Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2011., 09:17   #3241
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
Mambi hvala! Jesi zadovoljna s njima? Kako da znam da i njih nece skidati?
da,bile su ok...za jutarnje i poslijepodnevne sate čist dobre....
moj nije skidao,pravio se važan

edit....plastika na naočalama jako je dobra,kvalitetna
mambi is offline  
Old 13.07.2011., 09:21   #3242
Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
Mamice s koliko ste vi prvi put izasle van s bebicama? Moja curica ce u petak imati 2 tjedna i mislili smo za vikend malo otici prosetati.. Jel to prerano? Naravno ne bi isli po najvecem suncu, mislila sam iskreno otici prosetati do placa koji nam je 10 min od doma.. Muz bi obavio shopping dok bi mi malo zujale okolo.. I to oko 8 ujutro
Prvo, čestitam na curici!!!!!!!!!!!!!!!!
Što se tiče izlazaka, slobodno, samo kao što si i sama rekla, bježi od jakog sunca i velikih vrućina, moja je prvi put bila u desetominutnoj šetnji, sa 6 dana i svaki dan sam polako produžavala, rođena 4.4. nismo imale nikakvih problema, niti prehlada, niti začepljenog nosa.
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Old 13.07.2011., 09:23   #3243
za naocale je bitno da imaju uv zastitu, one iz dm-a su ok. mi ih imamo. kod djece je to ionako sve jos igra. moja curica ima skoro dvi ipo, i lani nismo nosili naocale, ovo proljece smo ih kupili. a za kapicu pokusaj ju s necim zabavit, pa joj stavi kapicu, dobro bi bilo kad bi to bila ona na vezanje, i da i ti nosis sesir. ili ako imate neku slikovnicu di "glavni lik" nosi sesir, ili neki prospekt, crtic, reklamu... nesto sta se da oponasat.
sto se tice setnje s malom bebom, mi smo isli vani s tjedan dana, prvi dan na pola sata, pa sve dulje. nakon tjedan dana smo bili vec i po sat-dva vani. vrime je bilo ok (treci mjesec), a za klince je dobro kad su vani.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Old 13.07.2011., 09:24   #3244
Quote:
Moyre kaže: Pogledaj post
mambi, daj mi molim te reci, od kad tvoja bebica cica tako kratko?
Pitam te zato jer moja sutra puni 7 tjedana, a već 3 tjedna ciki 5-10 minuta. Al ono, bez pauze, ispuštanja bradavice i odmora. Cika bude mekana nakon podoja, al ono ne skroz.. Stalno mi svi govore da prekratko jede i da se ne može najest u tako kratkom vremenu.
Kad krene let down, ona guta ko pumpica - guc, guc, guc... i tako dok se (valjda) ne najede i ispusti ciku. Po podoju napravi oko 130 - 150 gutljaja..
Od panike svaki tjedan zovem patronažnu da ju vagne. Dobiva kako-kad. Jedan tjedan premalo, jedan dovoljno, jedan previše.
Kak je tvoja papala u to vrijeme?
Moj mali je od samog pocetka jako kratko sisao

Bitno je da dobija na tezini, da ima mokre/pokakane pelene, pa nema brige

On je bio veca beba kad se rodio, pa samim tim pretpostavljam da je bas intezivnije sisao u tako kratkom vremenu, nego manje bebe koje se prije umore

U svakom slucaju, ima i takvih beba...ja sam na kraju bila bas sretna, jer nam podoji nisu trajali po sat vremena, kako nekima znaju, a uredno je dobijao i to dosta na tezini (sa 4mj npr imao je 8100g i 70 cm )

I da, mi nismo imali ni skokove u razvoju ....
Divota, sto rec
bubasta is offline  
Old 13.07.2011., 09:30   #3245
Quote:
bubasta kaže: Pogledaj post
I da, mi nismo imali ni skokove u razvoju ....
Divota, sto rec
Niti mi
Ali zato smo imali štrajk
mambi is offline  
Old 13.07.2011., 12:17   #3246
Quote:
bubasta kaže: Pogledaj post
Moj mali je od samog pocetka jako kratko sisao

