Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 13:39   #421
Super, hvala curke!
Zovem sad kontakte koje nađem na netu pa ako saznam štogod korisno, objavim ovdje, možda bude još budućih mama kojima zatreba svježa informacija
Sailing ship is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 09:13   #422
Svi imaju drugačije informacije i lagano već šizim pa ajmo jednom zauvijek rješit - patronažna sestra ide po boravištu/prebivalištu?


Živim na Poljanicama što bi značilo da spadam pod dom zdravlja u grižanskoj.
Doktorica opće medicine mi je u Sigetu (tamo sam živjela do nedavno i ne mislim se micat jer je doktorica najbolja ikad)
Ginekolog mi je na Krugama (jedini slobodni bio, a jako sam zadovoljna njime).
Na Merkuru ću rodit.



Otkud da krenem? Išla bi možda ranije do doma zdravlja najavit se i to (prva nam je beba, moji i njegovi starci daleko, prvi od ekipe koji dobivaju bebača) jer stvarno ne znamo ništa (trudnički tečaj nije puno pomogao). Znam da ću u bolnici dobiti neke smjernice i to, ali voljela bih da me patronažna obiđe prvih par dana, barem dok pupak ne otpadne.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 09:42   #423
Po mojem mišljenju patronažna ide po prebivalištu/boravištu.

Ja kad sam rodila patronažna me je sutradan dok sam još bila u bolnici zvala na mobitel i pitala kada želim da mi dođe (u Petrovoj sam rodila i patronažna mi je rekla da su im iz bolnice odmah javljaju tko je rođen ni samo ne znam kako to ide a nit me zanima). Znači dobila je info iz bolnice da je nova beba rođena na njenom području rada . Kasnije mi je ostavila svoj broj moba i rekla da kada god što trebam da ju zovem.

Žena je bila i pomagala mi s dojenjem par dana i okupala sa mnom bebu prvi put i to je bilo to. Kasnije kad je pupak zacijelio nisam ju više niti zvala da dolazi ali ona je mene nazvala još jednom da me pita kako smo i rekla da ukoliko bilo što trebam da je ona uvijek na terenu i da slobodno zovem.

Ali da se riješiš svih nedoumica zašto jednostavno evo sad odmah ne nazoveš u dom zdravlja gdje novorođeno dijete namjeravaš prijavit kod pedijatra (a u tvom slučaju pretpostavljam da je to grižanska) i tamo kontaktiraš patronažnu sestru i dogovoriš se odmah s njom. To ti je najjednostavnije rješenje jer ovako dok pišeš preko postova samo se naživciraš a nikakve konkretne informacije ne dobiješ.

Eto savjet pravac telefonski imenik i zovi u grižansku da si riješiš dileme
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 09:53   #424
Ostoppbar patronazna je vezana uz dom zdravlja i kvart(ove) u kojima je dom zdravlja. Uopce nema veze gdje si prijavljena-nazoves i narucis patronaznu u dom zdravlja u kojem zivis. One ce ti doci i prije poroda ako to zelis/trebas. Ako ne, dovoljno ju je nazvati dan prije izlaska iz rodilista i ako nije vikend u pravilu dodju vec sljedeci dan-kako se dogovorite.

Sada se vec informiraj o broju telefona nadlezne patronazne. Ja sam svojoj drugi put samo sms poslala.
Neki govore da im je patronazna samo smetnja, meni je i prvi i drugi put odlicno dosla-pupak, dojenje, kupanje (drugi put mi nije trebalo pa smo preskocili), a takodjer i majku pogleda ako majka to zeli, zarastaju li savovi i sl.

Takodjer, tih prvih mjesec dana za sve nedoumice/strahove mozes kontaktirati svoju patronaznu.
Cepin40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 11:32   #425
ja sam zvala patronažnu koja je zadužena za moju ulicu
ima na netu spisak sa imenima i točno kraj svake piše za koju ulicu je
to u čakovcu

a u zagrebu je mama isto zvala onu koja "hoda" po njezinom kvartu.

nemam blage veze pod koji dom zdravlja koja spada
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:46   #426
Quote:
bembolina 09 kaže: Pogledaj post
Po mojem mišljenju patronažna ide po prebivalištu/boravištu.

Ja kad sam rodila patronažna me je sutradan dok sam još bila u bolnici zvala na mobitel i pitala kada želim da mi dođe (u Petrovoj sam rodila i patronažna mi je rekla da su im iz bolnice odmah javljaju tko je rođen ni samo ne znam kako to ide a nit me zanima). Znači dobila je info iz bolnice da je nova beba rođena na njenom području rada . Kasnije mi je ostavila svoj broj moba i rekla da kada god što trebam da ju zovem.

Žena je bila i pomagala mi s dojenjem par dana i okupala sa mnom bebu prvi put i to je bilo to. Kasnije kad je pupak zacijelio nisam ju više niti zvala da dolazi ali ona je mene nazvala još jednom da me pita kako smo i rekla da ukoliko bilo što trebam da je ona uvijek na terenu i da slobodno zovem.

Ali da se riješiš svih nedoumica zašto jednostavno evo sad odmah ne nazoveš u dom zdravlja gdje novorođeno dijete namjeravaš prijavit kod pedijatra (a u tvom slučaju pretpostavljam da je to grižanska) i tamo kontaktiraš patronažnu sestru i dogovoriš se odmah s njom. To ti je najjednostavnije rješenje jer ovako dok pišeš preko postova samo se naživciraš a nikakve konkretne informacije ne dobiješ.

