Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2005., 13:33   #41
Quote:
robybaggio kaže:
Samo penzioneri i potpuni luzeri mogu zagovarati ove ideje "je, a kaj će nama stadion za više od 10 tisuća ljudi?". Već sam sto puta pisao zašto pa mi se sada ne da.
luzeri su oni koji zagovaraju veće stadione od toga.
Realnost je da je 15 tisuća ljudi previše.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 14:18   #42
Quote:
Baklja kaže:
Znam da smo o ovome dosta raspravljali.. Posebno po pitanju Dinama.
Hrvatska može imati jedan stadion za 40.000 ljudi. Ali ni jednom našem klubu ne treba stadion većeg kapaciteta od 15.000 ljudi. Ovaj primjer kaj sam naveo iz Austrije je po meni taman i za nas. Maksimir kao nacionalni stadion, a Dinamu stadion za 15.000 ljudi (to vrijedi i za ostale). I tamo nek se igraju tekme HNL, a jače tekme na Maksimiru.
Pa ako bi igrala samo repka i klubovi jače utakmice - čemu onda i taj? Najgore je nešto sagraditi i ne koristiti. Zagreb mora imati stadion za 40-45 tisuća ljudi. Mi smo nogometna nacija i nismo Austrija. Oni su uvijek bili za k***c u nogometu i uvijek će biti. Pa ne radi se stadion za sljedećih 5 godina, već za sljedećih 35. Možda za 7-8 godina budemo imali europskog prvaka, tko zna? I gdje će onda igrati? Na stadiončiću od 10 tisuća ljudi. Zbog neambicioznih ljudi Hrvatska i je tu gdje je. Nabave nove tramvaje i prvi komentari su "je, a kaj će nam to, samo buju ih razbili" ili "je, ali to košta". Ma nemoj me jebat da košta!?

Penzioneri i seljačine....
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 15:02   #43
Quote:
grifone kaže:
Maksimir kao nacionalni stadion? E tu se opet postavlja pitanje treba li repka igrati samo u Zagrebu.

cuj ja sam isto zato da se igra po cijeloj hrvatskoj ali mi ne mozemo odrzavati stadione!!eto zagreb mogu rec prisilno ulaze u maksimir, split nece ni cut nego se svadjaju s hajdukom!!nes ti njih daju 1,75 mil kuna!!a hns zele da dodje sto vise gledalaca da poberu pare sto znaci nece htjet na neki stadion od 10 000 gledatelja!!a osobno isao sam na utakmice i po zagrebu i splitu i moram reci da je splitska publika najzainteresiranija za gledanje utakmica!!
crotomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 15:04   #44
Quote:
robybaggio kaže:
Pa ako bi igrala samo repka i klubovi jače utakmice - čemu onda i taj? Najgore je nešto sagraditi i ne koristiti. Zagreb mora imati stadion za 40-45 tisuća ljudi. Mi smo nogometna nacija i nismo Austrija. Oni su uvijek bili za k***c u nogometu i uvijek će biti. Pa ne radi se stadion za sljedećih 5 godina, već za sljedećih 35. Možda za 7-8 godina budemo imali europskog prvaka, tko zna? I gdje će onda igrati? Na stadiončiću od 10 tisuća ljudi. Zbog neambicioznih ljudi Hrvatska i je tu gdje je. Nabave nove tramvaje i prvi komentari su "je, a kaj će nam to, samo buju ih razbili" ili "je, ali to košta". Ma nemoj me jebat da košta!?

Penzioneri i seljačine....
ima nesto u tome sto kazes robby i djelom se slazem s tobom!!samo problem je sto te stzadione ne zeli niko odrzavat i a ne gradit!!
crotomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 15:23   #45
Neki ljudi nikako da shvate da se takvi jednostavni stadioni engleskoga tipa mogu vrlo lagano, jednostavno i jeftino nadograđivati kada se za to ukaže potreba...
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 15:29   #46
Mentalni sklop kod naših ljudi je takav da ne žele dati novce za ništa, a htjeli bi sve. Sada se u Sesvetama treba graditi osnovna škola, ali gredanju stopira par penzionera koji ne žele procijenjenih i ponuđenih 250kn po metru kvadratnom, već traže preko 2000 kuna za isti! Objašnjenje je "je, mi bumo brzo umrli, a nemamo kaj deci ostaviti". A ako im grad da tih 2000 kuna za kvadrat, dobili bi preko 10 milijuna kuna!!! Jebeni pohlepni ljudi, nema se što drugo reći. Traže 10 milijuna kuna za livadu na kojoj nema ničega. Dobro u cijeloj priči je da će grad iskoristiti zakon i uzeti im zemlju bez nagodbe jer sa retardima nema nagodbi.