Bitno je da dobija na tezini, da ima mokre/pokakane pelene, pa nema brige

On je bio veca beba kad se rodio, pa samim tim pretpostavljam da je bas intezivnije sisao u tako kratkom vremenu, nego manje bebe koje se prije umore

U svakom slucaju, ima i takvih beba...ja sam na kraju bila bas sretna, jer nam podoji nisu trajali po sat vremena, kako nekima znaju, a uredno je dobijao i to dosta na tezini (sa 4mj npr imao je 8100g i 70 cm )

I da, mi nismo imali ni skokove u razvoju ....
Divota, sto rec
Znači ima nas još!
Pa da, svaka pelena je popiškana, valjda 8 dnevno, a jutros mi je već 3 x kakala..
Rođena je sa 3370, pala na 3200, a sad ima oko 4600. Danas nam je točno 7 tjedana. Jako je vižljasta, čvrsta i vesela beba.

Mi jesmo imali skokove u razvoju, a bome je i štrajkala par dana, taj tjedan nije dobila ništa na težini.
__________________
That's all folks!
Moyre is offline  
Old 13.07.2011., 14:12   #3247
Quote:
Moyre kaže: Pogledaj post
mambi, daj mi molim te reci, od kad tvoja bebica cica tako kratko?
Pitam te zato jer moja sutra puni 7 tjedana, a već 3 tjedna ciki 5-10 minuta. Al ono, bez pauze, ispuštanja bradavice i odmora. Cika bude mekana nakon podoja, al ono ne skroz.. Stalno mi svi govore da prekratko jede i da se ne može najest u tako kratkom vremenu.
Kad krene let down, ona guta ko pumpica - guc, guc, guc... i tako dok se (valjda) ne najede i ispusti ciku. Po podoju napravi oko 130 - 150 gutljaja..
Od panike svaki tjedan zovem patronažnu da ju vagne. Dobiva kako-kad. Jedan tjedan premalo, jedan dovoljno, jedan previše.
Kak je tvoja papala u to vrijeme?
evo i ja cu ti rec da je to sasvim normalno i ako ima normalan broj mokrih pelena ne trebas nista brinuti.

Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
Mamice s koliko ste vi prvi put izasle van s bebicama? Moja curica ce u petak imati 2 tjedna i mislili smo za vikend malo otici prosetati.. Jel to prerano? Naravno ne bi isli po najvecem suncu, mislila sam iskreno otici prosetati do placa koji nam je 10 min od doma.. Muz bi obavio shopping dok bi mi malo zujale okolo.. I to oko 8 ujutro
beba moze odmah van i uopce nije tocno da ne smije na zrak, dapace dobro je izaci s njom na zrak cim prije. pitanje je samo kako se ti osjecas, da li si dovoljno se oporavila za setnju. jedino kad beba ne bi trebala ici van su ekstremni vremenski uvjeti (ljetno sunce, zimi temp ispod -15, jak vjetar). i slobodno ju na ovoj vrucini skines, njoj je vruce bas kao i tebi. moja od izlaska iz rodilista nije uopce imala kapu od lipnja do kolovoza i nikad u zivotu nije bila bolesna.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Old 13.07.2011., 15:14   #3248
jel se dobija od dm-a čestitka i bonovi za 2. rođendan?

nama došla čestitka "za prvi rođendan" za njegov 2. opet
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Old 13.07.2011., 16:11   #3249
Gura prste u utičnicu
kažem Ne i umjestno da posluša kao uvijek
počeo mi se smijat i opet pokušavat
i opet i opet i opet
kao da iskušava do kud može i nikako ne želi odustat od nauma
Kad ga fizički odmičem onda još jače inzistira na svom, pa se počne ljutit
a kad ga dignem i skroz maknem krene takva ljutnja i plač, ma vika, pravo histeriziranje