Eto savjet pravac telefonski imenik i zovi u grižansku da si riješiš dileme
Nažalost, pedijatar mi neće biti u grižanskoj jer on više ne prima, nego ću morati u ljubijsku što mi nije bed, samo onda je to još jedan dom zdravlja više



nazvat ću grižansku i pitat za patronažnu jer je ona najbliže po adresi
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 08:18   #427
Zanima me zna netko s podrucja tresnjevke da pozna patronaznu sestru. Mozda ima njen broj moba? Zna netko zenu koja bi mogla dolazit doma nam i pomoc oko male bebe? ( naravno na naknadu po dogovoru).. hvala
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 09:12   #428
Quote:
Zeko1234 kaže: Pogledaj post
Zanima me zna netko s podrucja tresnjevke da pozna patronaznu sestru. Mozda ima njen broj moba? Zna netko zenu koja bi mogla dolazit doma nam i pomoc oko male bebe? ( naravno na naknadu po dogovoru).. hvala
Jesi probala nazvati neki od brojeva s ovog linka?

Mi nismo s Trešnjevke, ali naša patronažna nam je rekla da može dolaziti i svaki drugi dan ako bude trebalo. Ako ništa drugo, možda vam patronažna može preporučit nekoga tko bi vam mogao dolaziti stalno uz naknadu.
__________________
arm yourself because no one else here will save you.
Trinity333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:27   #429
Jesmo al niko se ne javlja. Tek skuzili da rade samo prek tjedna. Ponedeljak odma ujutro zovemo.
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:25   #430
Mi smo imali dobro iskustvo s našom patronažnom. Dosta nam je pomogla pogotovo u vezi njege pupka, prvog kupanja i izvagala je malenu. Nije nametljiva i uvijek je spremna pomoći. Što se tiče dolaska mi smo ju morali kontaktirati zato jer Merkur ne kontaktira direktno patronažne
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 15:12   #431
Stalno hocu napisat post, a nikak da nadjem temu

Do kada vas je obilazila patronazna? Meni je pred par tjedana, kad je mala imala 5 mjeseci, zazvonila patronazna. Dosla nas je obici, pogledala nju kak napreduje, rekla da je bas super i napredna, iznenadila se tezinom i zubicima. Upisala je njen broj zdravstvenog jer joj je trebao i rekla da ce nas jos doci obici.


nisam se snasla odmah da je pitam zasto? :? Razumijem da mi je dolazila prvih mjesec dana ali za dalje bas ne vidim razlog.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 16:16   #432
Moja je isto dolazila prvih mjesec dana nekoliko puta i onda je znala nazvati ako je bila u blizini samo da pita kako je malena i je li mi što treba ili savjet ili bilo što. Tako me je nazvala 3 ili 4 puta i onda je rekla da ona više neće zvati a ako ja bilo što trebam nju da ju nazovem.

Ali nije mi se samo tako od jedan put pojavila već je žena uvijek prije pristojno nazvala i ponudila pomoć ako trebam. Ali znam za takve slučajeve gdje to doslovno nasilno ulaze u kuću ili se nasade na zvono dok beba spava a mama se tušira i nikak ih se riješiti
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 18:12   #433
Kod mene oba puta do prvog odlaska pedijatru,dakle prvih mjesec dana, a kasnije smo ju mogli kontaktirati ako smo htjeli ali nismo imali potrebe.
Cepin40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 21:18   #434
Nekad znaju doci kad beba ima oko 5 mjeseci zbog pocetka dohrane.
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 22:48   #435
Kod nas je to bila stvar dogovora. Baš smo je pitali da li ona ima potrebe još da nam dolazi, žena je rekla da ona ne vidi zašto bi nam dolazila ali da je tu ako je zatrebamo i to je bilo to.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 23:39   #436
navodno bi te patronažne trebale dolaziti još u trudnoći, i kad se beba rodi još par godina
ne znam točno u kojim intervalima, ono kad je beba mala skoro svaki dan, a kasnije obavezno pred sistematski kod pedijatra

nama je naša došla isključivo zato da mi nju nešto naučimo jer nije nikad imala takvo dijete, ovo sve drugo smo obavljali kod čete raznoraznih doktora koje smo obilazili svakodnevno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 10:19   #437
ma razumijem da mi je dolazila kad sam rodila svaki treci dan da je pregleda, pogleda pupak i izvaze, ali nisam nigdje cula da dolazi ovak kasno :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 11:36   #438
Mene je nazvala kad je maleni imao 4 mjeseca pitala za kilažu, jel dojam Itd i rekla da se čujemo još jednom kad bude imao 8 mjeseci.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:39   #439
Curke, molim Vas savjet oko patronažnih sestri. Imam još dosta do poroda, ali bih se htjela informirati na vrijeme. Pripadam DZ Črnomerec (prilaz Baruna Filipovića i zanima me da li imate neku preporuku za patronažnu sestu koja je ok, i da li ih DZ dodjeljuje sam ili Vi morate odabrati koju želite?
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 09:58   #440
Kakva su vam iskustva s patronažnim sestrama i njihovim izuvanjem kad vam dođu u stan/kuću?
__________________
Elves seldom give unguarded advice, for advice is a dangerous gift, even from the wise to the wise, and all courses may run ill.
Erhard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.