Isto je i sa stadionom. Prije izbora se priča o brzom dovršetku, a onda kada treba početi "je, a to je nama puno novaca". Uvijek se nađe neki vlasnik zemljišta koji nešto stopira, uvijek se nađe netko tko ima bolesnu potrebu za reći "ja sam u pravu, e sada nećete".
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 15:30   #47
Quote:
raliSHA kaže:
Neki ljudi nikako da shvate da se takvi jednostavni stadioni engleskoga tipa mogu vrlo lagano, jednostavno i jeftino nadograđivati kada se za to ukaže potreba...
Stadione su nadogradili ManUtd, Liverpool i Newcastle. I nitko više. Chelsea je praktički napravio novi stadion.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 15:32   #48
Quote:
robybaggio kaže:
Stadione su nadogradili ManUtd, Liverpool i Newcastle. I nitko više. Chelsea je praktički napravio novi stadion.
da, zato jer se jedino kod njih pokazalo da to ima smisla i da za to ima potrebe, ali oni nisu naša liga...ja govorim o nečemu tipa stadion od Fulhama
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 15:35   #49
Da, ali ne kužim tvoju poantu. Napravit ćeš mali stadion "engleskog tipa" (kojih inače nema apsolutno nigdje van otoka) i onda ćeš kada Dinamo prođe prvo kolo napraviti novu tribinu, kada sljedeće godine ispadne onda ćeš ju srušiti? Pa nisu to lego-kockice.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 15:42   #50
Ma 15k je takorekuć dosta i kad dinamo prođe prvo kolo (ajde 20k ), a kada bi nekoliko sezona zaredom prosječna gledanost bila 15k po utakmici (još po mogućnosti pretplatnici), onda bi se trebalo nadograđivati, ne prije...
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 17:02   #51
`bar dan!

Ovo je moj prvi post na ovom forumu.

Dakle... tema je stadioni u Hr.
Mnogi kod nas imaju misljenje da je -"sto vece, to bolje", sto je naravno u skladu sa ostalim nerazumnim i iracionalnim hr-projektima.

HNL ima jedan, jedini normalan stadion i to je stadion u Velikoj. I... to je to. Svim ostalim il`nesto nedostaje (tribina, dvije, tri), il`su preveliki il`imaju atletsku stazu.

Resurse treba racionalizirat i umjesto lupanja ogromne love u propale megaprojekte trebamo gradit male, al`kompaktne stadione. (Velika i Pula imaju odlicne stadione za nase uvijete, ovaj u podmurvicama bi bio fantastican kad bi imao i zapadnu tribinu). Te, naravno, treba pocet gradit trenazne kampove sa 4-6 igralista.

A, posto sam dinamovac... ovako bi volio da izgleda maksimir (il`negdje drugdje u ZG); 21 500 sjedecih mjesta-
http://www.stadiumguide.com/eden.htm
 
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 17:05   #52
Odlično zgleda... Bilo bi prejebeno kad bi Dinamo imal takvo nešto...
__________________
---
Sinnovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 17:54   #53
Premalo. Za utakmice repke treba stadion za najmanje 35-40 tisuća.

Stadion u Velikoj najbolji? Bože sačuvaj. Za mjesto od 3 tisuće ljudi da, ali za milijunski velegrad - NE!
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 20:29   #54
Quote:
Baklja kaže:
Znam da smo o ovome dosta raspravljali.. Posebno po pitanju Dinama.
Hrvatska može imati jedan stadion za 40.000 ljudi. Ali ni jednom našem klubu ne treba stadion većeg kapaciteta od 15.000 ljudi. Ovaj primjer kaj sam naveo iz Austrije je po meni taman i za nas. Maksimir kao nacionalni stadion, a Dinamu stadion za 15.000 ljudi (to vrijedi i za ostale). I tamo nek se igraju tekme HNL, a jače tekme na Maksimiru.
Mram se složit s Robyem...

Stadion se ne gradi za 10 nego za 100 godina...

A šta se sve promjeni u 100 godina

Quote:
grifone kaže:
Evo pitanje za Ex-a: daj napiši malo u kakvom je stanju stadion NK Splita, sjećam ga se od prije i bio je to povelik stadion, čak mi se čini sa rasvjetom. Koliko ima klubova u samom Splitu i koliko igrališta?
Glede Splita...

Koliko ja znam imaju 3 kluba. Hajduk, Split i ŽNK Marjan.
Možda ima još koji, ne bih znao

Stadion Splita je žali bože...
Nema niti jednu pravu tribinu, dok ima svega 2 sagrađene... ( zapad i istok ako se ne varam )

Zapad ima neku nazovimo je ložom i par mjesta okolo ( ima i neke stolice koliko se sjećam... )
A istok ima par redova ( 5,6 ) samo betona...

Teren je KATASTROFA... nakon igranja na tom terenu redovito bi završavao na oporavku par dana... toliko ima rupa, nagiba, izbočina, smeća... a i trava je žalost

Reflektore ima one iste sa stare plinare ( bivše Hajdukovo ), al neznam jel to uopće funkcionira, nisam ih vidija u uporabi ohoho...