I ne samo jednom, evo zadnjih dana je blaža ili prestrašna reakcija na bilo šta da mu zabranim.
Baca se, dreči pun gas, okreće se, dubi na glavi, gura glavu u jastuke i dreči, ako ga pokušam nunat koprca se i svu me počupa i još je divlji...a čim mu ponudim novu zanimaciju kao da ništa nije bilo, smije se i igra

Pa šta je ovo?
Je li me već TT snašla?
pljucpljuc is offline  
Old 13.07.2011., 16:26   #3250
moj mali opet ne piški po noći...???
ali ne budi se po 7-8 sati za papanje, znači da nije gladan..
a popiški se kasnije do drugog buđenja i jutros na prematalici dok je bio gol(nije dugo). mokraća prozirna bez mirisa.

onda je sve ok..?

inače jesu li i vašim bebačima pelene puno lakše sad kad je vruće?
just z is offline  
Old 13.07.2011., 16:30   #3251
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
moj mali opet ne piški po noći...???
ali ne budi se po 7-8 sati za papanje, znači da nije gladan..
a popiški se kasnije do drugog buđenja i jutros na prematalici dok je bio gol(nije dugo). mokraća prozirna bez mirisa.

onda je sve ok..?

inače jesu li i vašim bebačima pelene puno lakše sad kad je vruće?
Jutrošnja pelena skoro suha
A pojeo je 240prije spavanja i 180ml po noći.
Nudimo mu vodu i puno je pije u toku dana.
pljucpljuc is offline  
Old 13.07.2011., 16:40   #3252
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Jutrošnja pelena skoro suha
A pojeo je 240prije spavanja i 180ml po noći.
Nudimo mu vodu i puno je pije u toku dana.
ok...sve mi je jasno
just z is offline  
Old 13.07.2011., 16:50   #3253
Moja malena sad prije spavanja povratila.Sad sam naravno zabrinuta jako.Dajte savjet....
Oko 14 h je papala rižine sa kruškom,nije cicala,nudila sam je samo vodom a toga je unijela jako malo...ponašanja kao i inače,uobičajenog...
Oko 16 i 30 h išla sam je otuširati,i nakon toga u sobi podojiti,grudi su bile prepune,jednom se i zagrcnula,kad je pocicala malo sam je na rukama lagano ljuljala jer je skoro već zaspala,i onda se trgala i samo sam vidjela kak se zakašljava i oko dude mlijeko,brzo je podignula i ona povratila mlijeko po meni i podu...nije bljucnula već baš povratila i to samo čisto mlijeko...
jel to bio višak ili??
sad je zaspala,i sad sam zabrinuta jer je jako vruće,puno se znoji,ona slabo pije i sad još povrati mlijeko
mambi is offline  
Old 13.07.2011., 17:03   #3254
vjerojatno je višak, i moj mali je imao takvih trenutaka.
soks is offline  
Old 13.07.2011., 21:51   #3255
Mame molim vas hitno pomoć! Dakle u subotu smo bili u prirodi, kad smo se vratili pregladala sam L ne bi li našla neku životinju na njemu, nije ništa bilo i sve 5. Da bi danas sasvim slučajno nakon kupanja u bazenu skužila na njemu na prsima neku životinjicu koju nisam mogla skinuti noktima. Naravno us.... sam se da je to mali krpelj, namazala uljem i izvadila pincetom. Ta životinja je toliko mala kao da napravite točkicu kemijskom na papiru, i naravno više ju nisam vidjela kad sam ju pograbila pincetom. Točno sam vidjela male nožice i ona je bila onako smeđkaste boje, ali mala mala. E sad problem je što je ostao neki dio, nožica ili koji klinac u koži. Ne znam da li je bio krpelj ali rekla bi da nije jer uopće bilo krvi kada sam ga skinula. Ide noć ne znam da li da ga vodim u bolnicu, ja tu nožicu ne mogu izvaditi. A od subote nije bilo nikakve reakcije.
Mame što bi to moglo biti i što da radim???
__________________
Gledam te dok spavaš, slušam kako dišeš....
Nespavalica is offline  
Old 13.07.2011., 22:04   #3256
Nespavalice, ja bi na tvom mjestu otišla na hitnu...
Ako sumnjaš na krpelja onda se nije za igrati, pogotovo ako je glava ostala ispod kože. A krvi i ne mora biti. Ako je otpao samo trup a glava ostala, onda je sva krv u trupu i nije iscurila. Većina krpelja ne prenosi nikakvu zarazu ali znam slučajeva kada su prenijeli pa se znalo inficirati i onda se završi na antibiotiku. Jel crveno oko tog područja di je ostalo to crno unutra?

