Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 01:30   #961
Pozdrav, dali pije netko liquid sun - prah mlade zelene psenice ?, odlucio sam pokusat sa time, no vidim da ima ista stvar od nekih drugih proizvodjaca u pola jeftinije, ako netko koristi neku alternativu liquid sun-u bio bi zahvalan za preporuku.
__________________
Kao prvo, ne moram ja ništa
LP299 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:11   #962
Quote:
LP299 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dali pije netko liquid sun - prah mlade zelene psenice ?, odlucio sam pokusat sa time, no vidim da ima ista stvar od nekih drugih proizvodjaca u pola jeftinije, ako netko koristi neku alternativu liquid sun-u bio bi zahvalan za preporuku.
Neznam što bih ti pametnije rekao osim da pitaš ove što proizvode proteine od konoplje i ostale proizvode od konoplje. Možda se oni kao dodatnim izvorom prihoda bave i eko-proizvodnjom mlade pšenice? U svakom slučaju, platiti 150-200kn za nešto što je re-la-tiv-no lako proizvesti je previše.

Pod relativno lako, mislim na to da ne treba kao voćar posaditi voćku pa čekati pet godina da ona počne donašati prve plodove. Pšenicu pposiješ i za nekoliko mjeseci izraste.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 22:29   #963
trebam preporuku za dobre multivitamine za dizanje energije, protiv umora, bezvoljnosti al da nema vit b koji povecava apetit. Hvala
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:05   #964
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
trebam preporuku za dobre multivitamine za dizanje energije, protiv umora, bezvoljnosti al da nema vit b koji povecava apetit. Hvala
Vitamini B skupine ne povećavaju svakome apetit. Meni ga nisu povečavali čak i kad bih pio b-vitamine od 200 miligrama.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 21:37   #965
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
trebam preporuku za dobre multivitamine za dizanje energije, protiv umora, bezvoljnosti al da nema vit b koji povecava apetit. Hvala
Ašvaganda - ima u polleosportu. Nije multivitamin nego biljka u prahu.
Samo upozorenje - ima miris kao što se i zove (mokri konj) pa ga je dobro zamaskirati nečim, malo jogurta ili nešto. Ali čovjek se navikne nakon nekog vremena.

Meni Neurobion, u kojem su ogromne količine B vitamina, nikada nije otvorio apetit.
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 22:45   #966
prostudirat cu , hvala. Jos jedno pitanje, ima li neki dobar proizvod koji smanjuje apetit a da mogu osobe koje imaju problema s stitnom?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:07   #967
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
prostudirat cu , hvala. Jos jedno pitanje, ima li neki dobar proizvod koji smanjuje apetit a da mogu osobe koje imaju problema s stitnom?
Možda spirutein zbog svog šarolikog niskokaloričnog sastava. Radi se o zamjenskom obroku. Mislio sam ga kupit, pa nikako ga kupit jer je skup. Čim ga počnem koristiti javim ovdje prve dojmove.

Quote:
san.ja kaže: Pogledaj post
Samo upozorenje - ima miris kao što se i zove (mokri konj) pa ga je dobro zamaskirati nečim, malo jogurta ili nešto. Ali čovjek se navikne nakon nekog vremena.
Puuuuuno ti hvala na ovoj informaciji. Jer mi je jedna od opcija ako nebih kupio spirutein da nabavim Ashwagandhu. Pa eto... sad se bar mogu psihički pripremit.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:31   #968
Ima ashawaganda i u kapsualama,ali nije za ljude koji imaju problema sa stitnjacom.



Mozda mi netko moze pomoci, dok sam bila na faxu kupovala sam ove tablete od Kala i bile su super, nazalost vise ih ne nalazim.
https://www.amazon.com/KAL-Deep-Thou.../dp/B005P0WPBW

Opet sam u fazi stressa i ucenja i trebali bi mi neki dodaci,a da nisu b kompleks, imate kakvu preporuku za bolju koncentraciju?
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 16:16   #969
Ne znam gdje bih stavila, pa ću tu...ovako koristim biotin za kosu, i hijaluronsku u kapsulama za kožu. Sad bih ubacila astaksantin za zaštitu od sunca, pa me zanima kakva su vaša iskustva sa kombinacijom raznih vitamina, npr 2-3 vrste ako se uzimaju dnevno. Pazim da ne uzimam velike doze i da mi je sve sadržano u jednoj kapsuli, pa tako uzimam jednu ujutro i jednu navečer. Pa eto, zanima me kako vam se vitamini "slažu" zajedno, jeste li imale kakve reakcije i sl?
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 17:57   #970
Quote:
ForrestCat kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje bih stavila, pa ću tu...ovako koristim biotin za kosu, i hijaluronsku u kapsulama za kožu. Sad bih ubacila astaksantin za zaštitu od sunca, pa me zanima kakva su vaša iskustva sa kombinacijom raznih vitamina, npr 2-3 vrste ako se uzimaju dnevno. Pazim da ne uzimam velike doze i da mi je sve sadržano u jednoj kapsuli, pa tako uzimam jednu ujutro i jednu navečer. Pa eto, zanima me kako vam se vitamini "slažu" zajedno, jeste li imale kakve reakcije i sl?
Ja sam uzimao jedno vrijeme 2x100 mg b-kompleks vitamina i tek sam onda živnuo. Šteta što nisam imao novaca za duže uzimanje tih doza.

