:42   #1387
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Ja koliko skonta ti jos nisi upalio uredjaj

-ventilator ce raditi kad uredjaj bude radio
-pustio si ga ugasenog par sati normalno da nece skupit vodu
-ako je posuda bila maknuta iz uredjaja on nece krenut sa radom da nebi napravio poplavu
Naravno da je uređaj bio upaljen, a kroz uputstva sam pronašao da ventilator radi cijelo vrijeme dok kod mene ne radi cijelo vrijeme tako da sam već kontaktirao nijemce pa ćemo vidjeti njihovu reakciju ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:53   #1388
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
A kaj Vam kiša pada u stan?
Smiješan si i baš doprinosiš raspravi.

Kuća je stara, postoji problem kapilarne vlage a kada kiša pada, pada po zidovima koji tu kišu upijaju kao spužva. Sad jasnije?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:05   #1389
Quote:
tomtom12 kaže: Pogledaj post
Naravno da je uređaj bio upaljen, a kroz uputstva sam pronašao da ventilator radi cijelo vrijeme dok kod mene ne radi cijelo vrijeme tako da sam već kontaktirao nijemce pa ćemo vidjeti njihovu reakciju ...

Moj trotec vrti ventilator stalno samo u auto modu i tu je namještena vlaga od 55 %, te istu ne možeš mijenjati. Kompresor pali i gasi po potrebi.

U modovima low i high možeš namještati po želji rel. vlagu, a ventilator i kompresor se u tim modovima gase potpuno.

Dakle, ako je kod tebe slično, možda ti je vlaga bila dovoljno niska, tako da nije ni bilo potrebe da se uključuje odvlaživač. Ili je pokvaren. Javi povratne inf.
sunce_more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:38   #1390
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Dali netko ima iskustva sa FUJI AIR odvlaživačima? Vidim da ih ima u "Solarno"
ja danas pazario, već sam odvlažio litru za 6 sati rada. Uređaj djeluje kvalitetan, malkice neugledan ali solidan i jednostavan. Sivi, ima ručku, nije opšte težak, mali displej sa ledicama, ima sve funkcije koje trebaju tj automacki rad. Spremnik 2.5 lit, raspon rada od 35 do 80% vlage ( korak povećanja je 5 % ) ili kontinuirani rad . Uz uređaj dolazi i odvodno crijevo od....1,5 m menščini, pa se to može spojiti bilo kamo prigodno. 1250 kn u solarno.hr, garancija 1 god. Made in Japan. Bučan je kao i svi ostali tj čuje se. Jedino bi potrošnja mogla biti manja ( 390 W ), ali sad...jebao bih se a da mi ne uđe. Uzeo sam ga prvenstveno da isušim dječju sobu koja je na sjeveru i taman je kut od zgrade. Visoko prizemlje plus hladni most tj prelaz iz demit na običnu fasadu. Taj se zubac već pokazao tricky zbog vlage ali dobro. Odvlaživač se uzeo, važno da će dječica spavati na zdravoj ariji...
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:12   #1391
Quote:
đoz32 kaže: Pogledaj post
Odvlaživač je stigao pa evo da podjelim prve dojmove. Riječ je o ovom modelu. Platio sam ga u četvrtak, stigao u ponedjeljak. Na prodavača nemam primjedbi, sve korektno odrađeno. Odvlaživač je dosta težak, stabilan, lako se pomiče na kotačićima. Utori a ruke kod prenošenja na dobrom mjestu. Kabel dužine oko 1.5m. Posuda za vodu se lako vadi, ne zapinje. Na prvi pogled izgleda odlično, kvalitetna plastika, kvalitetna završna obrada, odličan dizajn, ostavlja dojam skupog proizvoda. Za sada sam prezadovoljan. Napominjem da ga nisam još uključio.
Edit: prošlo je gotovo 3 dana od kada sam uključio odvlaživač i mogu reći da sam prezadovoljan. Radi tiho i učinkovito. Odvlaži oko 3 litre vode dnevno. Sinoć sam ga postavio pored mokrog veša u dnevnoj sobi i uključio da radi 4 sata. Ujutro je gotovo sav veš bio suh što me ugodno iznenadilo.
đoz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:25   #1392
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Smiješan si i baš doprinosiš raspravi.

Kuća je stara, postoji problem kapilarne vlage a kada kiša pada, pada po zidovima koji tu kišu upijaju kao spužva. Sad jasnije?
Da si pročitala temu od početka onda bi znala da doprinosim raspravi. Ljudima se to neda nego čitaju samo zadnjih nekoliko stranica, pa se rasprava ponavlja. Problem s vlagom u većini slučajeva je kondenzacijski problem, ali ljudi skoro uvijek prvo pomisle da se radi o kapilarnoj vlazi koja je u pravilu rijetka. Ta zabuna se ovdje ponavlja periodično. I to s kišom se već obradilo nekoliko puta.

To ne znači da se u tvom konkretnom slučaju možda ipak radi o kapilarnoj vlazi, ali čim spomeneš kišu znam da si s dijagnostikom slaba, a ona je ključna za pravilno rješenje problema s vlagom.