I mali off; makni si reklamu za album u potpisu jer su upozorili da imamo 7 dana da to maknemo ili će biti sankcija (to se ne smije imati)
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Old 13.07.2011., 22:06   #3257
Glava nije sigurno nego mi to više liči na nogu, zato i nisam sigurna da je krpelj. Čekam sad mužda da dođe s posla pa ćemo otići, jer znam da neću mirno spavati. Da li uopće postoje takvi mali krpelji? Žao mi je što nisam odmah otišla dok je ta životinja još bila na njemu.Nije ništa uopće crveno, zato mi je i čudno da nema reakcije. Znam da ne mora biti da je od subote ali ništa, ma ni točkica nema
__________________
Gledam te dok spavaš, slušam kako dišeš....
Nespavalica is offline  
Old 13.07.2011., 22:22   #3258
Quote:
Nespavalica kaže: Pogledaj post
Glava nije sigurno nego mi to više liči na nogu, zato i nisam sigurna da je krpelj. Čekam sad mužda da dođe s posla pa ćemo otići, jer znam da neću mirno spavati. Da li uopće postoje takvi mali krpelji? Žao mi je što nisam odmah otišla dok je ta životinja još bila na njemu.Nije ništa uopće crveno, zato mi je i čudno da nema reakcije. Znam da ne mora biti da je od subote ali ništa, ma ni točkica nema
Da, postoje tako mali krpelji. Toliko mali da su jedva vidljivi ali se mogu zakačiti i sisati krv
Super da nema crvenila. Znači da nije krenula neka infekcija
Otiđite da pogledaju pa ćete barem biti mirni.
Sretno!
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Old 13.07.2011., 22:39   #3259
Quote:
Nespavalica kaže: Pogledaj post
Glava nije sigurno nego mi to više liči na nogu, zato i nisam sigurna da je krpelj. Čekam sad mužda da dođe s posla pa ćemo otići, jer znam da neću mirno spavati. Da li uopće postoje takvi mali krpelji? Žao mi je što nisam odmah otišla dok je ta životinja još bila na njemu.Nije ništa uopće crveno, zato mi je i čudno da nema reakcije. Znam da ne mora biti da je od subote ali ništa, ma ni točkica nema
pa krpelj i je skroz mali prije neg počne pit krv!!jedva ga vidim na pasu koji je skroz bijel
vedra is offline  
Old 13.07.2011., 23:02   #3260
Question

Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Gura prste u utičnicu
kažem Ne i umjestno da posluša kao uvijek
počeo mi se smijat i opet pokušavat
Kad ga fizički odmičem onda još jače inzistira na svom, pa se počne ljutit
a kad ga dignem i skroz maknem krene takva ljutnja i plač, ma vika, pravo histeriziranje

I ne samo jednom, evo zadnjih dana je blaža ili prestrašna reakcija na bilo šta da mu zabranim.
Baca se, dreči pun gas, okreće se, dubi na glavi, gura glavu u jastuke i dreči, ako ga pokušam nunat koprca se i svu me počupa i još je divlji...a čim mu ponudim novu zanimaciju kao da ništa nije bilo, smije se i igra

Pa šta je ovo?
Je li me već TT snašla?
Tako se i moja ponasa Čim nije po njenom odmah protest! Ona počne vikat i kad ne uspije napravit ono sto želi...npr,hoće odsarafiti kremu i nemre i eto dreke!...
Btw,sto je TT?
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.