Samo manji postotak ljudi ima reakcije na veće doze b-vitamina.

Za Astaxantin ne bih znao. Već mi je prilično dugo na listi želja, a nikako da ga kupim.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 21:00   #971
Odlučila probati.
California Gold Nutrition, Astaxanthin, Triple-Strength, Natural, U.S. Sourced & Made, No GMOs, 12 mg, 30 Veggie Softgels https://hr.iherb.com/pr/california-g...softgels/71683

Za dvije kutije (ukupno 60 kapsula za 60 dana) sam dobila besplatnu dostavu pa to košta oko 140KN.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 05:39   #972
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Odlučila probati.
California Gold Nutrition, Astaxanthin, Triple-Strength, Natural, U.S. Sourced & Made, No GMOs, 12 mg, 30 Veggie Softgels https://hr.iherb.com/pr/california-g...softgels/71683

Za dvije kutije (ukupno 60 kapsula za 60 dana) sam dobila besplatnu dostavu pa to košta oko 140KN.
12mg je doza koju i ja pijem
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 10:24   #973
Može li se piti previše vitamina ?
Ja trenutno pijem Solgarove : magnezij, skin, hair & nails, beta glukan i sad sam još počela s Almageinim CUCRMIN FORTE +
ksenija00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 18:11   #974
Quote:
ksenija00 kaže: Pogledaj post
Može li se piti previše vitamina ?
Može.
Ali problem je što moraš biti pametniji i od dr Housea za izračunati koja količina i koja kombinacija je "previše". Nemoj zaboraviti da se "70 do 80 posto našeg imunološkog sustava nalazi u crijevima" što znači da je i uzimanje probiotika jako važno za imunitet.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 05:35   #975
Quote:
ksenija00 kaže: Pogledaj post
Može li se piti previše vitamina ?
Ja trenutno pijem Solgarove : magnezij, skin, hair & nails, beta glukan i sad sam još počela s Almageinim CUCRMIN FORTE +
može, ali ovo što piješ nije jedno drugome konkurencija
beta glukan i curcumin su oboje za imunitet, a ja bi se ako baš želiš birati odlučila za Almageu
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 21:15   #976
Quote:
ksenija00 kaže: Pogledaj post
Može li se piti previše vitamina ?
Ja trenutno pijem Solgarove : magnezij, skin, hair & nails, beta glukan i sad sam još počela s Almageinim CUCRMIN FORTE +
Hah!
Ja ih toliko pijem da imam onu tjednu kutijicu za babe

No, svaki ima tocno odredjenu svrhu. Zeljezo recimo ne pijem jer ga imam puno, niti se krkam B vitaminom jer ga isto imam taman, zato uglavnom izbjegavam multivitamin pilule jer imaju obicno previse onoga sto mi ne treba a premalo onoga sto mi treba.

Inace, glede teme - Healthy Origins D3 - garantirano super kvalitetan D vitamin (vadila D prije i poslije njega i skok je znacajan). Ima ih iHerb.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 05:48   #977
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Hah!
Ja ih toliko pijem da imam onu tjednu kutijicu za babe
imma i ja to

pije se
željezo
vit C
vit D
kalij/mg/kalcij
Almagea sun love skin


Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Inace, glede teme - Healthy Origins D3 - garantirano super kvalitetan D vitamin (vadila D prije i poslije njega i skok je znacajan). Ima ih iHerb.
pijem i ja to
hvala ti na preporuci
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 09:03   #978
Molim!
Opcenito skoro sve uzimam s iHerba osim omege3 koja je cjenovno pristupacna u DMu i ima dobar omjer masnoca.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 10:04   #979
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Molim!
Opcenito skoro sve uzimam s iHerba .....
takodjer
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 20:25   #980
ljudi, otkako je krenulo ovo luđačko, vruće, sparno, olujno (ne)vrijeme, ja sam užasno! nemam energije ni snage, nizašto sam.
nisam ni inače nešto preživahna, ali u ovo doba sam užas, što li će tek biti kad stigne prava pržiona..
znam da bi trebala uključit i tjelovježbu, samo sjedim.. trudim se bit aktivnija, ali eto...


koje bi mi preporučili dodatke prehrani, vitamine, nešto?
da uzmem nešto tipa pšenice i sl.?
ili neke vitamine? koji su zaista naj?
planiram od das gesunde plus ponovno b12, kao i mg biolectra u granulama...
modra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.