Kapilarna vlaga prvenstveno dolazi iz poda, a ne kišom. I "penje se" uzbrdo po zidovima. Zato se i zove kapilarna! Evo slika da ti pojasni o čemu se radi


Sad jasnije?
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:50   #1393
Vidim da si spreman na svađu ali meni nije do toga.

Temu pratim dvije godine i znam što je kapilarna vlaga.

Da ti ponovim, kuća je stara, nema izolaciju, kat ispod nas se, otkad zna za sebe, guši u crnilu i plijesni ali im ne smeta pa ništa ni ne poduzimaju. S godinama, stanje je postajalo sve gore i vlaga se penjala prema nama i sad je problem postao i vidljiv. Zidovi su kompletno mokri, na njih sunce ne dolazi a kada kiša pada, oblije ih od vrha do dna. Na postojeći problem kapilarne vlage, kiša samo pogoršava stanje. Redovno prozračujemo, barem dva sata dnevno. Ne kuhamo u tom dijelu kuće a inače kad kuhamo uvijek nam je balkon otvoren. Nikad ne sušimo veš u kući.

Nama je Trotec odlično privremeno rješenje dok donji kat ne odluči napraviti izolaciju pa da se cijela kuća izolira kako treba. S Trotecom nam je u te dvije kritične prostorije vlaga na 45-50%.

Toliko.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:14   #1394
Ja imam dvije sobe na sjevernoj strani koje se ne griju cijeli dan nego po potrebi. Godinama su prozori bili otvoreni cijeli dan jer sam mislio da na taj način kontroliram vlagu, a zapravo sam cijelo vrijeme griješio. Hladio sam zidove iz unutra pa bi se vlažan zrak koji je dolazio iz vana i unutarnjih djelova kuće hladio i stvarao bi se kondenzat. Ima i kapilarne vlage, ali je za sada zanemariva. Sada sam promjenio taktiku. Prozračim prostorije ujutro da bi ušao svježi zrak, a onda ih zatvorim, na kratko zagrijem i uključim odvlaživač. Na taj su način zidovi manje hladni, a vlaga koja dođe se odvlaži. Ako je vanjska vlažnost zraka manja od unutarnje tada držanje otvorenog prozora ima smisla. U protivnom čini štetu.
đoz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:21   #1395
Quote:
đoz32 kaže: Pogledaj post
Ako je vanjska vlažnost zraka manja od unutarnje tada držanje otvorenog prozora ima smisla. U protivnom čini štetu.
Mislim da malo grijesis.....izvini unaprijed ako se opet nadjes uvrijedjen

Mislim da je uvijek u vanjskom zraku manje vode nego u unutarnjem zraku.....bez obzira bila kisa ....bez obzira dali je vani rel vlaznost povecana.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:39   #1396
Samo da kazem, sto se tice vlage u zraku (vani), ona nije najveca kad kisa pada vec neposredno prije nego pocne... i jos bi napomenula da vlaga u zraku u unutarnjim dobro izoliranim prostorima je prije svega inertna i jako ovisi o tom sto se u tom prostoru radi. I ako je vani sparan dan i vlaga u zraku doseze 90%, sasvim je svejedno sto je unutra manjih 80%, svejedno je previse (kod mene mjereni ljetni scenarij bez klime), a otvaranje ce unijeti jos vlage koje se opet onda tesko rijesiti. A u unutarnjem zraku ako mi odradi susilica i nakon tusiranja/kupanja i sl. u manjem stanu se vlaga popenje i do 90% unutra bez obzira sto je vani. E sad djelomicno se to moze rjesit luftanjem, ali zasto bi bez potrebe zimi i rashladjivala stan ako mi je samo vlaga problem? A ako je i vani na 80% (sto nije rijetko u Zgb, sad je recimo na 78%) jedno prosjecno dugo tusiranje kod mene napravi nered. Da je i temp malo manja vec bi slijevalo po prozorima...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:47   #1397
Ja sam preostao prozor držati cijeli dan otvoren prvenstveno zbog hlađenja unutarnje strane zidova.
đoz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:50   #1398
Quote:
đoz32 kaže: Pogledaj post
Ako je vanjska vlažnost zraka manja od unutarnje tada držanje otvorenog prozora ima smisla. U protivnom čini štetu.
Što je ovdje pogrešno napisano?
đoz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:55   #1399
Quote:
đoz32 kaže: Pogledaj post
Što je ovdje pogrešno napisano?
Pa pogresno je da cini stetu.

Napolju cak i da je rel. vlaznost 100%...........opet je u tom zraku manje vode nego unutra pri rel vlaznost 70 %
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:57   #1400
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Mislim da je uvijek u vanjskom zraku manje vode nego u unutarnjem zraku.....bez obzira bila kisa ....bez obzira dali je vani rel vlaznost povecana.
Znači ovako - unutra recimo 65% i vani 65% uz istu temperaturu zraka ne znači istu količinu vlage?
đoz32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.