Od terena imamo

Poljud, ( Hajduk )
Park mladeži ( Split ) - tako se zove, bar mislim ja g azovem ASK
3 pomoćna koja koriste juniori, kadete, a i prav momčad Hajduka
Stara plinara koju trtenutno koristi RK ''Nada''

I to je to, šta se Splita tiče...
Ako sam šta izostavio ili krivo napisa nek me neko dopuni
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 21:01   #55
Quote:
robybaggio kaže:
Premalo. Za utakmice repke treba stadion za najmanje 35-40 tisuća.

Stadion u Velikoj najbolji? Bože sačuvaj. Za mjesto od 3 tisuće ljudi da, ali za milijunski velegrad - NE!
Kakve veze ima koliko grad ima stanovnika....pitanje je posjećenosti stadiona....može biti i grad od 10 miliona stanovnika, a da u njemu ima samo 15k ljudi koji idu na nogometne utakmice.

Po tvojoj logici bi ako npr Zagreb ima stadion od 50k ljudi, Pariz trebao imati za 500k?

a s druge strane, ja sam rekao da treba postojati jedan veliki stadion, ali da na njemu klubovi (osim najvećih europskih utakmica) ne igraju jer im to NETREBA!
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 21:07   #56
Quote:
raliSHA kaže:
Kakve veze ima koliko grad ima stanovnika....pitanje je posjećenosti stadiona....može biti i grad od 10 miliona stanovnika, a da u njemu ima samo 15k ljudi koji idu na nogometne utakmice.

Po tvojoj logici bi ako npr Zagreb ima stadion od 50k ljudi, Pariz trebao imati za 500k?

a s druge strane, ja sam rekao da treba postojati jedan veliki stadion, ali da na njemu klubovi (osim najvećih europskih utakmica) ne igraju jer im to NETREBA!
Da, da...jedan veliki stadion treba biti, ali da skuplja prašinu. Bože moj, koji bistri ekonomisti niču u našoj zemlji. Ne, nema nikakve veze koliko grad ima stanovnika. U Zaprešiću ima da se sagradi Marakana za 250 tisuća duša.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 21:16   #57
Quote:
robybaggio kaže:
Da, da...jedan veliki stadion treba biti, ali da skuplja prašinu.
Pa, zapravo, kad vidimo puni Maksimir svaki drugi vikend moramo se složiti sa Robyjem.
Ostajem pri tome da Dinamu ne treba stadion veći od 15.000 mjesta. Maksimir može ugostiti repku, derbi, europske tekme, poneki koncert i amen. Kad Dinamo počne privlačiti veći broj gledatelja onda može igrati na Maksimiru. Trenutno ne vidim smisao da Dinamo igra na Maksimiru.
Da me se ne shvati krivo, Zagrebu treba veliki stadion, ali Dinamu ne.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 21:20   #58
Ne treba mu sada, ali možda već za godinu-dvije bude trebao. Ja ne kužim kako ste tako kratkovidni, jednostavno ne kužim. Mksimir je Dinamov stadion već 50 godina i sad bi kao klub trebao otići. Svašta. Čak bih ovo nazvao vrstom "Mamićeve vizije".
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 21:22   #59
Quote:
Baklja kaže:
Pa, zapravo, kad vidimo puni Maksimir svaki drugi vikend moramo se složiti sa Robyjem.
Ostajem pri tome da Dinamu ne treba stadion veći od 15.000 mjesta. Maksimir može ugostiti repku, derbi, europske tekme, poneki koncert i amen. Kad Dinamo počne privlačiti veći broj gledatelja onda može igrati na Maksimiru. Trenutno ne vidim smisao da Dinamo igra na Maksimiru.
Da me se ne shvati krivo, Zagrebu treba veliki stadion, ali Dinamu ne.
Ma tako nešto sam i ja htio reći, malo sam prekarikirao...s time da moja priča nije striktno vezana za zagreb nego na cijelu 1.hnl
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 21:47   #60
Quote:
robybaggio kaže:
Ne treba mu sada, ali možda već za godinu-dvije bude trebao. Ja ne kužim kako ste tako kratkovidni, jednostavno ne kužim. Mksimir je Dinamov stadion već 50 godina i sad bi kao klub trebao otići. Svašta. Čak bih ovo nazvao vrstom "Mamićeve vizije".
Čim netko razmišlja drugačije nego ti odmah je to "Mamićeva vizija"..

Pa kad mu bude trebao za godinu-dvije Maksimir mu stoji na raspolaganju. Meni je mučno svaki put gledati 2.000 ljudi na onakvom stadionu.
I kad ti je već toliko stalo da Dinamo igra protiv Kamen Ingrada, Osijeka ili Belišća na Maksimiru mogao bi nas i ti počastiti svojim prisustvom na stadionu pa će biti jedna prazna stolica manje.

I da, Maksimir nije Dinamov stadion, već gradski i to valjda znaš. Fakat ne kužim kaj bi Dinamu falilo da ima jedan fini mali stadion od 15-tak tisuća mjesta (nekaj kao Schwarzenegger u Grazu), a za važnije tekme di se očekuje veća posjeta da koristi Maksimir. Kao Dynamo Kyiv recimo.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.